Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

 

επειδή σκέυτομαι να πάρω το 10,5 γιατί το pipo m9 pro 3g έχει αρχίσει να τα παίζει ήθελα να ρωτήσω:

 

1) Στην κάρτα μνήμης μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές? Και αν ναι, τότε αυτές τρέχουν πιο αργά έχουν κάποιο θέμα? Γιατί αν γίνεται δεν βλέπω το λόγο να πάρω το 32αρι σε σχέση με το 16άρι

 

2) Επίσης σε σχέση με το LTE και το απλό Wifi μοντέλο. Καταρχάς έχω δεύτερη σιμ απο το cosmote plus για να μοιράζομαι τα mb σε δεύτερη συσκευή. Αλλά σκεφτόμουνα μήπως να πάρω το wifi και να το χρησιμοποιώ κάνωντας hotspot το κινητό, ή δεν είναι ιδιαίτερα βολικό? Καλά και η διαφορά του wifi με το LTE αυτή τη στιγμή δεν είναι ούτε 40 ευρω. Από την άλλη κάθε ευρω μετράει έτσι όπως καταντήσαμε :lol:

 

3) Με nova launcher η κάποιο άλλο Launcher Μειώνονται τα Lags? Άμα αφαιρέσω και όλα τα ενεργοβόρα widgets κτλ?

 

4) Θέλω να το πάρω το θεωρώ το καλύτερο android tablet αυτή τη στιγμή αλλά έχω διαβάσει όλο το νήμα σχεδόν και εντάξει όσο ναναι όλοι διαμαρτύρονται για τα lags και με κρατάει πίσω αυτό απο την αγορά του. Αφού έχω μπει στο δίλημμα να πάρω το air 2 η αυτό, που θα με περιορίσει απίστευτα μιας και δεν τα πάω καλά με την apple και αυτό το τρισκατάρτο το Itunes το σιχαίνομαι, αλλά μόνο και μόνο για την εμπειρία χρήσης γιατί θεωρώ ότι το smooth browsing είναι απο τα πιο σημαντικά όταν μιλάμε για tablets..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά,

 

επειδή σκέυτομαι να πάρω το 10,5 γιατί το pipo m9 pro 3g έχει αρχίσει να τα παίζει ήθελα να ρωτήσω:

 

1) Στην κάρτα μνήμης μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές? Και αν ναι, τότε αυτές τρέχουν πιο αργά έχουν κάποιο θέμα? Γιατί αν γίνεται δεν βλέπω το λόγο να πάρω το 32αρι σε σχέση με το 16άρι

 

2) Επίσης σε σχέση με το LTE και το απλό Wifi μοντέλο. Καταρχάς έχω δεύτερη σιμ απο το cosmote plus για να μοιράζομαι τα mb σε δεύτερη συσκευή. Αλλά σκεφτόμουνα μήπως να πάρω το wifi και να το χρησιμοποιώ κάνωντας hotspot το κινητό, ή δεν είναι ιδιαίτερα βολικό? Καλά και η διαφορά του wifi με το LTE αυτή τη στιγμή δεν είναι ούτε 40 ευρω. Από την άλλη κάθε ευρω μετράει έτσι όπως καταντήσαμε :lol:

 

3) Με nova launcher η κάποιο άλλο Launcher Μειώνονται τα Lags? Άμα αφαιρέσω και όλα τα ενεργοβόρα widgets κτλ?

 

4) Θέλω να το πάρω το θεωρώ το καλύτερο android tablet αυτή τη στιγμή αλλά έχω διαβάσει όλο το νήμα σχεδόν και εντάξει όσο ναναι όλοι διαμαρτύρονται για τα lags και με κρατάει πίσω αυτό απο την αγορά του. Αφού έχω μπει στο δίλημμα να πάρω το air 2 η αυτό, που θα με περιορίσει απίστευτα μιας και δεν τα πάω καλά με την apple και αυτό το τρισκατάρτο το Itunes το σιχαίνομαι, αλλά μόνο και μόνο για την εμπειρία χρήσης γιατί θεωρώ ότι το smooth browsing είναι απο τα πιο σημαντικά όταν μιλάμε για tablets..

