Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η παραγγελία έγινε.

 

Όταν με το καλό έρθει πια ελληνική rom περνάμε?

Την GTV 5.3.20 ?

 

ή την stable 3.5.0 (GTV 5.2.20)?

 

και ποιες είναι οι διαφορές τους?

 

ευχαριστώ

Όταν έρθει θα έχουν αλλάξει 3 rom(20 ημέρες θέλει να έρθει από Κίνα τουλάχιστον). Όταν έρθει βάζεις όποια θέλεις.

Παιδιά έχω παραγκειλει το κινητό για φιλο και κ λέει έχει ένα θέμα με την κάμερα.Πολλές όταν παει να την ανοίξει δεν λειτουργει και τον πετάει.

 

Το έχει κάποιος άλλος το προβλημα?Πως το διορθώνουμε?

Ας δοκιμάσει καθαρισμό της cache της εφαρμογής, μετά να ξαναπεράσει την Ρομ μήπως δεν μπήκε καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην 5.3.20 έχετε πρόβλημα με τον πλοηγό; Εμένα κρασάρει...

 

Κάνε καθαρισμό της cache και θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με τον πλοηγο, μετά το update της Παρασκευής; Πιο συγκεκριμένα δεν μπορώ να κάνω update στα modules του xposed από το repository. Μου βγάζει μνμ ότι ο πλοηγος σταμάτησε να δουλεύει. Να πω επίσης ότι έκανα wipe Cache και Data . Edited by xath
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό από το b2cbuying.com και μετά από 7-8 ώρες αύξησαν την τιμή του! Και μου στείλανε μήνυμα σήμερα μετά από 6 μέρες από την παραγγελία και μου λένε out of stock επειδή λογικά θέλουν να το πουλήσουν ακριβότερα! Στο site φαίνεται In stock! Τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό από το b2cbuying.com και μετά από 7-8 ώρες αύξησαν την τιμή του! Και μου στείλανε μήνυμα σήμερα μετά από 6 μέρες από την παραγγελία και μου λένε out of stock επειδή λογικά θέλουν να το πουλήσουν ακριβότερα! Στο site φαίνεται In stock! Τι να κάνω??

 

print screen το προιον που φαινεται σε στοκ με αλλη τιμη και την παραγγελια σου και claim μεσω paypal...το μονο που μπορεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο εμενα, μολισ το πηρα στα χερια μου κ προσπαθω να περασω τισ επαφες μου απο το lumia 920 που ειχα, προσπαθω με bluetooth αλλα ενω το αναγνωρισε κ με ρωτησε κ για μεταφορα εικονων στη συνεχεια δεν κανει τιποτα!εχω μπερδευτει!αν υπαρχει κ πιο πισω αντιστοιχη ερωτηση ζητω προκαταβολικα συγνωμη.ειμαι ψιλοασχετος!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο εμενα, μολισ το πηρα στα χερια μου κ προσπαθω να περασω τισ επαφες μου απο το lumia 920 που ειχα, προσπαθω με bluetooth αλλα ενω το αναγνωρισε κ με ρωτησε κ για μεταφορα εικονων στη συνεχεια δεν κανει τιποτα!εχω μπερδευτει!αν υπαρχει κ πιο πισω αντιστοιχη ερωτηση ζητω προκαταβολικα συγνωμη.ειμαι ψιλοασχετος!

 

Εάν έχεις μέχρι 500 επαφές, χρησιμοποιείς αυτό το site -> http://www.phonecopy.com/en/

Τις ανεβάζεις εκεί και τις κατεβάζεις όπως ήταν στο Lumia, στο Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος, σ ευχαριστω!εχω ακομα 2 ερωτησεις,1) τα μηνυματα εχουν μικρο αριθμο χαρακτηρων , τι πρεπει να κανω για να πανε στουσ 160? 2)στις επαφες θελω να προσθεσω την αντιστοιχη φωτογραφια , γινεται?δεν βρηκα κατι!ευχαριστω κ παλι!
Link to comment
Share on other sites

ωραιος, σ ευχαριστω!εχω ακομα 2 ερωτησεις,1) τα μηνυματα εχουν μικρο αριθμο χαρακτηρων , τι πρεπει να κανω για να πανε στουσ 160? 2)στις επαφες θελω να προσθεσω την αντιστοιχη φωτογραφια , γινεται?δεν βρηκα κατι!ευχαριστω κ παλι!

