Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Λόγω επιδότησης θα πάρω κινητό μόνο από wind.

Έχω L9ii και θέλω να ανέβω σε inches οθόνης από 4,7 σε 5,2 ως 5,7.

Δεν με ενδιαφέρει το λειτουργικό,επεξεργαστής κτλ., δίνω βαρύτητα σε ποιότητα φωτογραφίας/βίντεο , Ποιότητα ήχου/κλήσεων και μουσικής.

Από κει και πέρα Οκ ας έχει και καλή αυτονομία...και καλή οθόνη κάτω από τον ήλιο.

Επιλογές: κυριότερη το Ascend G750, πείτε τι ανταγωνιστές έχει εκτός κινέζικων από site.

Σήμερα ξεκινάω την έρευνα , βρήκα μόνο το HTC desire 816 και το ZTE GRand memo.

Υπάρχει άλλος ανταγωνιστής;

τι λέτε για τις συγκρίσεις μεταξύ των παραπάνω;;

ας τα αναλύσουμε όλα τα χαρακτηριστικά, άσχετα να εγώ πχ δεν δίνω βαρύτητα στις επιδόσεις...

πάντα εντός του εύρους τιμής ως 350 ευρώ...

Edited by Jopar
edit εσβησα το Μ2 λόγω μικρότερης οθόνης...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το lg το πηρα σαν μικροτερο για να με βολευει στις εξοδους.Το asus θα μεινει για τις σκληρες δουλειες στο σπιτι :):p

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Για τα ζητούμενα σου θα σου έλεγα το Desire. Και πολύ καλή κάμερα έχει και καλή ποιότητα ήχου κλήσεων που θέλεις και για μουσική από τα κορυφαία. Ο ήχος στα htc είναι ένα από τα ατού τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το φορουμ και ζηταω την σημαντικη του βοηθεια για ακομα μια φορα!

 

Μολις εδωσα το zte v965 το οποιο ειχα για 6 μηνες,πολυ καλο για τα χρηματα του και για τον λογο που το ηθελα ενα κινητο για την δουλεια camera fb chat gps κλπ..λιγο κολαγε μερικες φορες(512ραμ!!)

 

Ειπα να παω σε κατι καλυτερο και πιο γρηγορο με δυνατοτερες φωτογραφιες οπως s4 η s5,μετα μου προτειναν elephone p8 αλλα δεν διαβασα καλα λογια..και τελικα επεσα σε AYTO το οποιο δειχνει να αξιζει σε συγκρισει σε τιμη απο s4 κλπ+ οτι ειναι δικαρτο...καπου εδω θελω την βοηθεια σας.

 

Το συγκεκριμενο κινητο που το λεει στον to2c σαν σκετο note ειναι το redmi note που γραφουν ΕΔΩ τα παιδια δηλαδη?γιατι εχω μπερδευτει λιγακι.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας γενικα,τα + και τα -

τι λεει σαν εταιρια κλπ?ειδα πως εχει καλη προωθηση και υπαρχουν πραγματα και στο ebay αλλα και εδω εχει μπολικες σελιδες οπου δειχνει να το εχετε παρει αρκετοι.

 

Απο θεμα μπαταρια και φωτογραφιες μπροσ και πισω και κολληματα τι λεει??βραδυνες φωτογραφιες λεει τιποτα γιατι στο 965 δεν φαινοταν τιποτα?εχει να ανεβασει κανεις καμια?το φλασ κομπλε?απο μπαταρια τι λεει?γιατι το 965 κρατουσε οριακα μερα με το ζορι με αρκετο fb και φωτογραφιες και λιγο gps

Τι παιζει με το muiu ειναι δικο τους λειτουργικο δεν ειναι android δηλαδη??

 

Τελος λεω να το παρω απο to2c παλι να μην εχω θεμα με τελωνεια κλπ,να το παρω ρουτ η και χωρις ρουτ θα εχει ηδη την ελληνικη γλωσσα?!Τι παραπανω θα εχει αν βαλω επιλογη ρουτ?

