Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται να αναβαθμίσω το android του κινητού μου στη νεότερη έκδοση;

Έχω android 4.4.2

 

Δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση του κινητού (Ενημέρωση συστήματος), διότι θέλω να συνεχίσω να έχω την VIBEUI_V2.0_1447_7.39.1_DEV_A806 (Eκτός και αν υπάρχει τίποτα καινούργιο που να χει ελληνικά κτλπ και να είναι αψογη). :) :D

Δεν εχει βγει αλλη εκδοση εκτος απο 4.4.2.

Εχεις την 1447 και η νεοτερη ειναι η 1536 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206 η οποια εχει σχεδον παντου ελληνικα σε σχεση με την 1447 οπου δεν εχει παντου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Εχω την VIBEUI_V2.0_1536_ST_A806_rgxk_Multi _light του φίλου kandilak

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του yahoo mail . Ενώ πριν λειτουργούσαν , ξαφνικά παρατήρησα ότι πλέον δεν λειρουτγούν.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι πότε ακριβώς σταμάτησαν να λειτουργούν!

 

Αντίθετα οι ειδοποιήσεις του gmail λειτουγρούν κανονικά!

 

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά ?

Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργία εξοικονόμησης ενεργειας σταματάνε οι ειδοποιήσεις ακόμα και από τις εφαρμογές που έχουμε επιλέξει να μην τις κλείνει ο cleaner;
Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργία εξοικονόμησης ενεργειας σταματάνε οι ειδοποιήσεις ακόμα και από τις εφαρμογές που έχουμε επιλέξει να μην τις κλείνει ο cleaner;

 

Mπορείς να επιλέξεις ποιες εφαρμογές δεν θες να πεφτουν σε βαθη υπνο

 

Διαχείριση ενέργειας - > deep sleep

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νου επεσε νερο στο ηχείο και απο τότε όταν κανω κλήση ειναι χσλια η συνομιλία, σαν να μικροφωνιζει. Μπορω να κανω κάτι να το αντιμετωπισω η να ψαξω να βρω ηχείο
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε ένα βάζο ρυζι για δυο μέρες. Αν δε φτιάξει, θες ηχειο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!εχει η κοπελα μου το κινητο περιπου 4 μηνες και σε μεσες γραμμες ειναι ευχαριστημενη ομως παραπονιεται συνεχως για ενα θεμα..αρκετες φορες οταν μιλαει απτο τηλεφωνο και οχι απο handsfree την πιανει πονοκεφαλος και το νιωθει εντονα..εχει θεμα το κινητο?ο δεικτης sar σε τι επιπεδα βρισκεται?γνωριζει καποιος???λετε με καποια αναβαθμιση να αλλαξει τιποτα???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!εχει η κοπελα μου το κινητο περιπου 4 μηνες και σε μεσες γραμμες ειναι ευχαριστημενη ομως παραπονιεται συνεχως για ενα θεμα..αρκετες φορες οταν μιλαει απτο τηλεφωνο και οχι απο handsfree την πιανει πονοκεφαλος και το νιωθει εντονα..εχει θεμα το κινητο?ο δεικτης sar σε τι επιπεδα βρισκεται?γνωριζει καποιος???λετε με καποια αναβαθμιση να αλλαξει τιποτα???

Για πόσες ώρες τέτοιας χρήσης μιλάμε?

Link to comment
Share on other sites

για λιγα λεπτα καθε μερα..μου λεει οτι αμεσως οταν μιλαει για λιγο την πιανει πονοκεφαλος.. τι δεικτη εχει το κινητο??
Link to comment
Share on other sites

Δε φαινεται φυσιολογικό κάτι τέτοιο.. Είναι σχεδόν ανθρωπινως αδυνατο να σε πιάσει πονοκέφαλος με την ακτινοβολία ενός κινητού για λιγα λεπτά. Εκτός και αν εχει ανάστημα μωρού παιδιού. Πάντως το bluetooth είναι μια καλή λύση σε κάθε περίπτωση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ειδοποιηση απο ποια εφαρμογη ειναι?

12802856_10207082941485224_918492408745938932_n.jpg?oh=9ae253fa058cd3d677cdb9b2a08204e1&oe=56E00B8F

παρατεταμένο πάτημα παν στην ειδοποίηση, θα σου βγάλει το κουμπάκι "πληροφορίες". Πατα το να δεις ποια εφαρμογή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ δεν το ηξερα!

