Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην μεγαλη παρεα. Επιτελους παρηγγειλα κι εγω αυτη την κινταρα!!! Μηπως γνωριζει κανεις τι γινεται με τις διακοπες που εχουν τωρα εκει, το τρακινγκ ναμπερ ποτε θα μου το στειλουν; Συγνωμη αν εχουν ξανα υπαρξει τετοιες ερωτησεις

Μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά, δηλαδή μετά τις 24, θα δούνε την παραγγελία σου και μετά από μερικές ημέρες θα έχεις το trackinh number, κτλ. Με το καλό να σου έρθει και υπομονή... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά, δηλαδή μετά τις 24, θα δούνε την παραγγελία σου και μετά από μερικές ημέρες θα έχεις το trackinh number, κτλ. Με το καλό να σου έρθει και υπομονή... ;)

 

Οκ καταλαβα.... σ'ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω να κάνω μια offtopic ερώτηση.

Note 2, δεν θα βγει ή κάποιο update τουλάχιστον?

Πάμε κατευθείαν στα Mi Note και Μi Note Pro αντίστοιχα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω να κάνω μια offtopic ερώτηση.

Note 2, δεν θα βγει ή κάποιο update τουλάχιστον?

Πάμε κατευθείαν στα Mi Note και Μi Note Pro αντίστοιχα?

Προς το παρόν δεν έχει ανακοινωθεί κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχει ανακοινωθεί κάτι σχετικό.

ok γιατί υπάρχει μεγάλο κενό ανάμεσα στα Xiaomi Note και Μi Note τιμολογιακά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ρε παιδιά να ρωτήσω λίγο, κάτι.

Γιατί στο skype όταν μου στέλνει κάποιος μήνυμα δεν ακούγεται ήχος ειδοποίησης και δόνηση; Από το μενού του skype ενεργοποιημένα τα έχω. Στις κλήσεις skype έχω έχω ήχο άλλα όχι δόνηση. Στην μπάρα ειδοποιήσεων η δόνηση είναι ενεργοποιημένη.

 

Επίσης ο browser δεν παίζει video youtube

Edited by konstobo
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα κάτι κ θελω μια μικρή βοήθεια. Επειδή όποιος το βλέπει το παίρνει κ το σκαλίζει, κάποιος το πειραξε παραπανω απο οτι επρεπε και έχει αλλάξει κάπως η αίσθηση του κουμπιου του κλειδώματος. Από που να πάρω μια θηκη σαν την original ή ας είναι και "Luxury Pu Leather Back Cover Case". Το xiaomishop την εχει 27ευρο τελικη τιμη :/

 

κατα τα αλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μπαταρία ατελείωτη, κάμερες φοβερές, επεξεργαστής/ram δεν κολλάνε πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα κάτι κ θελω μια μικρή βοήθεια. Επειδή όποιος το βλέπει το παίρνει κ το σκαλίζει, κάποιος το πειραξε παραπανω απο οτι επρεπε και έχει αλλάξει κάπως η αίσθηση του κουμπιου του κλειδώματος. Από που να πάρω μια θηκη σαν την original ή ας είναι και "Luxury Pu Leather Back Cover Case". Το xiaomishop την εχει 27ευρο τελικη τιμη :/

 

κατα τα αλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μπαταρία ατελείωτη, κάμερες φοβερές, επεξεργαστής/ram δεν κολλάνε πουθενά.

 

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-note-original-pu-leather-case.html ενδεικτικά.Έχει διάφορα καταστήματα κινέζικα που πουλάνε xiaomi cases,όπως και το ebay.

Link to comment
Share on other sites

Άλλα δύο....:)

 

http://i827.photobucket.com/albums/zz196/mikepart/IMG_20150219_184724_zpsop0okz0e.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ένα είναι για τη γυναίκα, οπότε θα είναι σπίτι και θα μπορούμε να το σκαλιζουμε :)

 

Το δεύτερο είναι για μια φίλη μας. Ποια ελληνική να του φλασαρω για να της το δώσω????

:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το κανεις αυτο ( την κινεζικη και μετα παλι την Ελληνικη ?)

Δεν κερδιζεις κατι .

Εαν θες "καθαρη" εγκατασταση μπαινεις σε recovery κανεις full wipes και αμεσως απο εκει χωρις να βγεις απο το recovery περνας την Ελληνικη .

Υποψην με full wipes τα χανεις ολα .

Δηλαδη επιλεγω στο recovery "install zip" και εγκαθιστω πρωτα το full wipes κι επειτα τη rom;;;

 

Δδλ:

Κατεβάζετε το hongmi_full_wipes.zip

Κατεβάζετε την ROM που θέλετε

Βάζετε και τα δύο Zip στο τηλέφωνό σας

Μπαίνετε στο recovery

Κάνετε πρώτα flash το hongmi_full_wipes.zip

Μόλις τελειώσει χωρίς να κάνετε Reboot ΑΜΕΣΩΣ κάνετε Flash την ROM που κατεβάσατε.

