Jump to content

Εθισμός στο posting...


IVIetaCreatoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 ( 4 Οκτ. 2004 , 16:17)

 

κι αν εκει που πας δεν εχει σημα??? :p

 

τοτε δεν θα πας :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλα ρε παιδιά. Δε σημαίνει οτι ο καθένας που έχει 1000+ ποστς είναι γ****πόστερ ή εθισμένος με το myphone :!:

Οι περισσότεροι μπαίνουν 2-3 φορές τη μέρα κι αν βρουν κατί καλό, σχολιάζουν. Ένα-ένα μαζεύονται τα μηνύματα, ειδικά αν είσαι γραμμένος από όταν άρχισε το myphone.

Σίγουρα υπάρχου και αυτοί που ποστάρουν για να ανεβάσουν τον counter, αλλά κάνουν μπαμ από μακριά και σίγουρα αποτελούν την μειοψηφεία στο σύνολο των ατόμων με πολλά ποστς. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

/me looks to the left side of the post....

 

/me quickly hits the back button of his browser...

 

Και να φανταστείτε ότι δεν έχω ούτε ένα ποστ στην πατάτα :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδια η πατάτα σβήνεται κατα διαστήματα! Αρα αν κάποιος ποστάρει εκεί για να ανεβάσει το κάουντερ, ε είναι το λιγότερο ηλίθιος!
Link to comment
Share on other sites

αν εχω καταλαβει counter ειναι ο αριθμος των μηνυματων. και να ανεβει, δηλαδη τι ρε παιδια? οποιος περασει τα 1000 κερδιζει γλυφιτζουρι!!! :lol: στα 2000 παγωτο! ε, στα 3000 παιρνεις το υπερτατο δωρο. σοκολατα σε σχημα κινητου! :p :D :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν πηρα γλυφιτζουρι? :cry: .Παιδια αφηστε το το topic...Εχει ηδη μετατραπει σε πατατα...Ειχε δημιουργηθει ενα αντιστοιχο στο Σχολιασμο αλλα τελικα τσακωθηκαμε και κλειδωθηκε...Αφηστε το... :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR ( 4 Οκτ. 2004 , 23:58)

 

Επειδή δεν παραδεχόμαστε αυτή την εξάρτηση. :whistle:

Μην εθελοτυφλούμε :!: gkr41

 

Επειδή μπαίνω κάθε μέρα και χαζεύω πάει να πει οτι είμαι εξαρτημένος;

Όπως ανοίγω το PC κάθε μέρα, όπως βλέπω TV, όπως πίνω καφέ ή πάω βόλτα, έτσι ανοίγω και το myphone. Γιατι θα πρέπει να θεωρούμαι εξαρτημένος :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω παθει το αντίθετο. Ενώ διαβάζω τα πάντα...

 

 

....βαριεμαι να απαντήσω :p :p :p :p :p (γι αυτό και τα λιγα posts... οχι πως δεν ασχολούμαι!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 5 Οκτ. 2004 , 00:09)

 

Επειδή μπαίνω κάθε μέρα και χαζεύω πάει να πει οτι είμαι εξαρτημένος;

Όπως ανοίγω το PC κάθε μέρα, όπως βλέπω TV, όπως πίνω καφέ ή πάω βόλτα, έτσι ανοίγω και το myphone. Γιατι θα πρέπει να θεωρούμαι εξαρτημένος :worry:

 

Δεκτό εσύ μπορεί να είσαι "καθαρός".. ;)
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alexbo1 ( 5 Οκτ. 2004 , 00:22)

 

Εγώ πάλι έχω παθει το αντίθετο. Ενώ διαβάζω τα πάντα...

 

 

....βαριεμαι να απαντήσω :p :p :p :p :p (γι αυτό και τα λιγα posts... οχι πως δεν ασχολούμαι!!!!)

 

 

Και γω εχω ασθενεια ''reading posts'' αν δε μπω τουλαχιστον μια φορα καθε μερα να διαβασω οτι καινουριο υπαρχει στα S60,Siemens,Διαξηφισμους και Chat & Fun δεν μπορω... :eek: :p ...κατι παθαινω.Ειμαι σοβαρα; :rolleyes:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR ( 5 Οκτ. 2004 , 00:48)

 

Δεκτό εσύ μπορεί να είσαι "καθαρός".. ;)

 

Μα οι περισσότεροι εδώ μέσα που έχουν πολλά ποστς, έτσι ενεργούν.

