Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω ενα tablet πιο πολύ για διάβασμα pdf και surfing.

Δε με απασχολεί να έχει 3g αλλά αν υπάρχει καλό θα είναι. Αυτό που με νοιαζει πιο πολύ είναι να έχει καλη οθόνη και όχι ξεθωριασμενη. Επειδή απ όσο ξέρω ρολο παιζει η ραμ και βλέπω πως όλα έχουν 1, θα με καλυψει η θα έχω πρόβλημα?

 

Τιμες παιζουν απο 100 ως 200 Μαξ ( θα προτιμούσα κάτι στα 150-160 )

Ως τώρα είδα κάποια lenovo αλλά είχαν κακή οθόνη. Κοιταω ενα dell venue 8 με 2gb ram αλλά έχει intel atom. Έχει κανεις εμπειρία με επιδόσεις?

Κοιταω και προς g pad 7 αν και μικρο λόγω τιμής και οθόνης

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άκουσε τους σοφούς του myphone.gr, άσε την Cosmote...πάρε την επιδότηση σαν έκπτωση στο πάγιο άμα είναι, και με αυτά που γλιτώνεις πάρε το LG L9II με τα μισά λεφτά, μετά πας για LG G2mini γύρω στα 200, και μετά για Huawei P6 γύρω στα 220 από κατάστημα του Skroutz.

Στην επιλογή του Skroutzοκαταστήματος, κοίτα να έχει καλές κριτικές και πολλές όχι 10 - 20, να έχει πάνω από 50 κριτικές θετικές!

Άλλη μια επιλογή θα σου έβαζα το S4mini αλλά έχει ακριβύνει παράλογα στο Skroutz, πριν από ένα μήνα το έδιναν κάτω από 200!

 

Το S3 αν και σαν συσκευή είναι καλή, η Samsung απότι διαβάζω την έχει σκάσει από το παραφόρτωμα λογισμικού και σέρνεται, ενώ αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση Android δεν πρόκειται να δει, είναι μια συσκευή που μόνο λόγω ονόματος πουλάει ακόμα και δεν αξίζει!

Το Optimus G από την άλλη έχει τέλεια υποστήριξη, πήρε (ή θα πάρει, δεν ξέρω ακόμα!) επίσημα Kit Kat, είναι πολύ γρήγορο αλλά απότι διαβάζω ξεζουμίζει την μπαταρία. Αλλά πλέον σε αυτά τα λεφτά, υπάρχουν κι άλλες πολύ καλές επιλογές από τον θείο Skroutz!

Link to comment
Share on other sites

Καμια αλλη επιλογή?? Αν ανεβω σε λεφτά?? Το Ζ1 ΗΟΝΑΜΙ μου αρέσει παρα πολύ, είναι ανθεκτικό όσο λέει οτι είναι??
Link to comment
Share on other sites

Καμια αλλη επιλογή?? Αν ανεβω σε λεφτά?? Το Ζ1 ΗΟΝΑΜΙ μου αρέσει παρα πολύ, είναι ανθεκτικό όσο λέει οτι είναι??

 

στο νερό και σκόνη είναι αν το χτυπήσεις όμως αποχαιρέτα το......... το Ζ1 Ποιο πολύ είναι να μην πέσει κάνα νεράκι πάνω του να αντέξει λίγο σκόνη κλπ δεν ει ναι σε καμία περίπτωση για ΑΝΤΙΞΟΕΣ συνθήκες, εκεί θα τα σκάσεις χοντρά αν θέλεις smartphone και αυτο αν βρεις.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ, ελπίζω να είμαι περιεκτικός και σαφής!!:O

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το HTC One Developer Edition από Αμερική (θα το φέρει ένας φίλος για μένα) αλλά κάποιος γνωστός μου είπε να σιγουρευτώ αν θα παίζει στην Ευρώπη χωρίς πρόβλημα και ότι θα πρέπει να τσεκάρω τα δίκτυα καθώς και τις συχνότητες που υποστηρίζει.

 

Στα τεχνικά χαρακτηρηστικά της συσκευής αναφέρεται πως αυτή υποστηρίζει τα παρακάτω δίκτυα:

LTE Quad Band (Bands 17/4/2/5); LTE MIMO; GSM/EDGE: Quad-band (850/900/1800/1900 Hz), Class 12; UMTS: Tri-band (UMTS 850/1900/2100MHz), HSPA+Category 14xx (HSDPA 21Mbps/ EDCH 5.7 Mbps)

 

Γνωρίζει κανείς αν όλα τα παραπάνω επαρκούν για τη σωστή και απροβλημάτιστη λειτουργία της συσκευής για όλα τα υπάρχοντα δίκτυα που παίζουν στην Ελλάδα και Ευρώπη (3G, 4G, LTE κλπ) καθώς και τυχών μελλοντικές (μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια δηλαδή) αναβαθμίσεις;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας!:D

 

Καλές άδειες σε όσους πρόκειται να φύγουν από τώρα και στο εξής!!

MeTSam

 

"...you cannot make real commitment unless you accept that it's a choice that you keep making again and again."

Link to comment
Share on other sites

αν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιον παροχο (που συνήθως τέτοιες συσκευές δεν είναι) από τα χαρακτηριστικά global έκδοση είναι πάντως λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα

 

άδειες? ποιες άδειες? Ελλάδα είμαστε για να χουμε άδειες πρέπει να έχουμε δουλειά πρώτα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ αυτων που γραφεις (lenovo s650, lenovo s660 και coolpad 7320 - υποθετω αυτο εννοεις),

προτεινω s660 (s650 μικροτερη μπαταρια απο s660 και 7320 καλα specs αλλα οχι δοκιμασμενο αρκετα).

