Jump to content

Samsung Galaxy S5 Mini (SM-G800F)


truckman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Ηθελα δεν ήθελα το πήρα το μικρό και μου αρέσει πολύ! Κρατάει η μπαταρία του καλή αυτονομία.

Μόνο ένα πρόβλημα. Το πάνω μικρόφωνο (Δίπλα απο το ir Blaster) δεν λειτουργεί καθόλου. Κανονικά σε ανοιχτή ακρόαση κλήση έπρεπε να δουλέυουν και τα 2 μαζί (Φυσάω τα μικρόφωνα ανοιχτή ακρόαση για ν'ακουσω) όπως στο S4 και άλλες συσκευές. 'Iσως να ειναι θέμα firmware οπως ήταν μια εποχή και στο Xperia mini Pro που έιχα. Μπορεί καποιος να το δοκιμάσει παρακαλώ;

Ευχάριστώ :)

Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η κάμερα δεν λέει πολλά έτσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα δεν λέει πολλά έτσι?

 

Μέτρια θα την έλεγα.εδώ και δέκα μέρες το πήρε ο πατέρας μου (το είχα και εγώ) και δεν με ικανοποίησε η κάμερα του.έβαλα το a better camera app και κάπως καλύτερες οι εικόνες

Link to comment
Share on other sites

για το s5 mini dual ξερετε τιποτα;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για το s5 mini dual ξερετε τιποτα;

 

Αγαπητε φιλε το S5 Mini Duos τωρα ξεκιναει και κανει την εμφανιση του στις ευρωπαικες αγορες (ηδη ξεκινησε Αγγλια), απλα να σημειωσω οτι κατοχοι του S4 Mini Duos δεν αξιζει να μεταβουν σε μια αγορα (κατα προσωπικη αποψη παντα) για το λογο οτι οι αναβαθμισεις αποτελουν minor HW updates οπως fingerprint sensor, heartrate sensor με μονο θετικο την αναβαθμιση του CPU. Ωστοσο οποιος το επιθυμει και ειναι νεος στην σειρα Duos (και γενικοτερα S-Mini) καλο είναι να περιμενει μεχρι τα τελη Νοεμβρη για την δυνατοτητα επιλογης μεγαλυτερου και οικονομικοτερου ευρους τιμων.

Link to comment
Share on other sites

Στην αμαζον δίνει το s5 mini duos στα 310€.. Δε ξέρω κατα ποσο αληθινό είναι..

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00MJ8RI8I?vs=1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μετα απο τον θανατο του σ3 γλυκοκοιταζω το σ5 mini, επειδη γενικα για το s5 μινι οι πληροφοριες και εντυπωσεις ειναι τραγικα λιγες θα ηθελα να ρωτησω ,

1) στα 290 αξιζει ? η να περιμενω αλλο ενα μηνακι

2) οντως τρωει σκαλωματα και λαγκαρισματα? το σ3 ετρωγε καποια και μου ειχε σπασει τα νευρα δεν θελω να εχω τα ιδια προβληματα

3) για την καμερα μηπως ειστε υπερβολικοι ? του σ3 την βρηκα εξαιρετικη και απο οτι βλεπω φωρανε την ιδια αν δεν κανω λαθος.

4) ειναι καταλληλο κινητο για web browsing ? καθως ειναι 4,5 εναντι 4,8 του S3 , ολη την μερα θα εχω ανοιχτα τα δεδομενα για φβ βιντεο κτλπ...

 

θα ηθελα μια αποψη καθημερινης εμπειριας , η μπαταρια πχ δεν με χαλαει να τελειωνει γρηγορα αφου ολη μερα θα το λειτουργω ειναι λογικο να μην κραταει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μετα απο τον θανατο του σ3 γλυκοκοιταζω το σ5 mini, επειδη γενικα για το s5 μινι οι πληροφοριες και εντυπωσεις ειναι τραγικα λιγες θα ηθελα να ρωτησω ,

1) στα 290 αξιζει ? η να περιμενω αλλο ενα μηνακι

2) οντως τρωει σκαλωματα και λαγκαρισματα? το σ3 ετρωγε καποια και μου ειχε σπασει τα νευρα δεν θελω να εχω τα ιδια προβληματα

3) για την καμερα μηπως ειστε υπερβολικοι ? του σ3 την βρηκα εξαιρετικη και απο οτι βλεπω φωρανε την ιδια αν δεν κανω λαθος.

