Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παλικάρια μια βοήθεια γιατί όταν το κινητό κλείνει την οθόνη σε stand by κλείνει και το wifi / 3g ? και ξανα αναβουν με το που ανοίξω την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια μια βοήθεια γιατί όταν το κινητό κλείνει την οθόνη σε stand by κλείνει και το wifi / 3g ? και ξανα αναβουν με το που ανοίξω την οθόνη.

 

Πάτα το πλήκτρο μενου στο wlan και πάνε εκει που λέει: Κeep WLAN on during sleep

ή κάπως έτσι και εοέλεξε αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

Για την επόμενη φορά που θα το χρειαστείς, το κινητό το συνδέεις αφού έχεις βγάλει πρώτα την μπαταρία, και αφού έχεις πατήσει πρώτα το download με το πράσινο βέλος.

 

Αυτό ακριβώς έκανα. αλλά όποτε έβαζα στο usb είχα αποτυχία εύρεσης των drivers και κάθε λίγα δευτερόλεπτα τον ήχο απόρριψης της συσκευής... Anyway, από τη στιγμή που έβαλα το twrp δεν πειράζει ιδιαίτερα.

Πάνω σ αυτό που με είπε ο panosvo κάποιο σχόλιο;

 

Επίσης να κάνω μια ερώτηση για την μπατάρια. Ακόμα και όταν δεν το κάνω τίποτα, από το 90% μου λέει πως έχω ακόμα κοντά 13 ώρες χρήσης. Αυτά στη μανίσια ακόμα ROM. Θα φτιάξει αργότερα ή έχω σκάρτο πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για την αποδοχη στο φορουμ,σημερα παρελαβα το A806. Εσβησα μεσω ρουτ μια εφαρμογη που μαλλον εκανε το κινητο να κολλαει στην οθονη "lenovo, powered by android". επειτα εκανα factory reset και οταν το ανοιγω πλεον ακουγεται ο ηχος εκινησης του κινητου τον οποιο ειχα βγαλει προηγουμενως (που σημαινει το factory reset "επιασε τοπο"). αν και επιασε τοπο το κινητο ακομα κολλαει σε εκεινο το σημειο. καπου διαβασα οτι αντι να εκανα factory reset να εσβησα τελειως τη ρομ του κινητου. (διοτι το recovery ηταν στα κινεζικα και δεν ειμαι σιγουρος τι πατησα) εχω διαβασει τις 42 σελιδες και δεν βρηκα λυση στο προβλημα μου. πολυ πιθανο να πηγαν τζαμπα τα χρηματα που εδωσα. τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για την αποδοχη στο φορουμ,σημερα παρελαβα το A806. Εσβησα μεσω ρουτ μια εφαρμογη που μαλλον εκανε το κινητο να κολλαει στην οθονη "lenovo, powered by android". επειτα εκανα factory reset και οταν το ανοιγω πλεον ακουγεται ο ηχος εκινησης του κινητου τον οποιο ειχα βγαλει προηγουμενως (που σημαινει το factory reset "επιασε τοπο"). αν και επιασε τοπο το κινητο ακομα κολλαει σε εκεινο το σημειο. καπου διαβασα οτι αντι να εκανα factory reset να εσβησα τελειως τη ρομ του κινητου. (διοτι το recovery ηταν στα κινεζικα και δεν ειμαι σιγουρος τι πατησα) εχω διαβασει τις 42 σελιδες και δεν βρηκα λυση στο προβλημα μου. πολυ πιθανο να πηγαν τζαμπα τα χρηματα που εδωσα. τι μπορω να κανω?

Το "μάλλον" σημαίνει δεν ξέρω!

Γιατί δεν ρωτάς πρώτα? Τονίστηκε ΠΑΡΑ πολλές φορές πως ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΥΜΕ οποιαδήποτε "κινεζιά"!

Τέτοιες μλκίες(sorry...) έκανα και εγώ και μετά έτρεχα για recovery-apps-rom και άλλα κόλπα.

