Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν κατάλαβα, οπότε λες ότι ένα ταμπλετ των 50 ευρώ, οτι μάρκα και να ειναι θα είναι καλό για ebooks και gps?

και ακόμα όταν λέει το σκρουτζομαγαζο, εγγυήση 1 χρόνο, εννοεί οτι πρέπει να το στείλω στην αντιπροσωπία στην κίνα για να το φτιάξουν? γιατι εάν είναι έτσι συμφέρει να πάρω κάποιο που να έχει σέρβις στην Ελλάδα

 

Επίσης το PiPo T3 http://www.pipo.com/product.php?id=149 το ξερείς?

έχει τα καλύτερα χαρακτηριστικά από άλλα στην κατηγορία του, αλλά οι γνώμες αγοραστών στο άμαζον το θάβουν

Link to comment
Share on other sites

ναι και με 100 δεν αξίζει (από Κίνα στα100 το συζητάμε),

γενικός οτιδήποτε σε αυτά τα λεφτά από την Ελλάδα τουλάχιστον δεν... (για 100 ευρώ μιλάω) και όσο αφορά ebook reading με της οθόνες που έχουν θα επισκεφτείς οφθαλμιατρο μετα από λίγο καιρό

 

το ποιο οκ στα 100 ευρώ είναι Asus memopad ποιο κάτω μην κατέβεις ούτε για αστείο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

αν το θες για διαβασμα...μακρυα απο τα ταμπλετ των 50 ευρω !

Να προσεξεις την αναλυση της οθονης.Οσο μεγαλυτερη,τοσο καλυτερη.

Αλλιως,οπως ειπε και ο egodemis πιο πανω,εισαι για οφθαλμιατρο !

Link to comment
Share on other sites

τελικά θα πάρω σμρ το teclast x98 Air II. με 162 ευρώ. Κοίτα με το πενάκι έχω το Adonit Jot pro που μου κόστισε 25 ευρώ και έχω και ένα που αγόρσα με 2-4 ευρώ. Αυτό με τα 2-4 ευρώ δουλεύει καλύτερα στο lenovo ideapad k1 που είχα. Στην ουσία δεν θέλω να γράψω πολλά πράγματα απλώς όταν είμαι στη διάλεξη και έχω το pdf της θέλω να γράφω 2-3 έξτρα πράγματα που είπε ο καθηγητής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου πείτε την καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά το πολύ μέχρι 110 δεν είναι για μένα αλλά για μια φίλη μου η οποία δεν είναι απαιτητική..
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να αγοράσω κινητό με 2 κάρτες και αν γίνεται να μην είναι standby..Είδα το lg l90 dual.Το έχει ήδη κάποιος?Έχετε κάποιο αλλο υπόψιν σας στην τιμη των 150€ το πολυ..

Η αγορά του θα γίνει από skroutz,(επειδή δεν έχω ξανα κάνει αγορά απο skroutz)έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα?

 

Ευχαριστώ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι χρειαζεσαι?2 SIM ή 4G?Απο μενα ZTE V5 2GB.Λογω εμφανισης (υποκειμενικο αυτο,θεωρω ασχημο το Α8 και τα πιο πολλα Lenovo γενικα) και παρομοιων χαρακτηριστικων σε χαμηλοτερη τιμη.Καμερα,οθονη,μνημη ram ιδια.Οι επεξεργαστες δεν βλεπω να εχουν χαωδη διαφορα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας λέω τα Χριστούγεννα να πάρω συσκευή και είμαι ανάμεσα σε lg g2 z3compact samsung alfa. Μπορείτε να μ πείτε γνώμες.ευχαριστω εκ τον προτέρων για της απαντήσεις
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ DUAL SIM ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΗΜΕΡΑ;;ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΕΤΡΑΠΥΡΗΝΟ.(τιμη 300-400 ευρω)

ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LG G3 D858 DUAL SIM ALLA ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΕΔΩ:mad:

Το παλιο που ειχα ειναι to samsung y duos και ειναι πρααγματικα απο τα πιο αχρηστα κινητα.

 

Περιμενω γρηγορα τις απαντησεις σας γιατι θα ειναι δωρο γενεθλιων:):)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Για να ακούσεις και μια γνώμη τώρα από κάποιον που έχει το tablet.

Δεν αξίζει τον κόπο να το αγοράσεις στην τιμή που το δίνει το Πλαίσιο.

Αν το βρείς από το stock ή το πάρεις μεταχειρισμένο (όπως εγώ σε πολύ καλή τιμή για δεύτερο) τότε οκ.

Το tablet πάει μια χαρά σε γενικές γραμμές με αυτά τα specs αλλά :

 

α) θα πρέπει να έχεις στα υπόψη σου ότι δεν έχει ούτε play store, ούτε google play services από τη μαμά-πλαίσιο

β) Θα χρειαστεί αν θες να του κάνεις γενικευμένη χρήση να το rootαρεις άμεσα.

γ) δεν έχει gps

δ) δεν έχει φλας στη φωτογραφική η οποία επίσης έχει μέτριο φακό και στις δυο κάμερες.

ε) δεν μπορείς να βρεις update για το 4.4 oπότε είσαι παγιδευμένος στην 4.2

 

Αν θελήσεις να το κάνεις root δεν υπάρχει πουθενά από όσο έψαξα κάποιος οδηγός.

Βάλε το adb universal driver και μετά θα το κάνεις εύκολα με το kingo .

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο ανόμοια μεταξύ τους,

umi ίσως το καλύτερο αν και αρκετά καινούριο χωρίς εμπειρία χρηστών

doogee αυτό θα ήταν η πρότασή μου, έχει ξαδελφός μου τηλέφωνο της μάρκας και δεν έχει κάνει κιχ σχεδόν χρόνο τώρα

elephone έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα (μου φέρανε και μένα τηλέφωνο γνωστού που στα καλά καθούμενα δεν άνοιγε η οθόνη!)

coolpad επίσης αξιόπιστα γενικά αλλά χρειάζεται περισσότερη δουλειά στο software των συσκευών για να δουλέψουν.

 

Αν δεν έχεις θέμα με το μεγεθος (αφού το coolpad f2 είναι 5,5") κοίτα και τα xiaomi redmi note ή το Lenovo A850+ για κάτι πιο φθηνό, όπως επίσης και το Doogee Dagger DG550.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

θα σα απογοητεύσω αλλά από την Ελλάδα καλο dual sim (high end) το ξεχνάς......... η παίρνεις από thn κινα η παίρνεις κάποιο mid range πχ Huawei Ascend G750 η Motorola Moto G 2014
Link to comment
Share on other sites

ορίστε μερικά :

 

Lenovo Vibe Z

 

Huawei Ascend G750

 

Samsung Galaxy Grand 2 Duos

 

Asus Zenfone 5 (Z2580) (με αυτόν τον επεξεργαστή)

 

Εγώ θα πήγαινα για το λενόβο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Στο antutu τα δύο αυτά κινητά έχουν το μεν ΖΤΕ 17997 πόντους ενώ το Lenovo 29111.

Και μπορεί να μην λέει αυτό από μόνο του πολλά, σίγουρα όμως είναι κάτι που φανερώνει πράγματα για την ισχύ και την ταχύτητα του καθενός.

Με λίγα λόγια, Λενόβο και από εμένα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

οχι το a850+

4gb rom = deal breaker

 

Για την χρήση που αναφέρει ο φίλος μια χαρά θα είναι και αυτό, μπορεί εναλλακτικά να δει και το Doogee DG550, αν δεν ενοχλεί το μέγεθος.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...