Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.κάτοχος εδώ και μια μέρα του τέρας από το Σκρουτζ.καλά το κινητό δεν υπάρχει όντως είναι έπος πραγματικα. Το αναβαθμισα σε λολιποπ απλά έχω παρατηρήσει ότι ζεστενεται παρά πολύ δλδ τηγανίζεις αυγά.και το άλλο είναι ότι όταν βγαζω φωτογραφία και την βλέπω είναι λίγο θολή όταν πάω να την δω από την συλλογή είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το διάβασα κάπου για κάτι δεν νομίζω να ισχύει χωρίς να συνοδεύεται με την πηγή του άρθρου.... Φιλικά.

 

σε αξιολόγηση στου σκρουτζ, καλύφθηκα τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ασχοληθηκα σημερα με το κινητο αρκετα. Ειναι απιστευτο! Δεν κολαει πουθενα. Τρεχει νερακι και η ποιοτητα κατασκευης απλα δεν υπαρχει! Μονο με το facebook κανει κατι ξαφνικα κλεισιματα αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι θεμα facebook και οχι κινητου. Οσο για το ζεσταμα λογικο ειναι να ζεστενεται οταν το ζοριζουμε. Εγω σημερα το λιωσα για να δω πως παει...εχω παθει πλακα. Για τα λεφτα του το κινητο αυτο απλα δεν παιζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε να μου προτείνετε καμία καλή θήκη από Ελλάδα;

 

Φιλε μου δες στο http://www.e-smartbuy.gr/

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ασχοληθηκα σημερα με το κινητο αρκετα. Ειναι απιστευτο! Δεν κολαει πουθενα. Τρεχει νερακι και η ποιοτητα κατασκευης απλα δεν υπαρχει! Μονο με το facebook κανει κατι ξαφνικα κλεισιματα αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι θεμα facebook και οχι κινητου. Οσο για το ζεσταμα λογικο ειναι να ζεστενεται οταν το ζοριζουμε. Εγω σημερα το λιωσα για να δω πως παει...εχω παθει πλακα. Για τα λεφτα του το κινητο αυτο απλα δεν παιζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου δες στο http://www.e-smartbuy.gr/

Τελικά απο που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο που το πήρες?

 

Από vickmall

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετούς μήνες χρήσης του κινητού, έχω να πω ότι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο, είναι το touch της οθόνης του. Προέρχομαι από Note 3 όπου όποιος έχει εμπειρία καταλαβαίνει τι θα πω : Λίγο πατούσες την οθόνη, και καταλάβαινε τι θέλεις να κάνεις. Λόγω του digitizer για το πενάκι, η απόκριση ήταν θεϊκή. Παραδείγματος χάρη, τις πρώτες μέρες μέχρι να το συνηθίσω, πήγαινα να αλλάξω καρτέλες στο app drawer του Nova, και εκεί που πατούσα και κάνοντας την κίνηση να σύρω τη σελίδα, αντί να μου αλλάξει τη σελίδα αυτό μου άνοιγε την εφαρμογή που τυχαία πάτησα...

Παρομοίως έχω δυσκολίες και σε κάτι widget επαφών που είναι μικρά και θέλουν δυνατό πάτημα. Ενώ στο Note με την υποψία και μόνο ότι τα ακούμπησες, άνοιξαν.

Αυτό ως κύριο χαρακτηριστικό συν ότι ποτέ δεν κατάφερα να ξεπεράσω την Amoled οθόνη και τα χρώματά της, με κάνουν να θέλω να το δώσω. Όσο και αν το αγαπώ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!εβαλες την row?

 

Όχι δεν την περασα εγώ. Την πέρασε το παιδί που το πήρε η αδελφή μου. Του έβαλε ευρωπαϊκή Ρομ και το ρουταρε. Πετάει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από αρκετούς μήνες χρήσης του κινητού, έχω να πω ότι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο, είναι το touch της οθόνης του. Προέρχομαι από Note 3 όπου όποιος έχει εμπειρία καταλαβαίνει τι θα πω : Λίγο πατούσες την οθόνη, και καταλάβαινε τι θέλεις να κάνεις. Λόγω του digitizer για το πενάκι, η απόκριση ήταν θεϊκή. Παραδείγματος χάρη, τις πρώτες μέρες μέχρι να το συνηθίσω, πήγαινα να αλλάξω καρτέλες στο app drawer του Nova, και εκεί που πατούσα και κάνοντας την κίνηση να σύρω τη σελίδα, αντί να μου αλλάξει τη σελίδα αυτό μου άνοιγε την εφαρμογή που τυχαία πάτησα...

Παρομοίως έχω δυσκολίες και σε κάτι widget επαφών που είναι μικρά και θέλουν δυνατό πάτημα. Ενώ στο Note με την υποψία και μόνο ότι τα ακούμπησες, άνοιξαν.

Αυτό ως κύριο χαρακτηριστικό συν ότι ποτέ δεν κατάφερα να ξεπεράσω την Amoled οθόνη και τα χρώματά της, με κάνουν να θέλω να το δώσω. Όσο και αν το αγαπώ.

