Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά έως τώρα με τη συσκευή!Μια ερώτηση, πως εμφανίζεται η φωτογραφία του καλούντος?Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Όλα καλά έως τώρα με τη συσκευή!Μια ερώτηση, πως εμφανίζεται η φωτογραφία του καλούντος?Ευχαριστώ πολύ!

 

Έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά έως τώρα με τη συσκευή!Μια ερώτηση, πως εμφανίζεται η φωτογραφία του καλούντος?Ευχαριστώ πολύ!

 

Πας στις επαφές σου και προσθέτεις φωτογραφίες σε όποιες επαφές θέλεις. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάποιες επαφές έχουν φώτο και όταν καλώ από τις επαφές αυτές δεν εμφανίζεται....

Πας στις επαφές σου και προσθέτεις φωτογραφίες σε όποιες επαφές θέλεις. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου πιο συγκεκριμένα?

Ευχαριστώ πολύ!

Έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!!

θελω να παρω το ΝΟΤΕ αλλα μπορειτε να μου πειτε το μονοκαρτο η το 2καρτο να παρω???

εχω ρωτησει και σε αλλη σελιδα εδω στο φορουμ μην με νομισετε για παλαβο ε???

ευχαριστω και ανυπομονω να το παραγγειλω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάποιες επαφές έχουν φώτο και όταν καλώ από τις επαφές αυτές δεν εμφανίζεται....

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου πιο συγκεκριμένα?

Ευχαριστώ πολύ!

Θυμόμουνα ότι υπήρχε επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις -> Επαφές, αλλά τώρα που το είδα είναι να σου βάζει εικόνα όπου δεν έχεις βάλει εσύ. Δοκίμασε να τρέξεις το Sync.Me + αυτό που σου είπαν πιο πάνω

καλη σας μερα!!!

θελω να παρω το ΝΟΤΕ αλλα μπορειτε να μου πειτε το μονοκαρτο η το 2καρτο να παρω???

εχω ρωτησει και σε αλλη σελιδα εδω στο φορουμ μην με νομισετε για παλαβο ε???

ευχαριστω και ανυπομονω να το παραγγειλω!!!!!

Εάν το θέλεις μονόκαρτο ή δίκαρτο εσύ ξέρεις, εμείς θα σου πούμε!? Εάν έχεις δύο κάρτες, θέλεις δίκαρτο. Αλλιώς άλλα χαρακτηριστικά έχει το ένα, άλλα το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ξερω τι θελω συγγνωμη που ρωτησα αλλα θελω να μου πειτε το καλυτερο πιο ειναι.....αν ειναι το μονοκαρτο δεν με νοιαζει το 20 νουμερο!!!!

ευχαριστω και συγγνωμη αν παρεξηγηθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα.

Παίδες, δυο ερωτήσεις:

1) Η εφαρμογή google είναι η "Φωνητική αναγνώριση" με ένα ασπρο-κόκκινο icon που δείχνει μικρόφωνο; όταν την ανοίγω, δείχνει ότι αναμένει να πω κάτι για να το ψάξει, ενώ στην μπάρα με τα ανοιχτά προγράμματα δείχνει άλλο icon (το g της google με μπλε φόντο).

2) Πώς συγχρονίζω τις επαφές μου με τον λογαριασμό μου στο google; Μετά πώς βλέπω αυτές τις επαφές μέσω της google όταν είμαι σε άλλη συσκευή ή σε υπολογιστή (πχ από το gmail ; )

Υπόψην έχω κάνει mi account.

 

ΑΑαααα, τώρα που το θυμήθηκα. Μου έκανε κάτι νούμερα η κάμερα και δεν άνοιγε. Πήγαινε να ανοίξει και έγραφε "Δυστυχως η εφαρμογή καμερα έχει σταματήσει" και μετά "Δυστυχώς η διαδικασία android.process.media έχει σταματήσε".

Αν τύχει σε κανέναν, ας βγάλει την sd card, μετά ας ανοίξει το κινητό χωρίς αυτήν και να δοκιμάσει την κάμερα (λογικά θα δουλεύει) και μετά ας την ξαναβάλει. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι δούλεψε.

Ευχαριστώ.

