Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά παράτησα τη 1439 των 2$ και έβαλα την επισημη 1441.

Το προβλημα με την αναγνώριση των αριθμών λυνεται καπως η πρέπει να αφαιρεσω όλα τα +30;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράτησα τη 1439 των 2$ και έβαλα την επισημη 1441.

Το προβλημα με την αναγνώριση των αριθμών λυνεται καπως η πρέπει να αφαιρεσω όλα τα +30;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5693034#post5693034

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει παρει κανεις την δερματινη θηκη με το καπακι του minideal, να μας πει εαν αξιζει τα 9$.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον Google launcher μαζί με τα προγράμματα που απαιτεί και λύθηκε το πρόβλημα με το agps χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση!!Είμαι στην αρχική Rom v2.0_9432, αν θέλει κάποιος να το δοκιμάσει να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι τυχαίο!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ( GUZGUN KAI SupraDin ) ... Άλλη μια ερώτηση παρατήρησα ότι στο to2c.com και στο minideal.net πολύς κόσμος κυρίως έλληνες γράφουνσχόλια του τύπου :

 

1. Install Greek language, Greek menu- keyboard T-9.

2. Root the phone.

3. Install Google Playstore, Google apps.

4. Remove all Chinese apps.

5. Send an EU adapter for the charger.

6. Mark as gift value of 20-30$ to avoid customs tax.

7. Check the phone that works properly after root and check the camera before you send it.

8. Please, send all my gifts: (Free Tempered Glass Screen Protector and High Quality Silicon Case( clear color)).

9. Please don't forget my extra: Lenovo A806 NILLKIN Frosted Shield Proterctor Case

 

Τα θεωρήται απαραίτητα (τα εχουν να τα επιλεξεις με κλικ)? Έχει καεί κόσμος χωρίς αυτά ?

GUZGUN δυστυχώς δν είχε το Α806 σε κανένα EU Warehouse απο τα δύο site.

Link to comment
Share on other sites

Τα θεωρήται απαραίτητα (τα εχουν να τα επιλεξεις με κλικ)? Έχει καεί κόσμος χωρίς αυτά ?

Εγω δεν τους γραψα τιποτα. Μονο οτι θελω ελληνικα.

Αυτο το Remove all Chinese apps νομιζω οτι κανει την ζημια και δεεν λεειτουργουν καποιες εφαρμογες μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ( GUZGUN KAI SupraDin ) ... Άλλη μια ερώτηση παρατήρησα ότι στο to2c.com και στο minideal.net πολύς κόσμος κυρίως έλληνες γράφουνσχόλια του τύπου :

 

1. Install Greek language, Greek menu- keyboard T-9.

2. Root the phone.

3. Install Google Playstore, Google apps.

4. Remove all Chinese apps.

5. Send an EU adapter for the charger.

6. Mark as gift value of 20-30$ to avoid customs tax.

7. Check the phone that works properly after root and check the camera before you send it.

8. Please, send all my gifts: (Free Tempered Glass Screen Protector and High Quality Silicon Case( clear color)).

9. Please don't forget my extra: Lenovo A806 NILLKIN Frosted Shield Proterctor Case

 

Τα θεωρήται απαραίτητα (τα εχουν να τα επιλεξεις με κλικ)? Έχει καεί κόσμος χωρίς αυτά ?

GUZGUN δυστυχώς δν είχε το Α806 σε κανένα EU Warehouse απο τα δύο site.

 

Εγώ τους είχα γράψει από το 1 ως το 7 και ήρθε τζετ το κινητό από minideal.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους χρήστες που το αγόρασαν πρόσφατα

 

Αν τους ζητήσεις root το κάνουν; Οι εφαρμογές google υπάρχουν ή πρέπει να τις εγκαταστήσεις; Το google maps δουλεύει; Υπάρχουν εφαρμογές που δεν δουλεύουν; Όπως το evernote; Ή πρέπει να γίνει rom upgrade υποχρεωτικά για να δουλέψει καλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ψηνομαι ασχημα να το παρω το κινητο

3 ερωτησεις

ποσο διαρκει η μπαταρια με νορμαλ χρηση

και

χρειαζεται να παρω αυτο Nillkin Tempered Glass

ή κατι αντιστοιχο? ειναι αυτοκολλητο?

