Jump to content

LG G2 ή κάτι άλλο?


olgaki93
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά στην παρέα

 

Μου γυαλίζει το LG G2.Αυτή τη στιγμή τα σκρουτζομάγαζα το έχουν 285 ευρώ.

Έχετε κατι καλύτερο να μου προτείνετε σε αυτα τα χρήματα που είναι και το ταβάνι μου?

Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι η κάμερα και μετα η μπαταρία.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το g2 ειναι η καλυτερη επιλογη.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παιδιά!! Μόλις ανακάλυψα και το one plus one στα 287€ στο minideal.

Τι γνώμη έχετε για αυτό το κινητό σε σχέση με τα άλλα δύο.

Με τα Κινέζικα που θα αναγκαστώ να τα πάρω από έξω τι γίνεται με την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!! Μόλις ανακάλυψα και το one plus one στα 287€ στο minideal.

Τι γνώμη έχετε για αυτό το κινητό σε σχέση με τα άλλα δύο.

Με τα Κινέζικα που θα αναγκαστώ να τα πάρω από έξω τι γίνεται με την εγγύηση?

 

Γίνεται Ο χαμός με αυτο, δες και το αντίστοιχο νήμα με πληροφοριες για τον τροπο αποκτησης του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

Ίσως το καλυτερο vfm για high-end κινητό.

 

αν είσαι κοπελα ίσως σου πέφτει λίγο μεγαλο σε σχέση με το πιο συμμαζεμενο g2

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/LG-G2,OnePlus-One/phones/7969,8603

 

Αν κοιτάς και απο κίνα τοτε βάλε και το xiaomi mi4 και huawei honor 6 στις επιλογές.

 

Υπάρχει εγγύηση για τα κινητά απο Κίνα μέσω του καταστήματος αγοράς, συνήθως διάρκειας 1 έτους αλλά θα χρειαστεί να το στείλει εσύ πίσω και να περιμένεις αρκετό καιρο 1,5 με 2 μηνες.

 

Για το 1+1 αν το πάρεις μέσω πρόσκλησης η εγγύηση είναι 2ετης απο την ίδια την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου τη γνώμη σας και για το xiaomi mi4 των 5 ιντσών. Κοντά στα 330 βγαίνει. Σε σύγκριση με το LG g2. Το βλέπω πανέμορφο.. Μου θυμίζει Apple style.

Και τι να προσέξω κατά την παραγγελία.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα και το One plus one kai to xiaomi mi4 και το huawei honor 6 είναι κινιτά που μπορούν να καλύψουν πάρα πολλές ανάγκες, αν οι ανάγκες σου είναι λιγότερες του στυλ λίγο facebook λίγο chrome καμιά μουσική και καμιά φωτογραφία, το θεωρώ υπερβολή να πας στο καλύτερο κινητό της αγοράς.. βέβαια ότι θες κάνεις..

 

για μένα το καλύτερο value for money είναι το xiaomi mi3 στα 210 ευρώ, και πιστεύω θα σε καλύψει και με το παραπάνω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου τη γνώμη σας και για το xiaomi mi4 των 5 ιντσών. Κοντά στα 330 βγαίνει. Σε σύγκριση με το LG g2. Το βλέπω πανέμορφο.. Μου θυμίζει Apple style.

Και τι να προσέξω κατά την παραγγελία.

Ευχαριστώ.

 

αν φτανουν τα χρηματα σου,θα σε καλυψει για καιρο και με τις αναβαθμισεις του,που το g2 δεν

θα παρει κ πολλες..

 

προσεγμενα τα xiaomi,κατεμε mi3,mi4 οποιο θες..

 

φυσικα το g2 μαζεμενο για χερι..

 

παντως τα xiaomi κατεμε δεν ειναι vfm,ειναι βασιλιαδες στην κατηγορια τους και τυχαινει ναναι ακομα παμφθνηνα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

για μένα να πάρεις το g2 γιατί όταν θα έρθει η στιγμή να μείνεις χωρίς κινητό για 1,5 με 2 μήνες θα βρίζεις θεούς και δαίμονες. καλό το mi3 αλλά αυτή τη στιγμή πάσχει απο υποστήριξη στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

 

παντως τα xiaomi κατεμε δεν ειναι vfm,ειναι βασιλιαδες στην κατηγορια τους και τυχαινει ναναι ακομα παμφθνηνα..

