Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και παλι τα ιδια :(:(

Με το Titanium backup παιρνεις backup τα παιχνίδια που θες, ξαναφλασάρεις την rom, και μετά κάνεις restore με το Titanium τα παιχνίδια που πηρες το backup

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εδω και λιγες μερες δεν μπορω να δεχτω εισερχομενες κλησεις στο κινητο. Χτυπαει για λιγα δευτερολεπτα και μετα κλεινει απο μονο του, εμφανιζει στην οθονη "Δυστυχως η εφαρμογη InCallUI εχει σταματησει" και στελνει απο μονο του μηνυμα σε αυτον που με πηρε τηλεφωνο μια απο τις συντομες απαντησεις (τυπου ειμαι απασχολημενος θα καλεσω αργοτερα κλπ). Το τηλεφωνο ηταν rooted οταν το παρελαβα, δεν εχω πειαξει κατι εγω προσωπικα γιατι δεν ειμαι γνωστης του θεματος, και εχει πανω του VIBEUI_V2.0_1439_7.9.1_DEV_A806_baralajbi. Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

και εχει πανω του VIBEUI_V2.0_1439_7.9.1_DEV_A806_baralajbi. Ευχαριστω εκ των προτερων

Βαλε αυτη την ρομ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, επειδη ειμαι σχετικα αρχαριος σε αυτα, απλα ακολουθαω τις οδηγιες του ποστ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη για ληψη φωτογραφιων;

Εγώ χρησιμοποιώ την camera FV-5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την camera FV-5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Ευχαριστω πολυ.Βελτιωνει καθολου την ποιοτητα και τα χρωματα της φοτωγραφιας;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μία βοήθεια χρειάζομαι,ξαφνικά όταν ανοίγω το chrome πολλές φορές μου πετάει και άλλη μια μουφα σελίδα.

Κατέβασα το avast το οπίο μου βρήκε ενα funweatherapk αρχείο και μου λέει οτι είναι απειλή[(is a potentially unwanted program)android:dropper-bt[pup]].,του λέω να το σβήσει και αφου το σβήνει μετά απο καμπόση ώρα ξαναεμφανιζεται.

Δεν ξέρω αν έχει σχέση το funweather με το ότι μου ανοίγει και άλλη σελίδα στο chrome

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω μια φωτογραφία από τα προγράμματα που χρησιμοποιώ για την λήψη και επεξεργασία φωτογραφιών. Μαζί με το camera FV-5 μπορείς να έχεις και το BeFunky που κάνει, νομίζω, πολύ καλή επεξεργασία φωτογραφίας. Ελπίζω να φτάσουν οι φωτογραφίες

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60770&stc=1&d=1431527406

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60771&stc=1&d=1431527406

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μετα αν κανω restore το backup το παιχνιδι θα ειναι απο την αρχη?

 

Για καμερες μιλαει (ο τελευταίος poster), πού ειδες τα παιχνιδια;

Τελοσπαντων, φυσικα θα συνεχιζει απο κει που το αφησες, αλλιως τι νοημα εχει το backup?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τα κανω ολα ενα swipe και μεσα απο το twrp θα κανω flash στην δικη σου rom και θα ανακοινωσω τα αποτελέσματα. Kandi σε ευχαριστώ πολύ.

Πάει σφαίρα το πρόβλημα αποκαταστάθηκε πλήρως, παρολα αυτα δεν καταλαβαίνω γιατί έσκασε μετά απο καιρό και οχι κατευθείαν όπως θα ηταν το λογικό ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο στην πορεία. Σε ευχαριστώ πολύ kandilak.

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις της 1501 του Τουρκαλα developer.

 

Η Ρομ φυσαει.... Γυρισα ολο το μενου στα ελληνικα με το locale more, προβλημα κανενα (ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΞΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ)

 

Η μπαταρια μου βγαζει μιαμιση μερα με φωτεινοτητα 40% σταθερα στο power saving mode.

 

Σας την προτεινω 100%

 

Αποριες...

 

1 )Οταν στην εκτελεση μιας εφαρμογης δεινω ανοιγμα προγραμματος και επιλεγω οχι μια φορα αλλα ΠΑΝΤΑ πως το καταργω αυτο μετα για να ξαναβεπω και τις δυο επιλογες. ? Πχ για ηχο σμς επελεξα να διαβαζει παντα απο την Sd και πλεον δεν βλεπω τους ηχους που εχει μεσα το τηλεφωνο.

 

2) Ο ηχος του system volume παραμενει στο 100% μετα απο restart αλλα το συνηθισα δεν με ενοχλει.

 

3) Στο power saving mode πως μπορω να αφαιρεσω μια εφαρμογη επιλογης μου ετσι ωστε στο stand by να παραμενει ανοιχτη ?