4) ειναι καταλληλο κινητο για web browsing ? καθως ειναι 4,5 εναντι 4,8 του S3 , ολη την μερα θα εχω ανοιχτα τα δεδομενα για φβ βιντεο κτλπ...

 

θα ηθελα μια αποψη καθημερινης εμπειριας , η μπαταρια πχ δεν με χαλαει να τελειωνει γρηγορα αφου ολη μερα θα το λειτουργω ειναι λογικο να μην κραταει..

 

Γιατι δεν κοιτας το lg g2 ? Αν θες σαμσουνγκ κοιτα το s4 gt-i9506( με τον sd800). Δε θα προτεινα τις μινι εκδοσεις γτ είναι μινι..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτας το lg g2 ? Αν θες σαμσουνγκ κοιτα το s4 gt-i9506( με τον sd800). Δε θα προτεινα τις μινι εκδοσεις γτ είναι μινι..

 

το Lg2 το επιασα στα χερια μ σημερα οντως μαρεσε , S4 χμ φοβαμε να ξαναπαρω κινητο σχεδον 2ετιας καθως ειμαι σιγουρος οτι η samsung θα σταματησει την υποστηριξη μετα το L το ιδιο εγινε και με το s3 rootρισματα κ τετοια εγω δεν κανω ειμαι ασχετος :lol: , παντως εκτος μεγεθους τι αλλη διαφορα σημαντικη εχει το s5 mini? απο το s5 κατι φοβερο ? με 8αρα καμερα ξαναλεω καλυπτομε

Link to comment
Share on other sites

το Lg2 το επιασα στα χερια μ σημερα οντως μαρεσε , S4 χμ φοβαμε να ξαναπαρω κινητο σχεδον 2ετιας καθως ειμαι σιγουρος οτι η samsung θα σταματησει την υποστηριξη μετα το L το ιδιο εγινε και με το s3 rootρισματα κ τετοια εγω δεν κανω ειμαι ασχετος :lol: , παντως εκτος μεγεθους τι αλλη διαφορα σημαντικη εχει το s5 mini? απο το s5 κατι φοβερο ? με 8αρα καμερα ξαναλεω καλυπτομε

 

Ναι είναι κι αυτο. Κατι τετοια τα κανει η σαμσουνγκ. Δεν εχουν καμια σχεση το κανονικο s5 με το μινι. Μιλαμε για αλλον επεξεργαστη, περισσοτερη ram, καλυτερη φωτογραφικη, πολυ καλυτερη οθονη, καλυτερα γραφικα κτλ. Ξερω οτι ειναι πιο ακριβο το s5 γι αυτο σου λεω για g2 που κοντραρει στα ισια το s5 και εχει παρα πολυ καλη αυτονομια μπαταριας. Εγω προσωπικα δεν προκειται να παρω μινι, γτ ειναι και οι αναβαθμισεις οσο να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και γω το S5mini στα χερια μου, αντικαταστατης του S3mini που ειχα.

Αγορασμενο απο Kaizer στα 290 ευρα

 

Πρωτες εντυπωσεις:

-σωστο μεγεθος για κινητο για καποιον που εχει μεγαλα δαχτυλα αλλα δε θελει "κουμουτσα" 5+ ιντσων,

-ωραια η οθονη και καλη η αισθηση κατασκευης στο χερι. Το πισω καπακι σου δινει την αισθηση οτι δεν προκειται να σου γλιστρησει

-καλη ποιοτητα κλησεων.

-καλη και με πολλα εξτραδακια η φωτογραφικη.

-Στοιβα το bloatware απο google και samsung παλι... δε το γλιτωνει το root...

-Καλη ενταση και ποιοτητα στην μουσικη

-Περασα παλια aps που ειχα εγκατεστημενα στο s3 mini μεσω των "εφαρμογων μου" στο google play και δε καλοτρεχανε (κολλουσανε,πχ switch master με το που πατησα να κλεισει το gps παπαλα.. πλεον λεγεται "τοποθεσια" και μαλλον λειτουργει αλλιως...)

-Επρεπε να αλλαξω Sim παιρνει πιο μικρη απο την κλασσικη (δε το ειχα δει)

 

2-3 χαζα που εντοπισα με το "καλημερα":

-Με το που επιλεγω ultra εξοικονομηση ενεργειας, το κινητο "κολαει" για λιγα δευτερολεπτα και κανει διαφορα χαζα οπως να ανοιγει δεδομενα κτλ, πατησα να την κλεισω, μου ανοιξε το wifi (ε?)

