Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Θα ηθελα να μαθω εαν για την ληψη φοτογραφιων εαν χρησιμοποιειτε καποια εφαρμοφη απο το play store η την εφαρμογη καμερας που εχει μεσα το κινητο.οπως και για την αναπαραγωγη μουσικης χρισιμοποιειτε καποιο απο το play store;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θα ηθελα να μαθω εαν για την ληψη φοτογραφιων εαν χρησιμοποιειτε καποια εφαρμοφη απο το play store η την εφαρμογη καμερας που εχει μεσα το κινητο.οπως και για την αναπαραγωγη μουσικης χρισιμοποιειτε καποιο απο το play store;

 

Προσωπικα χρησιμοποιω την καμερα του κινητου (ειμαι ικανοποιημενος αρκετα ) και εχω 3-4 εφαρμογες για editing.

 

Εκτος του player της Lenovo χρησιμοποιω τον Poweramp Που θεωρω οτι ειναι μακραν οτι καλυτερο κυκλοφορει. Δοκιμασε τον αν θελεις γιατι ειναι και trail για καποιες εβδομαδες.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα χρησιμοποιω την καμερα του κινητου (ειμαι ικανοποιημενος αρκετα ) και εχω 3-4 εφαρμογες για editing.

 

Εκτος του player της Lenovo χρησιμοποιω τον Poweramp Που θεωρω οτι ειναι μακραν οτι καλυτερο κυκλοφορει. Δοκιμασε τον αν θελεις γιατι ειναι και trail για καποιες εβδομαδες.

 

Ευχαριστω φιλε.εχω ενα μικρο προβληματακι σε ολεσ τισ επαφεσ μου εχς τον κωδικο +30 οταν παιρνουν τηλεφωνο δεν εμφανιζει ονομα μονο νουμερο ενω στα μηνυματα τα διχνει κανονικα.ξερει κανεισ τι μπορω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην πρωτη σελιδα δες αναλυτικα τον οδηγο all in one εκει θ βρεις οδηγιες η γενικα οτιδηποτε απορια εχεις.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κοιταξα τον οδηγο απο χθες αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο με αυτο.εχει κατι αλλα δεν υπαρχουν η ρυθμησεις που αναφερει στο κινητο μου.
Link to comment
Share on other sites

Γραψε την ρομ που εχει το τηλεφωνο σου και οι πιο ειδικοι θα σε κατατοπισουν

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Γραψε την ρομ που εχει το τηλεφωνο σου και οι πιο ειδικοι θα σε κατατοπισουν

 

η ρομ που εχω ειναι η VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχεις την μαμα ρομ με την αγορα του τηλεφωνου...

 

αν δεν θελεις να αλλαξεις ρομ απλα διορθωσε τις επαφες σου με +30 και χωρις.

 

Αν θελεις να διορθωθει ομως πρεπει να αλλαξεις ρομ μιας και αυτη του κινητου που εχεις ειναι πολυ παλια

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχεις την μαμα ρομ με την αγορα του τηλεφωνου...

 

αν δεν θελεις να αλλαξεις ρομ απλα διορθωσε τις επαφες σου με +30 και χωρις.

 

Αν θελεις να διορθωθει ομως πρεπει να αλλαξεις ρομ μιας και αυτη του κινητου που εχεις ειναι πολυ παλια

 

ολεσ οι επαφες μου εχουν το +30.μαλλον θα βαλω την 1447 του kandilak.εσυ πια ρομ εχεισ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτην περασα και εγω το Σαββατο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανοιχτό! Από εκεί είδα το usage!

 

Αρα και το smart endurance ανοιχτο πρεπει να ειναι και αυτο

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ειναι αψογη και πολυ γρηγορη. Καμια σχεση με την 9432

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ειναι αψογη και πολυ γρηγορη. Καμια σχεση με την 9432

 

ωραια θα την βαλω και εγω.ακολουθησες τον οδηγο αναβαθμισης του kandilak

Link to comment
Share on other sites

Ναι βημα βημα σε 10 λεπτα τελειωσες. Πολυ απλη και βατη διαδικασια

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες έχει κανεις λύση στο παρακάτω; Με την 1501 χωρίς κανένα προφανή λόγο και ενω το κινητό το έχω απλώς standby μου τελειώνει η μπαταρία από εκεί που μου κρατούσε 3 με 4 μέρες καθ΄οτι το χρησιμοποιώ λίγο, τώρα σε ανύποπτο χρόνο ας πουμε το ανοίγω το πρωί και εκεί που πάω να το δω σε κανα 4 ωρο έχει μηδενίσει η μπαταρία. Τι μπορεί να φταίει η μπαταρία του δεν ειναι ούτε 6 μηνών ούτε κάποια εφαρμογη φαίνεται να τρέχει στο προσκήνιο και κάτι auto rotate κτλ τα έχω off

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ψαχνω κινητο και εχω στο μυαλο μου το Α8.

Το εχουν δυο φιλοι μου και ειναι ικανοποιημενοι.

Δεν το θελω για καμια απαιτητικη χρηση και το μονο που θελω ειναι να μη λαγκαρει οσο γινεται και να ειναι οσο γινεται bugfree το λειτουργικο.

Δεν εχω θεμα να περασω καποια ρομ για να ειναι κομπλε το κινητο.

Θα με καλυψει σε αυτα?

Απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?

Τελος να το παραγγειλω απο ebay η κανα Minideals,vickmall?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες έχει κανεις λύση στο παρακάτω; Με την 1501 χωρίς κανένα προφανή λόγο και ενω το κινητό το έχω απλώς standby μου τελειώνει η μπαταρία από εκεί που μου κρατούσε 3 με 4 μέρες καθ΄οτι το χρησιμοποιώ λίγο, τώρα σε ανύποπτο χρόνο ας πουμε το ανοίγω το πρωί και εκεί που πάω να το δω σε κανα 4 ωρο έχει μηδενίσει η μπαταρία. Τι μπορεί να φταίει η μπαταρία του δεν ειναι ούτε 6 μηνών ούτε κάποια εφαρμογη φαίνεται να τρέχει στο προσκήνιο και κάτι auto rotate κτλ τα έχω off

 

Εγω με την 1441 εβγαλα το κινητο απο ρευμα στις 20:00 και τωρα ειμαι στο 34%

 

Καθολου νορμαλ αυτο...

 

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ ΚΥΚΛΟΥ

ταχυτητα αποφορτισης (Δ1%)

2 λεπτα 43 δευτερολεπτα...

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

ολεσ οι επαφες μου εχουν το +30.μαλλον θα βαλω την 1447 του kandilak.εσυ πια ρομ εχεισ;

Μολις βαλεις την 1447 κανεις αυτο " ανοίξτε την εφαρμογή για τις κλήσεις, πατήστε το κουμπί menu , επιλέξτε "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7". "

Τελος να το παραγγειλω απο ebay η κανα Minideals,vickmall?

Γιαυτα που το θες δεν θα εχεις προβλημα. Απο το vickmall θα το παρεις και θα τους κανεις παζαρια να σου δωσουν δωρο 2η θηκη δερματικη και ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΓιαυτα που το θες δεν θα εχεις προβλημα. Απο το vickmall θα το παρεις και θα τους κανεις παζαρια να σου δωσουν δωρο 2η θηκη δερματικη και ακουστικα.

 

Παιζει να παρω 3.αφου παιρνουν παζαρι λες να κανουν και τιποτα στη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...