Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εδώ είναι φθηνότερο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

Το ποίημα το ξέρουν και να μην τους πεις κάτι αυτοί θα το κάνουν από μόνοι του.

 

Οσον αφορα το ροοτ να ζυτησω να μου βαλουν ελληνικη ρομ.εδω θελω βοηθεια..τι κερδιζω και τι χανω αν μου το ροοταρουν αυτοι? ή ειναι καλυτερο να το ροοταρω εγω οπως ειπατε και στις προηγουμενες σελιδες!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα καλύτερα να βάλεις εσύ την ελληνική ρομ. Είναι απλή διαδικασία. Αυτή θα σου βάλουν την multi με ότι προβλήματα αυτή έχει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το ροοτ να ζυτησω να μου βαλουν ελληνικη ρομ.εδω θελω βοηθεια..τι κερδιζω και τι χανω αν μου το ροοταρουν αυτοι? ή ειναι καλυτερο να το ροοταρω εγω οπως ειπατε και στις προηγουμενες σελιδες!

όπως και να έλθει , πράγματι βάζεις την Ελληνική γρήγορα , που τα έχει όλα

αν έλθει με multi , η official (stable η developer) και θέλεις να την κρατήσεις , θέλει αρκετή δουλειά για να το φτιάξεις , (root , cwm recovery, κινέζικες εφαρμογές , πληκτρολόγιο κ.λ.π.)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω λιγες μερες τη σησκευη κ με εκνευριζει η αισθηση που εχει οταν ακουμπαω την οθόνη, ειδικα στις γωνιες. Ολο κρατσ κρατσ κανει λες και ειναι ετοιμο να σπασει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω λιγες μερες τη σησκευη κ με εκνευριζει η αισθηση που εχει οταν ακουμπαω την οθόνη, ειδικα στις γωνιες. Ολο κρατσ κρατσ κανει λες και ειναι ετοιμο να σπασει

έβγαλες την ζελατίνα που είχε επάνω ?

μήπως εννοείς , ρυθμίσεις , ήχος ,ήχοι αγγίγματος ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω λιγες μερες τη σησκευη κ με εκνευριζει η αισθηση που εχει οταν ακουμπαω την οθόνη, ειδικα στις γωνιες. Ολο κρατσ κρατσ κανει λες και ειναι ετοιμο να σπασει

 

Εγώ είτε το πατάω στη μέση, είτε στις άκρες κλπ δεν κάνει καθόλου θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα θορύβου στην οθόνη. Μήπως εννοεί τους ήχους ο φίλος.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Να σας διευκολυνω... Και κλειστο να ειναι παλι ακουγεται το κρατσ, δεν ειναι ηχος συστήματος. Πηγε το μυαλο μου μηπως ειναι επισκευασμενο, αλλα εχει 2 βιδες καλυμενες με mi αυτοκολλητο.
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις καιρό; Μίλα με το κατάστημα μπας και βγάλεις τίποτα. Μάλλον κάποιο ελάττωμα έχει, δεν εξηγείται αλλιώς.

Ερώτηση: έχει δοκιμάσει κανείς σύνδεση σε tv μέσω mhl, να ξέρουμε αν λειτουργεί; Έχω τηλεόραση χωρίς dlna, αλλά έχω δώσει τον mhl ανταπτορα που είχα και δεν μπορώ να δοκιμάσω. Εκτός αν πάρω κανένα από αυτά τα μαραφετια που συνδέονται με hdmi στην οθόνη και στέλνεις ασύρματα περιεχόμενο. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι τέτοιο;

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα ενα note 4g για την γυναίκα μου του πέρασα την τελευταία ελληνική ρομ , αλλά εχει ένα θέμα με τον proximity sensor , όταν παει να καλέσει ένα νούμερο σβήνει η οθόνη και δεν επανέρχεται με τίποτα μόνο όταν τερματίσει ο άλλος την κλήση. μια εφαρμογή που κατέβασα για να δω αν δουλεύει ο σενσορας μου τον δείχνει συνέχεια 0.0Μ, ενώ στο δικό μου 1.0Μ και οταν βάζω το χέρι μου πάνω πάει 0. όλα τα wipe τα έκανα αλλά τιποτα.

τι κάνω τώρα;; απο vickmall το πήρα. μπορώ να τον αλλάξω εγώ ;; ή το στέλνω πίσω ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα ενα note 4g για την γυναίκα μου του πέρασα την τελευταία ελληνική ρομ , αλλά εχει ένα θέμα με τον proximity sensor , όταν παει να καλέσει ένα νούμερο σβήνει η οθόνη και δεν επανέρχεται με τίποτα μόνο όταν τερματίσει ο άλλος την κλήση. μια εφαρμογή που κατέβασα για να δω αν δουλεύει ο σενσορας μου τον δείχνει συνέχεια 0.0Μ, ενώ στο δικό μου 1.0Μ και οταν βάζω το χέρι μου πάνω πάει 0. όλα τα wipe τα έκανα αλλά τιποτα.

