Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-mod-lenovo-a806-vibeui-2-0-1439-25-09-14-android-4-4-2-por-tiode-y-manowaracero.83100/

ρίξτε και ένα μάτι εδώ 1439 rootarismeni και playstore και λογικά την δίνουν και δωρεάν. Από ότι κατάλαβα από την αυτόματη μετάφραση οι Ισπανοί είναι ικανοποιημένοι.

Και γω την ειδα χθες αλλα το θεμα ειναι αν εχει ελληνικα. Οποιος ξερειι ισπανικα ας τους πει να κανουν και μια ελληνικη εκδοση!:p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια παρολο που δεν εχω το κιν το κατεβασα απο το ισπανικο το φορουμ και το εψαξα λιγο......σας παραθετω την εικονα απο το ζιπ αρχειο που εχω την εντυπωση οτι περιλαμβανει τα ελληνικα...απλα ενας που ειναι γνωστης ας το επιβεβαιωσει!!!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια παρολο που δεν εχω το κιν το κατεβασα απο το ισπανικο το φορουμ και το εψαξα λιγο......σας παραθετω την εικονα απο το ζιπ αρχειο που εχω την εντυπωση οτι περιλαμβανει τα ελληνικα...απλα ενας που ειναι γνωστης ας το επιβεβαιωσει!!!!!

 

βεβαια μολις τωρα βρηκα και αυτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εγω και ενας φιλος μου εχουμε το κινητο εδω και δυο μερες. Αυριο θα flashαρουμε τη ROM που προτεινετε να δουμε αν θα φτιαξουν τα προβληματα. Καποιες ακομη απορειες:

- Το clean master μου λεει οτι εχω συνολικα 14,57 GB συνολικα για χρηση, ενω του φιλου μου λεει γυρω στα 12 GB. Γιατι αυτη η διαφορα?

- Με τη νεα ROM θα λυθει και το προβλημα με το +30 για αναγνωριση κλησεων?

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι καινούργιος στο forum και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο lenovo. Απλά επειδή το χάσα λίγο και δεν έχω εμπειρία σε online αγορές, μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος σχετκά με το ποιο site να επιλεξω για να το παραγγείλω? Δηλαδή πιο κάνει τα καλύτερα deals (τιμή, δώρα κλπ), είναι αξιόπιστο και με ποιο τρόπο μπορώ να γλυτώσω τελωνεία και λοιπές χρεώσεις

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

- Το clean master μου λεει οτι εχω συνολικα 14,57 GB συνολικα για χρηση, ενω του φιλου μου λεει γυρω στα 12 GB. Γιατι αυτη η διαφορα?

Ε θα εχει παραπανω αρχεια. Πού ειναι το παραξενο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το forum θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα εαν μπορω σιγα ξυπναω κ εγω κ ηθελα να δοκιμασω τι εστι κινεζικο απευθειας κ επεσα επανω σε αυτο το πραγματικο ''τερας'' κ με κανει να ειμαι μεταξυ xiaomi note κ αυτο που τα εχει ολα πραγματικα τα καλουδι κ σε τιμη απιστευτη θα ηθελα ομως να ρωτησω καποια πραγματα

1.παρατηρω στο minideal οτι λεει να εγκαταστησουν play store δεν τρεχει ηδη 4.4 jb android :confused::confused::confused: κ αν οχι για το εγκαταστησουν πρεπει να rootαρουν??

2.Λεω να το χτυπησω απο minideal η vickmall που εχουν την σχετικα καλυτερη τιμη ειναι αξιοπιιστα??? βλεπω οτι επισης υπαρχουν 2 μοντελα ποιο ειναι το δικο μας σας παραθετω τα link σε περιπτωση που ειναι λαθος παρακαλω να αναφερετε μου τα σωστα!!!

http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a808t-android-4-4-smartphone-mtk6592-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a808t-smartphone-android-4-4-mtk6592-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

3.ειμαι συνδρομιτης cosmote θα εχω καποιο προβλημα καλυψης δικτυου?

4.σε περιπτωση που χρειαστει κατι χτυπα ξυλο μπορω να το παω σε lenovo stores

5.τελευταιο η καρτα που δεχεται ειναι κανονικη?

Edited by alexanderth81
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το forum θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα εαν μπορω σιγα ξυπναω κ εγω κ ηθελα να δοκιμασω τι εστι κινεζικο απευθειας κ επεσα επανω σε αυτο το πραγματικο ''τερας'' κ με κανει να ειμαι μεταξυ xiaomi note κ αυτο που τα εχει ολα πραγματικα τα καλουδι κ σε τιμη απιστευτη θα ηθελα ομως να ρωτησω καποια πραγματα

1.παρατηρω στο minideal οτι λεει να εγκαταστησουν play store δεν τρεχει ηδη 4.4 jb android :confused::confused::confused: κ αν οχι για το εγκαταστησουν πρεπει να rootαρουν??

