Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη τα ειχα και τα δυο...

 

~αν θες να βαζεις roms και να εχεις επιλογες >1+1

~αν θες κορυφαια καμερα Mx4-Pro

~αν θες μπαταρια ανωτερη >μαλλον 1+1 αλλα δεν ειναι πολυ μακρια το Pro

~αν θες ανωτερη οθονη meizu.

~αν θα κρατησεις την συσκευη πανω απο 6 μηνες τοτε χαλαρα 1+1.

~gps> Pro

~finger print >Προ

:)

 

εχουν και σχετικα μεγαλη διαφορα τιμης τωρα,μετα απο την Τριτη θα αλλαξει του 1+1

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο Σ/Κ,

 

Σε ενα συναδελφο εδω στο γραφειο, του εσπασε οθονη απο το παλιο κινητο (Nexus 4) και ψαχνει να το αντικαταστησει.

Χρειαζεται:

1. Εως 5 ιντσες οθονη, οχι παραπανω.

2. 2gb RAM για να μην κολλαει τοσο.

3. Γενικα να εχει ομαλη λειτουργια (εχει περιπου 40-45 εφαρμογες συνολικα κυριως email και internet based)

4. Να μην ειναι απο κινα, δηλαδη να μη χρειαζεται παραγγελια απο κινα αν και θα προτιμηθουν πιο γνωστες εταιρειες.

5. Ειδε το sony z3 mini (ελπιζω να θυμαμαι σωστα το ονομα του μοντελου) και δεν του αρεσε το UI (δεν ασχολειται με launchers κτλ)

 

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων για τις προτασεις σας.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην αξιζει; ;)

 

το nexus5 τον καλυπτει και στα 5 κρητηρια που εχεις θεσει παραπανω. εχει και την προυπηρεσια απ τον προκατοχο του (nexus 4)

Link to comment
Share on other sites

Α τοτε υποθετω το g3s mini δεν κανει, το sony e4 υπαρχει και σε dual εκδοση αν σου αρεσε http://www.skroutz.gr/s/6238243/Sony-Xperia-E4-Dual-8GB.html?from=recommendation . Το moto παντως εξακολουθει να ειναι η πιο καλη επιλογη κατα τη γνωμη μου :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί με το θέμα?

αναζητώ ένα κινητό με καλό gps ,μπαταρία , 3.5MM headphone sock και μικρότερο 4"

έτσι ώστε να είναι άνετο σε arm band.

Δεν τα συμπαθώ τα sportwatches γιατί θέλω να έχω τη μουσική μου και apps τύπου Runkeeper/Runtastic.

budget<150E

εισαγόμενο ή όχι δεν έχει διαφορά.

 

χρησιμοποιούσα ενα samsung galaxy ace ή ενα δικάταρτο lg αλλα πλέον δεν κλειδώνουν δορυφόρο ή θελουν 20λεπτα να κλειδώσουν ή μετρούν οτι να ναι (πχ ταχύτητα 1200km/h).

(τα gps fix δεν έκαναν κατι)

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by wxkin
Link to comment
Share on other sites

κάτω από 4?? και καλό gps? μάλλον μόνο στην ουτοπία...

 

βασικά αν δώσεις λίγο παραπάνω μεταχυρισμενο iphone 4s...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί με το θέμα?

αναζητώ ένα κινητό με καλό gps και μπαταρία και μικρότερο 4"

έτσι ώστε να είναι άνετο σε arm band.

Δεν τα συμπαθώ τα sportwatches γιατί θέλω να έχω τη μουσική μου και apps τύπου Runkeeper/RunStatic.

budget<150E

εισαγόμενο ή όχι δεν έχει διαφορά.

 

χρησιμοποιούσα ενα samsung galaxy ace ή ενα δικάταρτο lg αλλα πλέον δεν κλειδώνουν δορυφόρο ή θελουν 20λεπτα να κλειδώσουν ή μετρούν οτι να ναι (πχ ταχύτητα 1200km/h).

(τα gps fix δεν έκαναν κατι)

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Nokia 620, 3.8", εχει runtastic, adidas mi coach και πολλες αλλες εφαρμογες για sports. Aπο τα καλυτερα gps, κλειδωνει σε 3-4 δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω σε μια καφετερια ασυρματη παραγγελιoληψια και θα χρειαστω 4 κινητα.

 

Εχει κανεις καμια εμπειρια με το συγκεκριμενο εγχειρημα?

 

Αρχικα σκεφτομαι

 

1)Χαμηλο Κοστος

2)Καλουτσικη μπαταρια

3)Καλουτσικο wifi

4)Σχετικα καλοφτιαγμενο

5)Τετραπυρηνο με 1gb

6)Μαλλων 4,5+ οθονη

 

Τι λετε?

