Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου επεσε για πολλοστη φορα το κινητο αυτη τη φορα σε πλακακια κουζινας και εσπασε το πανω αριστερο κομματι της οθονης.

 

Παρηγγειλα καινουρια οθονη και μου ηρθε αλλα ξεχασα να κοιταξω για κολλα.

 

Εχει καποιος να προτεινει καποια κολλα για να κολλησω την καινουρια?

Διαβασα οτι μπορει καποιος να χρησιμοποιησει διπλη κολλητικη ταινια. Βολευει για το Xiaomi Note 4g αυτη η ταινια?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πριν αλλαξω την αρχαια κινεζομουλτι ρομ , η οθονη μου εκανε νερα στα μηνυματα σε συγκεκριμενα γραμματα που δεν πατιωταν με τιποτα και στο ξεκλειδωμα της οθονης.'

Μετα το περασμα της global ως διαμαγειας ολα για κανα μηνα εστρωσαν.Μεχρι χθες που παλι καποια γραμματα μια πατιουνται και μια οχι.

Οχι στον ιδιο βαθμο με πριν φυσικα αλλα ενα θεμα το εχει.

Αλλαξα και πληκτρολογιο (σοφτ κι) και παλι τα ιδια.

Μπορει κανεις να υποψιαστει τι φταιει?

Βασικα αν ειναι σοφτγουερικο θεμα ισως λυθει .

Αν ομως ειναι οθονη ...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις recovery και θα κάνεις reset έχει επιλογή εκεί, μπορείς μετά να την ξανά περάσεις την ρομ, αλλά δεν χρειάζεται.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειχα κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Μηπως γι αυτο κανει παλι νερα το πληκτρολογιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Μηπως γι αυτο κανει παλι νερα το πληκτρολογιο?

 

Εάν κάνεις επαναφορά, λύνεται το πρόβλημα;

Μήπως κάποια προστασία οθόνης που σου κάνει νερά;

Περίεργο να σου δουλέψει μετά από αλλαγή ρομ και μετά από λίγο καιρό πάλι τα ίδια...

Πιο πολύ για software μου μοιάζει εμένα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις επαναφορά, λύνεται το πρόβλημα;

Μήπως κάποια προστασία οθόνης που σου κάνει νερά;

Περίεργο να σου δουλέψει μετά από αλλαγή ρομ και μετά από λίγο καιρό πάλι τα ίδια...

Πιο πολύ για software μου μοιάζει εμένα.

 

Θα κανω επαναφορα σημερα.Το φιλμ οθονης το αλλαξα προσφατα , αλλα θα βαλω τζαμακι την αλλη βδομαδα σε φιλο που περναει για να μαι σιγουρος.Μακαρι να ναι αυτο,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έψαχνα νωρίτερα φορά θήκη σιλικόνης στο eBay και δεν μπόρεσα να βρω. Όλες ήτανε για νέα μοντέλα. Έχουμε κανένα λινκ; Ψάχνω για clear transparent tpu silicon case. Δλδ λεπτή λευκή σιλικόνης.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα στους ''τελευταίους των Μοϊκανών''

Τις γυναίκας μου το κινητό μετά από 2500 ώρες χωρίς επανεκκίνηση σταμάτησαν να δουλεύουν το ακουστικό και το μικρόφωνο όταν δέχεσαι ή κάνεις κλήση. Μετά από επανεκκίνηση έστρωσε.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους ''τελευταίους των Μοϊκανών''

Τις γυναίκας μου το κινητό μετά από 2500 ώρες χωρίς επανεκκίνηση σταμάτησαν να δουλεύουν το ακουστικό και το μικρόφωνο όταν δέχεσαι ή κάνεις κλήση. Μετά από επανεκκίνηση έστρωσε.

Αγορασμένο τον Οκτώβρη του 2014. Εδώ και 1+ χρόνο βρίσκεται στα χέρια της 5χρονης κόρης μου, αφού πέρασε και από τη σύζυγο εννοείται. Σκυλί μαύρο.. πόσες φορές έπεσε, τπτ δεν κατάλαβε. Σπάει το tempered glass και περνάω απλώς το επόμενο.. Παιχνίδια και youtube με την αρχική μπαταρία ακόμη, άνευ sim εννοείται. Έπος.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα 2 έχω στο σπίτι από το 2014 και δουλεύουν ακόμα, το δικό μου το χρησιμοποιώ σαν tablet για να παίζω παιχνίδια και για χάζεμα στο ίντερνετ, η αρχική μπαταρία δεν λέει να τα παίξει την μέρα την βγάζει χαλαρά χωρίς sim βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

σε μερικές εφαρμογές που προσπαθώ να κατεβάσω από το googleplay παίρνω το παρακάτω μήνυμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση Android για αυτό το μοντέλο.

Το ξέρω ότι το τηλέφωνο είναι παλιό πια, αλλά αφού δεν λέει να χαλάσει το ψάχνω ακόμα.........:)

Ευχαριστώ

[/img]

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-476033-1-1.html

 

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο unofficial έχει πάρει και Android 7 μπορείς να δοκιμάσεις.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

για το Lineage Os έχουν αναφερθεί διάφορα προβλήματα στο xda.

Το έχεις δοκιμάσει;

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το redmi note 3G

Και λόγο Mediatek οι ρομ είναι περιορισμένες.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα στην παρέα :)

πριν από 1 εβδομάδα το κινητό πήρε την miui 9 αλλά εδώ και 2-3 ημέρες έχει γίνει χαμός με την εφαρμογή sms, μετά από πολύ κόπο κατάφερα και έβαλα την xtrv beta 2.8.1.4 stable από το Ελληνικό forum γιατί μόνο αυτή δούλεψε (δεν θα το παλέψω άλλο.... κουράστηκα:))

Το τηλέφωνο είναι τώρα root και με την τελευταία TWRP και απ' ότι βλέπω μέχρι τώρα πάει μια χαρά......