 

για την περιπτωση που το θες, δες τα νηματα του s660 και του huawei honor 3c και διαλεξε ενα απο αυτα τα δυο.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Oι μπάντες στο GSM σε καλύπτουν πλήρως. Στο 3G θα κάνεις την δουλειά σου σε πολύ μεγάλο βαθμό αλλά έχει αρχίσει να απαιτείται και η μπάντα στα 900 MHz που σύντομα θα υλοποιήσουν οι πάροχοι για υψηλότερη εμβέλεια! Όμως οι μπάντες του 4G δεν σου κάνουν. Οι βασικές μπάντες που πρέπει να έχεις στην Ευρώπη είναι η 3 (1800) που είναι και η μοναδική για την ώρα στην Ελλάδα, η 7 (2600) και η 20 (800). Το κινητό που αναφέρεις δεν έχει καμία από αυτές. Το 4G είναι μάλλον ένα must για συσκευή αυτού του επιπέδου. Εγώ δεν θα το'παιρνα.

 

για Ελλάδα Το παίρνει 4g άχρηστο είναι και εγώ που το έχω το έχω σε 3g γιατί συμα δεν έχει σχεδόν πουθενά και όπου έχει είναι χαμηλό +4g κυριολεκτικά ξεσκίζει την μπαταρία αν κάνεις χρήση του ειδικά με χαμηλό συμα

Link to comment
Share on other sites

εγω και σε 8πυρινο κ 4 ραμ θα θελα...αλλα μπορω να βρω στα 100 ευρω κατι τετοιο? Δεν με απασχολει η οθονη.και 10 να ηταν,δεν θα με πειραζε.

Το θεμα ειναι οτι διαθετω,100-120 ευρω :)

Link to comment
Share on other sites

αν η εκδοση red rice που εχεις υποψη, εχει rom 4GB, αφαιρεσε την απο τις υποψηφιες

 

αν δε θες να "ρισκαρεις", πηγαινε για honor 3c.

εγω θα περιμενα λιγο ακομα για εντυπωσεις ωστε να επαιρνα το coolpad

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

δυσκολα σε τετοια τιμη 8πθρηνο με 2γβ ραμ και 10αρα οθονη...

βαλε φιλτρα στο καταστημα που διαλεξες και δες τι επιλογες εχεις. ξεχωρισε 2 3 και πες τες μας για να προτεινουμε

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να δωσω για το ονομα αυτα τα παραπανω χρηματα για κατι τετοιο

http://www.geekbuying.com/item/PIPO-U7-MTK8382-1-3GHz-7-9-inch-Tablet-PC-Phone-Android-4-2-Quad-Core-Capacitive-Touch-Screen-1047-768-1GB-16GB-Black-328256.html

 

οταν υπαρχει αυτο -> http://www.geekbuying.com/item/Colorfly-CT972-Q-C-9-7-inch-A31-Quad-Core-Tablet-PC-Android-4-1-OS-2GB-32GB-Retina-2048-1536-Capacitive-Screen-1080P-316572.html

 

+ http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1224-600-1G-8GB-White-328219.html

 

αυτο γιατι να εχει 52 ευρω? τοσο χαλια μπορει να ειναι... ;)

 

 

εκανα καποιες τροποποιησεις μετα το ψαξιμο ;)

Edited by vagelis3k
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αναμεσα σ'αυτα τα τρια ειμαι αλλα κλεινω προς coolpad f1(σε καμια βδομαδα παραγγελνω),ειμαι ενα βημα πριν την παραγγελια απο vickmall μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!

 

Κάτοχος Samsung I9070 και ενός Huawei (με πολλά προβλήματα), αποφάσισα να δω για dual sim κινητό. Διάβασα άρθρα από άλλα άτομα που ψάχνουν DS, συν το ψάξιμο που έκανα στα διάφορα μαγαζιά. Δεν βρήκα κάτι να με εντυπωσιάζει.

 

Βρήκα το Archos 50 Platinum και θα ήθελα την άποψή σας. Επίσης, εάν έχετε να προτείνεται κάτι άλλο, δεκτό!!

 

Χρήση: internet αρκετό, ταινίες, καθόλου παιχνίδια, όσο το δυνατό καλή κάμερα και να μην κολλάει!!!!

 

Δε θα ήθελα να αγοράσω από εξωτερικό.

 

Σας ευχαριστώ πολύ! : )

Link to comment
Share on other sites

δύστυχος της περισσότερες φορές τα καλά dual sim μονοδρομος εξωτερικό.......

 

από μένα αυτό πάντως (καμία σχέση με το Huawei που εχεις :p )

Huawei Honor 3C

http://www.skroutz.gr/s/4774897/Huawei-Honor-3C.html

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε Ελλάδα μόνο η Sony και η Alcatel φέρνει dual sim της προκοπής που δεν κολλάνε πολύ.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις τελικά κατέληξα στο l90

Απο την μέχρι τώρα εμπειρία μου είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε Ελλάδα μόνο η Sony και η Alcatel φέρνει dual sim της προκοπής που δεν κολλάνε πολύ.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

πολύ πολύ σπάνια huawei

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...