Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ευλογία σου δέσποτα.....:innocent:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρωτάς όταν την λύση την δίνεις ο ίδιος!

Πάρτο σε άσπρο,πες τους να βάλουν και ροζ θηκούλα και τέλος.

Τι κάθεσαι και ρωτάς....?

 

Ελεγα μηπως πιαναμε και τιποτα αλλο στα χερια μας. Κανα cubot x9 ισως? Κανα ulefone bepro? ή κατι αλλο??

Άν απεχουν πολυ απο το θηριο α806 παω πασο και ψωνιζω μια απο τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά είναι και τα δύο.

το lg 4.7'' μικρό και μαζεμένο με το lenovo να είναι λίγο μεγαλύτερο 5" αλλά πιο "τούμπανο" σε εσωτερικό χώρο αποθήκευσης (16GB αντί 8GB), ανάλυση οθόνης (720*1280 αντί 540*960), κάμερα (13MP αντί 8MP, αν όντως στην πραγματικότητα η διαφορά είναι τόση).

Για δες και αυτό: http://www.vickmall.com/lenovo-lemo-k3-smartphone-64bit-5-0-inch-hd-ogs-screen-1gb-16gb-android-4-4.html

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα μηπως πιαναμε και τιποτα αλλο στα χερια μας. Κανα cubot x9 ισως? Κανα ulefone bepro? ή κατι αλλο??

Άν απεχουν πολυ απο το θηριο α806 παω πασο και ψωνιζω μια απο τα ιδια...

 

το x9 εχει σχετικα μικρη μπαταρια. αποφυγετε το.

το a806 ειναι πολυ καλη περιπτωση, ομως δεν εχει notification led.

ειναι κατι που θεωρω ελλειψη. τσιγκουνευτηκε η lenovo.

 

το ulefone be pro ειναι ισχυρεστερο-πληρεστερο απο το a806.

(ονομαστικα ελαφρως μεγαλυτερη μπαταρια, λιγοτερο ενεργοβορο επεξεργαστη,

notification led, δικαρτο, αναμενει επισημα lollipop, official ελληνικα).

δεν εχει ακομα δοκιμαστει αρκετα, αλλα υπαρχουν πολυ θετικες γνωμες μεχρι στιγμης.

αν μπορεις, περιμενε λιγο ακομα για περισσοτερα reviews αν και νομιζω αξιζει το μικρο ρισκο.

 

αν οι 5.5" σου φαινονται πολλες, δες εκτος απο το a806 και το elephone p6000

που αν και εχει μερικα θεματακια, αναμενεται να λυθουν σε επερχομενο update.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ καλά τα meizu.έφαγε κόλλημα με το m1 note αλλά κ εγώ του προτινα g2 λόγω ότι είναι το ίδιο δυνατό με τα αλλα δύο meizu κ μπορεί να το πάρει με δόσεις απο εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε δύο συσκευές, η μία είναι το Huawei Ascend G620s http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20298553&s=0 στα 159€ και η άλλη είναι το Meizu MX3 http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20297279&s=0 στα 249€. Μέχρι 250€ δίνω , το θέλω για παιχνίδια, για ίντερνετ με Wi-Fi . Ποιό μου προτείνετε;
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας guys! Θελω να αγορασω ενα οικονομικό tablet (εως150€) κυριως για χρηση fb, παιχνιδια και σερφαρισμα. Ούσα αδαης, εριξα πολλη μελέτη αυτες τις μερες, αλλα και παλι δεν καταφερα να καταλήξω καπου. Πειτε μου λοιπον αρχικα... Να ψαξω για onda, cube, ainol ή pipo? Ποια θεωρείτε πιο αξιόπιστη;
Link to comment
Share on other sites

Εχουν μυστήριο μενού τα meizu να το ξέρει ο φίλος σου. Το χει κάνει το android με τη παραμετροποίηση πολύ μυστήριο και δυσκολοσυνήθηστο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά θα ήθελα να μην είναι παραεισαγωγής και είχα ακούσει ότι έχει κάποια κολλήματα στα βίντεο κυρίως αλλά δεν ξέρω αν φταίει το hardware.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικές Απαιτήσεις

 

1) dual sim

2) 5.5'

3) 2 giga ram

4) octa core

5) 13 megapixels η μπροστινή και 5 με 8 megapixels (η selfie) με sony camera πάντα..

6) μπαταρία γύρω στο 3.000 αποσμώμενη

7) χαμηλο sar

8) antuntu γυρω στις 30.000

9) μη προβληματικες multilanguage rom που πρωτοερχεται το κινητο με δυνατοτητα πιθανης αναβαθμισης μονο απο την εταιρεια?

 

βλέπω βγάζω σερφάρω , φωτογραφίες , ταινίες ,παιχνίδια....με την σειρα προτεραιοτητας που τα λέω....το μπατζετ κοντά στα 200 δολλάρια-euro...

 

 

 

Αυτα που ξεχώρισα είναι

 

xiaomi redmi note 3g (αυτο έχει όντως υψηλό sar 1.2 ή είναι παπατζιτζιλίκι?)

huawei g750

 

Τα πιο πάνω είναι τα 2 γέρικα σκυλιά που ξεχώρισα...

πιο φρέσκο και αδοκιμαστο

 

το

jiahu s3

 

 

ακούω τις ΕΜΠΕΙΡΕΣ προτάσεις σας!!!

 

αν μπορείτε προσφέρετε και site και κουπονια με κινητα....δεν με ενδιαφέρει η παλαιοτητα του κινητου...

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απο οδηγίες έμπειρου μέλους του φόρουμ άνοιξα case στο PayPal και περιμένω refund. Όποτε ακούω προτάσεις απο όλα τα κινεζομαγαζα.

 

Πως το έκανες αυτό δεν είχαν περάσει οι ημέρες γιατι σε μένα λόγω καθυστέρησης στη αποστολή έχουν περάσει οι ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Άρα μεταξύ των δυο,Lenovo VIBE X2 και μότο g, πιο νομίζετε είναι καλύτερο (με βασικά κριτήρια αυτονομία και φωτογραφική);
Link to comment
Share on other sites

έχοντας και τα δύο στο note εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ καθόλου το πενάκι δεν με έχει βολέψει! άλλοι βέβαια το προσκυνούν αλλά αυτο είναι θέμα γούστου και τι βολεύει τον καθένα. όπως σου έχω εξηγήσει και pm απο εμένα g3 με κλειστά τα μάτια.;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγγνωμη προκαταβολικα!δεν ηξερα που να ενταξω την ερωτηση και ετσι την εβαλα εδω. καποιος admin η να το διαγραψει η να το μεταφερει στην καταλληλη ενοτητα.

και τωρα η ερωτηση

 

υπαρχει κανενα site που να εχει συγκριση σε οτι "ειδος" γραψουμε με ολα τα γνωστα κινεζικα μαγαζια;; ειχα βρει παλαιοτερα ενα αλλα το ειχα αποθηκευσει στον υπολογιστη που χαλασε και δεν ειχα κανει συγχρονισμο...αρα... γνωριζει κανενας καποιο που να εχει σχεδον ολα τα γνωστα pandawill geek vick κτλ κτλ.. απο ενα post στο φορουμε το ειχα δει

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...