Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η σημαντικοτερη τους διαφορα ειναι η αυτονομια-μπαταρια.

το hongmi υστερει, το s660 εχει γενικα πολυ καλη αυτονομια.

 

το hongmi υπερεχει κυριως στην υποστηριξη-updates.

 

το design του s660 ειναι πιο κομψο. σε αυτο βοηθα και το μεταλλικο πισω καλυμμα.

θεωρω οτι ειναι πιο ποιοτικο στα υλικα. απο την αλλη, το γουστο του καθενος διαφερει.

 

και τα 2 ειναι καλα τηλεφωνα. οποιο κ να παρεις, αξιζει τα χρηματα του. δες και το coolpad 7320.

προσωπικη μου προτιμηση μεταξυ s660 και hongmi, ειναι το s660. βιντεο

,
,
.

 

αν δε βιαζεσαι, νομιζω πολυ συντομα ερχεται το lenovo golden a8 (wcdma)

που ειναι ξεκαθαρα καλυτερο απο s660/hongmi/7320 και θα κατρακυλησει σε αυτα τα επιπεδα τιμης.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνομαι για κινητό κοντά στα 100-120 ευρώ. έχω καταλήξει σε αυτά τα 4 και πιο πολύ είμαι ανάμεσα στα 2 πρώτα. Δεν θα πήγαινα σε Lumnia αλλά διαβάζω πολύ καλά λόγια για το 8.1 οπότε σκέφτομαι σοβαρά να το δώσω μια ευκαιρία. Η χρήση που θέλω είναι απλή καθημερινή, σε φάση κανα viber whatsapp, ιντερνετ χάρτες και καμιά φωτό αξιοπρεπής. Το βασικό μέλημα μου είναι να χω το κεφάλι μου ήσυχο για κανα 2-3 χρόνια μέχρι να χρειαστεί να πάρω άλλη συσκευή. Πέρα από γνώμες αν υπάρχει καμιά άλλη πρόταση δεκτή, εκτός από τις περιπτώσεις απο κίνα. όχι ότι δεν είναι καλά απλά δεν έχω τον χρόνο να περιμένω να ρθει..

 

Από εμένα Moto e ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρω ότι αυτό δεν postarw στο σωστό section αλλά δεν βρήκα κάπου και αυτό είναι αυτό που βλέπουν οι περισσότεροι..

 

Έχω ένα Xperia M αλλά έχει σπασμένη Οθόνη.. προτείνετε να το πάω σε ένα από τα γνωστά καταστήματα και να το φτιάξω ή να αγοράσω μόνος μου μια οθόνη από το ebay και να το αλλάξω μόνος μου?

Link to comment
Share on other sites

Οριστε

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Replacement-LCD-Screen-Display-For-Sony-Xperia-M-C1904-C1905-C2004-/161319723243?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item258f67a0eb

 

 

και Οριστε πως ανοίγουμε την συσκευή

 

 

 

+ ερώτηση σίγουρα την οθόνη έσπασες και όχι το digitizer απο πάνω (το γυαλί)??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα σήμερα το ταμπλετακι που γράφω τη γνώμη έχετε?? Επίσης έχω μια απορία ο πωλητής μου είπε ότι είναι 2mp η κάμερα ενώ βλέπω στα χαρακτηριστικά του site λέει 0.3 και στην σελίδα της mls λέει 2 τη γίνεται??

 

http://mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=267

Link to comment
Share on other sites

χμ εγώ δεν έχω σκοπό να γεμίσω με εφαρμογές και διάφορα τέτοια ούτε τρελές απαιτήσεις έχω κανένα youtube και facebook
Link to comment
Share on other sites

εσυ παιζεις παντου

τη εννοείς?

θα έχω πρόβλημα και αυτά? όχι σοβαρά είναι τόσο μάπα ίσως μπορέσω να κάνω κάτι σήμερα το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα..

Ωραία από το video φαίνεται πώς δεν είναι κάτι δύσκολο..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.. :)

 

αν πιάνει το χέρι σου και πυρινικο αντιδραστιρα ανοίγεις και κλείνεις............... αν δεν ποιανει μακρια απο οτιδιποτε υπάρχει :lol::lol::lol:

 

χαζή ερώτηση........... οθόνη πως έσπασες χωρίς να σπάσεις το γυαλί από πάνω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

αν πιάνει το χέρι σου και πυρινικο αντιδραστιρα ανοίγεις και κλείνεις............... αν δεν ποιανει μακρια απο οτιδιποτε υπάρχει :lol::lol::lol:

 

χαζή ερώτηση........... οθόνη πως έσπασες χωρίς να σπάσεις το γυαλί από πάνω? :confused:

Όλα γίνονται με λίγη καλή θέληση.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλοι του myphone. Είμαι νέος και σας βρήκα τυχαία γιατί έψαχνα reviews για ενα κινητό.

 

Θέλω να αγοράσω ένα κινήτο το όποιο θα ειναι αληθίνο και αξιόπιστο. Οταν λέω αληθινό να έχει σωστα και αληθινά χαρακτηριστικά. Όχι να λέει στο description 2gb ram και να έχει 500 mb όπως μου έτυχε πέρσι από αγορα dhgate.com clone note3 phone και κλέω τα λεφτά μου.Τα λεφτά που δίνω είναι μέχρι 250 ευρώ

 

Μερικα χαρακτηριστικα που θέλω να έχει το τηλέφωνο

Οθονη: FHD και >=5.5 "

Επεξεργαστης: Octa core

RAM: 2GB OR >

Καλή κάμερα gps,bluetooth και ολα τα λειτουργικα να δουλευουν.

