Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτη μέρα είναι, περιμένετε λίγο. Πάντως φαίνεται πολύ γρήγορη, και με μερικά έξτρα features. Και η μπαταρία καλή φαίνεται. Θα δούμε στο τέλος όμως.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες exrta features?Δεν είδα να γράφει κάτι.

αν κατάλαβα καλά αναβάθμισες ήδη.

Περάστικαν όλα κανονικά? Είχες πάρει backup και επανέφερες τπτ?

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το αγόρασα την Τετάρτη και την αναβάθμιση την πέρασα Πέμπτη βράδυ...έτσι δεν μπορώ να πω πολλά για διαφορές μετά την αναβάθμιση.

Η κάμερα του είναι εξαιρετική και η μπαταρία του μου φαίνεται καλύτερη τώρα. Μου δίνει την εντύπωση ότι αποφορτίζεται πιο αργά από ότι με την 4.4.2.

Το τηλέφωνο είναι γρήγορο, δεν κολλάει πουθενά και μετά την εγκατάσταση των εφαρμογών μου, έχει περισσότερη ελεύθερη μνήμη ram.

 

Δεν είχα κάνει κανένα backup και μετά την αναβάθμιση, όλα ήταν στη θέση τους και επαφές και φωτογραφίες. Το είχα βέβαια συγχρονίσει προηγουμένως με το gmail.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες exrta features?Δεν είδα να γράφει κάτι.

αν κατάλαβα καλά αναβάθμισες ήδη.

Περάστικαν όλα κανονικά? Είχες πάρει backup και επανέφερες τπτ?

 

Προστέθηκε η έξυπνη απάντηση, όπου φέρνεις το τηλέφωνο στο αυτί σου και ανοίγει την κλήση, επίσης πρόσθεσαν την διαχείριση διεργασιών στο παρασκήνιο όπου τικάρεις ποιες εφαρμογές θα κλείνουν όταν δεν τις λειτουργείς, έβαλαν διαχείριση δικαιωμάτων εφαρμογών, καθώς και καρφίτσωμα οθόνης (δεν το δοκίμασα ακόμα) . Επίσης βγάλαν προφίλ επισκέπτη.

 

Τέλος να πω ότι η έκδοση είναι 5.0.2.

 

Εγώ προσωπικά δεν κράτησα τίποτα backup. Αλλά πριν την αναβάθμιση έκανα επαναφορά προεπιλογών για να κάτσει καλύτερα η Lollipop.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κ γω χτες το βράδυ την αναβάθμιση...χωρίς επαναφορά εργοστασιακών, χωρίς τίποτα.

Μέχρι στιγμής κανένα απολύτως πρόβλημα.. Όλα σούπερ..

Edited by paparoach

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα το πρωί την αναβάθμιση και όλα πήγαν καλά. Το Lenovo callendar έφυγε και στην θέση του μπήκε το Google Callendar. Επίσης η διαθέσιμη μνήμη ram είναι αρκετά μεγαλύτερη από πριν ακόμα και με αρκετές εφαρμογές στο παρασκήνιο. Πρέπει να συνηθίσω λίγο το Lollipop καθώς άλλαξαν κάποια πράγματα στις λειτουργίες του UI. Κατά τα άλλα το κινητό πάει αρκετά καλά δεν έχω δει κάτι κακό. Αν διαπιστώσω κάτι θα επανέλθω. Edited by agentkostas
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο διορθωθηκε? Εννοώ τα σπασίματα που έκανε σε χαμηλό φωτισμό?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο διορθωθηκε? Εννοώ τα σπασίματα που έκανε σε χαμηλό φωτισμό?

 

τελικα πηρε λολιποπ.τα σπασιματα αν εχουν διορθωθει το αφηνω και το ξαναπαιρνω....:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με το προγραμμα της καμερας μετα το update. 9 στις 10 η φωτογραφια μου βγαινει θολη. Περασα το google camera και οι φωτογραφιες 10 στις 10 ειναι πεντακαθαρες. Εχει προσεξει κανεις σας το ιδιο προβλημα; Εκανα και επαναφορά ρυθμίσεων στην καμερα αλλα τιποτα...

 

Edit: Βρηκα τελικα τι φταιει... Τραγικο αλλα ευτυχως που μου ηρθε και το τσεκαρα. Λοιπον ολες οι φωτογραφιες που βγαζω τελικα με την μαμα εφαρμογη ειναι αριστες και πεντακαθαρες. Το θεμα το εχει το gallery. Οταν δηλαδη παω να τις δω απο την μαμα εφαρμογη αυτες που εχουν μεγαλο ογκο (φωτογραφίες που εχουν τραβηχτει με ηλιο και πολυ φως κυριως)δεν μου τις φορτώνει ουτε μπορω να τις ζουμαρω με τα δυο δάχτυλα μεσα εξω, με αποτέλεσμα εγω να τις βλεπω θολες... Εβαλα το gallery απο το play store και ολες ειναι αριστες. Τις περασα και στον υπολογιστη για να ειμαι 100% σιγουρος και ειναι ολες μια χαρα. Να ενα bug της lollipop....(εκτος και αν ειναι του snapit gallery)

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι. Πεντακάθαρες 10 στις 10 και σε χαμηλό απογευματινό φωτισμό χωρίς φλας.