 

Ευχαριστω και εκτιμω την βοηθεια σας για να μπορεσω να δω τι θα κανω.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το φορουμ και ζηταω την σημαντικη του βοηθεια για ακομα μια φορα!

 

Μολις εδωσα το zte v965 το οποιο ειχα για 6 μηνες,πολυ καλο για τα χρηματα του και για τον λογο που το ηθελα ενα κινητο για την δουλεια camera fb chat gps κλπ..λιγο κολαγε μερικες φορες(512ραμ!!)

 

Ειπα να παω σε κατι καλυτερο και πιο γρηγορο με δυνατοτερες φωτογραφιες οπως s4 η s5,μετα μου προτειναν elephone p8 αλλα δεν διαβασα καλα λογια..

και τελικα επεσα σε AYTO το οποιο δειχνει να αξιζει σε συγκρισει σε τιμη απο s4 κλπ+ οτι ειναι δικαρτο...καπου εδω θελω την βοηθεια σας.

 

Το συγκεκριμενο κινητο που το λεει στον to2c σαν σκετο note ειναι το redmi note που γραφουν ΕΔΩ τα παιδια δηλαδη?γιατι εχω μπερδευτει λιγακι.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας γενικα,τα + και τα -

τι λεει σαν εταιρια κλπ?ειδα πως εχει καλη προωθηση και υπαρχουν πραγματα και στο ebay αλλα και εδω εχει μπολικες σελιδες οπου δειχνει να το εχετε παρει αρκετοι.

 

Απο θεμα μπαταρια και φωτογραφιες μπροσ και πισω και κολληματα τι λεει??βραδυνες φωτογραφιες λεει τιποτα γιατι στο 965 δεν φαινοταν τιποτα?εχει να ανεβασει κανεις καμια?το φλασ κομπλε?απο μπαταρια τι λεει?γιατι το 965 κρατουσε οριακα μερα με το ζορι με αρκετο fb και φωτογραφιες και λιγο gps

Τι παιζει με το muiu ειναι δικο τους λειτουργικο δεν ειναι android δηλαδη??Σε τσεπη χωραει κανονικα η ειναι γκουμουτσα?

 

Τελος λεω να το παρω απο to2c παλι να μην εχω θεμα με τελωνεια κλπ,να το παρω ρουτ η και χωρις ρουτ θα εχει ηδη την ελληνικη γλωσσα?!Τι παραπανω θα εχει αν βαλω επιλογη ρουτ?

 

Ευχαριστω και εκτιμω την βοηθεια σας για να μπορεσω να δω τι θα κανω.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι το ιδιο. xiaomi redmi note enhanced (2gb ram / 1,7 octa)

 

το miui βεβαιως και ειναι android. ετσι ονομαζει το στυλ-μορφοποιηση

που κανει στα android κινητα της η εταιρια xiaomi. ειναι το γραφικο περιβαλλον κτλ.

 

ναι το http://www.to2c.com ειναι αξιοπιστο, οπως και το http://www.minideal.net, το http://www.vickmall.com κ.α.

ναι θα εχει ελληνικα. και εχει και καλη ελληνικη βαση χρηστων που το υποστηριζουν-παρεχουν ενημερωσεις.

 

η επιλογη root ειναι για να εχεις πληρη προσβαση στο κινητο (κατι σαν administrator στα windows).

ετσι θα μπορεις να πειραξεις-τροποποιησεις πραγματα που αλλιως δε θα σε αφηνε (πχ απεγκατασταση προγραμματων).

και να μην το παρεις rooted, μπορεις να το κανεις εσυ root ακολουθωντας καποιες σχετικα απλες οδηγιες.

 

ειναι πολυ καλη περιπτωση, τριγυρω παιζουν και τα huawei honor 3c και coolpad f1,

αλλα αν εισαι οκ με τις 5,5 ιντσες, παρε το redmi note.

 

για λεπτομερειες, διαβασε περισσοτερα στο νημα της συσκευης στο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388830&highlight=redmi+note

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

εκανες εξαιρετικη επιλογη. τα κορυφαια site ειναι coolicool, vickmall, to2c,minideal και καποια αλλα. Ελληνικα θα εχει.

