Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά μου πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρια . Πιστευα οτι θα κρατάει πανω απο 2 ολόκληρες μέρες με αρκετή χρηση δλδ ίντερνετ φβ ινσταγκραμ όχι παιχνίδια κ τέτοια. Αλλα με τίποτα. Λετε λόγω της θερμοκρασίας που ανεβάζει? Εσάς πόσο σας κρατάει?Επίσης διαπίστωσα οτι το κινητό χωρίς την κάρτα σιμ μέσα δεν ανεβάζει τόσο μεγάλες θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

Οντως, bootαρει σε recovery και αναγκαστικα κανεις Reboot και επανερχεται σε Vibe UI :happy:

 

Εντάξει μικρό το κακό,τη βγάζεις και Όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μου πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρια . Πιστευα οτι θα κρατάει πανω απο 2 ολόκληρες μέρες με αρκετή χρηση δλδ ίντερνετ φβ ινσταγκραμ όχι παιχνίδια κ τέτοια. Αλλα με τίποτα. Λετε λόγω της θερμοκρασίας που ανεβάζει? Εσάς πόσο σας κρατάει?Επίσης διαπίστωσα οτι το κινητό χωρίς την κάρτα σιμ μέσα δεν ανεβάζει τόσο μεγάλες θερμοκρασίες.

 

Πάνω από 2 μέρες θα σου κρατήσει μόνο αν το βάλεις στο τραπέζι και το κοιτάς εξ αποστάσεως. Γενικά είναι λάθος να υπολογίζεις με τις μέρες. Ο πιο σωστό υπολογισμός είναι με ώρες οθόνης. Αναλόγως τη χρήση σου, την φωτεινότητα και τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες, έχεις από 4 έως 6 το πολύ 7 ώρες οθόνης. Θες αυτές τις ώρες οθόνης να τις καταναλώσεις σε 1 μέρα? Θες σε 12 ώρες όπως εγώ? Με γεια σου και χαρά σου. Αλλά να το χρησιμοποιείς όλη τη μέρα, και να σου τελειώνει η μπαταρία μετά από 2 μέρες, θα έπρεπε να είχες μπαταρία αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 2 μέρες θα σου κρατήσει μόνο αν το βάλεις στο τραπέζι και το κοιτάς εξ αποστάσεως. Γενικά είναι λάθος να υπολογίζεις με τις μέρες. Ο πιο σωστό υπολογισμός είναι με ώρες οθόνης. Αναλόγως τη χρήση σου, την φωτεινότητα και τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες, έχεις από 4 έως 6 το πολύ 7 ώρες οθόνης. Θες αυτές τις ώρες οθόνης να τις καταναλώσεις σε 1 μέρα? Θες σε 12 ώρες όπως εγώ? Με γεια σου και χαρά σου. Αλλά να το χρησιμοποιείς όλη τη μέρα, και να σου τελειώνει η μπαταρία μετά από 2 μέρες, θα έπρεπε να είχες μπαταρία αυτοκινήτου.

 

Είμαι η κοπέλα με το ελαττωματικό που υπερθερμαίνεται άρα εννοείται πως δεν το χρησιμοποιώ πολύ, διότι έχω το φόβο μην εκραγεί. Έχω ελάχιστες εφαρμογές και το χρησιμοποιώ πολύ λίγο και με προσοχή, για φβ και ίντερνετ. Γι' αυτό και ρώτησα πως αντιδρούν των υπολοίπων, γιατί δεν το χρησιμοποιώ πολύ, ούτε έχω μόνιμα ανοιχτή οθόνη.Έχω τάμπλετ Lenovo, το οποίο έχει μεγαλύτερη μπαταρία και είναι δυνατόν να κρατήσει και πέντε μέρες. Εννοείται πως δεν έχουν ίδια ανάλυση οθόνης, αλλά απορώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα...Του έχω την τελευταία ενημέρωση αλλά όταν ανοιγει καθε φορα λέει ενημέρωση εφαρμογών για λιγα δευτερόλεπτα. Είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα...Του έχω την τελευταία ενημέρωση αλλά όταν ανοιγει καθε φορα λέει ενημέρωση εφαρμογών για λιγα δευτερόλεπτα. Είναι φυσιολογικό;

 

ΟΤΑΝ Λες ζεσταίνεται; κι εμενα ζεσταίνεται στα παίγνια αλλα σιγά το πράμα,ολα ετσι είναι..

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ Λες ζεσταίνεται; κι εμενα ζεσταίνεται στα παίγνια αλλα σιγά το πράμα,ολα ετσι είναι..

 

Το έχω ξανά αναφέρει...καίγεται... Δεν μπορείς να το πιάσεις...και με απλή χρήση, ουτε καν παιχνιδια...η μπαταρία ανεβαζει θερμοκρασία...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανά αναφέρει...καίγεται... Δεν μπορείς να το πιάσεις...και με απλή χρήση, ουτε καν παιχνιδια...η μπαταρία ανεβαζει θερμοκρασία...

 

α οκ,πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κάνει tempered glass για την οθόνη? Αν ναι, σας έχει κάτσει καλά? Εγώ έχω αλλάξει 3, και δεν μου κάθεται η κάτω δεξιά γωνία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κάνει tempered glass για την οθόνη? Αν ναι, σας έχει κάτσει καλά? Εγώ έχω αλλάξει 3, και δεν μου κάθεται η κάτω δεξιά γωνία.