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει ψάξει κανένας με την Google Camera, κάποια στιγμή είχα περάσει την έκδοση 2.7.010 για android 4.4.4 αλλά όταν πήγαινα να βάλω το HDR η εφαρμογή κράσαρε και με πέταγε έξω, χωρίς το HDR όλα ήταν normal.

Υπάρχει κάποια λύση; έχει περάσει κανένας την παραπάνω εφαρμογή σε 4g LTE ?

Ευχαριστώ και καλό ΣΚ :cool:

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Πήρε το κινητό επίσημα miui 9;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα :)

πριν από 1 εβδομάδα το κινητό πήρε την miui 9 αλλά εδώ και 2-3 ημέρες έχει γίνει χαμός με την εφαρμογή sms, μετά από πολύ κόπο κατάφερα και έβαλα την xtrv beta 2.8.1.4 stable από το Ελληνικό forum γιατί μόνο αυτή δούλεψε (δεν θα το παλέψω άλλο.... κουράστηκα:))

Το τηλέφωνο είναι τώρα root και με την τελευταία TWRP και απ' ότι βλέπω μέχρι τώρα πάει μια χαρά......

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει ψάξει κανένας με την Google Camera, κάποια στιγμή είχα περάσει την έκδοση 2.7.010 για android 4.4.4 αλλά όταν πήγαινα να βάλω το HDR η εφαρμογή κράσαρε και με πέταγε έξω, χωρίς το HDR όλα ήταν normal.

Υπάρχει κάποια λύση; έχει περάσει κανένας την παραπάνω εφαρμογή σε 4g LTE ?

Ευχαριστώ και καλό ΣΚ :cool:

 

Δοκίμασε κάποια από αυτές εδώ

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Εχω δοκιμάσει την εκδοση arnova8G2 σε aosp rom και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το κινητό επίσημα miui 9;

 

9.2.2.0 [/img]

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια από αυτές εδώ

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Εχω δοκιμάσει την εκδοση arnova8G2 σε aosp rom και δουλεύει μια χαρά.

μάλλον λες την παρακάτω:

Opera_2018-02-11_090226_www.celsoazevedo.com.png

έριξα μια ματιά και δεν είδα να δουλεύει κάποια να υποστηρίζεται από android 4.4.4....

Την aosp rom την έχεις βάλει σε 4g LTE? Αν το είχα ψάξει περισσότερο προχτές που είχα προβλήματα θα την δοκίμαζα, αλλά τώρα θα μείνω με την Ελληνική....

Edited by kostas69
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

έριξα μια ματιά και δεν είδα να δουλεύει κάποια να υποστηρίζεται από android 4.4.4....

Την aosp rom την έχεις βάλει σε 4g LTE? Αν το είχα ψάξει περισσότερο προχτές που είχα προβλήματα θα την δοκίμαζα, αλλά τώρα θα μείνω με την Ελληνική....

 

Γράψε λάθος, δεν είδα οτι ανέφερες 4.4.4, εκτός του ότι απάντησα σε λάθος νήμα :p

Λογικά δεν θα δουλέψει καμία από αυτές που σου έστειλα.

Παρ΄όλα αυτά, βρήκα αυτο MIUI Camera Mod for Dior.

Δεν το έχω δοκιμάσει, απλά το αναφέρω αν θες να ψαχτείς.

Link to comment
Share on other sites

9.2.2.0 [/img]

 

ΕΔΩ δεν βρίσκω την δική σου.

Μάλλον δεν κοιτάω καλά...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
σε μερικές εφαρμογές που προσπαθώ να κατεβάσω από το googleplay παίρνω το παρακάτω μήνυμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση Android για αυτό το μοντέλο.

Το ξέρω ότι το τηλέφωνο είναι παλιό πια, αλλά αφού δεν λέει να χαλάσει το ψάχνω ακόμα.........:)

Ευχαριστώ

[/img]

 

κι εγω τα ιδια

το εχω το κινητο απο το 2015 και μια φορα που επεσε κι εσπασε η οθονη και την αλλαξα και πηγαινε μια χαρα αλλα πλεον εχω προβλημα γιατι πολλα apps βγαζουν το ιδιο, συν το προβλημα με την miui 9.2.2.0 που κατεστρεψε τα SMS

 

εχει καποιος να προτεινει καποια ROM που ειναι stable και δουλευουν τα παντα?

δεν θελω να παιζω πολυ με settings η να τρεχω να κανω tweak για να δουλεψει η καμερα κτλ

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/redmi-note/orig-development/rom-dotos-t3710507/page1

Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο υπάρχουν πολλές ρομ 7.1 δοκίμασε και δεν ποια σου αρέσει.

http://en.miui.com/thread-887968-1-1.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια και μου συμβαινει συχνα πυκνα αυτο.. εχω στο Note 4G αγγλικη σιμ και οταν πηγαινω εκτος αγγλιας ειτε ειναι Ελλαδα ειτε Τσεχια που ημουν πριν απο 2 βδομαδες δεν δουλευει το data roaming καθολου.

Τηλεφωνηματα-SMS κανονικα δουλευει το roaming αλλα δεν δουλευει καθολου το data..

Εχω την μανισια global MIUI τελευταια εκδοση αλλα εχω αυτο το προβλημα εδω και κανα 2 χρονια περιπου απλα την εβγαζα με τηλεφωνηματα και wi-fi οποτε δεν πολυασχοληθηκα

Ξερει καποιος τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...