Reboot

Tώρα σετάρετε πάλι το τηλέφωνο από την αρχή...

 

 

;;;;;

 

 

Επισης ξαναρωτω. Με gesture υπάρχει κάποια λύση ή τζίφος;

Εντω μεταξυ με την ελλ ρομ 5.2.13 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ROOT ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Edited by Furious666
Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα κάτι κ θελω μια μικρή βοήθεια. Επειδή όποιος το βλέπει το παίρνει κ το σκαλίζει, κάποιος το πειραξε παραπανω απο οτι επρεπε και έχει αλλάξει κάπως η αίσθηση του κουμπιου του κλειδώματος. Από που να πάρω μια θηκη σαν την original ή ας είναι και "Luxury Pu Leather Back Cover Case". Το xiaomishop την εχει 27ευρο τελικη τιμη :/

 

κατα τα αλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μπαταρία ατελείωτη, κάμερες φοβερές, επεξεργαστής/ram δεν κολλάνε πουθενά.

http://www.ebay.com/itm/261648856553

Γαμάτη δερμάτινη θήκη σε τρομερά χρώματα. Την εχω αγοράσει σε κάμελ χρώμα και θα πάρω αλλη μία σε καφε σκούρο. 10 ευρώπουλα.

Edited by Furious666
Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας με το ίδιο πρόβλημα με εμένα που αναφέρω πιο πάνω;

Έχω την 5.2.6 Developer.

Δεν μου λέτε, τωρα οι αναβαθμίσειςε γίνονται και χωρίς να μπαίνω στο recovery;

Link to comment
Share on other sites

Ο browser δεν έχει υποστήριξη flash. Νομίζω αυτή τη στιγμή μόνο ο dolphin και κάποιος ακόμη browser υποστηρίζει flash.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Τρέχω την 5.1.24 και έχω ένα πρόβλημα με το messenger. Όταν η εφαρμογή είναι ανοιχτή τότε οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Αν κάνω κλείσιμο εφαρμογών για να καθαρίσει η μνήμη, τότε παύουν να έρχονται οι ειδοποιήσεις μέχρι να ξανανοίξω την εφαμογή.

 

Πως μπορώ να "γλυτώσω" από αυτό το πρόβλημα;

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Τρέχω την 5.1.24 και έχω ένα πρόβλημα με το messenger. Όταν η εφαρμογή είναι ανοιχτή τότε οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Αν κάνω κλείσιμο εφαρμογών για να καθαρίσει η μνήμη, τότε παύουν να έρχονται οι ειδοποιήσεις μέχρι να ξανανοίξω την εφαμογή.

 

Πως μπορώ να "γλυτώσω" από αυτό το πρόβλημα;

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

μα δεν είναι ακριβώς πρόβλημα.. όπως λες εσύ την κλείνεις οριστικά για αυτό και δεν σου έρχονται.. επίσης δεν χρειάζεται να καθαρίζεις την μνήμη, έχεις άπλετη (2) και το android ξέρει από μόνο του να κλείνει εφαρμογές όταν δεν φτάνει η ραμ αυτό το κόλπο να κλείνουμε τις εφαρμογές το κάναμε όταν είχαμε 512 ή 1gb ραμ..

 

Παρ'όλα αυτά και αν δεν σε έπεισα όταν πατάς το κουμπί για να δείς ποιες εφαρμογές είναι ανοικτές νομίζω με swipe down τις κλείνεις οριστικά και με swipe up κλειδώνεις όσες δεν θες να κλείνουν ποτέ.. δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά και αν δεν σε έπεισα όταν πατάς το κουμπί για να δείς ποιες εφαρμογές είναι ανοικτές νομίζω με swipe down τις κλείνεις οριστικά και με swipe up κλειδώνεις όσες δεν θες να κλείνουν ποτέ.. δοκίμασε το.

 

Ανάποδα,swipe down κλειδώνεις,swipe up σβηνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πατήσεις στο youtube "miui 6 tips and tricks" , θα σου βγάλει διάφορα βίντεο τα οποία θα σε βοηθήσουν να γνωρίσεις καλύτερα το miui.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας γιατι μεχρι στιγμης δεν ειχα καμια σχεση με miui αλλα σκαλιζα το nexus μου αρκετα.

Εχει η αδερφη μου το redmi not 4g με την multi rom... Θελω να περασω την Ελληνικη γιατι εχει καποια προβληματακια με τις ειδιποιησεις της. Ποια ειναι η νεοτερη ελληνικη ρομ χωρις μπαγκ(stable η developer αρκει να ειναι δοκιμασμενη)?

Και πως την περναω? Την πεταω στην sd η απλα στο root του κινητου ονομαζοντας την Update ή update?

Η αναβαθμιση γινεται με μεγαλυτερη ασφαλεια απο recovery η απο τον updater. Το κινητο θα επρεπε να ειναι ρουτ αλλα δεν ειναι ομως η ελληνικη ρομ ειναι ρουτ αρα δεν με ενδιαφερει αυτο. Μπορει καποιος να μου πει με τι σειρα τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας γιατι μεχρι στιγμης δεν ειχα καμια σχεση με miui αλλα σκαλιζα το nexus μου αρκετα.