Τώρα οι υπόλοιποι που ποστάρουν για τον counter, κάνουν μπαμ όπως ξαναείπα... Αυτοί είναι οι εθισμένοι και δε μπορείς να χαρακτηρίζεις τους περισσότερους εδώ μέσα, βασιζόμενος σε αυτά που κάνουν ελάχιστα άτομα...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο forum από τότε που ξεκίνησε το myphone ( αντίστοιχα ήμουν και στο unwired από τότε που ξεκίνησε ) . Διαβάζω ότι με ενδιαφέρει και απαντάω σε ότι νομίζω πως πρέπει να απαντήσω. Μπορεί να έχω αρκετά post αλλά δεν στέλνω ποτέ μηνύματα απλά για να ανέβει ο αριθμός των μηνυμάτων μου.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

1ο παράδειγμα στο θρεντ χρόνια πολλά.

 

Ορισμένες(κυρίως)λένε καθημερινά σήμερα γιορτάζουν οι κτλ κτλ και μετά κάνουν και νέο ποστ που λέει Χρόνια πολλά!

 

Έλεος ρε παιδιά :eek:

 

Επίσης καθημερινά πολλά θρεντ μετατρέπονται σε πατάτες παρόλου που υπάρχει η πατάτα όπου κάποιος/κάποια μπορεί να πάει να ξεδώσει γράφωντας καμιά 20αρια ποστ.

 

Π.Χ η Κυρία Freak of Nature παρακαλούσε να μην πατατιάσουν το θρεντ για το μάτι,ενώ αυτή έχει μαμήσει κυριολεκτικά άπειρα θρεντς.

 

Επίσης άλλη μόδα της εποχής,είναι τα ποστ της μια λέξης .

Όλοι κάνουμε,αλλά ορισμένοι/ορισμένες ξεπερνάνε κάθε όριο.

 

Ωστόσο το θρεντ ιστορία με 2 λέξεις ο καθένας κάτι προσφέρει,δημιουργεί μια ευχάριστη διάθεση και μια ωραία πρωτότυπη ιστοριούλα δημιουργίας πολλών ατόμων.

 

 

Ρε παιδιά το νούμερο δεν έχει σημασία.

Π.χ ο Alexkass έχει γύρω στα 9000 + post όμως όλα είναι σε τεχνολογικά θέματα που αφορούν συσκευές,ειδήσεις,κτλ.

 

Εγώ έχω 2600 περίπου ποστ

αλλά είμαι γραμμένος όταν πρωτοάνοιξε το myphone(10 μέρες μετά νομίζω)

 

Μήπως καλό θα ήταν να πάρουμε στα σοβαρά το ζήτημα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 5 Οκτ. 2004 , 07:14)

 

1ο παράδειγμα στο θρεντ χρόνια πολλά.

 

Ορισμένες(κυρίως)λένε καθημερινά σήμερα γιορτάζουν οι κτλ κτλ και μετά κάνουν και νέο ποστ που λέει Χρόνια πολλά!

 

Έλεος ρε παιδιά :eek:

 

Επίσης καθημερινά πολλά θρεντ μετατρέπονται σε πατάτες παρόλου που υπάρχει η πατάτα όπου κάποιος/κάποια μπορεί να πάει να ξεδώσει γράφωντας καμιά 20αρια ποστ.

 

Π.Χ η Κυρία Freak of Nature παρακαλούσε να μην πατατιάσουν το θρεντ για το μάτι,ενώ αυτή έχει μαμήσει κυριολεκτικά άπειρα θρεντς.

 

Επίσης άλλη μόδα της εποχής,είναι τα ποστ της μια λέξης .

Όλοι κάνουμε,αλλά ορισμένοι/ορισμένες ξεπερνάνε κάθε όριο.

 

Ωστόσο το θρεντ ιστορία με 2 λέξεις ο καθένας κάτι προσφέρει,δημιουργεί μια ευχάριστη διάθεση και μια ωραία πρωτότυπη ιστοριούλα δημιουργίας πολλών ατόμων.

 

 

Ρε παιδιά το νούμερο δεν έχει σημασία.

Π.χ ο Alexkass έχει γύρω στα 9000 + post όμως όλα είναι σε τεχνολογικά θέματα που αφορούν συσκευές,ειδήσεις,κτλ.

 

Εγώ έχω 2600 περίπου ποστ

αλλά είμαι γραμμένος όταν πρωτοάνοιξε το myphone(10 μέρες μετά νομίζω)

 

Μήπως καλό θα ήταν να πάρουμε στα σοβαρά το ζήτημα?