 

Μ'άρεσε το σχόλιο σου, :P όντως το vfm είναι κάπως υποτιμιτικό :P

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει κάποιες ερωτήσεις σε άλλο τόπικ πήρα απαντήσεις αλλά επειδή είχαμε ξεφύγει από το θέμα του τοπικ πρέπει από εδώ να συνεχίσω. Ρωτάω λοιπόν επειδή κάποια άτομα από δω μέσα είπαν ότι ότι LG G2 έχει κάποια lag, κάποια προβλήματα με το GPS, αυτά έχουν διορθωθεί με τα updates; Γιατί δε μπορεί τόσοι χρήστες στο Skroutz να το εκθειάζουν χωρίς να αντιμετωπίσουν προβλήματα (οι περισσότεροι τουλάχιστον). Οκ είπαμε no support for microsd και δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία που σημαίνει ότι όταν σε μερικά χρόνια τα φτύσει θα θέλω καινούριο κινητό. Αυτά τα αποδέχομαι. Αλλά είναι αυτά λόγοι για να πάω σε αγορά ενός κατά τα άλλο πολύ ποιοτικού ίσως και καλύτερου στα σημεία από το LG G2, κινέζικου κινητού από Κίνα και να ταλαιπωρηθώ με εγγυήσεις και στείλε Κίνα περίμενε 1.5 με 2 μήνες (λέω εγώ τώρα) και άλλα τέτοια; Οκ η Oppo έχει ευρωπαϊκό μαγαζί αλλά και πάλι με Αγγλία πρέπει να στέλνω και παίρνω, όταν το G2 είναι εδώ στη χώρα μου με εγγύηση και πολύ καλό support. Αυτα είχα να πω και κυρίως να απαντήσει κάποιος όποιος μπορεί και θέλει για τα κολληματάκια αν υφίσταται ακόμα στο G2.
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως πόσο έμπειρος χρήστης είσαι και τι θεωρείς στάνταρ καλής ταχύτητας. Αν έρχεσαι από Nexus 5 ή HTC one τότε ακόμα και τώρα έχει λιγουλάκι lag. Αν έρχεσαι από οποιοδήποτε άλλο κινητό τότε δεν θα σου φανεί καθόλου laggy. Το αντίθετο μάλιστα.

Οπότε μην το σκέφτεσαι. Πολύ καλό κινητό σε εξαιρετική τιμή. Θα σε βολέψει για μια 2ετια άνετα

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως πόσο έμπειρος χρήστης είσαι και τι θεωρείς στάνταρ καλής ταχύτητας. Αν έρχεσαι από Nexus 5 ή HTC one τότε ακόμα και τώρα έχει λιγουλάκι lag. Αν έρχεσαι από οποιοδήποτε άλλο κινητό τότε δεν θα σου φανεί καθόλου laggy. Το αντίθετο μάλιστα.

Οπότε μην το σκέφτεσαι. Πολύ καλό κινητό σε εξαιρετική τιμή. Θα σε βολέψει για μια 2ετια άνετα

 

Έχω το Xperia Play, το είχα αγοράσει πριν από 3 χρόνια. Αλλά πλέον πρέπει να πάρω ένα καλό κινητό. Αυτό το 2ετία λίγο μου φαίνεται. Μία 4ετία δε γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν εχει και απο τα καλυτερα gps και σημα!!τα προβληματα υπηρχαν στις παλιες παρτιδες,αλλα θα τρελαθεις με την οθονη μπαταρια ταχυτητα...lag δεν υπαρχει καθολου..htc one 1,7 ghz snapdragon 600 vs g2 2,2 snapdragon 800 τεραστια διαφορα παιδια μν τρελαθουμε..ειναι κλασης ανωτερο το g2
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι καινούρια παρτίδα και έχει θεματακι με το GPS που βέβαια δεν το χρησιμοποιω και συχνά. Κατά τα άλλα το κινητό είναι εξαιρετικό. Με νορμάλ χρήση βγάζει σχεδόν δύο μέρες η μπαταρία, τρέχει απροβληματιστα, η κάμερα πάρα πολύ καλή και θα πάρει και Android L.
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν εχει και απο τα καλυτερα gps και σημα!!τα προβληματα υπηρχαν στις παλιες παρτιδες,αλλα θα τρελαθεις με την οθονη μπαταρια ταχυτητα...lag δεν υπαρχει καθολου..htc one 1,7 ghz snapdragon 600 vs g2 2,2 snapdragon 800 τεραστια διαφορα παιδια μν τρελαθουμε..ειναι κλασης ανωτερο το g2

 

Μάλλον δεν έχεις δουλέψει M7 η M8 για να δεις ποσο smooth τρέχει το κινητό. Σαν σύνολο το G2 είναι καλύτερο , αλλα λέξη lag στα htc δεν θα συναντήσει. Στο G2 θα δει που και που κάτι χαζά lag. Έχω για δεύτερη συσκευή το G2 και το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

εχω m7 g2 s4 i9500 octacore..m8 ειναι αλλη κατηγορια απο μονο του .με τα update εχουν διορθωθει φιλε μου
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν εχει και απο τα καλυτερα gps και σημα!!τα προβληματα υπηρχαν στις παλιες παρτιδες,αλλα θα τρελαθεις με την οθονη μπαταρια ταχυτητα...lag δεν υπαρχει καθολου..htc one 1,7 ghz snapdragon 600 vs g2 2,2 snapdragon 800 τεραστια διαφορα παιδια μν τρελαθουμε..ειναι κλασης ανωτερο το g2