Εχει η αδερφη μου το redmi not 4g με την multi rom... Θελω να περασω την Ελληνικη γιατι εχει καποια προβληματακια με τις ειδιποιησεις της. Ποια ειναι η νεοτερη ελληνικη ρομ χωρις μπαγκ(stable η developer αρκει να ειναι δοκιμασμενη)?

Και πως την περναω? Την πεταω στην sd η απλα στο root του κινητου ονομαζοντας την Update ή update?

Η αναβαθμιση γινεται με μεγαλυτερη ασφαλεια απο recovery η απο τον updater. Το κινητο θα επρεπε να ειναι ρουτ αλλα δεν ειναι ομως η ελληνικη ρομ ειναι ρουτ αρα δεν με ενδιαφερει αυτο. Μπορει καποιος να μου πει με τι σειρα τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

 

Πας εδώ ->

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/374-Xiaomi-Redmi-Note/

και κατεβάζεις όποια θέλεις. Εγώ στο δικό μου έχω βάλει την developers και δεν έχει προβλήματα. Την πετάς όπου θέλεις χύμα μ' ότι όνομα θέλεις. Τρέχεις την αναβάθμιση της MIUI και πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά. Του λες ότι θα διαλέξεις εσύ το πακέτο εγκατάστασης, πας εκεί που είναι το αρχείο, πατάς οκ και περιμένεις να γίνει η αναβάθμιση. Άλλος τρόπος και ίσως καλύτερος για αυτή την φορά μόνο, είναι μέσω recovery, από τον οδηγό εδώ, ώστε να καθαρίσει ότι έχει άχρηστο της multi

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5814-Οδηγός-Αναβάθμισης-Υλικολογισμικού-MIUI-ROM-2ος-Τρόπος-μέσω-Recovery

Link to comment
Share on other sites

Πας εδώ ->

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/374-Xiaomi-Redmi-Note/

και κατεβάζεις όποια θέλεις. Εγώ στο δικό μου έχω βάλει την developers και δεν έχει προβλήματα. Την πετάς όπου θέλεις χύμα μ' ότι όνομα θέλεις. Τρέχεις την αναβάθμιση της MIUI και πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά. Του λες ότι θα διαλέξεις εσύ το πακέτο εγκατάστασης, πας εκεί που είναι το αρχείο, πατάς οκ και περιμένεις να γίνει η αναβάθμιση. Άλλος τρόπος και ίσως καλύτερος για αυτή την φορά μόνο, είναι μέσω recovery, από τον οδηγό εδώ, ώστε να καθαρίσει ότι έχει άχρηστο της multi

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5814-Οδηγός-Αναβάθμισης-Υλικολογισμικού-MIUI-ROM-2ος-Τρόπος-μέσω-Recovery

 

Ευχαριστω.

Θα το κανω απο recovery που μου ειναι πιο οικειο... Αν και δεν καταλαβα το "κολλημα" με το backup γιατι παντα προτιμω να ξαναπερναω ολες τις εφαρμογες απο την αρχη για να μην κουβαλανε τα δεδομενα τους απο την προηγουμενη ρομ.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλημερα σας μετα απο πολλες μερες!!!!

αυριο λογικα θα εχω το απολυτο τηλεφωνο.

σας παρακαλω πολυ πειτε μου ποια ρομ να κατεβασω γιατι τα εχω παιξει με ντεβελοπερς,κιτ κατ και ολα τα αλλα(μειλαμε για πολυ ασχετος ομως ειμαι).

σας ευχαριστω!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοω δεν ξερω να διαλεξω απο τις τοσες ρομ ειδικα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_GTV-5.1.30.zip (V6 Kit Kat)

αυτη ειναι η σωστη???????

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλημερα σας μετα απο πολλες μερες!!!!

αυριο λογικα θα εχω το απολυτο τηλεφωνο.

σας παρακαλω πολυ πειτε μου ποια ρομ να κατεβασω γιατι τα εχω παιξει με ντεβελοπερς,κιτ κατ και ολα τα αλλα(μειλαμε για πολυ ασχετος ομως ειμαι).

σας ευχαριστω!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοω δεν ξερω να διαλεξω απο τις τοσες ρομ ειδικα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_GTV-5.1.30.zip (V6 Kit Kat)

αυτη ειναι η σωστη???????

 

Η τελευταία developers

http:// https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5931-5-2-13-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-GTV-5-2-13/

 

 

 

Η τελευταία stable

http:// https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5924-Stable-3-5-0-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-GTV-5-2-22-Rooted/

 

 

 

Αφού δεν ασχολείσαι θα πρότεινα την stable.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!!

συνδεω με τον υπολογιστη το τηλεφωνο να του περασω τη νεα ρομ και δεν το βλεπει.....τι γινεται???

τι φταιει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το φλασακι ομως το αναγνωριζει..........:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...