Άσχετο, αλλα τη γραμματοσειρα πως την άλλαξες?

Κατεβαζεις την γραμματοσειρα comfortaa απο εδω http://www.fontsquirrel.com/fonts/comfortaa / και την βαζεις μεσα στο κινητο στο φακελο font που ειναι στο φακελο themecenter.

Μετα βγαινεις, πας στην εφαρμογη themecenter (κεντρο θεματων)/ Γραμματοσειρα/ και επιλεγεις την comfortaa bold.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το lenovo Α806 απο τον Οκτωβριο του 2014 το χα παραγγειλει απο minideal 140 ευρω. εδω και 2 εβδοαμαδες αρχισε να κανει ακαποιες φορες επανεκκινηση ιδιαιτερα οταν μιλουσα. Τωρα τελευταια κανει διαρκως επανεκκινηση. Στην ουσια εχει αχρηστευτει το κινητο. Αυτο γινεται ιδιαιτερα οταν βαζω την καρτα sim. ΧΩρις την καρτα μποτω και τ ανοιγω αν και σημερα αρχισε να κανει νερα και χωρις την καρτα. Σταθεροποιειται μονο οταν το βαζω για φορτιση. Γνωριζει καποιος κατι?????

Παρεπιπμτοντως εκανα και απαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι τα ιδια....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,έχω ένα θεματάκι με το κινητό.Όταν ανοίγω το internet και θέλω να μπω σε κάποια σελίδα, μου εμφανίζει αυτόματα κάθε λίγο , εφαρμογές και παιχνίδια από το Play Store και κάπου καταντάει ενοχλητικό το όλο θέμα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σταματήσω αυτό?

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Για να μην εχεις γενικα προβληματα με διαφημισεις βαλε το adfree απο εδω http://adfree.odiousapps.com/ μπες με τον browser του κινητου/ πατα στο Download Adfree/ και κατεβασε το αρχειο/ καντο εγκατασταση/ ανοιξε το και κανε αυτα που θα σου γραψει (στην αρχη θα πατησεις Bootup Normally/ skip/ μετα το download & install hosts/ και μετα επανεκκινηση).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή έχω καιρό να μπω στο forum θέλω λιγο την βοηθεια σας. Από χτες το κινητό αργει πολύ, τρώει κολληματα και στο restart του παιρνει 3-4 λεπτα μεχρι να μπει στο μενου πραγμα που δεν εκανε..

 

vibeui_v2.0_1516_7.195.1_st_a806 εχω τωρα του Κάντιλακ. Τι προτείνετε να βάλω και πως θα ήθελα εναν οδηγο βημα βημα αν γινεται γιατι ειναι επαγγελματικο εργαλειο το κινητο και αν με αφήσει θα έχω πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

...........

Τι προτείνετε να βάλω και πως θα ήθελα εναν οδηγο βημα βημα αν γινεται γιατι ειναι επαγγελματικο εργαλειο το κινητο και αν με αφήσει θα έχω πρόβλημα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

Δοκίμασε με την 1η μέθοδο. Αν τα κολλήματα συνεχίζουν τότε ξαναβαλε την με την 3η μέθοδο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

Δοκίμασε με την 1η μέθοδο. Αν τα κολλήματα συνεχίζουν τότε ξαναβαλε την με την 3η μέθοδο.

 

δεν θυμαμαι καθολου τι ειναι το twrp και πως δουλευει... Μην με βρισεις!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε βρίσω γιατί δεν είναι δικό μου πρόβλημα αυτό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά αφού έχεις βάλει πριν την δική μου 1516, το twrp είναι ήδη το recovery του τηλεφώνου σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε βρίσω γιατί δεν είναι δικό μου πρόβλημα αυτό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά αφού έχεις βάλει πριν την δική μου 1516, το twrp είναι ήδη το recovery του τηλεφώνου σου.

 

Ωραία θα μπορούσες να μου στείλεις έναν οδηγό πως να περάσω την καινούρια rom αναλυτικα γιατί την προηγούμενη μου την πέρασε φίλος μου ο οποίος έχει φύγει πλέον και εγώ δεν σκαμπάζω και πολλά. Αν δεν σου ειναι κοπος θα με βοηθούσες πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...