 

Απο ποιο καταστημα, Minideal ή Vickmall?

 

Ευχαριστω

Edited by Paterbill
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ψηνομαι ασχημα να το παρω το κινητο

3 ερωτησεις

ποσο διαρκει η μπαταρια με νορμαλ χρηση

και

χρειαζεται να παρω αυτο Nillkin Tempered Glass

ή κατι αντιστοιχο? ειναι αυτοκολλητο?

 

Απο ποιο καταστημα, Minideal ή Vickmall?

 

Ευχαριστω

 

 

Φίλε και εγω στην ίδια φαση μ εσένα είμαι. Το Tempered Glass είναι αυτοκόλητη μεμβράνη μεγαλύτερης ανθεκτικότητας στο λινκ παρακάτω την δίνουν δωρο . Δεν νομιζω οτι ειναι υποχρεωτικη απλα κανεις την δουλεια σου λιγο καλυτερα. http://www.to2c.com/original-lenovo-a8-a806-basic-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

 

Σέ αυτο το λινκ εχει σχόλια και ποσοστά ικανοποίησης απο τους χρήστες του forum ανα κινεζομάγαζο

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις παρέλαβα το κινητό από vickmall, παραγγελία στις 29/9. Τώρα το περιεργάζομαι ακόμα αλλά έχω μια απορία. Το πακέτο δεν είχε μέσα το film strip και το silicon case. Τι μπορώ να κάνω τώρα; Υπάρχει περίπτωση να το ζητήσω τώρα και να μου το στείλουν; Κατά τα άλλα όλα φαίνονται οκ. Σε λίγο θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα, για την ώρα φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να στα στείλουν ξεχωριστά,μίλα τους εδώ στο site έχει ποστ η vickmall, αλλά δεν νομίζω να βγάλεις άκρη,για αυτό και τα free gift, δηλαδή τα αυτονόητα πρέπει να τους τα "τονίζουμε" σε κάθε παραγγελιά που κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Τους το είχα γράψει και όπως ξέρεις έχει τετραγωνάκι να τσεκάρουμε όταν κάνουμε την παραγγελία από το vickmall για τα free gifts. Τι να πω... Edited by tazrho
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ

μίλησα με την Selina στο chat και μου είπε ότι το έστειλαν μεταγενέστερα γιατί δεν είχαν ετοιμοπαράδοτες θήκες εκείνες τις ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

to2c.com, vickmall.com ή minideal.net? To to2c.com δίνει δώρο Tempered glass που είναι απαραίτητο για οθόνες χωρίς gorilla glass. Με γαργαλάει πάλι το χέρι μου να ψωνίσω από Κίνα παρόλο που δεν μου έχει βγει καμία συσκευή καλή από εκεί. Και την τελευταία φορά είχε ένα "κόλλημα" στο τελωνείο λόγω μπαταρίας. Edited by leas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν πάρω και θήκη πόσες μέρες θα κάνει περίπου να έρθει?

 

Αν πληρώσω με euro αντί για $ θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Επίσης, στο τελωνείο πόσα πληρώσατε περίπου και όσοι επιλέξατε να σας το κάνουν root για το play store, αυτό λειτουργούσε κανονικά?

 

Ξέρετε κάποιο έμπιστο site που να το δίνει με αντικαταβολή?

