Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Υπάρχει κάποιος απο Θεσσαλονίκη με προσβαση σε paypal να κάνουμε μαζί την αγορά? Ή αν ξέρετε κάποιο άλλο ασφαλή τρόπο για την πληρωμή?
Link to comment
Share on other sites

1. Στις τελευταιες ρομ του vickmall δεν εχει τις πολλες κινεζικες που ειχε παλια, το κινητο κατα 98% θα ερθει ρουτ αλλα θα μπορεις να τις καταργησεις.

2. Τα βασικα ειναι στα ελληνικα, στα υπομενου ειναι αρκετα αγγλικα

3.Μερα βγαζει ανετα ισως να φτασει και 2 μερες

4. Το εχω με θηκη και δεν ξερω αν και νομιζω οχι

5. Θα εχει κολλημενη και μαζι αλλη μια δωρο

Αν το παρω απο αλλο site οχι απο vickmall μπορει και να μην μου το εχουν root?

και τι μπαταρια εχει? ιοντων λιθιου?

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο αλλο site οχι απο vickmall μπορει και να μην μου το εχουν root?

Εγω που εχω παρει 2 φορες απο minideal δεν ηταν root. Απο vickmall συνηθως ερχεται με root.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μου το στείλουν root δεν θα μπορέσω να καταργησω της κινεζηκες εφαρμογές;

Θελει root, ο ευκολος τροπος να το κανεις ειναι αυτος που εγραψε απο πανω ο kandilak.

Link to comment
Share on other sites

Θελει root, ο ευκολος τροπος να το κανεις ειναι αυτος που εγραψε απο πανω ο kandilak.
Χωρις ρουτ μπορω να καταργσηω της κινεζοεφαρμογες?

Και τι ρομ εχει αυτην τι στιγμη αν το αγορασω?

Edited by Mobile515
Πατησα καταλαθος υποβολη
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ρουτ μπορω να καταργσηω της κινεζοεφαρμογες?

Και τι ρομ εχει αυτην τι στιγμη αν το αγορασω?

Προτείνω να δεις το Lenovo A5000 στα 140 - 150€ από Ελλάδα με επίσημη ευρωπαϊκή υποστήριξη. Όχι ότι είναι καλύτερο από το A806 αλλά για κάποιους είναι παραπάνω μπλέξιμο η διαδικασία αντιμετωπίσης προβλημάτων με τις rom.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ρουτ μπορω να καταργσηω της κινεζοεφαρμογες?

Και τι ρομ εχει αυτην τι στιγμη αν το αγορασω?

Βασικα αν δεν κανω λαθος με τα capital control ακομα δεν μπορεις να κανεις παραγφελιες απο Κινα.

Απο κει και περα την καλη ρομ (1447) την εχει το vickmall και θελει ρουτ για να καταργησεις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν δεν κανω λαθος με τα capital control ακομα δεν μπορεις να κανεις παραγφελιες απο Κινα.

Απο κει και περα την καλη ρομ (1447) την εχει το vickmall και θελει ρουτ για να καταργησεις εφαρμογες.

Ναι δεν μπορω και να μπορουσα δεν θα το επερνα γιατη ακομα το ψαχνω

Το to2c και minideal τι ρομ εχουν στο λενοβο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το κινητο απο τον Δεκεμβρη και τωρα τελευταια αρχισε και κολαει. Μπαινω φβ κ σε λιγο βγαζει "προβλημα. Αναφορα προβλημαρος, οκ;". Καπως ετσι. Και στο chrome το ιδιο και στο ινστα και παντου. Εκανα ινσταλ παλι την 1447 μουλτι για να καθαρισει. Εβαλα 2-3 κλασσικες εφαρμογες κ μετα απο λιγες μερες παλι τα ιδια με μικροτερη συχνοτητα αλλα φοβαμαι οτι θα αυξηθει η συχνοτητα οπως πριν.. Τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το κινητο απο τον Δεκεμβρη και τωρα τελευταια αρχισε και κολαει. Μπαινω φβ κ σε λιγο βγαζει "προβλημα. Αναφορα προβλημαρος, οκ;". Καπως ετσι. Και στο chrome το ιδιο και στο ινστα και παντου. Εκανα ινσταλ παλι την 1447 μουλτι για να καθαρισει. Εβαλα 2-3 κλασσικες εφαρμογες κ μετα απο λιγες μερες παλι τα ιδια με μικροτερη συχνοτητα αλλα φοβαμαι οτι θα αυξηθει η συχνοτητα οπως πριν.. Τι λετε;