2.Λεω να το χτυπησω απο minideal η vickmall που εχουν την σχετικα καλυτερη τιμη ειναι αξιοπιιστα??? βλεπω οτι επισης υπαρχουν 2 μοντελα ποιο ειναι το δικο μας σας παραθετω τα link σε περιπτωση που ειναι λαθος παρακαλω να αναφερετε μου τα σωστα!!!

http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a808t-android-4-4-smartphone-mtk6592-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a808t-smartphone-android-4-4-mtk6592-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

3.ειμαι συνδρομιτης cosmote θα εχω καποιο προβλημα καλυψης δικτυου?

4.σε περιπτωση που χρειαστει κατι χτυπα ξυλο μπορω να το παω σε lenovo stores

5.τελευταιο η καρτα που δεχεται ειναι κανονικη?

 

 

και τα δύο που έβαλες δεν παιζουν ελλάδα , για τα δικά μας δίκτυα είναι το A8 A806 , μην κοιτας καθόλου τα Α808Τ είναι μόνο για Κίνα

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

και τα δύο που έβαλες δεν παιζουν ελλάδα , για τα δικά μας δίκτυα είναι το A8 A806 , μην κοιτας καθόλου τα Α808Τ είναι μόνο για Κίνα

 

Σε ευχαριστω πολλη εισαι κατοχος μηπως?

καμια θηκη δεν βρισκω γιατι?

Αυτο εχει μεσα εφαρμογες google?

Link to comment
Share on other sites

Το merimobiles έφερε το κινητό μας στην ευρωπαϊκή αποθήκη του. Το οποιο σημαίνει ότι με 24 euro επιπλέον κόστος μεταφορικών, σύνολο κινητού 171 euro περίπου έρχεται σε 2 μέρες στην πόρτα σας με DHL κούριερ χωρίς τον φόβο να περάσει τελωνείο αφού έρχεται από ευρωπαϊκή χωρα.

 

http://www.merimobiles.com/lenovo-a8-5-hd-mt6592-16gb-lte-4g_p/meri10464.htm

 

Από κι και πέρα δεν ξέρω ούτε ποια rom έχει, ούτε εάν έχει ελληνικά πρέπει να ρωτήσει οποιος ενδιαφέρεται. Το μονο σίγουρο χρειάζονται αλλα 7 δολάρια οποια ROM έχει για να την κάνουν root και να βάλουν google play με σίγουρα αγγλική γλώσσα μέσα.

 

Προτιμότερο νομίζω είναι να το πάρεις όπως είναι με 171 euro σε 2 μέρες στην πόρτα σου και να περάσεις εσύ την 1439 ROM που ξέρουμε ότι παίζει καλά και έχει και ελληνικά και root και google play.

Link to comment
Share on other sites

Το merimobiles έφερε το κινητό μας στην ευρωπαϊκή αποθήκη του. Το οποιο σημαίνει ότι με 24 euro επιπλέον κόστος μεταφορικών, σύνολο κινητού 171 euro περίπου έρχεται σε 2 μέρες στην πόρτα σας με DHL κούριερ χωρίς τον φόβο να περάσει τελωνείο αφού έρχεται από ευρωπαϊκή χωρα.

 

http://www.merimobiles.com/lenovo-a8-5-hd-mt6592-16gb-lte-4g_p/meri10464.htm

 

Από κι και πέρα δεν ξέρω ούτε ποια rom έχει, ούτε εάν έχει ελληνικά πρέπει να ρωτήσει οποιος ενδιαφέρεται. Το μονο σίγουρο χρειάζονται αλλα 7 δολάρια οποια ROM έχει για να την κάνουν root και να βάλουν google play με σίγουρα αγγλική γλώσσα μέσα.

 

Προτιμότερο νομίζω είναι να το πάρεις όπως είναι με 171 euro σε 2 μέρες στην πόρτα σου και να περάσεις εσύ την 1439 ROM που ξέρουμε ότι παίζει καλά και έχει και ελληνικά και root και google play.

 

Αν βάλεις βέβαια ότι εκτός από το root ο κινέζος σου δίνει και θήκη και screen protector δώρο κοντεύεις το 35ρι τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Την είδα και εγώ εχτές και απο τι κατάλαβα δεν είναι multi language, πρέπει να την έχει μεταφράσει μόνο στα ισπανικά. Θα προσπαθήσω να ρίξω μια ερώτηση με Google translate, να δω τι ισχύει.

