Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε φιλε maddoctor να κατεβασω την τελευταια developer και καθε βδομαδα να κανω αναβαθμηση-ανανεωση????

Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Οποτε φιλε maddoctor να κατεβασω την τελευταια developer και καθε βδομαδα να κανω αναβαθμηση-ανανεωση????

Ευχαριστω για την απαντηση

Εγώ έτσι κάνω χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και να σε ρωτησω κάτι τελευταιο την αναβαθμηση την κανεις μέσω recovery που εγώ την φοβάμαι μην κάνω ζημιά ή απλα την κατεβάσεις και την περνάς απλα και γρήγορα;;;

Νασαι καλά για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Και να σε ρωτησω κάτι τελευταιο την αναβαθμηση την κανεις μέσω recovery που εγώ την φοβάμαι μην κάνω ζημιά ή απλα την κατεβάσεις και την περνάς απλα και γρήγορα;;;

Νασαι καλά για τις πληροφοριες

Το δεύτερο. Μέσω recovery θα κατεβάσεις την multi....

Link to comment
Share on other sites

Την multi τι να την κάνω;τώρα πέρασα την πρωτελεταια developer και αύριο λέω να περάσω απλα ως αναβαθμηση update.zip την τελευταια της παρασκευής.

Πες κάτι άλλο....αν δεν κάνω αναβαθμηση καθόλου ή κάνω μια φορά τον μήνα πειράζει;

Link to comment
Share on other sites

Την multi τι να την κάνω;τώρα πέρασα την πρωτελεταια developer και αύριο λέω να περάσω απλα ως αναβαθμηση update.zip την τελευταια της παρασκευής.

Πες κάτι άλλο....αν δεν κάνω αναβαθμηση καθόλου ή κάνω μια φορά τον μήνα πειράζει;

Δεν κατάλαβες....με την αναβάθμιση της MIUI θα κατεβάσεις την multi, όχι την ελληνική. Γι' αυτό λέω καλύτερα από το site. Μπορείς να κάνεις όποτε θέλεις, απλώς η κάθε αναβάθμιση βελτιώνει κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Απο το site xiaomi hellas που είμαστε μέλη κατεβαζω zip και περναω....εμενα μου ηρθε με ελληνική εκδοση δική τους....δεν ήξερα να το ζητησω με την multi και του πέταξαν την developer πανω της.

Αν περνούσαν την stable πανω στη developer θα χρειαζόταν recovery όπως μου ειπαν και εκανα και δεν την δέχτηκε σωστα και τρελαθηκε το κινητακι μου μα ευτυχώς που εκανα παλι την recovery και ήρθε στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει το θέμα που έχω φτιάξει -> Ελληνικό καλοκαίρι v1.7

Είναι πλήρως στα ελληνικά και δωρεάν. Το αναβάθμισα σήμερα, διορθώνοντας κάτι μικροπροβληματάκια που είχε.

Link to comment
Share on other sites

Το φορτωσα στα θέματα αλλά δεν μου το ανοίγει, δεν το έχω κατεβάσει λέει από το επίσημο store Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!!

χθες μειλουσα με καποιον φιλο αλλα δεν καταλαβα τελικα τι να κανω......εχω ντεβελοπερ και θελω να την αναβαθμησω.....την περναω μεσω απντειτ κατευθειαν και οχι απο ρικοβερι ετσι???

μου ειναι πιο κατανοητο απο απντειτ γιατι απο ρικοβερι θα κανω ζημια απο την ασχετοσυση μου!!!

ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

Το φορτωσα στα θέματα αλλά δεν μου το ανοίγει, δεν το έχω κατεβάσει λέει από το επίσημο store

Επειδή το έβαλα και εγώ το πρωί στο δικό μου 4G, το πήρε κανονικά. Δοκίμασε το εξής κόλπο, κατέβασε κάποιο θέμα πρώτα, δωρεάν, από το αγγλικό φόρουμ. Εγκατεστησέ το και μετά δοκίμασε να περάσεις το δικό μου. Έχω προσέξει ότι έτσι δουλεύει και μετά δεν έχεις ποτέ πρόβλημα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλη σας μερα!!!

χθες μειλουσα με καποιον φιλο αλλα δεν καταλαβα τελικα τι να κανω......εχω ντεβελοπερ και θελω να την αναβαθμησω.....την περναω μεσω απντειτ κατευθειαν και οχι απο ρικοβερι ετσι???

μου ειναι πιο κατανοητο απο απντειτ γιατι απο ρικοβερι θα κανω ζημια απο την ασχετοσυση μου!!!

ευχαριστωωωω

Ναι έτσι πρέπει ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυο θεματα:

1.Στα "βαρια" παιχνιδια με πεταει εξω.Ενα αλλο 8πυρηνο (1G ram) τα παιζει ολα.Πιστευετε οτι φταιει η multilanguage rom?

2.Αν ναι , σε ποιο μηνυμα να ανατρεξω για να βαλω την Ελληνικη rom (ξερω εχει αναφερθει πολλες φορες ) και ποια να προτιμησω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο overall. Είσαστε ευχαριστημένοι από την αγορά σας?