Edited by spu8as
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εκεί που δοκίμαζα κάτι με τα desktop μου "πέταξε" ένα εικονίδιο στην μέση της οθόνης που γράφει ""Δυστυχώς, η εφαρμογή Notification Center έχει σταματήσει." απο κάτω έχει την επιλογή να πατήσω ΟΚ. το πατάω αλλά αμέσως ξαναεμφανίζεται και δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να φύγει. Γνωρίζει κάποιος να με κατευθύνει πως να το επαναφέρω; Το τηλ το παρέλαβα σήμερα από το vickmall. Δεν έχω "πειράξει" τίποτα (ούτε έχω φορτώσει κάτι, είναι όπως το παρέλαβα).
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εκεί που δοκίμαζα κάτι με τα desktop μου "πέταξε" ένα εικονίδιο στην μέση της οθόνης που γράφει ""Δυστυχώς, η εφαρμογή Notification Center έχει σταματήσει.

 

προφανως δεν ενδιαφερθηκες να διαβασειις λεξη απο το τοπικ γιατι ειναι το θεμα που εχει αναφερθει περισσοτερο απο καθε αλλο εδω μεσα !!

 

δες σχετικα ποστς μεσα απο το αναζητηση στο τοπικ:

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=9072427

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον Google launcher μαζί με τα προγράμματα που απαιτεί και λύθηκε το πρόβλημα με το agps χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση!!Είμαι στην αρχική Rom v2.0_9432, αν θέλει κάποιος να το δοκιμάσει να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι τυχαίο!

Αδερφέ, για να μην κάθομαι να φλασάρω τσάμπα, μπορείς να δοκιμάσεις στο facebook (σε browser είτε στην ίδια την εφαρμογή του facebook) να πατήσεις το "Κοινοποίηση παρουσίας" , αλλά να μην είσαι σε εξωτερικό χώρο όπου μπορεί να πιάσει δορυφόρο το GPS και να μου πεις αν σου δίνει αποτέλεσματα ή θα σου βγάλει το μύνημα "Δεν προσδιορίστηκε η τοποθεσία σας"?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, για να μην κάθομαι να φλασάρω τσάμπα, μπορείς να δοκιμάσεις στο facebook (σε browser είτε στην ίδια την εφαρμογή του facebook) να πατήσεις το "Κοινοποίηση παρουσίας" , αλλά να μην είσαι σε εξωτερικό χώρο όπου μπορεί να πιάσει δορυφόρο το GPS και να μου πεις αν σου δίνει αποτέλεσματα ή θα σου βγάλει το μύνημα "Δεν προσδιορίστηκε η τοποθεσία σας"?

 

Κάτι δεν λειτουργεί σωστά εδώ...στο facebook όντως αν δεν είμαι σε εξωτερικό χώρο για το gps μου λέει "Δεν προσδιορίστηκε η τοποθεσία σας".

Εγώ έβγαλα το συμπέρασμα ότι το agps δουλεύει γιατί στους χάρτες της Google μου βγάζει τοποθεσία χωρίς να είμαι σε εξωτερικό χώρο για να πιάσει GPS. Το ίδιο στα "Ειδήσεις και καιρός" και Google now μου έβγαλε τοποθεσία...κάτι δεν καταλαβαίνω....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν λειτουργεί σωστά εδώ...στο facebook όντως αν δεν είμαι σε εξωτερικό χώρο για το gps μου λέει "Δεν προσδιορίστηκε η τοποθεσία σας".

Εγώ έβγαλα το συμπέρασμα ότι το agps δουλεύει γιατί στους χάρτες της Google μου βγάζει τοποθεσία χωρίς να είμαι σε εξωτερικό χώρο για να πιάσει GPS. Το ίδιο στα "Ειδήσεις και καιρός" και Google now μου έβγαλε τοποθεσία...κάτι δεν καταλαβαίνω....

ΟΚ μια απ'τα ίδια είμαστε. Ελπίζω να το διορθώσουν όσοι αναπτύσσουν το VibeUI στο A806. Μέχρι τότε αναγκαστικά μόνο σε εξωτερικό χώρο:(

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το κινητο απο minideal αλλα εκανα μια βλακεια δεν ζητησα να μου εγκαταστησουν τα ελληνικα και το play store.τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...