Μην ανυσηχείς,όλα διορθώνονται........το τηλέφωνό σου τώρα σε τι κατάσταση είναι?Λειτουργικά πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το κινητό υποστηρίζει βίντεο-κλήση κανονική ή μόνο μέσω εφαρμογών τύπου skype ???
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο οταν το ανοιγω κανει τον χαρκηριστικο ηχο και σταματαει στο logo τις lenovo με την μαυρη οθονη,για να σβησει πρεπει να βγαλω την μπαταρια.Οταν το ανοιγω με το power συν volume-+ ανοιγει το lenovo-recovery με επιλογες γλωσσας κινεζικα -αγγλικα επιλεγω αγγλικα, πηγαινει στο main menu με 4 επιλογες, 1η reboot, 2η install update package 3η wipe user data και 4η power off.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο οταν το ανοιγω κανει τον χαρκηριστικο ηχο και σταματαει στο logo τις lenovo με την μαυρη οθονη,για να σβησει πρεπει να βγαλω την μπαταρια.Οταν το ανοιγω με το power συν volume-+ ανοιγει το lenovo-recovery με επιλογες γλωσσας κινεζικα -αγγλικα επιλεγω αγγλικα, πηγαινει στο main menu με 4 επιλογες, 1η reboot, 2η install update package 3η wipe user data και 4η power off.

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του kadilak και βάλε TWRP και στην συνέχια βάλε την τελευταία έκδοση 1445, θα είναι όλα στα Αγγλικά όμως έτσι και αλλιώς και τα Ελληνικά που έχει είναι μισά Ελληνικά μισά Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω νομιζω οτι οι οδηγιες του kadilak ισχυουν οταν το τηλ. μπορει να ανοιξει κανονικα.Το δικο μου δεν.....Διωρθωσε με αν κανω λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω νομιζω οτι οι οδηγιες του kadilak ισχυουν οταν το τηλ. μπορει να ανοιξει κανονικα.Το δικο μου δεν.....Διωρθωσε με αν κανω λαθος.

 

όχι δεν χρειάζεται να ανοίγει κανονικά, με την μέθοδο του flash tools.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις οδηγιες του kadilak πρεπει να εγκαταστησω το Mobileuncle MTK tools.Πως να γινει αυτο οταν το τηλ. δεν ανοιγει? Υποψιν δεν ειμαι και πολυ σχετικος με αυτα. Edited by XRHSTOS69
Link to comment
Share on other sites

Απο τις οδηγιες του kadilak πρεπει να εγκαταστησω το Mobileuncle MTK tools.Πως να γινει αυτο οταν το τηλ. δεν ανοιγει?

Πρέπει να κάνεις πρώτα πρώτα αυτό --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718435#post5718435

Αφού γίνει η εγκατάσταση του TWRP σωστά και μπορείς να μπεις στο TWRP recovery (με τον ίδιο τρόπο που μπήκες για να κάνεις factory reset, δλδ Vol up+Vol down+Power) τότε αποφάσισε αν θες να ξαναβάλεις την ίδια rom που είχες και τα ελληνικά δλδ την 9432 , αλλά χωρίς περιττές κινέζικες εφαρμογές, ή αν θες να περάσεις την τελευταία επίσημη rom η οποία όμως στα μενού της δεν έχει ελληνικά.

Ανάλογα την απόφαση θα σου πω και πως θα προχωρήσεις παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν έχει αναβαθμιστεί το playstore, μπορείτε να πάτε στις ρυθμίσεις του και να πατήσετε πάνω στο "Έκδοση Build" και θα αναβαθμιστεί.

Εγω το ειχα κανει αυτο αλλα μου εβγαζε οτι η εκδοση ειναι η τελευταια (ενω δεν ηταν). Τελικα μονο με το Mobogenie μου εκανε την αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το τηλ. δεν φορτωνεται απο το smart phone flash tool, ισως να μην κανω κατι σωστο εγω.