 

1) Ισχύει οτι και στα smartphones, δεν μεταφέρονται ολες οι εφαρμογές στην sd και οχι αυτουσιες. Αν το αγόραζα αυτη τη στιγμή θα πηγαινα για το 32gb καθως η διαφορα της τιμης ειναι μικρη.

 

2) Οτι νομιζεις οτι θα σε βολέψει. Μπορεις να κανεις hotspot το κινητό αλλά θα σου καταναλωνει πολυ μπαταρία (το κινητό). Αφου εχει ηδη sim, go for the lte

 

3) Δεν ειναι κατι τραγικό, μην αγχώνεσαι. Προσωπικά δεν εχω αλλάξει ουτε launcher.

 

4) Για μένα παραμενει το καλύτερο συνολικα Tablet αλλά και το air 2 παρότι ειναι ενα εξαιρετικό μηχάνημα, εχει κι αυτό τα θέματά του οποτε εαν δεν μπορείς το itunes πας στο tab s 10.5

 

Το τέλειο tablet δυστυχώς ακόμα δεν υπάρχει, το καθένα εχει τα υπερ και τα κατά του ομως στην μεγάλη κατηγορία (10+ίντσες) νομίζω ειναι μονοδρομος το συγκεκριμένο.

 

Αν εψαχνες κατι γυρω στις 8 ίντσες, εκει υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλια και ανταγωνισμός αλλα στις 10.5 δεν πιστεύω οτι υπάρχει καποιο tablet περα απ το air 2 που να το ανταγωνιζεται.

 

Καλοδούλευτο οτι κι αν παρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

επειδή σκέυτομαι να πάρω το 10,5 γιατί το pipo m9 pro 3g έχει αρχίσει να τα παίζει ήθελα να ρωτήσω:

 

1) Στην κάρτα μνήμης μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές? Και αν ναι, τότε αυτές τρέχουν πιο αργά έχουν κάποιο θέμα? Γιατί αν γίνεται δεν βλέπω το λόγο να πάρω το 32αρι σε σχέση με το 16άρι

 

2) Επίσης σε σχέση με το LTE και το απλό Wifi μοντέλο. Καταρχάς έχω δεύτερη σιμ απο το cosmote plus για να μοιράζομαι τα mb σε δεύτερη συσκευή. Αλλά σκεφτόμουνα μήπως να πάρω το wifi και να το χρησιμοποιώ κάνωντας hotspot το κινητό, ή δεν είναι ιδιαίτερα βολικό? Καλά και η διαφορά του wifi με το LTE αυτή τη στιγμή δεν είναι ούτε 40 ευρω. Από την άλλη κάθε ευρω μετράει έτσι όπως καταντήσαμε :lol:

 

3) Με nova launcher η κάποιο άλλο Launcher Μειώνονται τα Lags? Άμα αφαιρέσω και όλα τα ενεργοβόρα widgets κτλ?

 

4) Θέλω να το πάρω το θεωρώ το καλύτερο android tablet αυτή τη στιγμή αλλά έχω διαβάσει όλο το νήμα σχεδόν και εντάξει όσο ναναι όλοι διαμαρτύρονται για τα lags και με κρατάει πίσω αυτό απο την αγορά του. Αφού έχω μπει στο δίλημμα να πάρω το air 2 η αυτό, που θα με περιορίσει απίστευτα μιας και δεν τα πάω καλά με την apple και αυτό το τρισκατάρτο το Itunes το σιχαίνομαι, αλλά μόνο και μόνο για την εμπειρία χρήσης γιατί θεωρώ ότι το smooth browsing είναι απο τα πιο σημαντικά όταν μιλάμε για tablets..

 

εγω θα σου ελεγα να το παρεις.Τελειο ταμπλετ δεν υπαρχει, τουλαχιστον σε βαθμο αναλογο των κινητων του 2014 τα οποια εχουν τελειοποιηθει αρκετα και μπορεις να βρεις μια συσκευη σχεδον τελεια.