 

Επίσης για κάποιον όπως εγώ με περιορισμένο χρόνο για να ασχοληθώ με συνεχείς αναβαθμίσεις το προτείνετε? Τι εννοώ; το αγόρασα, του πέρασα την Ελληνική ROM και μετά δεν αναβαθμίζω συνέχεια, θα δουλεύω απροβλημάτιστα? Δεν έχω απαιτήσεις για παιχνίδια, μόνο να μην καθυστερεί όταν προσπαθώ να πληκτρολογήσω ένα τηλ (υποφέρω με ένα samsung core) να βλέπω τα mails, να τραβάω καμιά φωτογραφία τον μικρό και το μενού του να είναι φιλικό.

 

Κάτι τελευταίο, η κάμερα του πως είναι σε συνθήκες με καλό φως και χωρίς?

 

Ευχαριστώ, Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έβαλα και εγώ το πρωί στο δικό μου 4G, το πήρε κανονικά. Δοκίμασε το εξής κόλπο, κατέβασε κάποιο θέμα πρώτα, δωρεάν, από το αγγλικό φόρουμ. Εγκατεστησέ το και μετά δοκίμασε να περάσεις το δικό μου. Έχω προσέξει ότι έτσι δουλεύει και μετά δεν έχεις ποτέ πρόβλημα ;)

 

Δεν σε κατάλαβα από που να το κατεβάσω;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατάλαβα από που να το κατεβάσω;;

Κατέβασε όποιο θέμα σου αρέσει από εδώ -> http://en.miui.com/thread-55517-1-1.html

Κανονικά έπρεπε να τα πληρώσεις, αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα τα δίνουν δωρεάν. Για να το κατεβάσεις πρέπει να είσαι μέλος και να έχεις βαθμούς. Απαντώντας σε 2-3 θέματα παίρνεις βαθμό, όπως βάζοντας μία φωτό. Κάντο εισαγωγή από την κάρτα, στα θέματα και πάτα εφαρμογή. Λογικά θα εγκαταστηθεί κανονικά. Μετά δοκίμασε να εγκαταστήσεις και το δικό μου. Θα δεις ότι θα τρέξει και δεν πρόκειται να έχεις πρόβλημα ξανά. Τώρα πως και γιατί γίνεται δεν ξέρω, αλλά εμένα τουλάχιστον μου έχει δουλέψει και στα 2 κινητά που έχω της Xiaomi. :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην σελιδα γνησιοητας, το captcha πως το βαλατε?

Είναι στα κινέζικα...δεν μπαίνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε όποιο θέμα σου αρέσει από εδώ -> http://en.miui.com/thread-55517-1-1.html

Κανονικά έπρεπε να τα πληρώσεις, αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα τα δίνουν δωρεάν. Για να το κατεβάσεις πρέπει να είσαι μέλος και να έχεις βαθμούς. Απαντώντας σε 2-3 θέματα παίρνεις βαθμό, όπως βάζοντας μία φωτό. Κάντο εισαγωγή από την κάρτα, στα θέματα και πάτα εφαρμογή. Λογικά θα εγκαταστηθεί κανονικά. Μετά δοκίμασε να εγκαταστήσεις και το δικό μου. Θα δεις ότι θα τρέξει και δεν πρόκειται να έχεις πρόβλημα ξανά. Τώρα πως και γιατί γίνεται δεν ξέρω, αλλά εμένα τουλάχιστον μου έχει δουλέψει και στα 2 κινητά που έχω της Xiaomi. :D

 

Γιατρε το εκανα ( με το Modern II ) και μου λεει και σε αυτο "Θεματα απο τριτες πηγες δεν υποστηρίζονται error:download auth rejected 406

Μαλλον γιατι εχω την V6 : xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_GTV-5.2.27.zip (V6 Kit Kat)

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Γιατρε το εκανα ( με το Modern II ) και μου λεει και σε αυτο "Θεματα απο τριτες πηγες δεν υποστηρίζονται error:download auth rejected ..."

Μαλλον γιατι εχω την V6 : xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_GTV-5.2.27.zip (V6 Kit Kat)

Το κατέβασα και εγώ και εγκαταστάθηκε μια χαρά όπως βλέπεις στις φωτό. Δοκίμασε Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Θέματα -> Καθαρισμός cache και κάνε επανεκκίνηση. Μπορεί να πιάσει..... :confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57640&stc=1&d=1425392575

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57641&stc=1&d=1425392575

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57643&stc=1&d=1425392627

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57644&stc=1&d=1425392627

Link to comment
Share on other sites

και πως το ελεγχεις?

Cpu-z, Hardware Info από playstore για να δεις εάν έχει σωστά χαρακτηριστικά. Δυστυχώς πριν καναδυο μήνες το άλλαξαν οι κινέζοι και οι εκτός κίνας δεν μπορούμε πια να τσεκάρουμε. Δεν δουλεύει και το antifake... :(

 

Επίσης δοκίμασε και με αυτό -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el

Το μαϊμού κινητά δεν μπορούν να το κοροϊδέψουν.

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

MTK, αου εχει snapdragon? τεσπα τι να προσεξω μην τη πατησω με κανενα ψευτικο?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και εγώ και εγκαταστάθηκε μια χαρά όπως βλέπεις στις φωτό. Δοκίμασε Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Θέματα -> Καθαρισμός cache και κάνε επανεκκίνηση. Μπορεί να πιάσει..... :confused:

 

δεν ............

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...