 

giannispyrgos μην το πολυζαλίζεις. είναι πολύ καλό κινητό και το ένα και το άλλο. μην φαντάζεσαι ότι θα κάνεις παπάδες με αυτό και θέλεις ντε και καλά να είναι το καλύτερο. Απλές εφαρμογές θα έχεις. Αν θέλεις οπωσδήποτε δίκαρτο πας στο ένα, αν δεν σε πειράζει το δίκαρτο πας στο άλλο γιατί είναι και 4g και μελλοντικά είναι καλύτερη επένδυση. Αυτή είναι η δική μου γνώμη και πιθανώς να κάνω λάθος. Αν κάποιος διαφωνεί ας τοποθετηθεί.

Edited by konstobo
Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ξερω τι θελω συγγνωμη που ρωτησα αλλα θελω να μου πειτε το καλυτερο πιο ειναι.....αν ειναι το μονοκαρτο δεν με νοιαζει το 20 νουμερο!!!!

ευχαριστω και συγγνωμη αν παρεξηγηθηκα!!!

Εγώ αγόρασα το μονόκαρτο. Είχα διαβάσει ότι πιο γρήγορο είναι το δίκαρτο, αλλά είναι mediatek. Εδώ μπορείς να δεις συγκριτικό -> http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6217&idPhone2=6561

 

Χαιρετώ την κοινότητα.

Παίδες, δυο ερωτήσεις:

1) Η εφαρμογή google είναι η "Φωνητική αναγνώριση" με ένα ασπρο-κόκκινο icon που δείχνει μικρόφωνο; όταν την ανοίγω, δείχνει ότι αναμένει να πω κάτι για να το ψάξει, ενώ στην μπάρα με τα ανοιχτά προγράμματα δείχνει άλλο icon (το g της google με μπλε φόντο).

2) Πώς συγχρονίζω τις επαφές μου με τον λογαριασμό μου στο google; Μετά πώς βλέπω αυτές τις επαφές μέσω της google όταν είμαι σε άλλη συσκευή ή σε υπολογιστή (πχ από το gmail;)

Υπόψην έχω κάνει mi account.

 

ΑΑαααα, τώρα που το θυμήθηκα. Μου έκανε κάτι νούμερα η κάμερα και δεν άνοιγε. Πήγαινε να ανοίξει και έγραφε "Δυστυχως η εφαρμογή καμερα έχει σταματήσει" και μετά "Δυστυχώς η διαδικασία android.process.media έχει σταματήσε".

Αν τύχει σε κανέναν, ας βγάλει την sd card, μετά ας ανοίξει το κινητό χωρίς αυτήν και να δοκιμάσει την κάμερα (λογικά θα δουλεύει) και μετά ας την ξαναβάλει. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι δούλεψε.

 

Ευχαριστώ.

Για να συγχρονίσεις τις επαφές του κινητού με τον google λογαριασμό, πρέπει οι επαφές να είναι στην google. Αυτό το βλέπεις στο πάνω πάνω μέρος της επαφής όταν δημιουργείται και νομίζω στην επεξεργασία. Εάν πατήσεις την επαφή (Ανώνυμο), που είναι οι ομάδες των επαφών, εκεί βλέπεις ποιες επαφές είναι στον Mi account και ποιες στο google.

Link to comment
Share on other sites

μου πειτε το καλυτερο πιο ειναι??????????.....αν ειναι το μονοκαρτο δεν με νοιαζει το 2o νουμερο!!!!

ευχαριστω και συγγνωμη αν παρεξηγηθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν πάω να βάλω καινούρια επαφή έχει στο πάνω μέρος να επιλέξω πού θέλω να αποθηκευτεί. Το θέμα είναι ότι με τις προηγούμενες επαφές που έχω, πώς βλέπω πού είναι αποθηκευμένες και πώς τις μεταφέρω αλλού; Θέλω να πω τέλος πάντων πώς γίνεται να τις έχω σε ένα μέρος και με ασφάλεια; πχ στο MIaccount ή στην google;
Link to comment
Share on other sites

Για να συγχρονίσεις τις επαφές του κινητού με τον google λογαριασμό, πρέπει οι επαφές να είναι στην google. Αυτό το βλέπεις στο πάνω πάνω μέρος της επαφής όταν δημιουργείται και νομίζω στην επεξεργασία. Εάν πατήσεις την επαφή (Ανώνυμο), που είναι οι ομάδες των επαφών, εκεί βλέπεις ποιες επαφές είναι στον Mi account και ποιες στο google.