 

Έχεις ρυθμίσει σωστά τον αισθητήρα εγγύτητας? Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί το κινητό αυτό είναι απίστευτα λειτουργικό στην αφή του. Και ή οθόνη του συγκρίνεται μόνο με του. note 4. Είναι πολύ καλή.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας εγγύτητας δεν έχει να κάνει με το touch της οθόνης... Έχει να κάνει με το κλείσιμο της οθόνης κατά τη διάρκεια της συνομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας εγγύτητας δεν έχει να κάνει με το touch της οθόνης... Έχει να κάνει με το κλείσιμο της οθόνης κατά τη διάρκεια της συνομιλίας.

 

Αισθητήρα αφής?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα από αυτά. Όποιος προέρχεται από Note συσκευές θα δυσκολευτεί στην αρχή. Μετά θα συνηθίσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πριν το πρώτο άνοιγμα, το βάζουμε να φορτίσει πλήρως και μετά το ανοίγουμε ή το ανοίγουμε, καταναλώνουμε όση μπαταρία έχει και μετά το βάζουμε να φορτίσει; Ποιο είναι το πιο σωστό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πριν το πρώτο άνοιγμα, το βάζουμε να φορτίσει πλήρως και μετά το ανοίγουμε ή το ανοίγουμε, καταναλώνουμε όση μπαταρία έχει και μετά το βάζουμε να φορτίσει; Ποιο είναι το πιο σωστό;

Δεν έχει σημασία πια. Συμπεριφέρσου στην μπαταρία όπως θέλεις. Είναι τέτοια η τεχνολογία που ότι και αν κάνεις, σε 2 χρόνια θα θέλεις αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να αλλάξουμε το χρώμα των led ειδοποιήσεων?? με το Led Manager οσο και να προσπάθησα τπτ... :(

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς. Το είχα δοκιμάσει και εγώ.

 

Ούτε αν είσαι root (που προφανως είμαστε ολοι) μπορείς με κάποιο τρόπο?????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τωρα το οηρα και δεν προλαβα ακομη, root πως κάνουμε ? Κάπου πήρε το μάτι μου μια διαδικασία, αλλά δεν συγκράτηση που, μια και ακόμη δεν το είχα στα χέρια μου ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τωρα το οηρα και δεν προλαβα ακομη, root πως κάνουμε ? Κάπου πήρε το μάτι μου μια διαδικασία, αλλά δεν συγκράτηση που, μια και ακόμη δεν το είχα στα χέρια μου ......

 

Με Towelroot φίλε αναφέρεται στην πρώτη σελίδα...... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397498

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ διάβασα κάπου πως ζεσταίνεται πάρα πολύ, σε σημείο που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Έτσι είναι;;;

 

Ναι ζεσταίνεται αρκετά και δεν ασχοληθηκα καν με παιχνίδια όπως είδα να αναφέρει κάποιος χρήστης παραπάνω...

 

Ενδεικτικά σας λέω ότι με χρήση της κάμερας βγάζοντας πχ 5-6 φώτο συνεχόμενες, ζεσταίνεται κατευθείαν αρκετά.

 

Κατα τα άλλα το κινητό είναι "τούμπανο".

Link to comment
Share on other sites

Ναι ζεσταίνεται αρκετά και δεν ασχοληθηκα καν με παιχνίδια όπως είδα να αναφέρει κάποιος χρήστης παραπάνω...

 

Ενδεικτικά σας λέω ότι με χρήση της κάμερας βγάζοντας πχ 5-6 φώτο συνεχόμενες, ζεσταίνεται κατευθείαν αρκετά.

 

Κατα τα άλλα το κινητό είναι "τούμπανο".

 

Πάντως το άλλο μου κινητό (LG G3) ζεσταίνεται αρκετά περισσότερο...!!!! ;)

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Με Towelroot φίλε αναφέρεται στην πρώτη σελίδα...... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397498
Δεν παιζει σε Lolipop :!:

Οσο για το ζεσταμα, εγω δεν διαπιστωσα τιποτε υπερβολικο. Ζεσταινεται οπως ολα τα τηλ μετα απο αρκετη χρηση, τιποτε λιγοτερο, τιποτε περισσοτερο ;)

 

Edit : Τελικα εκανα root με τον τροπο που αναφερεται εδω

 

Getting ROOT:

1) Download and unzip the file to a convenient folder on your PC:

https://yadi.sk/d/jzzy0dzngtKqj

2) Turn on your phone "debugging USB":

Settings, About Phone, Device Info, press 10 times (not to be mistaken) on the item number of the assembly.

Settings-to-developer USB debugging

3) Connect your smartphone to your PC as a media device (MTP)

4) In the folder, run the file 0_install_root_K920Pro.bat

5) Wait when CMD will show "Press any key"

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα. Φαινοταν καινουργιο με τις ζελατινες τ κτλπ... Αλλα το power button λιγο ''παιζει'', σαν να ειναι ετοιμο να βγει ενα πραγμα. Δεν ειναι πολυ σταθερο δηλαδη. Τυχαιο; Επισης, ειχε μεσα τ κουτι μια μεμβρανη και δεν ξερω αν την εβαλα καλα. Εχει μεσα πολλες ''φουσκιτσες''. Τι να κανω; (κοπελα ειμαι, μην παρεξηγειτε)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...