Στην ίδια κατάσταση(περίπου) με εσένα είχα φέρει το κινητό μου.Έπαθα και έμαθα!

Από το #846 που γράφω τι έκανα και μετά,με τις οδηγίες που δίνονται,το φτιάχνω.

Ακολούθησε ΑΚΡΙΒΩΣ τις οδηγίες του οδηγού που αναφέρει ο Kandilak για το TWRP recovery!!!!!

Σε ποιό σημείο έχεις πρόβλημα?

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Με ανοικτο το smart phone flash tool αφου εχω πατησει το download συνδεω το τηλ.δεν ξεκιναει να το φωρτωνει ωστε να κιτρινισει η κατω γραμμη και μου κανει τον χαρακτηριστηκο ηχο το pc οταν βαζουμε-βγαζουμε κατι απο την θυρα usb, με λιγα λογια αν καταλαβα καλα , οτι δεν μου αναγνωριζει την συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχθές δοκίμασα της περισσότερες λειτουργίες μαζί και την κάμερα η οποία λειτουργούσε κανονικά σήμερα που πάω να την χρησιμοποιήσω έβγαζε κάτι κάθετες γραμμές , σαν "χιόνια¨" και απο τότε δεν ανοίγει. Κάποια βοήθεια?

 

Δεν έχει κάποιος το ίδιο προβλήμα? Βγάζει τώρα μήνυμα "δεν μπορεί να συνδεθεί με την φωτογραφική μηχανή"

Link to comment
Share on other sites

Με ανοικτο το smart phone flash tool αφου εχω πατησει το download συνδεω το τηλ.δεν ξεκιναει να το φωρτωνει ωστε να κιτρινισει η κατω γραμμη και μου κανει τον χαρακτηριστηκο ηχο το pc οταν βαζουμε-βγαζουμε κατι απο την θυρα usb, με λιγα λογια αν καταλαβα καλα , οτι δεν μου αναγνωριζει την συσκευη.

 

σου δίνω να δοκιμάσεις και αυτούς τους οδηγούς όπως επίσης και νεο flashtool τα βρηκα όλλα από το bbs.lenovo, δυστυχώς δν μπορώ να τ δκιμάσω γιατί δεν έχω το κινητό στα χέρια μου.

 

SP Flash tool 5.1352.01

 

Driver - USB Cable Driver (binary)v1.1119.0

 

Κατέβασε τον driver τρέχε το exe περίμενε να σου πει οτι εγκατέστησε επιτυχώς τον οδηγό. Στην συνέχεια σύνδεσε το κινητό σου χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή για να το βρει κάντο αυτό δυο φορες καλύτερα μπορείς να δεις και στην διαχείρηση συσκευών εάν βρίσκει συσκευη usb και εγκαθηστά οδηγό, δεν είναι δηλαδή με x χ ή θαυμαστικό. Μετά δοκίμασε με flashtool.

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποιος το ίδιο προβλήμα? Βγάζει τώρα μήνυμα "δεν μπορεί να συνδεθεί με την φωτογραφική μηχανή"

 

 

Έστειλα email στο To2c και μου προτείνουν για να επανέλθει η λειτουργία της κάμερας να κάνω "factory reset" όπως βλέπετε παρακάτω και ότι δεν χάσω την multilanguage οι επαφές θα χαθούν?

Να κάνω επαναφορά?

Σας ευχαριστώ.:lost

 

 

Re: RE:Lenovo A806 can't connected with the camera

Susan

Προς:

cs_02@to2c.com

friend, how about try to make the factory data reset?? thank you.

 

Re: RE: Lenovo A806 can't connected with the camera

Susan

Προς:

cs_02@to2c.com

friend ,you are right, make factory reset won't lose the multilanguage.

Edited by sorento1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

επειτα απο μερικές μέρες που έχω το τηλέφωνο στην κατοχή μου και διαβαζοντας με μεγαλη προσοχή ολα τα σχολια θα ήθελα να διατυπωσω και την δική μου εμπειρια χρήσης.