1) Με ΟΛΑ κεφαλαία, γράφεις 160 χαρακτήρες ανά sms

2) Επεξεργασία επαφής, κλικ πάνω στη φωτό πάνω αριστερά, εισαγωγή εικόνας. Επίσης τραβάει την εικόνα από το google contacts αν έχεις και εγώ χρησιμοποιώ και το Sync.Me

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα.

ξερει καποιος να μου πει αν η 5.3.13 είναι root???

o root cheker Στο XIAOMI NOTE 4G λέει ότι δεν είναι.

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ROOT???

TO link 2sd θελει root για να μεταφερω apps!!!

ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα.

ξερει καποιος να μου πει αν η 5.3.13 είναι root???

o root cheker Στο XIAOMI NOTE 4G λέει ότι δεν είναι.

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ROOT???

TO link 2sd θελει root για να μεταφερω apps!!!

ευχαριστω πολυ!!!!!

 

Όλες οι ελληνικές εκδόσεις είναι root εξ αρχής. ;)

Link to comment
Share on other sites

το έχω διαβάσει αυτό αλλά γιατί μου λεει το link 2sd δεν εχει προσβαση??

Στις ρυθμίσεις ασφαλείας είδες εάν έχει δικαιώματα root!?

Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι δεν εχει!!!

ποιο app να βρω να κανω μετακινησεις????

Αν στις ρυθμίσεις ασφαλείας λέει δεν έχει δικαιώματα root, δώστου :D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω κ παλι!!!εχω παρατηρησει επισης το εξης, απο την τριρη που μου ηρθε το κινητο κ το χρησιμοποιω μου βγαζει καποιες φορες διαφημισεις, επισης το μαιλ μου στο υαηοο εχει δεχθει αποπειρα ανοιγματος απο την αμερικη 4 φορες κ εχω αλλαξει κωδικους αντιστοιχες φορες, ειναι καποιος ιος?εβαλα το kaspersky internet security, αλλα δεν εχω μπει κ πουθενα περιεργα!!!!!τι να κανω? το παρειγειλα ρουταρισμενο απο κινα παιζει καποιο ρολο?επισης προτεινετε να κανω καποια αλλαγη οπως διαβαζω διαφορα εδω, τα οποια βεβαια δεν πολυκαταλαβαινω!!!!ευχαριστω κ παλι!! Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα!! Μεσοβδόμαδα παρέλαβα και γω από Κίνα τη συσκευή, ρουταρισμένη και φορώντας την έκδοση MIUI 16.2.2.0(KHICNBK)| Stable! Αν και σε γενικές γραμμές δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα, κολλάει καμιά φορά, όπως όταν πατάω παρατεταμένα τα 3 κουμπιά πλοήγησης κάτω, όπου μαυρίζει η οθόνη και με πετά έξω,πριν το ξεκλείδωμα της οθόνης! Επειδή το ποστ είναι μεγάλο,υπάρχει κάποιος οδηγός αναβάθμισης ρομ κάπου; 'Η κάποιο άρθρο που να εξηγεί τις διαφορές ανάμεσα σε ρομ( Stable/Developer/ελληνική/αγγλική). Όπως επίσης κάποια προτεινόμενη ρομ να περάσω ώστε να μην έχω αντίστοιχα προβλήματα! Δυστυχώς δεν έχω καθόλου γνώση για τη διαδικασία αυτή. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια χαζή ερώτηση.

Και τα 3 Redmi Note με Snapdragon που βλέπω στο Vickmall φοράνε την ίδια Ρομ. Σωστά;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μέσα σε μία εβδομάδα από την παραλαβή κατάφερα και έσπασα το τζαμάκι της πίσω κάμερας. :X

 

Ξέρει κανένας τη μπορεί να γίνει???

 

Ευχαριστώ.

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα το κατάστημα που το αγόρασες αν υπάρχει ανταλλακτικό, λογικά ολόκληρη η κάμερα θα υπάρχει, αν πιάνουν τα χέρια σου την αλλάζεις αλλιώς πας σε τεχνικό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...