Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ένα μου έρχεται στο μυαλό που τα συνδυάζει όλα αυτά (δύο βασικά)

Huawei ascend p7 από την Ελλάδα στα 270 και zte nubia z7 mini από την Κίνα στα 250

στα Λεφτά που θες και με αυτά που ζητάς μπορεί να υπάρχει κάτι στο παράλληλο σύμπαν, στο δικό μας δεν βρήκα κάτι

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαφορετικά μοντέλα. Το ένα είναι το mi3 το άλλο το Note. Τι θες να μάθεις?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για φίλη ο οποίος αποφάσισε να αποχωριστεί το παλιό του κινητό xperia T και ψανεις

1ον με καλη καμερα.

Γυρω στα 300δολαρια

 

Μηπως κανουμε την ιδια δουλεια και με 240δολλαρια?

 

τωρα μου εστειλε εμαιλ και το μινιδεαλ στα 170δολλαρια, ειναι το ιδιο?

http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-4g-fdd-lte-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω στη γυναίκα μου ένα από τα Note 3 ή 4. (προτιμώ φυσικά το 3άρι για €υνόητους λόγους :) )

Επειδή, όπως καταλαβαίνετε, δεν κάνει καμιά σοβαρή χρήση, το ΜΟΝΑΔΙΚΟ κριτήριο που έχω θέσει είναι οι λειτουργίες του s pen, αφού κάτι copy, select, "save image" κλπ τα "χρησιμοποιεί".

Άντε να βολευτεί και με τα πολλαπλά παράθυρα και τη χρήση του s pen με αυτά.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσου είχαν/ έχουν και τις δύο συσκευές να μου πουν τι κάνει/ δεν κάνει το ένα s pen ως προς το άλλο και το πόσο λειτουργικά είναι αυτά που κάνει ή δεν κάνει.

Έχω δει videos στο youtube, αλλά θα ήθελα και εδώ τη γνώμη σας, μήπως και μου προκύψουν/ λύσετε απορίες.

Ευχαριστώ!

:)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί η Lenovo να μην είναι Mercedes αλλά ένα καλό audi είναι..

audi και καλό δεν γίνεται :lol::lol::lol: συγνώμη δεν κρατήθηκα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντας το Lumia 535 με άλλες συσκευές μάλλον θα έλεγα οτι το 625 είναι πιο τίμια πρόταση για wp τελικά ή το 635.

Το Lg L90 είναι τόσο καλό που δεν θα κολλάει μετά απο 1-2 χρόνια χρήσης ή το motorola moto g?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε Android και σε αυτά τα λεφτά τότε προτείνω Moto G.Σκέφτεσαι για Κινέζο ή όχι?Θα συμφωνήσω ότι με κάτι παραπάνω παίρνεις το καινούριο μοντέλο του Moto αλλά αυτό έχει σημασία αν σε νοιάζει η καλύτερη κάμερα και η μεγαλύτερη οθόνη :p
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε Android και σε αυτά τα λεφτά τότε προτείνω Moto G.Σκέφτεσαι για Κινέζο ή όχι?Θα συμφωνήσω ότι με κάτι παραπάνω παίρνεις το καινούριο μοντέλο του Moto αλλά αυτό έχει σημασία αν σε νοιάζει η καλύτερη κάμερα και η μεγαλύτερη οθόνη :p

 

Ακριβώς αν επιλεξω Android στο motorola βλεπω να καταληγω. Το ερωτημα ειναι ομως οτι ειναι σιγουρο οτι δεν θα κολλαει μετα απο 2-3 χρονια χρησης και δεδομενου οτι οι ποροι του κινητου σε μνημη θα μειωνονται σταδιακα?

Αυτο το ρωταω γιατι και με το samsung που εχω (βλεπε διπλα το avatar) το αγορασα σαν πολυ καλη ποιοτικη συσκευη και τωρα μου ερχεται να το πεταξω απο το παραθυρο με τα κολληματα.

Γι αυτο σκεφτομαι wp που εχω διαβασει οτι δεν κολλανε με την παροδο του χρονου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ή παρε το lumia 520, ειναι καλο κ αξιοπιστο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλη ιδεα ειναι και τα WP(Windows Phone) τα οποια ειναι ευκολα στην χρηση.Για το Dual...θα σε προτινα Samsung ή αλλο android αλλα προσωπικα το dual ειναι σπαστικο στο galaxy s duos 2 γτ πανω στο Notification σ βγαζει αλλαγη sim κ ειναι σπαστικο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω μια συσκευή dual sim για τον 70χρονο πατέρα μου. Γενικώς είναι εξοικειωμένος με το μενού των ΝΟΚΙΑ αλλά και άλλες μάρκες με εύκολο χειρισμό δεν αποκλείονται. Φυσικά να μην είναι με οθόνη αφής! Και οπωσδήποτε να έχει δυνατό ηχείο και ακουστικό! Ρίξτε καμιά πρόταση.

 

Nokia 515 το πήρα για τον πατέρα μου, και έχω βρει την ησυχία μου. Το ακούει και στα χωράφια ένα πράγμα :p

ME45, S55, SX1, CX65 for ever!
Link to comment
Share on other sites

κάποια άλλη πρόταση? λέτε να παραγγείλω το cubot s200? σαν μάρκα είναι καλή η θα έχει τίποτα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες .Την αλλη βδομαδα φευγω για Κινα .

Εχει κανεις ιδεα τι αξιζει να παρω ? (Για tablet και κινητο μιλαμε ).Μαρκα κτλ

 

Αξιζει ?Θα το βρω πιο φθηνα, ή ειναι μια η αλλη να το παραγγειλω απο καποιο e shop?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες .Την αλλη βδομαδα φευγω για Κινα .

Εχει κανεις ιδεα τι αξιζει να παρω ? (Για tablet και κινητο μιλαμε ).Μαρκα κτλ

 

Αξιζει ?Θα το βρω πιο φθηνα, ή ειναι μια η αλλη να το παραγγειλω απο καποιο e shop?

 

Κοιτα απο κινητα, κανενα oppo (πχ find7), meizu (mx4, mx4pro), xiaomi (πχ mi4 ή το παλαιοτερο mi3). Απο tablet, ξερω ότι καλά ειναι τα onda, αλλά δεν είμαι και γνώστης του θεματος των tablet.

 

Oπως και να έχει, καλό ταξίδι εύχομαι:)

Link to comment
Share on other sites

οκταπυρινο με 1900 μπαταρία? για την χρήση που θα κάνει το τετραπυρινο είναι υπεραρκετο. Τώρα είδα και το Jiayu G2F
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προτείνω κάτι σε Meizu και Xiaomi.Δες και ένα καλό ταμπλετάκι http://www.xiaomishop.com/104-xiaomi-mi-pad-79-inch-2048-x-1536-326ppi-nvidia-tegra-k1-quad-core-22ghz-2gb16gb-6700mah-tablet.html
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ψαχνω ενα κινητο rugged επειδη ειμαι ορειβατης

οπως αυτο εδω http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=18367&s=1&ref=bestprice.gr

 

ελα μου ντε παραειναι ακριβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν μιλαμε για επαγγελματική χρήση οι επιλογές του s pen στο 3 θα την καλύψουν.

Βεβαίως στο 4 έχει περισσότερα καλουδια συν του οτι ειναι πιο γρηγορο κλπ

Αν πιέζεσαι ομως οικονομικά τα σχεδον 280 ευρω διαφορά ειναι καταλυτικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...