καταρχήν το τηλεφωνο έγινε παραγγελια απο minideal και το μονο που είχα ζητήσει(ευτυχώς)ήταν να συμπεριλαβουν τα δωρα ζελατινη-θηκη καθώς και να ειναι με ελληνικα και gaps.

To τηλέφωνο ήρθε σε 20 ημέρες ακριβώς και φορουσε την VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806 ρομ.

Το παρήγειλα σε λευκό και κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πανέμορφο.

Το τηλέφωνο πηγαινει σφαιρα ,δεν εχει λαγκαρει για ουτε ένα χιλιοστο του δευτερολεπτου,στο antutu εχω σκορ 33840 ,σε όλα τα 3d παιχνιδια απλά δεν

μασαει και γενικα όλα δουλευουν ρολοι ακόμα και έπειτα απο πολυ σκληρη χρηση .

Το gps με εγκατεστημένο το igo κλειδώνει σφαιρα ,η φωτογραφικη του αν κανεις σωστη χρηση του focus θα βγαλεις φωτογραφιες (και στο απολυτο σκοταδι) που απλα δεν πιστευεις στα ματια σου,η ποιότητα του ηχείου του ειναι εξαιρετική και ο ηχος μεσα απο τα ακουστικα εκμεταλευόμενος την default εφαρμογη με το 3d κολπάκι για τα ακουστικά απλά ειναι άντε γεια.

 

τα μόνα προβλήματα που διεγνωσα είναι το σφαλμα που βγαζει οταν προσπαθεις να κα

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Επειτα απο μερικές μέρες που έχω το τηλέφωνο στην κατοχή μου και διαβαζοντας με μεγαλη προσοχή ολα τα σχολια θα ήθελα να διατυπωσω και την δική μου εμπειρια χρήσης.

καταρχήν το τηλεφωνο έγινε παραγγελια απο minideal και το μονο που είχα ζητήσει(ευτυχώς)ήταν να συμπεριλαβουν τα δωρα ζελατινη-θηκη καθώς και να ειναι με ελληνικα και gaps.

To τηλέφωνο ήρθε σε 20 ημέρες ακριβώς και φορουσε την VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806 ρομ.

Το παρήγειλα σε λευκό και κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πανέμορφο.

Το τηλέφωνο πηγαινει σφαιρα ,δεν εχει λαγκαρει για ουτε ένα χιλιοστο του δευτερολεπτου,στο antutu εχω σκορ 33840 ,σε όλα τα 3d παιχνιδια απλά δεν

μασαει και γενικα όλα δουλευουν ρολοι ακόμα και έπειτα απο πολυ σκληρη χρηση .

Το gps με εγκατεστημένο το igo κλειδώνει σφαιρα ,η φωτογραφικη του αν κανεις σωστη χρηση του focus θα βγαλεις φωτογραφιες (και στο απολυτο σκοταδι) που απλα δεν θα πιστευεις στα ματια σου,η ποιότητα του ηχείου του ειναι εξαιρετική και ο ηχος μεσα απο τα ακουστικα εκμεταλευόμενος την default εφαρμογη με το 3d κολπάκι για τα ακουστικά απλά ειναι άντε γεια.

 

τα μόνα προβλήματα που διεγνωσα είναι το σφαλμα που βγαζει οταν προσπαθεις να κανεις update μεσα απο το τηλεφωνο(το εχουν απενεργοποιηση επιτηδες),τα γράμματα που "τρωει" στο notification center και το θεμα με τις επαφες και +030 που ομως λυνεται πανευκολα σε δευτερολεπτα με την χρηση της εφαρμογης contacts optimizer.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

 

Προχωρήστε στην αγορα του τηλεφωνου αφοβα γιατι πιστευω πως ειναι εξαιρετικη επιλογη και αφήστε τους 'λεφταδες' να αγοραζουν τηλεφωνα με πολλαπλασια αξια (το συγκριναμε στην παρεα και με samsung s4 και με iphone 5 και με sony z1) και ηδη τα εβαλαν αγγελια να τα πουλησουν.Θα παρουν lenovo και θα τους μεινουν και ρεστα.:p

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στο To2c και μου προτείνουν για να επανέλθει η λειτουργία της κάμερας να κάνω "factory reset" όπως βλέπετε παρακάτω και ότι δεν χάσω την multilanguage οι επαφές θα χαθούν?

