Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To xperia L σε καλύπτει σε κάμερα και αποθηκευτικο χωρο και λόγω καλύτερης τιμής του lg l9 ii πήγαινε στο L που ουσιαστικά πάνω κάτω τα ίδια είναι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά ξέρει κανένας προσιτά σε τιμή tablets όπου έχουν την δυνατότητα εκτός από 3G να χρησιμοποιούνται κ ως τηλέφωνο για κλησεις? Σας ευχαριστώ πολύ ,κάθε πρόταση δεκτή
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω αλλα μετα απο μια κακη εμπειρια με ενα ASUS NEXUS δε θελω να παω προς τα εκει... το samsung tab 3 7'' ειναι μια καλη επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα μετα απο μια κακη εμπειρια με ενα ASUS NEXUS δε θελω να παω προς τα εκει... το samsung tab 3 7'' ειναι μια καλη επιλογη?

 

αν δεν σε ενοχλούν τα κολλήματα του touchwiz στης low end συσκευές και βαρβάτο lag καλά είναι τα samsung

 

btw 5 nexus 7 περασαν απο τα χέρια μου χωρίς καποιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ψάχνω κινέζικο ταμπλετ μέχρι 65€ για τον ξάδερφο μου... πρέπει να έχει απαραίτητα 1gb ram 8gb rom και μία μπαταρία της προκοπής... η κάμερα δεν παίζει κανένα ρόλο

Link to comment
Share on other sites

βρήκα 5 6 όλο και όλο σε αυτά τα λεφτα και τα χαρακτηριστικά που ζητάς αλλα μπαταρια άθλια........ (3000 mha max)

 

μάλλον δεν μπορείς να εχει και την γάτα καλά και τον σκύλο χορτάτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

θέλω να κάνω δώρο ένα smartphone και δεν θέλω να ξεπεράσω τα 300 Ευρώ.

 

Απο αυτά που έχω ψάξει η πιο οικονομική λύση που μου άρεσε είναι το Huawei Ascend P6 ενώ η πιο ακριβή λύση το Sony Xperia Z.

 

Τείνω λόγω specs προς το Sony αλλά θα ήθελα να μου προτίνετε μήπως υπάρχει κάποια άλλη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

lg g2 πολυ καλο με μεγαλη οθονη και ωραια χρωματα.

αν ειναι για γυναικα ομως διαλεξε κατι να την βολευει σε μεγεθος 4-4,5 ιντσες το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Colorfly E708 Q1.. ρώτα στο θέμα εδώ τους κατόχους.

 

CHUWI V17HD... έχει μεγαλύτερη μπαταρία, στη πράξη δε ξέρω..

 

Cube TALK 7X ...έχει gps,bluetooth και 3g

 

 

γενικά στο θέμα της μπαταρίας μη περιμένεις πολλά πράγματα..

 

επίσης παίζει και το συγκεκριμένο asus αυτή την περίοδο για αγορά από Ελλάδα στα 77ευρώ, .. νομίζω θα έχει καλύτερη μπαταρία από τα παραπάνω..

για μένα,τίμια επιλογή για αγορά άμεσα από ελλάδα, με άμεση εγγύηση κτλ εφόσον μιλάμε για ένα απλό tablet χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις.

 

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/asus-memo-pad-7-me170c-tablet-7-8gb-leyko/prod6320017pp/

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ASUS-MemoPad-7-ME170C-Wi-Fi-8GB-White,99452,480514,1350337.html?langId=-18#_CF_84_CE_B5_CF_87_CE_BD_CE_B9_CE_BA_CE_AC-_CF_87_CE_B1_CF_81_CE_B1_CE_BA_CF_84_CE_B7_CF_81_CE_B9_CF_83_CF_84_CE_B9_CE_BA_CE_AC

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά.

 

Ναι για Android λέω μιας και το προηγούμενο της ήταν Android.

 

Είμαι κάτοχος του LG G2 και το σκεφτόμουνα σαν λύση αλλά πάει ψηλά η τιμή . Το Xperia Z βγαίνει στα 265 και νομίζω σε αυτά τα λεφτά είναι η καλύτερη επιλογή . Απο την άλλη το P6 έχει πολύ ωραίο design αλλά καμία σχέση τα specs.

 

Θα κοιτάξω και nexus 5 που μου προτίνατε αλλά για να είμαι σίγουρος με τις πιο φτηνές λύσεις υπάρχει κάποια αντίστοιχη συσκευή με το Xperia Z σε παρόμοια τιμή (~250-260) ?

Link to comment
Share on other sites

αν είναι για γυναίκα μονόδρομος το p6

 

Απο συζητήσεις πάντως που προσπάθησα να την ψαρέψω δεν έχει θέμα με το μεγάλο μέγεθος. Και το G2 το δικό μου της αρέσει :p

Link to comment
Share on other sites

Με 512ραμ δεν πας πουθενά! Και λέει εγγύηση κατασκευαστή. Υπάρχει όμως αντιπροσωπία της εταιρείας στην Ελλάδα? Η άμα σου χαλάσει το στέλνουν στην τρανσυλβανια και περιμένεις 2-3 χρόνια να στο φτιάξουν; Γτ αν είναι έτσι καλύτερα να πάρεις κατευθείαν από Κίνα μεριά κάτι της προκοπής
Link to comment
Share on other sites

Το p6 είναι πανέμορφο αλλά δεν έχει brand name που είναι το παν για μια γυναίκα... Αν δεν είναι της τεχνολογίας δε αξίζει να δώσεις τόσα...? Δεν κοιτάς καλύτερα όμως κάτι πιο οικονομικό και ότι πρέπει για γυναίκες όπως το l9 2?
Link to comment
Share on other sites

Με 512ραμ δεν πας πουθενά! Και λέει εγγύηση κατασκευαστή. Υπάρχει όμως αντιπροσωπία της εταιρείας στην Ελλάδα? Η άμα σου χαλάσει το στέλνουν στην τρανσυλβανια και περιμένεις 2-3 χρόνια να στο φτιάξουν; Γτ αν είναι έτσι καλύτερα να πάρεις κατευθείαν από Κίνα μεριά κάτι της προκοπής

 

Και ομως με 512 ραμ αυτο παει μια χαρα με 15-20 εφαρμογες.Το εχει απ τον μαρτιο ο πατερας μου και το σκαλιζει οσο ξερει και δεν μου εχει κανει ακομα παραπονα.Καμερα εχει μετρια,πλαστικα μετρια.Γενικα μετριο κινητο αλλα για καποιον που δεν 8ελει και πολλα πολλα για τα 89€ ειναι μια χαρα. ( sIII mini με 25 εφαρμογες lag να 8ελεις,ειχε και 1gb ram)

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του καλό είναι. Έχει μόνο 512 και αυτό είναι αρνητικό.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...