-Η αυτοματη φωτεινοτητα οθονης σε φωτισμο δωματιου σκοτεινιαζει παρα πολυ την οθονη... εβαλα αναπτηρα μπροστα , ηρθε για λιγο στα ισα του, μετα ξαναπεσε... θα το δοκιμασω αυριο στον ηλιο.

(Δεν εχω κανει ακομα την αναβαθμιση στη νεα firmware)

-με το κλεισιμο των ενεργων εφαρμογων μου λεει οτι η RAM ειναι γεματη 1 giga απο το 1μιση που εχει (WTF?) και δε το εχω φορτωσει με πολλα προγραμματα...

 

Νεοτερα αφου το λιωσω λιγο...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση firmware, ολα οπως ηταν. H ultra εξοικονομηση δουλευει μια χαρα.

Τελικα η καμερα οντως δε λεει πολλα, ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου περιμενα περισσοτερα...

Μετα απο απενεργοποιηση αρκετων εφαρμογων bloatware samsung και google, το τηλεφωνο ξεκινα με ram 850mb γεματα (παλι πολλα μου φαινονται, εχω nova launcher και 5 widgets...)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου stxio ραδιοφωνο το δικο σου εχει πανω? σε μενα δεν το βρισκω.

η μηπως ειναι χωρις radio σαν τα s4?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου stxio ραδιοφωνο το δικο σου εχει πανω? σε μενα δεν το βρισκω.

η μηπως ειναι χωρις radio σαν τα s4?

 

Δεν εχει ραδιο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είχα αποφασίσει να αγοράσω το s5 mini αλλά με αυτά που διαβάζω με κάνουν να αλλάξω γνώμη, σε τι άλλο κινητό να πάω; στο G2? αξίζει; η κάποιο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

το ρίξανε στα 299 τα media markt και χαμήλωσε αρκετά η ψαλίδα απο τα μαγαζιά του σκρουτζ.

εαν κάποιος θέλει σώνει και καλά ελληνικής αντιπροσωπειας, είναι μια αξιόλογη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, ενδιαφέρομαι να αγοράσω κινητο , και ψάχνοντας κατέληξα στο Samsung Galaxy S5 Mini. Πήγα και το είδα στο media markt στο οποίο είδα το περίεργο που θα σας αναφέρω. Είχε δυο κινητά ακριβώς τα ιδια, μα διαφορετικού χρώματος, τα οποία όμως είχαν διαφορά στην ταχύτητα, στην εμφάνιση των εικονιδίων, αλλά και γενικότερα στην υπόλοιπη λειτουργία του, η διαφορά δε ήταν κατι παρα πάνω από εμφανής, διπλάσια ταχύτητα, άλλο κηνιτο. Αφού παιδέυτικα αρκετά με τις ρυθμίσεις ανεπυτηχως, φώναξα έναν υπάλληλο είδε και αυτός το πρόβλημα μα δεν ήξερε να μου πει, αν οφείλετε σε κάποια ρύθμιση η όχι. Γνωρίζει κανείς κάποια ρύθμιση που να κάνει την εμφάνιση των εικονιδίων γρηγορότερη ; Edited by Sofos_5
Συνένωση Θεμάτων και Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Προφανώς κάποιος πελάτης τους έκανε πλάκα και τσίμπησες εσύ...

 

[ATTACH]53618[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Προφανώς κάποιος πελάτης τους έκανε πλάκα και τσίμπησες εσύ...

 

[ATTACH]53618[/ATTACH]

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αυτό που προτείνεις ομολογώ δεν το ήξερα, δεν ήξερα καν να μπω στις ρυθμίσεις αυτές και φυσικά δεν είδα αν ήταν απενεργοποιημένες οι συγκεκριμένες επιλογές στο s5 mini , το εφάρμοσα όμως στο s4 χωρίς καμία διαφορά στην ταχύτητητα εμφάνισης των εικονιδίων,μηπως υπαρχει τιποτα άλλο? εκτός αυτού όταν απενεργοποίησης, η τις ρυθμίσεις για προγραματιστές η το τηλέφωνο, όταν το ενεργοποιήσεις οι ρυθμίσεις επιστρέφουν στην προεπιλογή τους.

Ευχαριστω

Edited by marpek
συμπλυρωση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 Mini (SM-G800F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...