Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επέλεξε την τελευταία, 409. Τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί έχουν λυθεί με updates. Ο αριθμός παρτίδας είναι τα πρώτα ψηφία του s/n.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi,η κοίτα για άλλο κινέζικο,από μλς

 

Και εγώ για προς τα εκεί είμαι άπλα περιμένω να βρω σε μαύρο!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια εχω το moto g και ειμαι ικανοποιμενος! Θα ηθελα να ρωτησω αν θα αξιζε η μεταβαση σε G2?

 

Θα δω εντονη διαφορα στα παντα?σε ολες τις λειτουργιες δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις διάβασε εδώ να μην τα ξαναγράφω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718658#post5718658

 

Edit:

σαν tip: android με 1 GB RAM δεν θα έπαιρνα.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά όχι.. Το χω χειριστέι αρκετά από κοντά και δεν μου άρεσε.. Και η αυτονομία είναι η χειροτερη.. Εκτός και αν εννοείς Ταινίες Μικρού μήκους, ναι τότε ίσως και να σε βολέψει.. Καλύτερα να πας να παρεις 50+ τσουρέκια από τον Τερκενλή..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά όχι.. Το χω χειριστέι αρκετά από κοντά και δεν μου άρεσε.. Και η αυτονομία είναι η χειροτερη.. Εκτός και αν εννοείς Ταινίες Μικρού μήκους, ναι τότε ίσως και να σε βολέψει.. Καλύτερα να πας να παρεις 50+ τσουρέκια από τον Τερκενλή..

 

:lol: :lol: :p

σε αυτα τα € παρε κατι απο κινα

διοτι ελλαδα 90€ δε λεει. . .

πχ δες το dg580 απο http://www.to2c.com

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά όχι.. Το χω χειριστέι αρκετά από κοντά και δεν μου άρεσε.. Και η αυτονομία είναι η χειροτερη.. Εκτός και αν εννοείς Ταινίες Μικρού μήκους, ναι τότε ίσως και να σε βολέψει.. Καλύτερα να πας να παρεις 50+ τσουρέκια από τον Τερκενλή..

 

+1 για τσουρέκι......... κυριολεκτικά 100 ευρώ και αγορά από την Ελλάδα είναι σαν να πετάς χρήματα από το μπαλκόνι........ εδω απο την κινα στα 100 ευρω το σιιζταμε.......

Link to comment
Share on other sites

ότι αφορά camera, οθόνη ναι θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά ότι αφορά απόκριση όχι ιδιαίτερη (εκτός και αν τρέχεις βαριές και πολλές εφαρμογές), ότι αφορά αυτονομία θα δεις και εκεί διαφορά (όχι χαοτικη αλλα υπάρχει αρκετή)

 

τώρα που θα δεις διαφορά προς αρνητικό... ποιότητα κατασκευής και αντοχές του moto g είναι κατά πολύ ανοτερες, το g2 μια να πέσει το κλαις και αν δεν το έχεις με θήκη μέσα σε ένα μήνα το πίσω μέρος γεμίζει με κάτι σαν γδαρσιμματα.

Link to comment
Share on other sites

735 και από εμένα που διαβάζω έχει πολύ καλή οθόνη,αυτονομία και κάμερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

mls iqtalk rock mini

 

θελω να παρω ενα κινητο απο τα public γιατι εχω 20 ευρω σε δωροεπιταγες

 

αυτο ειναι το καλυτερο κινητο που βρηκα κατω απο 150 ευρω αλλα εχω 2 θεματακια:

 

1.ειναι mls για την οποια εταιρια εχω ακουσει κακα λογια γενικα

2.δεν ειμαι σιγουρος αν παιρνει micro sd η συσκευη

 

 

 

Εχω συνηθισει σε φτηνιαρικα κινητα απο κακες εταιριες (π.χ. vodafone smart I-II-III)

 

-Αξιζει ομως να εμπιστευτω mls? Εχουν βελτιωθει καθολου?

-Ποια αλλα κινητα σε αυτην την τιμη αξιζουν απο public και γιατι θα ηταν καλυτερα απο αυτο? (δεν εχω θεμα με windows)

 

 

 

Αυτα,θενκ γιου

Link to comment
Share on other sites

ότι αφορά camera, οθόνη ναι θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά ότι αφορά απόκριση όχι ιδιαίτερη (εκτός και αν τρέχεις βαριές και πολλές εφαρμογές), ότι αφορά αυτονομία θα δεις και εκεί διαφορά (όχι χαοτικη αλλα υπάρχει αρκετή)

 

τώρα που θα δεις διαφορά προς αρνητικό... ποιότητα κατασκευής και αντοχές του moto g είναι κατά πολύ ανοτερες, το g2 μια να πέσει το κλαις και αν δεν το έχεις με θήκη μέσα σε ένα μήνα το πίσω μέρος γεμίζει με κάτι σαν γδαρσιμματα.

Καταλαβα! Σαν αποκριση οχι? Το μοτο g εχει τετραπυρινο στα 1.2 ghz ενω το g2 2.2 ghz με 2 giga ram :eek:! Αυτος ειναι ο κοσμος του αndroid,anyway!

Νταξει η θηκη ειναι δεδομενη για μενα! Δεν γινεται κινητο χωρις θηκη!

 

Ευχαριστω για την απαντηση!