 

Thanks φίλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα είναι καινούρια παρτίδα και έχει θεματακι με το GPS που βέβαια δεν το χρησιμοποιω και συχνά. Κατά τα άλλα το κινητό είναι εξαιρετικό. Με νορμάλ χρήση βγάζει σχεδόν δύο μέρες η μπαταρία, τρέχει απροβληματιστα, η κάμερα πάρα πολύ καλή και θα πάρει και Android L.

 

Όταν λες θεματάκι με το GPS τι εννοείς; Γιατί το GPS το χρησιμοποιώ για τους χάρτες όταν πηγαίνω Αθήνα ή άλλη πόλη εκτός Σαλονίκη. Και εκτός από το L θα πάρει από ότι φημολογήται και το UI του LG G3!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Xperia Play, το είχα αγοράσει πριν από 3 χρόνια. Αλλά πλέον πρέπει να πάρω ένα καλό κινητό. Αυτό το 2ετία λίγο μου φαίνεται. Μία 4ετία δε γίνεται;

 

Aνάλογα το τι ζητάς...την τετραετία θα στην βγάλει απλά μην περιμένεις να πάρεις αναβάθμιση πέραν της L. Όσο για την μπαταρία, πέραν του ότι αλλάζει, απλώς πιο μπελαλίδικα, η μπαταρία του optimus g άντεχε 800 κύκλους φόρτισης. Νεότερης τεχνολογίας είναι του g2 που νομίζω είναι ακόμα πιο βελτιωμένη

Link to comment
Share on other sites

Aνάλογα το τι ζητάς...την τετραετία θα στην βγάλει απλά μην περιμένεις να πάρεις αναβάθμιση πέραν της L. Όσο για την μπαταρία, πέραν του ότι αλλάζει, απλώς πιο μπελαλίδικα, η μπαταρία του optimus g άντεχε 800 κύκλους φόρτισης. Νεότερης τεχνολογίας είναι του g2 που νομίζω είναι ακόμα πιο βελτιωμένη

 

Ας πάρει την L και μετά δε θα με νοιάζει και πολύ. Εξλαλλου είμαι από τους ανθρώπους που όταν είμαι με κάτι ευχαριστημένος δεν αλλάζω εύκολα αυτό το κάτι. Μόνο αυτό το προβληματάκι με το GPS με ανησυχεί. Δηλαδή δε δίνει σήμα καλό για τους χάρτες (google maps);

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρει την L και μετά δε θα με νοιάζει και πολύ. Εξλαλλου είμαι από τους ανθρώπους που όταν είμαι με κάτι ευχαριστημένος δεν αλλάζω εύκολα αυτό το κάτι. Μόνο αυτό το προβληματάκι με το GPS με ανησυχεί. Δηλαδή δε δίνει σήμα καλό για τους χάρτες (google maps);

 

Κάποιες συσκευές είχαν αυτό το θέμα. Οι πιο πρόσφατες δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα. Μια βόλτα από το νήμα της συσκευής θα σου δείξει πόσο μεγάλο ή όχι είναι το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες συσκευές είχαν αυτό το θέμα. Οι πιο πρόσφατες δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα. Μια βόλτα από το νήμα της συσκευής θα σου δείξει πόσο μεγάλο ή όχι είναι το θέμα

 

Ok thanks. Και ευχαριστώ όλους τους φίλους που απάντησαν στις ερωτήσεις μου και με βοήθησαν για να σιγουρευτώ να πάρω το LG G2

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν λες θεματάκι με το GPS τι εννοείς; Γιατί το GPS το χρησιμοποιώ για τους χάρτες όταν πηγαίνω Αθήνα ή άλλη πόλη εκτός Σαλονίκη. Και εκτός από το L θα πάρει από ότι φημολογήται και το UI του LG G3!!!!

 

Κοιτα παιζει αναλογα την παρτιδα. Εμενα ειναι παρτιδα 406 και το δοκιμασα πρωτη φορα το GPS στη Γερμανια. Το εχω γραψει και σε αλλο thread, εκανε για 18χλμ περιπου γυρω στις 15 αποσυνδεσεις. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα το εβρισκε αλλα μπορει να ηταν αρκετα να βγεις σε μια λαθος εξοδο σε κυκλικη πορεια. Στην Αθηνα χρησιμοποιω ελαχιστα GPS οποτε δεν το εχω δοκιμασει.

 

Οντως ισχυει αυτο για το UI του G3, αν και το μενου του εμενα μου αρεσει πολυ και τωρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...