Εδω δυστυχως σε καθε μαρκα εχουμε και 1-2 σοβαρα μειονεκτηματα. Θα ελεγα οτι το lag ειναι σπαστικο για ενα ταμπλετ με 3gb ram και 8πυρηνο cpu αλλα δεν ειναι και προβλημα, δηλαδη ειναι δυνατο με το προβλημα να εντοπιζεται σε ο,τι ανοιγεις πρωτη φορα μες τη μερα ή οταν κανεις συνεχεις εναλλαγες εφαρμογων οπου ψιλοκομπλαρει. Ομως το σχεδιο του, τα ωραια μπεζελ του, η αψογη οθονη το καθιστουν ενα απο τα 3 καλυτερα.

Εγω δε θα το επαιρνα για 2 λογους. 1ον γιατι ο αισθητηρας φωτος (αυτος που ρυθμιζει τη φωτεινοτητα της οθονης) ειναι μαπα, και απο ο,τι μαθαινω ειναι μαπα σε ολα σχεδον τα samsung (φιλοι που ειχαν S4,S5 με τερμα ενταση της οθονης τους ρωτουσα γιατι δεν το βαζουν στο αυτοματο και μου ελεγαν, γιατι απλα χαμηλωνει υπερβολικα και δεν δυναμονει φωτισμο με αποτελεσμα να μην βλεπουν). Ετσι και εδω, ειδικα αν εχω και εξοικονομηση που το ριχνει κιαλλο, για να δυναμωσει πχ μεσα στο δωματιο μου το γερνω προς τη λαμπα, αλλιως ειναι πολυ πολυ σκοτεινο, και μου τη σπαει ωρες ωρες ή σε καφετερια που δεν εχει καλο φως..τα ιδια..Αλλο που δε μαρεσει η ειναι κακη παραμετροποιηση ή καλυτερα η μη παραμετροποιηση της εξοικονομησης ενεργειας, για μενα πρακτικα ειναι σχεδον αχρηστη..Σε αυτα τα 2 το Ζ3compact tablet ειναι αριστο..Ομοιως και στη μπαταρια που το σονυ ειναι λιγο καλυτερο, ισως αν συνδυασεις και την σωστη εξοικονομηση να γινεται αρκετα καλυτερο.

Σε αυτα δεν ξερω αν η λυση ειναι ipad καθως το σιχαινομαι για τους ιδιους λογους..

Απο την αλλη, εδω εχεις 8,4" οθονη στο ιδιο μεγεθος, με καλυτερη οθονη, και πιο ομορφο συνολικα, με μαζεμενα μπεζελ και γενικα αν δεν σε ενοχλουν αυτα τα 2-3 μικροπραγματα αξιζει να το παρεις, γιατι το παν ειναι να σαρεσει...

Οσο για εφαρμογες δεν εχω δοκιμασει αλλα νομιζω δεν μπορεις..

Τελος, το lte θεωρω οτι αξιζει γιατι δεν ειναι μονο να κανεις hotspot το κινητο σου για να χρησιμοποιεις το ταμπλετ, ειναι να αντεχει η μπαταρια του κινητου σου, καθως οταν θα το χρειαστεις εξω, ισως να θες και την μπαταρια του..εγω πχ σε ταξιδια το ευχαριστιεμαι,με τη σιμ μεσα που το κανω και Hotspot για το κινητο..ή αν παω εξωτερικο, με σιμ απεξω για ιντερνετ κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1) Ισχύει οτι και στα smartphones, δεν μεταφέρονται ολες οι εφαρμογές στην sd και οχι αυτουσιες. Αν το αγόραζα αυτη τη στιγμή θα πηγαινα για το 32gb καθως η διαφορα της τιμης ειναι μικρη.

 

2) Οτι νομιζεις οτι θα σε βολέψει. Μπορεις να κανεις hotspot το κινητό αλλά θα σου καταναλωνει πολυ μπαταρία (το κινητό). Αφου εχει ηδη sim, go for the lte

 

3) Δεν ειναι κατι τραγικό, μην αγχώνεσαι. Προσωπικά δεν εχω αλλάξει ουτε launcher.

 

4) Για μένα παραμενει το καλύτερο συνολικα Tablet αλλά και το air 2 παρότι ειναι ενα εξαιρετικό μηχάνημα, εχει κι αυτό τα θέματά του οποτε εαν δεν μπορείς το itunes πας στο tab s 10.5

 

Το τέλειο tablet δυστυχώς ακόμα δεν υπάρχει, το καθένα εχει τα υπερ και τα κατά του ομως στην μεγάλη κατηγορία (10+ίντσες) νομίζω ειναι μονοδρομος το συγκεκριμένο.