ότι αφορά camera, οθόνη ναι θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά ότι αφορά απόκριση όχι ιδιαίτερη (εκτός και αν τρέχεις βαριές και πολλές εφαρμογές), ότι αφορά αυτονομία θα δεις και εκεί διαφορά (όχι χαοτικη αλλα υπάρχει αρκετή)

 

τώρα που θα δεις διαφορά προς αρνητικό... ποιότητα κατασκευής και αντοχές του moto g είναι κατά πολύ ανοτερες, το g2 μια να πέσει το κλαις και αν δεν το έχεις με θήκη μέσα σε ένα μήνα το πίσω μέρος γεμίζει με κάτι σαν γδαρσιμματα.

Καταλαβα! Σαν αποκριση οχι? Το μοτο g εχει τετραπυρινο στα 1.2 ghz ενω το g2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μετά από δυόμιση περίπου χρόνια βρίσκομαι ενόψει αντικατάστασης του smartphone που έχω (htc one x) από το οποίο δυστυχώς αποκόμισα τις χειρότερες εντυπώσεις...

Έχω καταλήξει στις ακόλουθες συσκευές και θα ήθελα την γνώμη σας:

(α) Lg g3: με προβληματίζει το γεγονός ότι η οθόνη με την υψηλή ανάλυση φαίνεται να δημιουργεί κάποια προβλήματα, αλλά ελπίζω ότι με την επερχόμενη αναβάθμιση των ANDROIDS οι επιδόσεις θα βελτιωθούν. Επίσης διαβάζω ότι τα προβλήματα με τα ξαφνικά κλεισίματα φαίνεται να ξεπερνιούνται στις νέες παρτίδες (με s/n από 406). Κατά τα λοιπά έχει πολύ καλά specs και μπορώ να το αποκτήσω την έκδοση με τα 32gb και 3 γβ RAM με περίπου 350 € (έχω επιδότηση για την συγκεκριμένη συσκευή).

(β) oneplus one : πραγματικά την έχω ερωτευτεί την συσκευή μόνο από τα reviews που έχω διαβάσει. Με προβληματίζει αφάνταστα ο τρόπος παραγγελίας και εν γένει απόκτησης της συσκευής καθώς και το support που θα έχω σε περίπτωση προβλήματος.

(γ) oppo find 7: πολύ καλώ στα benchmarks, αλλά κατά τα λοιπά φαίνεται να υστερεί από το g3. Επίσης δεν έρχεται στην Ελλάδα και πρέπει να κάνω παραγγελία από εξωτερικό.

(δ) ZTE NUBIA Z7: δεν έχω ακόμα σαφή εικόνα για το συγκεκριμένο, αλλά φαίνεται αρκετά καλό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτες τις μερες θα παραγγειλω το καινουργιο μου κινητο (μετα απο παρα πολυ ψαξιμο ) πηρα την αποφαση να παρω το g3 τωρα που εφτιαξε και το θεμα με το οτι εκλεινε μονο του ...εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε αντι για αυτο ??? ...ποια παρτιδα ειναι καλη για το g3 ?

 

Αντί του g3 πήγαινε στο xperia Z3 που είναι ανώτερο από το G3 http://www.pocket-lint.com/news/130648-sony-xperia-z3-vs-lg-g3-what-s-the-difference

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας για την αγορά (για πρώτη φορά) κινέζικου τηλεφώνου. Είμαι ανάμεσα σ' αυτά τα 2 μοντέλα (λόγω χαρακτηριστικών και τιμής). Σας ευχαριστώ ολους προκαταβολικά για τις απόψεις και προτάσεις σας.
pappao
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δύσκολα θα αγοράσω ξανά κινητό cubot. Αν και είναι ποιοτικά κινητά, λειτουργούν σωστά κλπ, δυστυχώς δεν υπάρχει καλή υποστήριξη από την εταιρεία. Έχει ο αδερφός μου το c11 όπου ράγισε το digitizer και δεν βρίσκω ανταλλακτικό. Το κινητό 12 μηνών είναι και πλέον δεν έχουν ανταλλακτικά!

Η THL είναι σαφώς ανώτερη εταιρεία σε σχέση με την cubot, σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει. Φαίνεται εξάλλου κι από το forum μας.

 

Στα χαρακτηριστικά πάνω κάτω ίδια είναι. Το THL μάλιστα έχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δύσκολα θα αγοράσω ξανά κινητό cubot. Αν και είναι ποιοτικά κινητά, λειτουργούν σωστά κλπ, δυστυχώς δεν υπάρχει καλή υποστήριξη από την εταιρεία. Έχει ο αδερφός μου το c11 όπου ράγισε το digitizer και δεν βρίσκω ανταλλακτικό. Το κινητό 12 μηνών είναι και πλέον δεν έχουν ανταλλακτικά!

Η THL είναι σαφώς ανώτερη εταιρεία σε σχέση με την cubot, σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει. Φαίνεται εξάλλου κι από το forum μας.

 

Στα χαρακτηριστικά πάνω κάτω ίδια είναι. Το THL μάλιστα έχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία..

 

ποτε ξανα thl. ανυπαρκτο quality control, και ελλεινο software. πρεπει να κανεις χιλιες αλχημειες για να πανε στην sd οι εφαρμογες, και ακομα και τοτε στο recovery βλεπει μονο την εσωτερικη μνημη......καλυτερα cubot με μια θηκη....

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...