Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία θα μπορούσες να μου στείλεις έναν οδηγό πως να περάσω την καινούρια rom αναλυτικα γιατί την προηγούμενη μου την πέρασε φίλος μου ο οποίος έχει φύγει πλέον και εγώ δεν σκαμπάζω και πολλά. Αν δεν σου ειναι κοπος θα με βοηθούσες πολύ.

Στον έχω δώσει πριν 2 post.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαι εδώ και καιρό με την 1536 του Kandilak και τελευταία δεν λαμβάνω όλες τις ειδοποιήσεις.... :wacko:

 

Το έχει πάθει και κανένας άλλος ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες, εχω την 1536 πολυ καιρο, αλλα εδω και λιγο καιρο εμφανιζει συνεχεια σφαλματα "Unfortunately, Google Play services has stopped." , KAΘΕ φορα που παω να χρησιμοποιησω το gps η μεσω οποιασδηποτε εφαρμογης που θελει την εξακριβωση της τοποθεσιας μου. το προβλημα λυνεται μονο παροδικα με τους διαφορους τροπους που εχουν αναφερθει στο ιντερνετ για το σφαλμα αυτο (unistall updates και clear cache του google play κλπ) , αλλα επανεμφανιζομαι καθε φορα που ξαναπροσπαθω. μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες, εχω την 1536 πολυ καιρο, αλλα εδω και λιγο καιρο εμφανιζει συνεχεια σφαλματα "Unfortunately, Google Play services has stopped."

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6398982#post6398982

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει / ανεβάσει την γραμματοσειρά απο την custom ROM του Kadilak;
https://www.dropbox.com/s/amvdbywcte7o18k/OpenSans-Regular.ttf?dl=0

Αυτή είναι για να την εφαρμόσεις από το theme manager.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

Έβαλα πρόσφατα τη ρομ του kandilak. Ενώ τρέχει κομπλέ και δεν έχω αντιμετοπίσει κάποιο πρόβλημα, δεν έχω ενεργό το gyroscope. Έπεσε στα χέρια μου ένα VR kit και σκέφτηκα θα είχε πλάκα να το δοκιμάσω. Μπορώ να κάνω κάτι; Στα specs του τηλεφώνου βλέπω πως υπάρχει κανονικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

gyroscope δεν έχει φιλε μου

Χμμμ

Παράξενο γιατί το έχω δει να το βάζουν στα specs.

Όπως εδώ που είδα στα γρήγορα http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-A806-A8-Octa-Core-4G-Mobile-Phone-MTK6592-Android-4-4-2G-RAM-16G/311331_2003607954.html

μούφα η ιστορία;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος , νομίζω ότι για να δουλέψει το VR χρειάζεται compass και τέτοια δεν έχει το Α806.

 

Εξαρτάται, πχ ένα app που έτρεξα μου έγραφε no gyroscope detected. Δε γνωρίζεις κάτι να φανταστώ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

να ρωτησω κατι επειδη μου επεσε το κινητο κατω και απο την αριστερη πλευρα εχε σταματησει να λειτουργει το touch οπως και το κουμπι της επιλογης.

πηγα να το φτιαξω και με ενημερωσαν πως δεν υπαρχει ανταλακτικο. ξερει κανενας καμια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Το ανταλακτικό μπορείς να το βρεις εδώ. Αν μπορείς να το περάσεις μόνος σου έχει καλός, αλλιώς θα πρέπει να το πας σε μάστορα να σου το περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια ερωτηση...

Ξερει κανεις γιατι μου κολλαει (παγωνει) η οθονη του κινητου οταν ειμαι στο internet?

Για να ξεκολησει πρεπει να πατησω το power να βγω απο το internet και μετα να μπω παλι.

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια ερωτηση...

Ξερει κανεις γιατι μου κολλαει (παγωνει) η οθονη του κινητου οταν ειμαι στο internet?

Για να ξεκολησει πρεπει να πατησω το power να βγω απο το internet και μετα να μπω παλι.

Ευχαριστω πολυ...

 

Στο ιντερντετ γενικά? αν μπαίνεις με κάποιο συγκεκριμένο browser δοκίμασες απεγκατάσταση και εγκατάσταση της εφαρμογής πάλι?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Είχα πάει πρόσφατα στο εξωτερικό και παρατήρησα ότι πρώτον δεν άλλαξε αυτόματα η ώρα (όπως έκανε στο παλιό μου galaxy S plus) και είχε στην αρχική οθόνη κλειδώματος ώρα ελλάδας και πεκίνου. Έψαξα να βρω μήπως τα αλλάξω αλλά εις μάτην. Γνωρίζει κανείς τιποτε αντίστοιχο;

Δεν εννοώ φυσικά πως απλά να αλλάξω την ώρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ξαφνικα μετα απο ενα χρονο το κινητο της γυναικας μου ξεκινησε περιεργη συμπεριφορα.

 

1. Σε chrome κανει που και που redirect σε site με διαφημισεις ενω εχω καιρο εγκατεστημενο το adaway. Βεβαια δεν εμφανιζονται οι διαφημισεις αφου τις μπλοκαρει η εφαρμογη

 

2. Απο 2 ως και 10 φορες την ημερα εμφανιζεται ενα γκρι κουτι στην οθονη πανω ψηλα με διαφορες διαφημισεις τυπου... Mail client etc...

 

Τι σκαναρισματα εκανα, τι antiviruw antitrojan etc κανενα δεν βρισκει κατι

 

Απεγκατεστησα τον chrome και μαλιστα εσβησα με το es και τον φακελλο

 

Τιποτα.....

 

Τωρα σκεφτομαι να τα σβησω ολα. Τοταλ φορματ και να βαλω την νεα του φιλου kandilak. Καμια αλλη ιδεα για να τα αποφυγω ολα αυτα? Ευχαριστω

Edited by in2dark
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως δεν υπάρχει λόγος να τα αποφύγεις..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σκεφτομαι να τα σβησω ολα. Τοταλ φορματ και να βαλω την νεα του φιλου kandilak. Καμια αλλη ιδεα για να τα αποφυγω ολα αυτα? Ευχαριστω

Ποια έκδοση έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σκεφτομαι να τα σβησω ολα. Τοταλ φορματ και να βαλω την νεα του φιλου kandilak. Καμια αλλη ιδεα για να τα αποφυγω ολα αυτα? Ευχαριστω

 

Βγαλε τον es, ειχε ανακοινωθει στο twitter οτι κρυβει worm που παρακολουθει τα data του χρηστη και δημιουργει διαφορα κουφα στη συσκευη. Για πετα τον και παρακολουθησε τη συσκευη πως παει μετα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τον es, ειχε ανακοινωθει στο twitter οτι κρυβει worm που παρακολουθει τα data του χρηστη και δημιουργει διαφορα κουφα στη συσκευη. Για πετα τον και παρακολουθησε τη συσκευη πως παει μετα.

 

Καλα αυτο δεν περιμενα να το ακουσω... Νομιζα πως ο es ειναι αυτος που ολη η κοινοτητα χρησιμοποιει. Τον εχω και στο δικο μου λενοβο χωρις θεματα... Ποιον να βαλω με root δυνατοτητες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...