Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,σημερα παρατηρησα οτι μετα την αλλαγη της ωρας , η ωρα στο status bar δεν εχει αλλαξει....Στο widget του καιρου που εχω , εχει αλλαξει κανονικα οπως και στο clock widget που εχω στην αρχικη οθονη...τα region settings ειναι της Ελλαδας.

Eχετε καποια ιδεα?...Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ειναι λογικα θεμα rom .

Στην Ελληνικη αλαξε κανονικα .

Ποια rom εχετε εσεις ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα παρατηρησα οτι μετα την αλλαγη της ωρας , η ωρα στο status bar δεν εχει αλλαξει....Στο widget του καιρου που εχω , εχει αλλαξει κανονικα οπως και στο clock widget που εχω στην αρχικη οθονη...τα region settings ειναι της Ελλαδας.

Eχετε καποια ιδεα?...Ευχαριστω πολυ.

 

Το έχει και του αδελφού μου αυτό το θέμα.

Πως λύνεται άραγε;;;

Υποθέτω δεν έχετε την ελληνική ή κάτι δεν έχετε ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις, γιατί εμένα ενημερώθηκε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια χαζή ερώτηση.

Και τα 3 Redmi Note με Snapdragon που βλέπω στο Vickmall φοράνε την ίδια Ρομ. Σωστά;

Rebump....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Πριν κάνα μήνα πήρα το redmi note ...έχω πολλα προβληματα..

 

Μπλουτουθ δεν πολύ παίζει, το ασύρματο ψωφιο μονο πολύ κοντά στο ρουτερ, παιφτει η γραμμή όπως μιλάω άπειρες φορες,δόνηση γιοκ,δεν είχε ποτε....μπορεί να βοηθεισει κάποιος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Με πια ρομ είσαι φίλος;; Από που το πήρες ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι αυθεντικό;;; Το κινητό είναι άψογο σε όλους τους τομείς!!!!!
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω δεν έχετε την ελληνική ή κάτι δεν έχετε ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις, γιατί εμένα ενημερώθηκε μια χαρά.

 

κι εμένα με την 5.2.27 κάνει ακριβώς το ίδιο. Βρήκε κάποιος κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιου φίλου που είχε θέμα με την ώρα λύθηκε με την τελευταια αναβαθμιση 5.3.27.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα οσοι εχουν την Ελληνικη και εχουν προβληματα να την ξαναπερασουν με full wipes .

Αλλα να μην επαναφερουν μετα δεδομενα και εφαρμογες απο backup

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, επιτελους το παρελαβα κι εγω αυτο το φανταστικο κινητο. Μεσα σε δυο μερες το εχω ξετιναξει!!! Εβαλα την τελευταια developer ROM και ολα οκ εκτος απο την εφαρμογη του FB οπου δεν μου φοτωνει τις ενημερωσεις. Καμια ιδεα τι θα μπορουσα να κανω:: Το messenger FB λειτουργει κανονικα. Προς στιγμην δεν μου εμφανιστικε καποιο αλλο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, επιτελους το παρελαβα κι εγω αυτο το φανταστικο κινητο. Μεσα σε δυο μερες το εχω ξετιναξει!!! Εβαλα την τελευταια developer ROM και ολα οκ εκτος απο την εφαρμογη του FB οπου δεν μου φοτωνει τις ενημερωσεις. Καμια ιδεα τι θα μπορουσα να κανω:: Το messenger FB λειτουργει κανονικα. Προς στιγμην δεν μου εμφανιστικε καποιο αλλο προβλημα.

 

Δεν υπάρχει πιο κακογραμμένη εφαρμογή από του facebook. για δοκίμασε να κατεβάσεις αυτή που είναι πάλι του facebook αλλά είναι η lite εκδοχή του app. δεν μπορείς να την κατεβάσεις από το playstore γιατί υποτίθεται απευθύνεται σε χώρες με αργό ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο κακογραμμένη εφαρμογή από του facebook. για δοκίμασε να κατεβάσεις αυτή που είναι πάλι του facebook αλλά είναι η lite εκδοχή του app. δεν μπορείς να την κατεβάσεις από το playstore γιατί υποτίθεται απευθύνεται σε χώρες με αργό ίντερνετ

Τώρα μάλιστα , αυτή η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά. Ευχαριστώ πολύ , αν εντοπισω κάποια άλλο πρόβλημα θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω αγοράσει το ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ 4G πριν απο δύο μήνες με MIUI version MIUI-KHICNBF96.0 και αντιμετωπίζω τα παρακάτω προβλήματα

1. Στο SNAPCHAT τραβαω ενα βιντεο και οταν τελειώσω δεν υπάρχει βίντεο, δείχνει μαύρη οθόνη και οταν πατάω αποστολή δεν στελνεται κάτι . Το ίδιο αντιμετωπίζω και στο INSTAGRAM με τις φωτογραφίες, δηλαδη τραβάω φωτογραφία και όταν πάω να την ανεβάσω η φωτογραφία είναι μαύρη

 

2. Στο Messenger δεν στελνονται τα βιντεο ούτε οι ηχογραφήσεις. Το ίδιο και στο Viber.