 

den katalaba pou to pas :wacko: mporeis na peis kseka8ara ayto pou 8es?mhpos 8es na me peiseis oti esy oudepote exeis patatiasei(ektos ths patatas)..la8h oloi kanoume-opos kai akaira posts.an mporeis na me peiseis gia to anti8eto 8a xaro

 

epishs an prospa8hseis na kaneis kati tetoio frontise na einai se eupreph tono..kaneis de 8elei na diavazei posts me lekseis opos m@l....as,mamhsei ktl... :o eyxaristo

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 5 Οκτ. 2004 , 12:10)

 

den katalaba pou to pas :wacko: mporeis na peis kseka8ara ayto pou 8es?mhpos 8es na me peiseis oti esy oudepote exeis patatiasei(ektos ths patatas)..la8h oloi kanoume-opos kai akaira posts.an mporeis na me peiseis gia to anti8eto 8a xaro

 

epishs an prospa8hseis na kaneis kati tetoio frontise na einai se eupreph tono..kaneis de 8elei na diavazei posts me lekseis opos m@l....as,mamhsei ktl... :o eyxaristo

 

Θα ήθελα να πω ότι καλό θα ήταν να κάνουμε λίγο κράτει.Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο.

 

Επίσης θέλω να πω αποκλειστικά σε σένα πως δεν είναι ωραίο να σου πατατιάζουν το θρεντ(με το μάτι που λέει),και ελπίζω να αναγνωρίσεις ότι κατέστρεψες το θρεντ των μικρών :(

 

Όλοι κάνουμε λάθη,αλλά ζητάμε μια συγνώμη

 

:o

 

Είμαι απόλυτα χαλαρός :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 5 Οκτ. 2004 , 10:25)

 

 

 

Επίσης θέλω να πω αποκλειστικά σε σένα πως δεν είναι ωραίο να σου πατατιάζουν το θρεντ(με το μάτι που λέει),και ελπίζω να αναγνωρίσεις ότι κατέστρεψες το θρεντ των μικρών :(

 

---> :confused: an stamatouses gia mia stigmoula ekeinh th mera na me brizeis :((de peirazei ego de kratao kakia) kai rotouses 8a eixes ma8ei pos exo zhthsei sygnomh,opos kai oti zhthsa na ksananoiksei to thread gia ta paidakia.. :rolleyes:

ayto ostoso 8a mporouses na to peis sto proto sou post,kai oxi na rotao,na ksanagrafeis kai paei legontas..ayto legete e8ismos :p

 

Είμαι απόλυτα χαλαρός :)

 

-->xairomai gia ayto :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 5 Οκτ. 2004 , 12:31)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 5 Οκτ. 2004 , 10:25)

 

 

 

Επίσης θέλω να πω αποκλειστικά σε σένα πως δεν είναι ωραίο να σου πατατιάζουν το θρεντ(με το μάτι που λέει),και ελπίζω να αναγνωρίσεις ότι κατέστρεψες το θρεντ των μικρών :(

 

---> :confused: an stamatouses gia mia stigmoula ekeinh th mera na me brizeis :((de peirazei ego de kratao kakia) kai rotouses 8a eixes ma8ei pos exo zhthsei sygnomh,opos kai oti zhthsa na ksananoiksei to thread gia ta paidakia.. :rolleyes:

ayto ostoso 8a mporouses na to peis sto proto sou post,kai oxi na rotao,na ksanagrafeis kai paei legontas..ayto legete e8ismos :p

 

Είμαι απόλυτα χαλαρός :)

 

-->xairomai gia ayto :)

 

Φυσικά και δεν σε έβρισα στο chat.

Απλά ανέβασα τον τόνο της φωνής μου! :confused:

 

Τέλος τα off-topic

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas ( 4 Οκτ. 2004 , 23:43)

 

Παιδια αφηστε το το topic...Εχει ηδη μετατραπει σε πατατα...Ειχε δημιουργηθει ενα αντιστοιχο στο Σχολιασμο αλλα τελικα τσακωθηκαμε και κλειδωθηκε...Αφηστε το... :)

 

 

;)

 

Πείτε τη γνώμη σας αποφεύγοντας τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, αλλιώς η πορεία του θέματος είναι γνωστή.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 5 Οκτ. 2004 , 12:37)

 

Φυσικά και δεν σε έβρισα στο chat.