 

Παιδια η ΡΟΜ μαλλον ειναι multi-language. Αν πατήσετε download, το αρχειο zip που περιεχει τη ΡΟΜ γραφει (VIBEUI 2.0 1439 Android 4.4.2)(Multilenguaje)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ΡΟΜ μαλλον ειναι multi-language. Αν πατήσετε download, το αρχειο zip που περιεχει τη ΡΟΜ γραφει (VIBEUI 2.0 1439 Android 4.4.2)(Multilenguaje)...

 

katagia και εγω που τη κατεβασα ετσι θεωρω πως ειναι... εαν δεις ποσταρα και φωτο χθες μεσα απο το αρχειο που εχει τις γλωσσες......εαν εισαι γνωστης ριξε μια ματια και πες μας......και αυτοι που την αγορασαν εαν μπορουν να ριξουν μια ματια στις φωτο που ανεβασα και να τσεκαρουν στο αρχειο τους εαν ειναι τα ιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτή στο Ισπανικό σιτε είναι ίδια με αυτήν στο needrom που θέλει δωρεά και όταν λέω ίδια δεν εννοώ ίδια έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Ε θα εχει παραπανω αρχεια. Πού ειναι το παραξενο;

 

Αναφερομαι στην συνολικη ελευθερη μνημη του κινητου, πριν την εγκατασταση προγραμματων απο το χρηστη.

 

Απο την αλλη μπορει να μην ειναι και σωστη η πληροφορια που ελαβα για το κινητο του φιλου μου.

 

Τελος παντων, το κινητο εχει απαραδεκτη official ROM, οποιος δε σκοπευει να ασχοληθει λιγο παραπανω για να περασει την custom καλο ειναι να το αποφυγει. Εγω ελπιζω οτι, οπως λεγεται στο forum, με τη νεα rom θα λυθουν ολα τα προβληματα, γιατι ειναι κριμα ενα τοσο vfm κινητο να χαντακώνεται ετσι απο το λογισμικο του (και για να μην κλαιω και τα ευρω μου κιολας :P)

 

Επισης, αν δοκιμασει κανεις την ισπανικη ας μας πει τα αποτελεσματα. Φαινεται να ειναι multilanguage απο την περιγραφη του αρχειου.

Edited by XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή ενασχόληση με το lenovo Α806 παραθέτω την εμπειρία μου. Το τηλέφωνο μου ήρθε από το minideal rootαρισμενο και είχε περασμένο και το playstore. Παρόλα αυτά κάποιες λειτουργίες του software δεν δούλευαν πχ δεν μπορούσα να κάνω system update, δεν μπορούσα να περάσω άλλο wallpaper γιατί προφανώς είχαν σβήσει το lenovo launcher καθώς και άλλες κινέζικες εφαρμογές που τους είχα ζητήσει, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν προβλήματα. Παρόλα αυτά με κατέβασμα διαφόρων εφαρμογών από το playstore το έκανα πλήρως λειτουργικό . Το γεγονός πως σε κάποια προγράμματά του συνέχιζε να βγάζει ιδεογράμματα , ήταν ο λόγος που πέρασα τη rom 1439 με τα 2$, η οποία δουλεύει πολύ καλά με κάποιες μικρές ατέλειες πχ. δεν έχει ελληνικό λεξικό και επομένως όταν γράφεις δεν έχει autocorect (παρόλα αυτά λύνεται με κατέβασμα εφαρμογής ), δεν μου έβρισκε μέχρι στιγμής την περιοχή μου στο weather widget (επίσης λύνεται με χειροκίνητο πέρασμα της πόλης). Η κάμερα του για τα λεφτά που πλήρωσα είναι κατά προσωπική άποψη κορυφαία και ιδιαίτερα με εντυπωσίασαν τα video που τραβάει , ενώ η μπαταρία έχει ένα θεματάκι καθώς με χρήση μόνο ως τηλέφωνο , διαρκεί περίπου δύο ημέρες. Θα το πρότεινα καθώς η αναλογία τιμής και προσφερομένων , ξεπερνά τα όποια μικροζητήματα εμφανίζοντα με το software.
Link to comment
Share on other sites

αγγλικά? γενικά τσουλάει καλά?

 

Εχει αγγλικά, γαλλικά, ισπανικά, κινέζικα, ταϊλανδέζικα, ρώσικα μόνο ελληνικά δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγγλικά, γαλλικά, ισπανικά, κινέζικα, ταϊλανδέζικα, ρώσικα μόνο ελληνικά δεν έχει...

 

Ευχαριστώ, αν δουλεύει καλά για όποιον δεν τον ενδιαφέρει η γλώσσα φαντάζομαι θα ναι τζετ.. Το πληκτρολόγιο λογικά θα φτιάχνεται με εφαρμογή.

:offtopic: Έχω μάθει σχεδόν τα πάντα για αυτό το κινητό και δεν λέει να φτάσει...απο τις 19 έχει γίνει despached και ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...