 

Με το βίντεο τι εγινε? Το διορθωσανε?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ναι έχει διορθωθεί, εμένα τουλάχιστον δεν φλικάρει ουτε κάνει (τα ανεπαίσθητα) σπασιματάκια που εκανε πριν

 

λοιπόν έχουμε και λέμε

1. φανερά καλύτερη διαχείριση μνημης

2. πρόσθεση sync it εκτός απο share it με αυξημένες δυνατότητες

3. για την φωτογραφική, στην ρύθμιση της smart camera μεγάλη βελτίωση του autofocus το netarisma γίνεται σχεδόν άμεσα χωρις να το "τραβαει πισω" το υπόλοιπο κάδρο.

4. Προστέθηκε το evernote

6. 6 θέματα αντί για 4 που μπορούν να γινουν customized με οποιαδήποτε εικόνα ή ήχο

7. παιχνίδια, spiderman, asphalt 8, green farm, real football 2015

8. Navigate route 66

9. clone it για αμεση αντιγραφη

10. προγραμματισμενη ενεργοποιηση απενεργοποιηση του κινητοθ

11. πολυ πιο κλη διαχειριση μπαταριας (ειμαι απο χτες, το πειραζω συνέχεια με nfc wifi gps ανοιχτο έχει άλλο 45% υπόλοιπο)

12. αυξανόμενες δυνατότητες στις ρυθμισεις

13. καλυτερος συγχρονισμός με μαγνητική θηκη και (επιτέλους )απουσια θορυβου από αυτη

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

ναι έχει διορθωθεί, εμένα τουλάχιστον δεν φλικάρει ουτε κάνει (τα ανεπαίσθητα) σπασιματάκια που εκανε πριν

 

λοιπόν έχουμε και λέμε

1. φανερά καλύτερη διαχείριση μνημης

2. πρόσθεση sync it εκτός απο share it με αυξημένες δυνατότητες

3. για την φωτογραφική, στην ρύθμιση της smart camera μεγάλη βελτίωση του autofocus το netarisma γίνεται σχεδόν άμεσα χωρις να το "τραβαει πισω" το υπόλοιπο κάδρο.

4. Προστέθηκε το evernote

6. 6 θέματα αντί για 4 που μπορούν να γινουν customized με οποιαδήποτε εικόνα ή ήχο

7. παιχνίδια, spiderman, asphalt 8, green farm, real football 2015

8. Navigate route 66

9. clone it για αμεση αντιγραφη

10. προγραμματισμενη ενεργοποιηση απενεργοποιηση του κινητοθ

11. πολυ πιο κλη διαχειριση μπαταριας (ειμαι απο χτες, το πειραζω συνέχεια με nfc wifi gps ανοιχτο έχει άλλο 45% υπόλοιπο)

12. αυξανόμενες δυνατότητες στις ρυθμισεις

13. καλυτερος συγχρονισμός με μαγνητική θηκη και (επιτέλους )απουσια θορυβου από αυτη

 

Απότι θυμαμαι είχε το 2, 7, 8, 9, 10.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

Επειδη εχω μπερδευτει λιγακι. αν μπορει καποιος να μου λυσει καποιες αποριες. Παρηγγειλα το κινητο απο vickmall και τους ειπα να εγκαταστησουν την multilanguage ROW version, σε προηγουμενο μαιλ μου ειπαν οτι μπορουν να το κανουν. (Multilanguage και Google Play Store)

Θελω να ρωτησω αν ειναι εφικτο αυτο και αν θα εχω προβληματα με την SIM και με τα updates. Τι διαφορες εχει η κινεζικη με την international εκδοση;

Φοβαμαι μηπως εκανα πατατα.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα παραγγελια το gold για να δουμε πως παει με λολιποπ.με κιτ κατ μια χαρα ηταν ..και το βιντεο αν δεν εχει θεμα τωρα με λολιποπ ακομα καλυτερα ,μονο ελπιζω να την εχουν παρει ολοι την λολιποπ και να μην χρειαστει να περιμενω.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ lollipop και δεν βρίσκω την εφαρμογή που είχε για την διαχείριση ενέργειας (την μαμισια της Lenovo). Σε εσάς που το βάλατε, σας την εμφανίζει;

 

Επίσης, δεν έχω βρει αν υποστηρίζει video με 1080p/ 60fps (θεωρητικά το υποστηρίζε)

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μας πει για την μπαταρια με λολιποπ?????εμενα με κιτ κατ μου εβγαζε απο 7 μεχρι 8 ωρες ανοιχτη οθονη .αυριο θα το εχω αλλα καλο θα ηταν να ξερουμε πριν κανουμε καμια αναβαθμηση και το μετανιωσουμε
Link to comment
Share on other sites