 

Αν εψαχνες κατι γυρω στις 8 ίντσες, εκει υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλια και ανταγωνισμός αλλα στις 10.5 δεν πιστεύω οτι υπάρχει καποιο tablet περα απ το air 2 που να το ανταγωνιζεται.

 

Καλοδούλευτο οτι κι αν παρεις :)

 

Κατάλαβα. Ναι μα εγώ δεν μπορώ τους περιορισμούς του iTunes. Δηλάδη θέλω να πετάξω μεσα μια ταινία μπαμ μπαμ σε ότι φορματ ειναι να τη μπορώ να τη δω μέτα. Και όλα τα αρχεία κτλ. Απλώς είναι κρίμα και άδικο σε ναυαρχίδα ταμπλετ με κορυφαία χαρακτηριστικά και σε μια τέτοια τιμή να έχεις lags. Είναι κρίμα. Το ξέρω ότι το τέλειο ταμπλετ δεν υπάρχει και διαλέγεις με ποια μειονεκτήματα μπορείς να ζήσεις και να δουλέψεις στην κάθε περίπτωση.

 

Όσον αφορά τις εκδόσεις χρηματικά μπορώ να φτάσω ή το 16αρι LTE (440 αυτή τη στιγμή) η το 32άρι Wifi (432) Μιάς και το 32αρι LTE χτυπάει 500αρικο και δεν θέλω να δώσω τόσα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ναι μα εγώ δεν μπορώ τους περιορισμούς του iTunes. Δηλάδη θέλω να πετάξω μεσα μια ταινία μπαμ μπαμ σε ότι φορματ ειναι να τη μπορώ να τη δω μέτα. Και όλα τα αρχεία κτλ. Απλώς είναι κρίμα και άδικο σε ναυαρχίδα ταμπλετ με κορυφαία χαρακτηριστικά και σε μια τέτοια τιμή να έχεις lags. Είναι κρίμα. Το ξέρω ότι το τέλειο ταμπλετ δεν υπάρχει και διαλέγεις με ποια μειονεκτήματα μπορείς να ζήσεις και να δουλέψεις στην κάθε περίπτωση.

 

Όσον αφορά τις εκδόσεις χρηματικά μπορώ να φτάσω ή το 16αρι LTE (440 αυτή τη στιγμή) η το 32άρι Wifi (432) Μιάς και το 32αρι LTE χτυπάει 500αρικο και δεν θέλω να δώσω τόσα.

 

εγω επειδη δεν το γεμιζω με εφαρμογες, του εχω SD για τα αρχεια μου, που ειναι φθηνες και γρηγορες, οποτε προτιμησα 16αρι, αλλα αν θες παιχνιδια πολλων GB, τοτε πρεπει να το σκεφτεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη δεν το γεμιζω με εφαρμογες, του εχω SD για τα αρχεια μου, που ειναι φθηνες και γρηγορες, οποτε προτιμησα 16αρι, αλλα αν θες παιχνιδια πολλων GB, τοτε πρεπει να το σκεφτεις.

 

Όχι τα παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. άντε να βάλω 1 να έχω για οταν και αμα μου τη βαρέσει ποτε. Μόνο εφαρμογές. Αρχεία (ταινιες, μουσικη, εγγραφα κτλ) εννοείται στη κάρτα. Οπότε μάλλον θα πάω γι το 16αρι LTE, νομίζω είναι το πιο κατάλληλο για τις ανάγκες μου. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. άντε να βάλω 1 να έχω για οταν και αμα μου τη βαρέσει ποτε. Μόνο εφαρμογές. Αρχεία (ταινιες, μουσικη, εγγραφα κτλ) εννοείται στη κάρτα. Οπότε μάλλον θα πάω γι το 16αρι LTE, νομίζω είναι το πιο κατάλληλο για τις ανάγκες μου. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

 