NFC , OTG

Καλό wifi

 

Επίσης εάν γίνετε να υποστηρίζει ή 4G και wireless charger

 

 

Ημουν ανάμεσα στο KINGZONE K1 επειδη διαθέτει wireless charger και εχει ολα τα χαρακτηριστικα που θελω αλλα διαβασα διαφορα σχολια και λεγανε οτι ειναι νεα εταιρεια μερικα αλλα λεγανε οτι η καμερα δεν κανει auto focus κτλπ και ετσι ηρθα σε εσας.

Βεβαια είχα στο νου μου το ZOPO 998+ αρκετα καλο πιστευω αλλα δεν εχει wireless charger δεν ξερω εαν μπορω να βαλω.

 

Θελω την γνωμη σας

 

Σας ευχαριστω για το χρονο σας. :)

Link to comment
Share on other sites

To κινητό μοιάζει κάπως έτσι http://i60.tinypic.com/10sd3yh.jpg

 

To κινητό είναι της αδερφής μου και τώρα θα μου το δώσει.. της έπεσε όταν έκανε ποδήλατο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι, ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο κινητα και θα ηθελα τη γνωμη σας.

Απο οσο το εψαξα, ειναι πανω κατω στα ιδια (αν κανω λαθος διορθωστε με) ενω το Sony υπερτερει σε κατασκευη.

Σχετικα με τις ωρες αυτονομιας, ειδα οτι το Sony μειονεκτει καπως, οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημενοι;

Το Samsung επισης εχει χαμηλοτερο sar και θα ηθελα να ρωτησω, οταν μιλαμε για το συγκεκριμενο δεικτη αναφερομαστε στο χρονικο διαστημα που μιλαμε; ή γενικα παντα στο ποσο εκπεμπει το κινητο;

Αυτα για την ωρα και σας ευχαριστω πολυ.

Edited by STK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι, ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο κινητα και θα ηθελα τη γνωμη σας.

Απο οσο το εψαξα, ειναι πανω κατω στα ιδια (αν κανω λαθος διορθωστε με) ενω το Sony υπερτερει σε κατασκευη.

Σχετικα με τις ωρες αυτονομιας, ειδα οτι το Sony μειονεκτει καπως, οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημενοι;

Το Samsung επισης εχει χαμηλοτερο sar και θα ηθελα να ρωτησω, οταν μιλαμε για το συγκεκριμενο δεικτη αναφερομαστε στο χρονικο διαστημα που μιλαμε; ή γενικα παντα στο ποσο εκπεμπει το κινητο;

Αυτα για την ωρα και σας ευχαριστω πολυ.

z1 ξεκαθαρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλοι του myphone. Είμαι νέος και σας βρήκα τυχαία γιατί έψαχνα reviews για ενα κινητό.

 

Θέλω να αγοράσω ένα κινήτο το όποιο θα ειναι αληθίνο και αξιόπιστο. Οταν λέω αληθινό να έχει σωστα και αληθινά χαρακτηριστικά. Όχι να λέει στο description 2gb ram και να έχει 500 mb όπως μου έτυχε πέρσι από αγορα dhgate.com clone note3 phone και κλέω τα λεφτά μου.Τα λεφτά που δίνω είναι μέχρι 250 ευρώ

 

Μερικα χαρακτηριστικα που θέλω να έχει το τηλέφωνο

Οθονη: FHD και >=5.5 "

Επεξεργαστης: Octa core

RAM: 2GB OR >

Καλή κάμερα gps,bluetooth και ολα τα λειτουργικα να δουλευουν.

NFC , OTG

Καλό wifi

 

Επίσης εάν γίνετε να υποστηρίζει ή 4G και wireless charger

 

 

Ημουν ανάμεσα στο KINGZONE K1 επειδη διαθέτει wireless charger και εχει ολα τα χαρακτηριστικα που θελω αλλα διαβασα διαφορα σχολια και λεγανε οτι ειναι νεα εταιρεια μερικα αλλα λεγανε οτι η καμερα δεν κανει auto focus κτλπ και ετσι ηρθα σε εσας.

Βεβαια είχα στο νου μου το ZOPO 998+ αρκετα καλο πιστευω αλλα δεν εχει wireless charger δεν ξερω εαν μπορω να βαλω.

 

Θελω την γνωμη σας

 

Σας ευχαριστω για το χρονο σας. :)

Huawei g750 μπορεις να το ψαξεις και μεταχειρισμενο(απειροελαχιστα δηλαδη του κουτιου)!!

Link to comment
Share on other sites

To κινητό μοιάζει κάπως έτσι http://i60.tinypic.com/10sd3yh.jpg

 

To κινητό είναι της αδερφής μου και τώρα θα μου το δώσει.. της έπεσε όταν έκανε ποδήλατο..

 

μαλιστα............ δεν το εχω δει αλλα για να σπασει το εσοτερικο και να μινει εξοτειρκο σιμαινει οτι εσπασε απο g force της πτοσεις....... και αυτο σημαίνει λαθος κατασκευης.......... αλλα τι να κανουμε αυτο εχει η ζωη.............. (τa link που εδωσα σε καλυπτουν)

Link to comment
Share on other sites

Huawei g750 μπορεις να το ψαξεις και μεταχειρισμενο(απειροελαχιστα δηλαδη του κουτιου)!!

 

g750 pro λογικα θα των καλύψει (θελει FHD...............)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...