Να κάνω επαναφορά?

Σας ευχαριστώ.:lost

 

 

Re: RE:Lenovo A806 can't connected with the camera

Susan

Προς:

cs_02@to2c.com

friend, how about try to make the factory data reset?? thank you.

 

Re: RE: Lenovo A806 can't connected with the camera

Susan

Προς:

cs_02@to2c.com

friend ,you are right, make factory reset won't lose the multilanguage.

Δεν θα χάσεις multilanguage, και μακάρι να κάνω λάθος αλλά δεν θα διορθωθεί το πρόβλημα. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις factory reset αλλά αν δεν έχουν περάσει 45 μέρες από την ημερομηνία πληρωμής καλό είνια να ανοίξεις dispute στο paypal για να έχεις μια κάλυψη αν σου τα μασήσουν οι κινέζοι (αν πλήρωσες με paypal).

Εγώ στην θέση σου θα ξαναπερνούσα την 9432 με το sp flash tool

Link to comment
Share on other sites

σου δίνω να δοκιμάσεις και αυτούς τους οδηγούς όπως επίσης και νεο flashtool τα βρηκα όλλα από το bbs.lenovo, δυστυχώς δν μπορώ να τ δκιμάσω γιατί δεν έχω το κινητό στα χέρια μου.

 

SP Flash tool 5.1352.01

 

Driver - USB Cable Driver (binary)v1.1119.0

 

Κατέβασε τον driver τρέχε το exe περίμενε να σου πει οτι εγκατέστησε επιτυχώς τον οδηγό. Στην συνέχεια σύνδεσε το κινητό σου χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή για να το βρει κάντο αυτό δυο φορες καλύτερα μπορείς να δεις και στην διαχείρηση συσκευών εάν βρίσκει συσκευη usb και εγκαθηστά οδηγό, δεν είναι δηλαδή με x χ ή θαυμαστικό. Μετά δοκίμασε με flashtool.

 

Δυστηχως δεν μπορω να συνδεσω το τηλ. με το pc,σε 2 pc το δοκιμασα και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

επειτα απο μερικές μέρες που έχω το τηλέφωνο στην κατοχή μου και διαβαζοντας με μεγαλη προσοχή ολα τα σχολια θα ήθελα να διατυπωσω και την δική μου εμπειρια χρήσης.

καταρχήν το τηλεφωνο έγινε παραγγελια απο minideal και το μονο που είχα ζητήσει(ευτυχώς)ήταν να συμπεριλαβουν τα δωρα ζελατινη-θηκη καθώς και να ειναι με ελληνικα και gaps.

To τηλέφωνο ήρθε σε 20 ημέρες ακριβώς και φορουσε την VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806 ρομ.

Το παρήγειλα σε λευκό και κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πανέμορφο.

Το τηλέφωνο πηγαινει σφαιρα ,δεν εχει λαγκαρει για ουτε ένα χιλιοστο του δευτερολεπτου,στο antutu εχω σκορ 33840 ,σε όλα τα 3d παιχνιδια απλά δεν

μασαει και γενικα όλα δουλευουν ρολοι ακόμα και έπειτα απο πολυ σκληρη χρηση .

Το gps με εγκατεστημένο το igo κλειδώνει σφαιρα ,η φωτογραφικη του αν κανεις σωστη χρηση του focus θα βγαλεις φωτογραφιες (και στο απολυτο σκοταδι) που απλα δεν πιστευεις στα ματια σου,η ποιότητα του ηχείου του ειναι εξαιρετική και ο ηχος μεσα απο τα ακουστικα εκμεταλευόμενος την default εφαρμογη με το 3d κολπάκι για τα ακουστικά απλά ειναι άντε γεια.