τι κάνω τώρα;; απο vickmall το πήρα. μπορώ να τον αλλάξω εγώ ;; ή το στέλνω πίσω ;;

κοίταξε αν έχει την ζελατίνα επάνω και καλύπτει τους αισθητήρες

κάνε την δοκιμή και στείλτο πίσω

Στο περιβάλλον dial-up, πληκτρολογήστε *#*#64663#*#* και κάνε το τεστ

μπορείς από τις ρυθμίσεις να το κάνεις να μένει πάντα ανοιχτό στις κλήσεις, αλλά δεν είναι λύση , είναι καινούργιο

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

κοίταξε αν έχει την ζελατίνα επάνω και καλύπτει τους αισθητήρες

κάνε την δοκιμή και στείλτο πίσω

Στο περιβάλλον dial-up, πληκτρολογήστε *#*#64663#*#* και κάνε το τεστ

μπορείς από τις ρυθμίσεις να το κάνεις να μένει πάντα ανοιχτό στις κλήσεις, αλλά δεν είναι λύση , είναι καινούργιο

Φίλε ευχαριστώ έκανα καλιμπρέιτ και τώρα δείχνει να λειτουργεί.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ έκανα καλιμπρέιτ και τώρα δείχνει να λειτουργεί.

να είσαι καλά , ήσουν τυχερός , σε αρκετούς έχει συμβεί με διάφορα κινητά

κάποιοι το έλυσαν , φυσώντας με πεπιεσμένο αέρα (υπάρχει και σε κουτί ξέρεις), στην τρύπα των ακουστικών για να φύγει η σκόνη .... κ.λ.π.

τέλος καλό όλα καλά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς παίζει κανονικά αλλά σε μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει αντί για 1.0 το δείχνει 5.0 δεν νομίζω να είναι πρόβλημα αυτό;; στις κλήσεις ανταποκρινετε κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς παίζει κανονικά αλλά σε μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει αντί για 1.0 το δείχνει 5.0 δεν νομίζω να είναι πρόβλημα αυτό;; στις κλήσεις ανταποκρινετε κανονικά.

 

Εφόσον έφτιαξε το αφήνεις όπως είναι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με το κατάστημα που έστειλα εμάιλ την ίδια απάντηση με τον tora μου έστειλε και με φωτογραφίες πως να το κάνω.

Όλα καλά λοιπόν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: έχει δοκιμάσει κανείς σύνδεση σε tv μέσω mhl, να ξέρουμε αν λειτουργεί; Έχω τηλεόραση χωρίς dlna, αλλά έχω δώσει τον mhl ανταπτορα που είχα και δεν μπορώ να δοκιμάσω. Εκτός αν πάρω κανένα από αυτά τα μαραφετια που συνδέονται με hdmi στην οθόνη και στέλνεις ασύρματα περιεχόμενο. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι τέτοιο;

 

 

 

Μάλλον δεν έχει δοκιμάσει κάποιος. Λέω να παραγγείλω ένα μαραφέτι και βλέπουμε.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του (πρώτου) Redmi προχώρησα στην αγορά.

Το παρέλαβα πριν από 2 μέρες (ήρθε με miui KHICNBH15.0.1), έβαλα MIUI 6 (4.2.19-ελληνική rom) σύμφωνα με τον οδηγό του tora33 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5688861#post5688861)

 

Οι πρώτες εντυπώσεις άριστες, το μέγεθος συνηθίζεται μάλλον εύκολα (το γυαλιστερό πίσω καπάκι φοβάμαι μήπως γλυστράει..)

Πιάνοντας μετά από το λίγο το redmi μου φάνηκε πολύ μικρό...

 

Και από το Miui 6 πολύ καλή εντύπωση και η ελληνική rom άψογη.

 

Περισσότερα σε λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

να το χαρείς , πολύ καλό τηλέφωνο

 

Edit

Καλές γιορτές να έχουμε ,

Χρόνια πολλά , υγεία ευτυχίας γεμάτα επιτυχίες

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χτονια πολλα. Μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει το default θέμα με το οποίο έρχεται το κινητό;

χρόνια πολλά ,

Θέματα=>Μείγμα=>Αρχική οθόνη=>πάνω αριστερά , το μισό ανθρωπάκι=>Default

 

Χριστουγεννιάτικα θέματα δωρεάν

Θέματα=>Μείγμα=>Αρχική οθόνη=>Δωρεάν=>πάνω δεξιά στον μεγεθυντικό φακό=>γράφουμε Christmas=>επιλέγουμε

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Αποφάσισα να εγκαταστήσω την ελληνική rom και διάλεξα τον 2ο τρόπο (ποιο εύκολο) που περιγράφει ο tora33.Κατέβασα το αρχείο στον υπολογιστη, το μετονόμασα και έκανα update. Ξέρει κανείς πόση ώρα κρατάει η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...