ε ναι, για μενα τα 11GB Που εχεις περιπου διαθεσιμα ειναι υπεραρκετα και για πολλα παιχνιδια/εφαρμογες, ποσο μαλλον αν δεν σε νοιαζει.. και τσιμπα με 20 ευρω μελλοντικα μια SD 32αρα γρηγορη να την κανεις αποθηκη. Καλυτερα να εχεις την επιλογη της σιμ..Κατα τα αλλα, μαζι με το πληκτρολογιο που το εχω τα σπαει σαν σετακι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, για μενα τα 11GB Που εχεις περιπου διαθεσιμα ειναι υπεραρκετα και για πολλα παιχνιδια/εφαρμογες, ποσο μαλλον αν δεν σε νοιαζει.. και τσιμπα με 20 ευρω μελλοντικα μια SD 32αρα γρηγορη να την κανεις αποθηκη. Καλυτερα να εχεις την επιλογη της σιμ..Κατα τα αλλα, μαζι με το πληκτρολογιο που το εχω τα σπαει σαν σετακι.

 

έχω ήδη 2χ 64αρες sd Καρτούλες class 10, οπότε είμαι υπερκομπλέ αν δεν μου βγαλουν καμια ασυμβατότητα γιατί διάβαζα εδώ ότι έχει κάτι θεματάκια με μούφες η άλλες μάρκες. Η μία είναι κινεζιά από ebay αλλά παίζει κομπλέ στο lg g3 μου και η άλλη ειναι μια sandisk. Ε το πολύ πολύ να πάρω μια samsung evo. Και με τα λεφτά που θα γλυτώσω απο το 32αρι LTE θα πάρω και ένα πληκτρολόγιο για να είναι πιο παραγωγικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ήρθε μια αναβάθμιση σε tab 8.4 wifi.Το βλέπω πιο στρωτο(fluid)Γυρω στα 110 mb.

 

Και μενα μου ηρθε σε πολωνικό tab wifi 8.4. Μεγάλη διαφορά στην απόδοση το ειχα λιγες μερες και πριν με εκνευρίζε. Τωρα και με nova launcher μια χαρά μαγεία

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο:

http://www.ianker.com/product/79AN7904S-B2A

και παιζει μια χαρα.

 

Δηλαδή φορτίζεις το 10.5 tab s χωρίς να σου βγάζει το 'x' πάνω στο εικονίδιο της φόρτισης;

Μπορείς να δουλεύεις στο tablet ταυτόχρονα;

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

τεληκα ο ηχοσ ,σε ταινιες και video music ειναι χαμηλως

 

Ο ηχος ειναι εξαιρετικός. Ενδεικτικα:

 

Tab s 10.5 The Galaxy Tab S 10.5's dual speaker pumps out fairly impressive sound given the tablet's slim profile. The slate registered 79 dB on the Laptop Mag Audio Test, which measures the volume of a tone played from 13 inches away.

 

Calvin Harris' "Summer" filled our office with loud audio, and the sound didn't distort at max volume. Similarly, "X-Men: Days of Future Past" trailer had plenty of ominous low-end thump.

 

ipad air 2

The twin speakers on the iPad Air 2's bottom edge (in portrait mode) produce boisterous audio despite the tablet's slim frame. While most slates suffer from zero bass, Sia's "Chandelier" delivered a nice combination of robust bass and soaring vocals. When watching X-Men: Days of Future Past, I appreciated all of the more subtle audio details, including the sputtering engine on Wolverine's car and the chirping birds.

 

On our audio test, in which we measure the volume of a tone played from 13 inches away, the Air 2 registered 81 dB. That's higher than the Tab S 10.5's 79 dB but softer than the Surface Pro 3 (85 dB). The average is 79 dB.

 

Sony z2 tablet

The side-mounted speakers on the older Tablet Z could easily be blocked by your hands, so we're glad to see that Sony moved the speakers on the Z2 to the front. But while they were loud--82 decibels, as compared to 78db for the Note 10.1 and 67 dB for the Air--sound quality wasn't the best.

 

Whether watching movies or listening to music, higher tones--such as explosions or the opening guitar strums in Bruce Springsteen's "Glory Days"--sounded harsh, especially at higher volumes. Bass was also very thin, making the Z2 sound like you're listening to a radio from the next room.