 

Ναι όταν πάω να βάλω καινούρια επαφή έχει στο πάνω μέρος να επιλέξω πού θέλω να αποθηκευτεί. Το θέμα είναι ότι με τις προηγούμενες επαφές που έχω, πώς βλέπω πού είναι αποθηκευμένες και πώς τις μεταφέρω αλλού; Θέλω να πω τέλος πάντων πώς γίνεται να τις έχω σε ένα μέρος και με ασφάλεια; πχ στο MIaccount ή στην google;

Εγώ πάντως τις έχω και στα δύο. Το θέμα είναι ότι δεν μεταφέρονται από τον ένα λογαριασμό στον άλλο. Θα πρέπει να την ξαναφτιάξεις την επαφή και να την συγχωνέψεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ!!

Ξαναόρισα τις φωτο στις αντίστοιχες επαφές και δουλεύει άψογα!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Θυμόμουνα ότι υπήρχε επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις -> Επαφές, αλλά τώρα που το είδα είναι να σου βάζει εικόνα όπου δεν έχεις βάλει εσύ. Δοκίμασε να τρέξεις το Sync.Me + αυτό που σου είπαν πιο πάνω
Link to comment
Share on other sites

μου πειτε το καλυτερο πιο ειναι.....αν ειναι το μονοκαρτο δεν με νοιαζει το 2o νουμερο!!!!

ευχαριστω!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μου πειτε το καλυτερο πιο ειναι.....αν ειναι το μονοκαρτο δεν με νοιαζει το 2o νουμερο!!!!

ευχαριστω!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 άτομα σου λέμε το μονόκαρτο για κάποιο λόγο. Εάν σε καλύπτουμε, πάρε το 4G, αλλιώς το δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστωπαρα πολυ!!

επιμενω γιατι καπου διαβασα οτι το 4g δεν δουλευει εδω ελλαδα!!!

οποτε καταληγω στο μονοκαρτο!!!

σας ευχαριστω θερμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστωπαρα πολυ!!

επιμενω γιατι καπου διαβασα οτι το 4g δεν δουλευει εδω ελλαδα!!!

οποτε καταληγω στο μονοκαρτο!!!

σας ευχαριστω θερμα!!!!

 

Band: GSM 850/900/1800/1900 WCDMA 850/900/1900/2100 & FDD-LTE 1800/2100 TDD-LTE 2600 MHz, Support 3G & 4G Network

το μαυρισμένο κοιτάς

Αυτή την στιγμή το 4G στην Ελλάδα είναι στην συχνότητα 1800 και ακούγεται ότι θα πάει και στην 2600. Άρα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παθει πλακα με το GPS του .

Κλειδωνει αμεσα ( με το Navigon ) καμμια σχεση με το παλιο μου Red rice ....

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια custom rom, η mokee, η οποία είναι aosp based αν θυμάμαι καλά.

 

http://download.mokeedev.com/?device=dior

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

οταν περνω τηλεφωνο κλεινη η οθονη και δεν βορο να κλεισω τιην κλειση

τι κανοθμε για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

οταν περνω τηλεφωνο κλεινη η οθονη και δεν βορο να κλεισω τιην κλειση

τι κανοθμε για αυτο?

 

μου το εκανε και εμενα σημερα .

Πηρα τηλεφωνο και πριν το βαλω στο αυτι εκλεισε η οθονη .

Μιλησα και οταν ηθελα να κλεισω δεν ανοιγε η οθονη με τιποτα ( πατησα ολα τα κουμπια no/off Ηχου Τα 3 κατω , παταγα παντου στην οθονη αλλα τελικα εβγαλα μπαταρια και την ξαναβαλα για να επανελθει

 

rom εχω την xiaomi-miui-hellas-4.4.2_dior_Stable15-Hellas-GTV-4.10.10

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Με κρατημένο το power δεν κάνει επανεκκίνηση;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

οταν περνω τηλεφωνο κλεινη η οθονη και δεν βορο να κλεισω τιην κλειση

τι κανοθμε για αυτο?

 

μηπως εχεις βαλει ζελατινα κλπ ?

δοκίμασε να μπεις σε engineering mode (*#*#64663#*#* στο πληκτρολόγιο κλήσεων) και να κάνεις βαθμονόμηση τον proximity sensor.

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει δύο κινητά από vickmall.com και τα δύο ήθελαν βαθμονομηση στον proximity sensor κάνε αυτό που λέει ο φίλος από πάνω και θα είναι οκ. Μάλλον κάποια παρτίδα έφυγε χωρίς να γίνει σωστή βαθμονομηση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...