Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με καλή camera και αυτές της ίντσες μόνο iPhone υπάρχει το οποίο ξεφεύγει στα λεφτά, τόσο απλά, και γενικός σε αυτά τα χρήματα ξεχνάς καλή camera
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΔΙΑΘΕΤΩ ΑΠΟ 120 ΜΕ 160 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω ενα κινεζικο κινητο 5 - 5,5 ιντσων για "μονιμη" χρηση στο αυτοκινητο. Θελω να το τοποθετησω στην κονσολα και να το εχω για καθημερινη χρηση σαν gps και για να παιρνω συνεχεια πληροφοριες απο την OBD II μεσω bluetooth. Για κληση θα χρησιμοποιηθει σε περιπτωση αναγκης. Οποτε απαραιτητο να χει παρα πολυ καλο gps και τον απαιτουμενο χωρο για τους χαρτες. Οτιδηποτε αλλο δεν με ενδιαφερει. Τα φωτα σας!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις καλύτερα ένα tablet σε μικρές ίντσες με δυνατότητα κλήσεων .

Θα έχεις καλύτερη απεικόνιση των δεδομένων του αυτοκινήτου σου και αν σου χρειαστεί κάνεις και καμία κλήση.

Το θέμα ειναι πόσα διαθέτεις.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Tablet μαλλον οχι γιατι για κατι αξιολογο πας 7 ιντσες και πανω που δεν βολευει λογω ελλειψης χωρου. Για το κινητο που θελω νομιζω 120-130 ευρω ειναι καλα + λιγα ακομα για κατι αρκετα καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Για το Turbo-X Pearl 3G στα 179Ε (http://www.skroutz.gr/s/5447240/Turbo-X-Pearl-3G-8-0-16GB.html) τι γνώμη έχετε;

 

Για το Lenovo IdeaPad A8-50 8" 3G στα 184Ε (http://www.skroutz.gr/s/5056632/Lenovo-IdeaPad-A8-50-8-3G-16GB.html);

 

Ανάμεσα στα 2 ποιο είναι καλύτερο;

 

Κάποιο άλλο με παρόμοια χαρακτηριστικά (ή καλύτερα) με περίπου ίδια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum. Αποφάσισα να αποχωριστω το iPhone 5c μετα απο ενάμιση χρόνο. Μπορώ να πω οτι έμεινα αρκετά ευχαριστημένος. Προερχόμενος απο android προσαρμόστηκα εύκολα στο iOS και το 5c αποδείχτηκε τίμιο σε όλα. Πήρε τις αναβαθμίσεις, κανένα lag ή κώλυμα, όλα καλα.

Η λογική μετάβαση μου ειναι στο iPhone 6 ή στο 6plus.

Θα έλεγα οτι θέλω μεγάλη οθόνη. Λόγω χρήσης θα πάω σε οθόνη > 5 ιντσών. Ας πούμε οτι το χρηματικό δεν παίζει ρόλο.

Κλίνω προς το 6 plus αλλα οχι με 16 giga. Η τιμη πάει πολυ ψηλά και πλέον σκέφτομαι σοβαρά κυρίως τα nexus 6 , note 4 και δευτερευόντως το g3. Δεν συζητώ για αγορά κινεζικού και δεν τρελαίνομαι για sony, htc, Nokia .

Τι λέτε να μείνω στη Apple ή να την κάνω για άλλες πολιτείες ;

Πάντως απο τα high end πιο vfm μου φαίνεται το nexus.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Όπως σας έγραψα, του κόλλησε η Huawei, κάναμε μια έρευνα, υπάρχουν στο budget που διαθέτει, είναι στις προδιαγραφές του και διαβάσαμε και καλά σχόλια. Τι λέτε; Είναι δοκιμασμένα;
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ακόμα και χωρίς πενάκι είναι η πιο ολοκληρωμένη συσκευή που κυκλοφορεί.

Ταχύτητα, αυτονομία, κάμερα, οθόνη, σταθερότητα και ευκολίες του λογισμικού, ποιότητα κατασκευής είναι για σεμινάριο.

Το πενάκι είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε τις αναβαθμίσεις, κανένα lag ή κώλυμα, όλα καλα.

 

Για να έχεις τα αντίστοιχα στο android πας για nexus.. η εμπειρία που προσφέρει είναι απίστευτη..

Link to comment
Share on other sites

Αν και nexusakias θα πήγαινα είτε στο 6 plus γιατί όντως φέτος η Apple έκανε ένα μεγάλο βήμα είτε όπως προείπαν σε note 4 όπου πραγματικά είναι μια κατηγορία μόνο του. Η οθόνη του είναι αξία θαυμασμού και το πενάκι αν το μάθεις απλά κάτι μαγικό. Το nexus φέτος για πολλούς λόγους με άφησε ασυγκίνητο.. Η στο τοπ iPhone η στο τοπ android. Κάτι G3 ούτε για πλάκα μέσα στη σύγκριση αυτή. Αν και δεν θες κινεζικό θεωρώ vfm σε αυτή τη κατηγορία το νέο xiaomi note pro..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...