καποιος να μας πει για την μπαταρια με λολιποπ?????εμενα με κιτ κατ μου εβγαζε απο 7 μεχρι 8 ωρες ανοιχτη οθονη .αυριο θα το εχω αλλα καλο θα ηταν να ξερουμε πριν κανουμε καμια αναβαθμηση και το μετανιωσουμε

 

Μια χαρα παει απο μπαταρια αλλα και να κανεις το update και μετα το μετανιωσεις μπορεις πολυ ευκολα να πας σε προηγουμενη ρομ οποτε μην αγχωνεσαι.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

οχι το 7,8,9 και 10 δεν τα είχε οταν πήρα εγώ το κινητό

 

nikos1914 δεν υπαρχει row software, η συσκευή είτε ειναι row απο hardware είναι ειναι cn

 

για το θέμα των διαφορών υπάρχουν, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο athanaso που την έχει αρκετό καιρό την συσκευή θα σε διαφωτίσει καλύτερα για το θέμα των διαφορών

 

εχω την εντυπωση οτι εχει να κανει και με την εγγυηση= αλλά μην σε πάρω στο λαιμό μου

 

μπαταρία αρκετά καλύτερη διαχείριση οπως και ram θα επαναλάβω

 

ρε σεις μπορει καποιος να κανει το πειραμα με την micro sd στη θεση της 2ης sim?

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

Επειδη εχω μπερδευτει λιγακι. αν μπορει καποιος να μου λυσει καποιες αποριες. Παρηγγειλα το κινητο απο vickmall και τους ειπα να εγκαταστησουν την multilanguage ROW version, σε προηγουμενο μαιλ μου ειπαν οτι μπορουν να το κανουν. (Multilanguage και Google Play Store)

Θελω να ρωτησω αν ειναι εφικτο αυτο και αν θα εχω προβληματα με την SIM και με τα updates. Τι διαφορες εχει η κινεζικη με την international εκδοση;

Φοβαμαι μηπως εκανα πατατα.

 

Λοιπον ακου πως εχουν τα πραγματα. Αν η συσκευη που θα παρεις ειναι για την κινεζικη αγορα(99,9% θα ειναι) τοτε η διαφορα που εχει με την Ευρωπαικη συσκευη ειναι τα διαφορετικα modem που εχουν για το σημα. Λογικα μπορεις να βαλεις την row και να σου δουλευουν ολα εκτος απο το σημα. Οποτε εκει κανεις ροοτ την συσκευη,γιατι αλλιως δεν γινεται να κανεις την παρακατω διαδικασια και αλλαζεις(αντικατασταση) τα αρχεια του modem της Row rom με τα αρχεία του modem της κινεζικης ρομ. Ολα αυτα τωρα θα στα κανουν λογικα αυτοι. Οποτε το κινητο αν σου ερθει με row και εχει σημα τοτε δεν εχεις να κανεις κατι αλλο εσυ. Το προβλημα σου θα ειναι οτι για να μπορεις να παιρνεις τα update πρεπει να τα περνάς καθε φορα manual ολη την καινουρια ρομ και να κανεις την παραπανω διαδικασια των modem. Παντα με την προϋπόθεση οτι θα εχει βγει τροπος να ροοταρεις το καινουριο update. Μην τα ακους βουνο ολα αυτα. Η πρωτη φορα ειναι δυσκολη. Μετα σε 10 λεπτα τα εχεις κανει.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παει απο μπαταρια αλλα και να κανεις το update και μετα το μετανιωσεις μπορεις πολυ ευκολα να πας σε προηγουμενη ρομ οποτε μην αγχωνεσαι.

 

δεν αγχωνομαι η καρδια μου δεν βασταει.δεν ειμαι να κανω φλασαρισματα δεν ασχολουμε με αυτα αν και ξερω πως γινεται πολυ καλα.αυριο ερχεται για 2 φορα ο πυραυλος.δεν εχω την αγωνια που ειχα την πρωτη φορα αλλα χαιρομαι γιατι ξανα παιρνω ενα κινητο με μηδεν προβληματα.δοκιμασα για μια μερα λυμια 930 το μονο που αξιζε ηταν η καμερα τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

οχι το 7,8,9 και 10 δεν τα είχε οταν πήρα εγώ το κινητό

 

nikos1914 δεν υπαρχει row software, η συσκευή είτε ειναι row απο hardware είναι ειναι cn

 

για το θέμα των διαφορών υπάρχουν, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο athanaso που την έχει αρκετό καιρό την συσκευή θα σε διαφωτίσει καλύτερα για το θέμα των διαφορών

 

εχω την εντυπωση οτι εχει να κανει και με την εγγυηση= αλλά μην σε πάρω στο λαιμό μου

 

μπαταρία αρκετά καλύτερη διαχείριση οπως και ram θα επαναλάβω

 

ρε σεις μπορει καποιος να κανει το πειραμα με την micro sd στη θεση της 2ης sim?

 

Κοίτα για το 10 βάζω το χέρι μου στην φωτιά επειδή το χρησιμοποιούσα. Για τα άλλα δεν ειμαι και πολύ σίγουρος.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...