 

τα μόνα προβλήματα που διεγνωσα είναι το σφαλμα που βγαζει οταν προσπαθεις να κα

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Επειτα απο μερικές μέρες που έχω το τηλέφωνο στην κατοχή μου και διαβαζοντας με μεγαλη προσοχή ολα τα σχολια θα ήθελα να διατυπωσω και την δική μου εμπειρια χρήσης.

καταρχήν το τηλεφωνο έγινε παραγγελια απο minideal και το μονο που είχα ζητήσει(ευτυχώς)ήταν να συμπεριλαβουν τα δωρα ζελατινη-θηκη καθώς και να ειναι με ελληνικα και gaps.

To τηλέφωνο ήρθε σε 20 ημέρες ακριβώς και φορουσε την VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806 ρομ.

Το παρήγειλα σε λευκό και κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πανέμορφο.

Το τηλέφωνο πηγαινει σφαιρα ,δεν εχει λαγκαρει για ουτε ένα χιλιοστο του δευτερολεπτου,στο antutu εχω σκορ 33840 ,σε όλα τα 3d παιχνιδια απλά δεν

μασαει και γενικα όλα δουλευουν ρολοι ακόμα και έπειτα απο πολυ σκληρη χρηση .

Το gps με εγκατεστημένο το igo κλειδώνει σφαιρα ,η φωτογραφικη του αν κανεις σωστη χρηση του focus θα βγαλεις φωτογραφιες (και στο απολυτο σκοταδι) που απλα δεν θα πιστευεις στα ματια σου,η ποιότητα του ηχείου του ειναι εξαιρετική και ο ηχος μεσα απο τα ακουστικα εκμεταλευόμενος την default εφαρμογη με το 3d κολπάκι για τα ακουστικά απλά ειναι άντε γεια.

 

τα μόνα προβλήματα που διεγνωσα είναι το σφαλμα που βγαζει οταν προσπαθεις να κανεις update μεσα απο το τηλεφωνο(το εχουν απενεργοποιηση επιτηδες),τα γράμματα που "τρωει" στο notification center και το θεμα με τις επαφες και +030 που ομως λυνεται πανευκολα σε δευτερολεπτα με την χρηση της εφαρμογης contacts optimizer.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

 

Προχωρήστε στην αγορα του τηλεφωνου αφοβα γιατι πιστευω πως ειναι εξαιρετικη επιλογη και αφήστε τους 'λεφταδες' να αγοραζουν τηλεφωνα με πολλαπλασια αξια (το συγκριναμε στην παρεα και με samsung s4 και με iphone 5 και με sony z1) και ηδη τα εβαλαν αγγελια να τα πουλησουν.Θα παρουν lenovo και θα τους μεινουν και ρεστα.:p

 

Το τηλέφωνο στο έκαναν root? γιατι εγω παρήγγειλα 2 στο To2c και ζήτησα να ειναι root, Multilanguage και gapps.

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν μπορω να συνδεσω το τηλ. με το pc,σε 2 pc το δοκιμασα και τιποτα.

Τι λειτουργικό έχουν τα pc που δοκίμασες?

Πόσο σίγουρος είσαι ότι ακολούθησες 100% τον οδηγό για το TWRP με το flash tool? Στον οδηγό αναφέρει τι να κάνεις αν δεν ξεκινάει το φλασάρισμα στο τηλέφωνο. Το έλαβες υπόψιν σου? Τι μηνύματα έβγαλε στο PC κατά την διαδικασία?

Για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε, πρέπει και εσύ να βοηθήσεις εμάς να καταλάβουμε που μπορεί να υπάρχει το πρόβλημα.

Με το να λες ότι δεν δουλεύει απλά χωρίς καμία λεπτομέρεια δεν βοηθάει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...