Δηλαδή σε όλους αυτούς τους 8 μήνες δεν είχες κανένα απολύτως πρόβλημα? Αν ναι έτσι στα ξαφνικά περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μπορω και να μπορουσα δεν θα το επερνα γιατη ακομα το ψαχνω

Το to2c και minideal τι ρομ εχουν στο λενοβο?

Δεν ξερω απο to2c και απο minideal μια φορα πηρα και ολες τις αλλες απο vickmall γιατι και δωρα δινει και ρουτ το κανει και καλη ρομα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απο to2c και απο minideal μια φορα πηρα και ολες τις αλλες απο vickmall γιατι και δωρα δινει και ρουτ το κανει και καλη ρομα εχει.

Πώς μπορώ να το μαθω αυτήν την πληροφορία;

Link to comment
Share on other sites

Aυτη η μπαταρια αξιζει ή θα σκασει στο αυτι μαςhttp://www.aliexpress.com/item/3200mAh-BL229-Battery-Batterie-Batterij-Bateria-Use-for-Lenovo-A8-A808T-A806/32372245961.html ? :lol:

Πώς μπορώ να το μαθω αυτήν την πληροφορία;

Στο καθε site καπου θα εχει chat ή καποιο mail.

Βασικα οταν το αποφασισεις να παρεις το κινητο θα το παρεις απο vickmall, δεν χρειαζεται να κοιτας αλλου. Εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε ακομα και στο ρουτ, αρα μην αγχωνεσαι αδικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το μαθω αυτήν την πληροφορία;
Δεν χρειάζεται να ψάχνεις ποιο μαγαζί έχει την καλύτερη rom. Τα πράγματα είναι απλά.

Έχεις σκοπό ν'ασχοληθείς και να μάθεις πως να αλλάζεις rom σ' αυτό το τηλέφωνο? Τότε πάρε το από όπου θες.

Θες μια συσκευή που να μην σε απασχολήσει σε τέτοιο ζήτημα? Το A806 δεν είναι η συσκευή που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα!

Εχω την ρομ του kandilac και όλα καλά.

Πρίν 2-3 μέρες, το λενόβο στόρ, με ρώτησε για να κάνει απντέιτ σε όλες τις εφαρμογές.

Έκανα την ******* και πάτησα ναι. Τώρα το σεκιούριτι έχει γυρίσει στα κινέζικα, το ημερολόγιο το ίδιο, έχω πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσεων. Τι να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα!

Εχω την ρομ του kandilac και όλα καλά.

Πρίν 2-3 μέρες, το λενόβο στόρ, με ρώτησε για να κάνει απντέιτ σε όλες τις εφαρμογές.

Έκανα την ******* και πάτησα ναι. Τώρα το σεκιούριτι έχει γυρίσει στα κινέζικα, το ημερολόγιο το ίδιο, έχω πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσεων. Τι να κάνω;;;

θα πας στην διαχείριση εφαρμογών και θα βρεις τις εφαρμογές που έκανες update και θα πατήσεις το " uninstall updates".

Επίσης να παγώσεις το Lenovo store γιατι τα περισσότερα updates που βγάζει είναι στα κινέζικα.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Aυτη η μπαταρια αξιζει ή θα σκασει στο αυτι μαςhttp://www.aliexpress.com/item/3200mAh-BL229-Battery-Batterie-Batterij-Bateria-Use-for-Lenovo-A8-A808T-A806/32372245961.html ? :lol:

 

Ένα σκασιματακι να το περιμένεις...