Απλά ανέβασα τον τόνο της φωνής μου! :confused:

 

 

Πως ανεβάζεις τον τόνο της φωνής σου στο chat;;; :lol: :lol: :lol:

 

Αnyway, ο καθένας δεν χρειάζεται να απολογηθεί για το τι κάνει στο forum.

Εγώ για παράδειγμα έχω 4000+ posts από τα οποία σίγουρα αρκετά δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα στο forum. Ωστόσο δεν θα μπορούσα ποτέ να πάρω μέρος στην πατάτα. Όχι επειδή είναι κακό, αλλά επειδή δεν είναι στο στυλ μου και εμένα μου φαίνεται παράλογο να λέω καλημέρα πατάτες καλησπέρα κτλ και μάλιστα σε αγνώστους.

Δεν κατηγορώ αυτούς που το κάνουν. Κάτι που δεν μου αρέσει εμένα, δεν σημαίνει οτι είναι κατακριτέο.

 

Σε αυτό το forum υπάρχουν normal άνθρωποι, μ@λάκες, άνθρωποι που γνωρίζουν πολλά και μιλάνε λίγο, άνθρωποι που ξέρουν λίγα και μιλάνε πολύ...

Ο καθένας έχει δημιουργήσει και έχει κατατάξει τον καθένα σε κάποιες κατηγορίες. Δεν χρειάζεται να μαλώνουμε επειδή δεν συμφωνούμε. Κάποια άτομα, ακόμη και πριν διαβάσω τα posts τους, ξέρω οτι θα πούν μ@λακία και δεν δίνω και πολύ σημασία. Κάποιους άλλους ακόμη και πριν διαβάσω το post τους ξέρω οτι θα δώσουν κάτι στο forum. Aυτούς τους ανθρώπους τους σέβομαι.

Tώρα εσύ jog αν πηγαίνεις στο "Χρονια πολλά", τι περιμένεις να δεις.

Εγώ έχω μπει 2-3 φορές για να πω χρόνια πολλά όταν τύχει να δω οτι γιορτάζει κάποιος γνωστός. Το αν άλλοι μπαίνουν και λένε Χρόνια πολλά κάθε μέρα δεν με νοιάζει καθόλου.

 

Πιστεύω οτι δεν υπάρχει ούτε κάποιο πρόβλημα ούτε ζήτημα προς επίλυση.

Κάθε χρήστης κινείται όπως ο ίδιος πιστεύει. Αν η ζωή μας είναι τόσο μονότονη και μίζερη ώστε το μεγαλύτερο πρόβλημα στη ζωή μας είναι το myphone, τότε ναί υπάρχει πρόβλημα.

 

Σήμερα που έχει καλό καιρό προτείνω καφέ στην παραλία.

 

P.S. Εξακολουθώ να είμαι κατά της πατάτας σαν ιδέα γιατί κάθε thread μπορεί πολύ εύκολα να γίνει πατάτα. Είναι βλακεία σαν σκέψη αν δούμε τι είναι η "πατάτα". Αnyway, ας μην επεκταθώ άλλο.

Εχω 4000 posts και είμαι καλά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως καλό θα ήταν να πάρουμε στα σοβαρά το ζήτημα?

 

 

 

Kαι γω δεν το άνοιξα για πλάκα αλλά για να προβληματιστούμε λίγο.

 

 

Πείτε τη γνώμη σας αποφεύγοντας τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, αλλιώς η πορεία του θέματος είναι γνωστή

 

 

Mην το σκοτώσουμε έτσι άδοξα...

 

 

κάθε thread μπορεί πολύ εύκολα να γίνει πατάτα

 

 

:rotfl:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 4 Οκτ. 2004 , 08:58)

 

dld an pate se meros opou den uparxei prosbash sto internet ti 8a kanete??????

 

κ συ δ πας πισω :p

οτι ωρα κ να μπω εισαι μεσα κ ποσταρεις !

τα μηνυματα σου πολλαπλασιαζοντε επικυνδινα μερα με την μερα :D

Link to comment
Share on other sites

axm...όπως το πάρει κανεις...αλήθεια ποτε με είδες μέσα?γιατί τις τελευτeες 4 μέρες(όπου έκανες και το post σου αυτό που αναφέρεις πως με βλέπεις συνεχώς) μπαίνω για 15 λεπτά,και ποστάρω σε elaxista threads (--gkr41 :p --)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...