 

Βοήθειααα pleaseee!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να φλασάρεις κάποια rom από το δικό μας forum (miui.gr). Θέμα rom είναι λογικά.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αν στις ρυθμίσεις ασφαλείας λέει δεν έχει δικαιώματα root, δώστου :D

 

Υπάρχει καμια φωτογραφία; πως το δίνω δικαίωνα root δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια φωτογραφία; πως το δίνω δικαίωνα root δηλαδή;

 

 

Security - Permissions - Root access

 

Εμφανίζονται οι εφαρμογές που έχουν ζητήσει root και επιλέγεις την εφαρμογή που θέλεις.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αντιμετωπιζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα στο istagram. Έχω περάσει την τελευταία ρομ. Υπάρχει λύση;;;; Επίσης με την προηγούμενη Ρομ αυτά ηταν στα ελληνικα, τώρα είναι παλι στα αγγλικά όπως όταν το ανοιξα για πρώτη φορα. Μου είχε έρθει με μουλτι Ρομ .?attachmentid=59423&stc=1&d=1428870409 Edited by dionisia78
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι σχετικά άσχετο, αλλά το γράφω εδώ γιατί μου έτυχε στο xiaomi redmi note.

Σε κάποια φάση είχα μια επιλογή για ομαδοποίηση εφαρμογών σε φακέλους. Ηταν πολύ όμορφα τακτοποιημένα όλα σε φακέλους με κατηγορίες κτλ. Δεν θυμάμαι καθόλου αν ήταν από κάποια εφαρμογή του google store ή του κινητού. Αν σας θυμίζει τίποτα πμ με παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω αγοράσει το ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ 4G πριν απο δύο μήνες με MIUI version MIUI-KHICNBF96.0 και αντιμετωπίζω τα παρακάτω προβλήματα

1. Στο SNAPCHAT τραβαω ενα βιντεο και οταν τελειώσω δεν υπάρχει βίντεο, δείχνει μαύρη οθόνη και οταν πατάω αποστολή δεν στελνεται κάτι . Το ίδιο αντιμετωπίζω και στο INSTAGRAM με τις φωτογραφίες, δηλαδη τραβάω φωτογραφία και όταν πάω να την ανεβάσω η φωτογραφία είναι μαύρη

 

2. Στο Messenger δεν στελνονται τα βιντεο ούτε οι ηχογραφήσεις. Το ίδιο και στο Viber.

 

Βοήθειααα pleaseee!!!!!!!

 

Βρηκα λυση για το προβλημα. Δες το βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, η τελευταια developer 5.4.10, είναι για τον εμετό, μην την περνάτε. Το wifi κολαει, το κινητό lagαρει σαν τρελό και γενικά είναι απο τις χειρότερες εκδόσεις ever!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι σχετικά άσχετο, αλλά το γράφω εδώ γιατί μου έτυχε στο xiaomi redmi note.

Σε κάποια φάση είχα μια επιλογή για ομαδοποίηση εφαρμογών σε φακέλους. Ηταν πολύ όμορφα τακτοποιημένα όλα σε φακέλους με κατηγορίες κτλ. Δεν θυμάμαι καθόλου αν ήταν από κάποια εφαρμογή του google store ή του κινητού. Αν σας θυμίζει τίποτα πμ με παρακαλώ.

Απλα παιρνεις την εφαρμογη λου θες και τη σερνεις πανω σε μια αλλη εφαρμογη που θες να μπουν μαζι στον ιδιο φακελο... Μετα παλι με τον ιδιο τροπο σερνεις οσες εφαρμογες θες στον φακελο που δημιουργησες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, χθες παρέλαβα την συσκευή. Το κινητό είναι μια χαρά το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν συνδέεται στο δίκτυο 4G. Να αναφέρω εδώ πως στο χώρο της μπαταρίας γράφει TD LTE. Το ίδιο έγραφε και στις φωτογραφίες που ήταν αναρτημένες στο κατάστημα από το οποίο το αγόρασα παρόλο που η συσκευή αναφερόταν ως FDD LTE. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής αν το τηλ τους συνδέεται σε δίκτυο 4G και συγκεκριμένα της vodafone και αν ναι τότε αν στο χώρο της μπαταρίας αναγράφεται και σ' αυτους TD LTE

 

σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...