Εμένα μπαταρία που είχα πάρει για το hongmi από eBay, σε ένα χρόνο φούσκωσε μες στο συρτάρι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

έχω ένα θεματάκι ..........

αργεί πάρα πολύ να βρει σήμα το gps ..........

ειχα το navigon και έκανε κανα 2 λεπτο για να βρεί......

πέρασα το sygic προχτές και σήμερα που μπήκα εκανε κανα 5λεπτο και τίποτα:(:(

πρέπει να κάνω κάτι???? έχει κανα πρόγραμμα η κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για γρήγορο κλείδωμα??????

εχω την 1447_7.39.1 (όπως το αγόρασα)

Edited by procostas1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ψάχνεις ποιο μαγαζί έχει την καλύτερη rom. Τα πράγματα είναι απλά.

Έχεις σκοπό ν'ασχοληθείς και να μάθεις πως να αλλάζεις rom σ' αυτό το τηλέφωνο? Τότε πάρε το από όπου θες.

Θες μια συσκευή που να μην σε απασχολήσει σε τέτοιο ζήτημα? Το A806 δεν είναι η συσκευή που ψάχνεις.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ή ρομ γιατη έχει τόσα προβλήματα δεν υπάρχει κάποια ρομ λίγο πιο απροβληματιστη αλλά χωρίς να γίνει ρουτ η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ή ρομ γιατη έχει τόσα προβλήματα δεν υπάρχει κάποια ρομ λίγο πιο απροβληματιστη αλλά χωρίς να γίνει ρουτ η συσκευή;

Τα προβλήματα ξεκινάνε την στιγμή που η συσκευή αυτή βγήκε χωρίς επίσημη multilanguage υποστήριξη αφού προόρίζονταν για την ασιατική αγορά. Από κει και μετά τα κινεζομάγαζα, για να καλύψουν τα γούστα τις ευρωπαικής ζήτησης , πουλάνε της συσκευές με κάποιες moded roms οι οποίες έχουν κάποια μικρά ή μεγάλα προβλήματα , τα οποία όμως δεν μπορούν να λυθούν μέσω κάποιας επίσημης αναβάθμισης firmware (μέσω του system update της συσκευής) γιατί όπως είπα δεν υπάρχει επίσημη multilanguage rom. Και επειδή αν κάποιος έκανε update το firmware μέσω του system update, το κινητό θα γυρνούσε σε αγγλοκινέζικη έκδοση, γι' αυτό οι περισσότερες από τις rom που στέλνουν τα κινεζομάγαζα έχουν απενεργοποιημένη αυτή την δυνατότητα.

Συνεπώς αγοράζοντας αυτή την συσκευή θα πρέπει να ξέρεις ότι δεν θα έχεις καμιά υποστήριξη από την επίσημη Lenovo. Βέβαια το τηλέφωνο είναι μια χαρά όταν είσαι πρόθυμος και ικανός να απλώσεις το χεράκι σου και να πάρεις τη βοήθεια που προσφέρεται από τους χρήστες της συσκευής αυτής στα διάφορα φορουμ, ώστε να λύσεις μόνο σου τα όποια θέματα εμφανιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με σπασμένο είμαι. Περιμένω να μου έρθει αυτό --> http://www.aliexpress.com/item/1pcs-New-original-Rear-Camera-Glass-Replacement-for-lenovo-A808T-A8-cell-phone-high-quality-Free/32236599994.html . Το έχω παραγγείλει λίγο πριν τα Χριστούγεννα και περιμένω.

 

Καλησπέρα! Πάει το κάλυμα της κάμερας. :(

Οδηγίες για το πως αλλάζει υπάρχουν; Αν μέχρι να έρθει το καινούριο, βγάλω εντελώς τα σπασμενα τζαμάκια (μέχρι να έρθει το καινούριο) μάλλον θα έχω πρόβλημα ε;:confused:

 

Υπάρχει θήκη (έχω αυτή της σιλικόνης) που να προστατεύει -την απαράδεκτα εκτεθειμένη- κάμερα, που να μην είναι όμως με πορτάκι;

Edited by dimitreus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...