 

Sony touts the Z2's ability to eliminate background noise on voice or video calls, but only when using its MDR-NC31EM in-ear headset, sold separately for around $60.

 

πηγη: laptopmag

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ και σαν τηλεόραση στο αυτοκίνητο και ο ήχος ακούγεται μια χαρά ακόμα και στα πίσω καθίσματα. Ίσως να φταίει το αρχείο ή ο player που χρησιμοποιείς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το 8αρι καθώς το βρήκα σε προσφορά θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το 8αρι . Έχω το note2 σαν υλοποίηση είναι ανταξια του?Κατι διαβάζω για lag ισχύει?Κσι αν ναι σε τι βαθμό?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το 8αρι καθώς το βρήκα σε προσφορά θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το 8αρι . Έχω το note2 σαν υλοποίηση είναι ανταξια του?Κατι διαβάζω για lag ισχύει?Κσι αν ναι σε τι βαθμό?

 

εδω εχω γραψει την αποψη μου εχοντας το 8,4" απο τον Νοεμβριο περιπου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5947174#post5947174

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανένας αν συνδέεται το tab s 8.4 με καποιο απο τα gear watch της samsung?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα ήρθα και γω στην παρέα σας. Μετά από λίγες ώρες χρήσης δηλώνω εντυπωσιασμένος από την πληρότητα των χαρακτηριστικών και των δυνατοτήτων της συσκευής. Το γεγονός επίσης ότι λειτουργεί κανονικά και ως τηλέφωνο είναι το κερασάκι! Βέβαια να τονίσω ότι έχω ήδη δει αρκετά ανεπαίσθητα μικροκολληματάκια, αλλά κάνω τα στραβά μάτια μπροστά στα τόσα άλλα εντυπωσιακά. Δε χορταίνω να το βλέπω:D

Ελπίζω να προλάβω σύντομα να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες (75):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα ήρθα και γω στην παρέα σας. Μετά από λίγες ώρες χρήσης δηλώνω εντυπωσιασμένος από την πληρότητα των χαρακτηριστικών και των δυνατοτήτων της συσκευής. Το γεγονός επίσης ότι λειτουργεί κανονικά και ως τηλέφωνο είναι το κερασάκι! Βέβαια να τονίσω ότι έχω ήδη δει αρκετά ανεπαίσθητα μικροκολληματάκια, αλλά κάνω τα στραβά μάτια μπροστά στα τόσα άλλα εντυπωσιακά. Δε χορταίνω να το βλέπω:D

Ελπίζω να προλάβω σύντομα να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες (75):)

 

καλωσηρθες! ευχομαι να το ευχαριστηθεις..ειναι ακριβως οπως τοπες, τοσο πληρες και ωραιο που τα μικρολαγκ του τα προσπερνας..μονο αν εχεις κολλημα με αυτα θα σε ενοχλησουν.

Οσο για τις 75 σελιδες,δε νομιζω οτι χρειαζεται να τις διαβασεις, δε θα δεις κατι τρομερο ουτε θα χασεις καποιο feature πιστευω που δε θα το βρεις αλλιως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φορτίζεις το 10.5 tab s χωρίς να σου βγάζει το 'x' πάνω στο εικονίδιο της φόρτισης;

Μπορείς να δουλεύεις στο tablet ταυτόχρονα;

 

Μια εικονα χιλιες λεξεις...

[ATTACH]56733[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

εδω εχω γραψει την αποψη μου εχοντας το 8,4" απο τον Νοεμβριο περιπου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5947174#post5947174

Μαλιδτα σε ευχαριστώ!!!!Από ότι βλέπω και εσύ διαμαρτυρεσαι για lags.Και μαλιστα προτείνεις τη μη αγορα του αν κατάλαβα καλά? ???Επίσης επειδή ακόμα δε το έχω δει από κοντά παρα μόνο σε ψεύτικο η πίσω πλευρά του είναι στυλ note 3 note 4????Τέλος καλή θύκη ώστε να στέκεται το ταμπλετ ορθιοκαι να μπορείς να δουλευεις υπάρχει ?Α και κάτι τελευταίο θεμα μετον exynos και το 4g υπάρχει? Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλιδτα σε ευχαριστώ!!!!Από ότι βλέπω και εσύ διαμαρτυρεσαι για lags.Και μαλιστα προτείνεις τη μη αγορα του αν κατάλαβα καλά? ???Επίσης επειδή ακόμα δε το έχω δει από κοντά παρα μόνο σε ψεύτικο η πίσω πλευρά του είναι στυλ note 3 note 4????Τέλος καλή θύκη ώστε να στέκεται το ταμπλετ ορθιοκαι να μπορείς να δουλευεις υπάρχει ?Α και κάτι τελευταίο θεμα μετον exynos και το 4g υπάρχει?