 

ναι και δεν εχω κανενα θεμα απολυτως

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν υπάρχει σερβίς στη Θεσσαλονίκη να τ δώσω?

Πάρε τηλ εδώ :

 

Web:*http://www.e-lenovo.gr

 

'Εδρα καταστήματος:*Εμπορικό Κέντρο Μακεδονία 1, Τ.Κ. 55535, ΠΥΛΑΙΑ, Θεσσαλονίκης

 

Τηλέφωνα:*2152150800*2312310800

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ εδώ :

 

Web:*http://www.e-lenovo.gr

 

'Εδρα καταστήματος:*Εμπορικό Κέντρο Μακεδονία 1, Τ.Κ. 55535, ΠΥΛΑΙΑ, Θεσσαλονίκης

 

Τηλέφωνα:*2152150800*2312310800

 

Ευχαριστώ πολύ! Μπορεί να μου πει κάποιος πώς αλλάζουμε τα εικονίδια στη γραμμή ειδοποιησεων; Εχω την τελευταία ενημέρωση και δεν το βρίσκω με τίποτα. Δεν γινεται απο τις ρυθμίσεις-κεντρο ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

πριν λιγο παρελαβα το κινητο ....κ το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να το φορτισω,

αλλα απο τα πρωτα λεπτα που το εβαλα στη φορτιση το νιωθω αρκετα ζεστο....ειναι φυσιολογικο? (η μπαταρια ηταν στο 50% δν νομιζω οτι εχει σημασια αλλα το αναφερω)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ή ώρα να το πουλησω το κινητό κρίμα και ήτανε παρά πολύ καλό κάτοχος εδώ και δύο βδομάδες ο ήχος στα ακουστικά είναι χαλιά τον χαλιών τα τραγούδια ακούγονται πολύ χαμηλά..
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο στον ηχο..... ουτε σε εμενα ακουγεται πολυ δυνατα σε συγκριση με προηγουμενα κινητα που ειχα...

αυτο δεν διορθωνεται ουτε με αλλα ακουστικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάξτε ακουστικά. Μόλις άκουσα ένα κομμάτι από Spotify και η ένταση σπάει τύμπανα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάξτε ακουστικά. Μόλις άκουσα ένα κομμάτι από Spotify και η ένταση σπάει τύμπανα.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ. Με άλλα ακουστικά ο ήχος παραείναι δυνατός! :):music::music:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και συμπληρώνοντας και άλλες μέρες καθημερινής χρήσης... Επιστρέφω στο θέμα της θερμοκρασίας...

 

Αρχικά όσο αναφορά τη φόρτιση όλα νορμαλ. Ζεσταίνεται όπως όλα τα κινητά φυσιολογικά στη φόρτιση.

 

Πάμε στη χρήση... Το ζόρισα με παιχνίδι και fb και ιντερνετ κλπ... Ανοίγω το CPU-Z να τσεκάρω θερμοκρασίες και έφτασε στους 58 βαθμους. Ναι έκαιγε (και οπως εχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ μου μην ξεχνάτε ότι είναι μεταλικό το κινητό και όχι πλαστικό αρα λογικό να καίει περισσότερο).

 

Κλείνω όλες τις εφαρμογες ταυτοχρονα και αφήνω ανοιχτό μόνο το CPU-Z για να τσεκάρω... Και διαπίστωσα αυτό που λένε και άλλοι, ότι όσο γρήγορα ανεβάζει θερμακρασία τόσο γρήγορα κρυώνει... Κατέβαζε 2 περίπου βαθμους το δευτερόλεπτο. Σε ελάχιστο χρόνο λοιπόν έφτασε τους 42-43 βαθμούς και σαφώς ήταν ελάχιστα ζεστό.

Edited by ivoulg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάξτε ακουστικά. Μόλις άκουσα ένα κομμάτι από Spotify και η ένταση σπάει τύμπανα.

 

Ποια ακουστικά πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με τη sim μέσα , ζεσταίνεται πάρα πολύ. Σε ζεστό δωμάτιο, οκ, καλοκαίρι=ζέστη, με 5 λεπτά ανοιχτή οθόνη, φβ και ίντερνετ και instagram μόνο, ξεκινάει και ζεσταίνεται, από 31-33 μπαταρία, πάει 38-40, θερμοκρασία, όπου φυσικά καίει. Και cpu 55-60. Και ζεσταίνεται αρχικά πάνω πάνω, πίσω αριστερά και μετά καίγεται ολόκληρο. Παιδιά με λόλιποπ δεν αλλάζουν τα εικονίδια στην μπάρα ειδοποιήσεων ε;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ζευγάρι Gavio που είναι ακουστικά ψείρες, και κόστισαν 40 ευρώ.

 

Υπάρχει κάποιο κατάστημα για να τα παραγγειλω?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα απλά ακουστικά που δίνει η Samsung. Όλοι έχουμε ένα τέτοιο ζευγάρι... Είναι εξίσου πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

http://www.you.gr/proionta/eikona-ichos/headphones/akoustika-sony-mdr-ex110ap-white βρήκα αυτά τα ακουστικά της sony τα παρήγγειλα ελπιζω να είναι καλά στον ήχο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...