 

Υ.Γ Απο εφαρμογες καποια ιδεα?Εχω παρει προσφορες απο τα 4 εταιριες αλλα το ψαχνω..

Edited by atoposs
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα ανάμεσα στα δύο αυτα κινητά. Και τα 2 βγαίνουν περίπου στα 300-310 ευρώ

Αν αφήσουμε στην άκρη το μέγεθος οθόνης (μισή ίντσα διαφορα) και τη δυνατότητα του honor για 2 sim...

Ποια από τα δύο θεωρείτε καλύτερο? Δεν ξέρω ποιο να διαλέξω και το oneplus διαβαζω ότι θα ανέβει η τιμή του από Τρίτη οπότε πρέπει να βιαστω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα ανάμεσα στα δύο αυτα κινητά. Και τα 2 βγαίνουν περίπου στα 300-310 ευρώ

Αν αφήσουμε στην άκρη το μέγεθος οθόνης (μισή ίντσα διαφορα) και τη δυνατότητα του honor για 2 sim...

Ποια από τα δύο θεωρείτε καλύτερο? Δεν ξέρω ποιο να διαλέξω και το oneplus διαβαζω ότι θα ανέβει η τιμή του από Τρίτη οπότε πρέπει να βιαστω.

 

το one,το 64αρι κάνει 299 +18 περίπου μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :-)

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποιο Κινέζικο κινητό για δώρο, όμως με ενδιαφέρουν τα εξής χαρακτηριστικά:

 

1) 5ίντσο.

2) Android.

3) Dual Sim.

4) ΚΑΛΟ GPS. Είτε με DATA, είτε χωρίς.

5) Μεγάλη μπαταρία.

6) Να μην κολλάει πουθενά.

7) Αν γίνεται να έχει και αποθεματικό στην Ευρώπη με νορμάλ τιμή και όχι τεράστια διαφορά από αντίστοιχη Κινέζικη αποθήκη, ακόμα καλύτερα.

 

Σκεφτόμουν για CUBOT S200, όμως διάβαζα το νήμα του και όλοι έχουν λίγο πολύ πρόβλημα με το GPS.

Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω είναι μέχρι 100€. Λογικά, κάτι θα υπάρχει.

( Το ξέρω ότι δεν είναι πολλά, όμως για δεύτερο πιστεύω είναι αρκετά)

Edited by Barbara1980
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω http://www.aliexpress.com/item/Original-Jiayu-G2F-WCDMA-G2FW-4-3-Inch-IPS-854-480-MT6582-Quad-Core-Android-4/2045613612.html με κατι λιγο παραπάνω σου καλυπτει τα παντα νομιζω, δε ζητας και λιγα αδερφακι μου για 100 ευρω και με τετοια ισοτιμία σήμερα :p
Link to comment
Share on other sites

Έχω το honor6 αλλά το βαρέθηκα οπότε λέω να πάρω κάτι άλλο.

Θέλω να έχει μπαταρία μεγάλη.

Καλή φωτογραφική.

Καλή οθόνη.

Δικαρτο.

Άνω των 2Γ ραμ.

 

Δλδ να είναι εφάμιλλο αν όχι καλύτερο του honor.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κάπου τόσο βγαίνει και το Honor 6 .Ποιο απο τα δυο να προτιμήσω ειναι το θέμα:)

 

για μένα σου είπα,το one

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω http://www.aliexpress.com/item/Original-Jiayu-G2F-WCDMA-G2FW-4-3-Inch-IPS-854-480-MT6582-Quad-Core-Android-4/2045613612.html με κατι λιγο παραπάνω σου καλυπτει τα παντα νομιζω, δε ζητας και λιγα αδερφακι μου για 100 ευρω και με τετοια ισοτιμία σήμερα :p

 

Συμφωνώ απόλυτα... Coolpad F1, υπερ-άριστο και εγγυημένο (και η Coolpad είναι πολύ σοβαρό brand και το συγκεκριμένο μοντέλο διαμάντι)... Αξίζει με χίλια τα 30 ευρώ επιπλέον από αυτά που λες ότι δίνεις... Επίσης σου προτείνω να το πάρεις από κάποιο κινεζομάγαζο και οχι από Ali, αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπικό... :)

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

με 100 ευρώ κινέζικο θα είναι μιας χρήσης και αυτό δεν το θέλεις!! ;)

 

Mιας χρήσης δεν ξέρω αν θα είναι, αλλά σίγουρα δε μπορεί να καλύπτει αυτά που ζητάει στο πρώτο ποστ (εκτός και μου διαφεύγει κάνα τελευταίο τρελό VFM)... Με 130 το F1, τα καλύπτει και με το παραπάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα δω για το F1. Εχω το s5 απλα χρειάζομαι και ενα δεύτερο, δεν ήθελα να δώσω όμως παλι πολλά λεφτά.

Αν υπάρχει τίποτα άλλο, καλοδεχούμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...