 

Αυτα προς το παρον

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Η 1501 του Τουρκαλά είναι βασισμένη στην 1447 multilanguage . Το localemore είναι περιττό σ' αυτή την rom.

 

Για τα υπόλοιπα,

1. Πας Ρυθμίσεις--Εφαρμογές , εκεί πατάς το menu και επιλέγεις Default software settings (στα ελληνικά θα είναι κάτι σε "Προεπιλογη" φαντάζομαι). Στη λίστα που θα δεις ενεργείς ανάλογα.

2. Εχούμε συζητήσει αρκετά γι 'αυτό. Στην 1501 δεν ξέρω γιατί συμπεριφέρεται έτσι. Σου προτείνω να κάνεις μια ερώτηση στον Τουρκαλά!

3. Πας Ρυθμίσεις--Διαχείριση Ενέργειας και εκεί θα βρεις τις επιλογές που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Η 1501 του Τουρκαλά είναι βασισμένη στην 1447 multilanguage . Το localemore είναι περιττό σ' αυτή την rom.

 

Για τα υπόλοιπα,

1. Πας Ρυθμίσεις--Εφαρμογές , εκεί πατάς το menu και επιλέγεις Default software settings (στα ελληνικά θα είναι κάτι σε "Προεπιλογη" φαντάζομαι). Στη λίστα που θα δεις ενεργείς ανάλογα.

2. Εχούμε συζητήσει αρκετά γι 'αυτό. Στην 1501 δεν ξέρω γιατί συμπεριφέρεται έτσι. Σου προτείνω να κάνεις μια ερώτηση στον Τουρκαλά!

3. Πας Ρυθμίσεις--Διαχείριση Ενέργειας και εκεί θα βρεις τις επιλογές που χρειάζεσαι.

Τι σημαίνει η 1501 είναι του Τουρκαλά;

 

μέλος εδώ είναι που αυτός έφτιαξε αυτήν την rom;

 

κι εγώ που έχω την 1501 σε ελληνικά αυτήν έχω, του Τουρκαλά;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τουρκος δεν ειπαν τα παιδια οτι εφτιαξε την Ρομ ?

Σημασια εχει οτι ειναι καλη και γρηγορη. Το ποιος την εφτιαξε δεν με απασχολει αν και μπραβο του

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω την rom 9432.σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση.εχετε να προτεινετε πoια rom να βαλω(θελω να ειναι multilingual );;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω την rom 9432.σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση.εχετε να προτεινετε πoια rom να βαλω(θελω να ειναι multilingual );;
βάλε την τελευταία με ελληνικά (1501) που έχω κι εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036475#post6036475

Link to comment
Share on other sites

Η 1501 του Τουρκαλά είναι βασισμένη στην 1447 multilanguage . Το localemore είναι περιττό σ' αυτή την rom.

 

Για τα υπόλοιπα,

1. Πας Ρυθμίσεις--Εφαρμογές , εκεί πατάς το menu και επιλέγεις Default software settings (στα ελληνικά θα είναι κάτι σε "Προεπιλογη" φαντάζομαι). Στη λίστα που θα δεις ενεργείς ανάλογα.

2. Εχούμε συζητήσει αρκετά γι 'αυτό. Στην 1501 δεν ξέρω γιατί συμπεριφέρεται έτσι. Σου προτείνω να κάνεις μια ερώτηση στον Τουρκαλά!

3. Πας Ρυθμίσεις--Διαχείριση Ενέργειας και εκεί θα βρεις τις επιλογές που χρειάζεσαι.

 

Θενκς

 

δεν πειραζει ο ηχος ειναι λεπτομερεια. Να σαι καλα

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στις ρυθμισεις δεν βλεπω την διαχειριση ενεργειας?

 

Στην 1501

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακυρο το βρηκα

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω την 9432 ακόμη και δεν έχω κανένα πρόβλημα γιαυτό και δεν την έχω αλλάξει ακόμη! Ωστόσο τελευταία όταν μιλάω στο τηλέφωνο, ΠΑΝΤΑ μετά από λίγο βγάζει ένα μήνυμα inCallUi has stopped, κρασσάρει δηλαδή, με αποτέλεσμα να μην έχω την επιλογή να κλείσω το τηλέφωνο, να εμφανίσω πληκτρολόγιο, εναλλαγή κτλ. Έχω βάλει το power button να τερματίζει την κλήση, οκ , αλλά δεν είναι λύση αυτή. Είχα κάνει update την εφαρμογή contacts της lenovo, μέσα από τις επιλογές της αλλά δεν φταίει αυτό γιατί την απεγκατέστησα την ενημέρωση. Αλλά έτσι και αλλιώς χρησιμοποιούσα άλλη εφαρμογή για κλήσεις - xDialer. Το απεγκατέστησα και αυτό αλλά πάλι τα ίδια. Υπάρχει κάποια λύση ή πάω για άλλη ρομ?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...