 

δεν λεω να μην το παρεις. λεω τι θα συναντησεις αν παρεις αυτο και ποια τα μειονεκτηματα του σε σχεση με το αμεσως καλυτερο που θεωρω οτι ειναι το Ζ3c tablet το οποιο σε αυτα τα 2 πραγματα που ποναει το tab S ειναι αριστο..ΠΧ αν τα ηξερα τα 2 θεματα πριν αγορασω το tab s θα το σκεφτομουν που να παω, αλλα οταν το πηρα απλα πηρα αυτο που μαρεσε θεωρωντας οτι και τα 2 πανε σφαιρα..Επισης κανω πολυ χαλαρη χρηση για να με νοιαζει και το lag αλλα το συνανταω σε ο,τι κανω σχεδον.

Απο εκει και περα το Ζ3 πχ δε μαρεσε, μοιαζει σαν κορνιζα με τα μπεζελ που εχει, αν και λεπτο, οποτε ειναι καθαρα θεμα προσωπικο του καθενος τι θα παρει. Ειναι αλλοι, οπως πχ μερικα παιδια που συναντησα απο το φορουμ που οταν το χειριστηκαν το tab s μου το απεριψαν γιατι ειδαν οτι λαγγραρει στις μισες κινησεις του μενου του. Αυτο δε σημαινει οτι ειναι αργο ομως, εχει διαφορα.

Τελος, πισω, ειναι σαν το S5, αλλα δειχνει πολυ πιο ομορφο, ειδικα στο bronze που το εχω παρει.

Θηκη εχω παρει αυτη:

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-10-5-T700-T800-High-Imitation-Original-Book-Case-/151398275617?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item23400a5a21

την καφε

ειναι αντιγραφο στης αυθεντικης που εδω κανει απο 25-50 ευρω..50 την ειδα στη wind χθες. Μεχρι στιγμης δεν μου εχει παθει κατι αλλα δεν το λιωνω και δεν την ταλαιπωρω.

Αυτη ειναι μια ακομα που μαρεσε:

http://www.ebay.com/itm/SW-Folio-Stand-Leather-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-Tab-S-10-5-T800-8-4-T700-/171398830439?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item27e82a9967

δε μαρεσε πισω τοσο αλλα μπροστα σπαει καλυτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μαλιδτα σε ευχαριστώ!!!!Από ότι βλέπω και εσύ διαμαρτυρεσαι για lags.Και μαλιστα προτείνεις τη μη αγορα του αν κατάλαβα καλά? ???Επίσης επειδή ακόμα δε το έχω δει από κοντά παρα μόνο σε ψεύτικο η πίσω πλευρά του είναι στυλ note 3 note 4????Τέλος καλή θύκη ώστε να στέκεται το ταμπλετ ορθιοκαι να μπορείς να δουλευεις υπάρχει ?Α και κάτι τελευταίο θεμα μετον exynos και το 4g υπάρχει?

 

Μετά από λίγες ώρες χρήσης έχω εντυπωσιαστεί από την οθόνη (δε χορταίνεις να βλέπεις video!), τέλειος σχεδιασμός (μικρά bezels), από το ότι μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να στέλνεις κανονικά μηνύματα (sms), έχει φλας η κάμερα, γενικώς δεν του λείπει τίποτα! Κολληματάκια θα δεις, αλλά αν σε προβληματίζουν τόσο πολύ μπορείς να περάσεις μια άλλη rom η απλά να πάρεις κάποιο ipad (προφανώς με περίπου τα διπλάσια χρήματα για κάτι αντίστοιχο...):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...