 

Ρουτ μην το κανεις, αμα θες το κανεις τζαμπα εσυ αργοτερα :happy:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι ακριβως αυτο που εβαλα στο λινκ απο το to2c το κινητο για να μην τυχει και παρο κανα αλλο και τρεχω μετα...

 

Απο θέμα φωτογραφιες είναι οκ?είδα μερικές δείχνει καλη η πίσω καμερα ,τώρα για μπροστινή και βραδυνή απο πίσω δεν ξέρω....γνωρίζει καποιος

Η μπαταρία κρατάει?

Έχουμε κανένα σοβαρό μειονέκτημα?

 

 

Με έχει ψησει πολύ το κινητό και γενικά απο το να δώσει 230-250 για ενα s4 που δεν ξέρεις και πως θα εείναι πιστεύω πως αξίζει η αγορά του xiaomi..ειδικα όταν βλέπεις εκατο σελίδες εδώ στο φόρουμ και πραγματα αρκετά στο εξωτερικο.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει κάποιο μαγαζί που να σου μετατρέπει την SIM σε micro-sim δωρεάν ?

 

edit: και κάτι ακόμα, HSDPA 900 / 2100, αυτές οι δύο συχνότητες δουλεύουν στην Ελλάδα ?

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

διαθέτω γύρω στα 135 ευρώ και θέλω να αγοράσω έναν κινέζο. Στα χρήματα αυτά το coolpad f1 μου φάνηκε η καλύτερη επιλογή ωστόσο διαβάζω διάφορα και:

1)Δε γνωρίζω αν είναι καλή η ποιότητα κατασκευής

2)Από που να το αγοράσω, ώστε να έχω και σωστό after sales service

 

Διαβάζω ότι το to2c έχει αρχίσει να κάνει νερά και σε γειτονικό φόρα προτείνουν το vikmall.

Επίσης αξίζει να θυσιάσω τα χαρακτηριστικά για να πάρω κάποιο xiaomi ή είναι ανάλογα σε θέμα ποιότητας.

 

Παρακαλώ απαντήσεις από άτομα που έχουν αγοράσει κινέζικο κινητό και έχουν προσωπική εμπειρία.

 

ΥΓ. τι πρέπει να τους αναφέρω στο chat πριν γίνει η αποστολή ώστε να μην πληρώσω τελωνεία κτλπ.

Να ζητήσω Playstore και root ή να του περάσω άλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει platstore μόνο του. Τα κορυφαία site είναι minideal to2c geekbuying vickmall etotalk, coolicool.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Για την δεύτερη ερώτηση σου ναι. Για την πρώτη μην σκας, χάρακα και ψαλίδι θες και το κάνεις μόνος σου. Υπάρχουν pdf στο Internet με οδηγίες που να τραβήξεις γραμμές και να κόψεις την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

55 χρονών άντρας ψάχνει το πρώτο του smartphone.

Απλή χρήση, χωρίς πολλές απαιτήσεις.

Επιθυμητή μια κάποια αντοχή σε σκόνες, χώματα κλπ.

Αγορά από Ελλάδα μόνο.

 

Έχει κανείς να προτείνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Θα ήθελα τη γνώμη σας για το THL T6S 5.0" JDI Screen MTK6582 Quad Core Android4.4.2 KitKat 3G Phone 8MP CAM 1GB RAM 8GB ROM P05-T6S , από tinydeals. Aξίζει τα λεφτά του; Τώρα το δίνει μόνο 68 ευρώ περίπου. Φαίνεται καλή ευκαιρία!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι αξιόπιστο το κατάστημα. Προτίμησε τα minideal to2c geekbuying vickmall etotalk...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλη συσκευη απο την πολυ καλη ΤΗL.Θα συμφωνησω (με μονη ενσταση το etotalk που θεωρω ακριβο διχως λογο) με τον προλαλησαντα στο θεμα επιλογης μαγαζιου.Για 5-6 Ευρω δεν αξιζει να ρισκαρεις.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

δυσκολο για καλη καμερα. ισως το xiaomi mi3 στα 205 να κανει την δουλεια, αλλα δεν ειναι δικαρτο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...