Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το Location services...

 

Έχω ανοιχτό το GPS και το 3G αλλά στο Facebook και στο Instagram μου βγάζει ότι "η φόρτωση της τοποθεσίας απέτυχε".

Έχει κανείς καμία ιδέα ?

 

Υπάρχει τρόπος όταν έρχονται ειδοποιήσεις ν΄ανάβει η οθόνη πέρα από την ηχητική ειδοποίηση ?

 

Έχω την 1447

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει τρόπος όταν έρχονται ειδοποιήσεις ν΄ανάβει η οθόνη πέρα από την ηχητική ειδοποίηση ?

 

Έχω την 1447

 

Στο viber που ξερω, υπάρχει αυτό μεσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Σε αυτα δεν ξερω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση ποια η διαφορα της 1447 ST απο την 1447 DEV????

 

Stable Version και Developer Version αντίστοιχα....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

http://www.gdliwei.com/detail-produit_c.php?ref=620 Σκέφτομαι να πάρω αυτά για το Α806 που έχω γνωρίζει κανείς εαν μπορούν να συνδεθούν?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μη μπορουν...;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού του Bt κάτω δεξιά στις τελιτσες έχει επιλογή να αλλάξεις τον χρόνο που θα είναι ορατό
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο συμβαινει παντα, για να συνδεθει και μετά να μην ειναι ορατο απο αλλες συσκευες. Και να μην καταναλωνει και μπαταρια.. Εκτός και αν το ορισεις να ειναι συνεχως ορατή

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Vickmall.com

Το δίνει έτοιμο, στα 136.31€.

Απλά μετά αφαιρείς ή παγώνεις εφαρμογές, σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ μέσα.

http://i.imgur.com/Lay7Izt.png

Eγω το μεσημερι το παρηγγειλα στα $159.99, πως βρηκες εσυ αυτη την τιμη?

Δυστυχώς μόνο αυτό(και 2 άλλα που τα δίνουν σε όλους).Δεν ήμουν για πολλά παρακάλια γιατί περίμενα να κυκλοφορήσει για να το πάρω.

Τελικα μου δωσανε φορτιστη αυτοκινητου, δευτερη θηκη δερματινη και ακουστικα (μαζι θηκη σιλικονης και μεμβρανη)

Link to comment
Share on other sites

1)Eγω το μεσημερι το παρηγγειλα στα $159.99, πως βρηκες εσυ αυτη την τιμη?

 

2)Τελικα μου δωσανε φορτιστη αυτοκινητου, δευτερη θηκη δερματινη και ακουστικα (μαζι θηκη σιλικονης και μεμβρανη)

1) Δεν υπάρχεις λέμε !!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Μεταξύ δολλαρίου και ευρώ υπάρχει μια διαφορά.Για δες την.....;)

2)Τώρα που υπάρχει ανταγωνισμός,αυξάνονται τα δώρα......και πέφτει και η τιμή!Εγώ το πήρα από τους 1ους και τα ακουστικά δεν υπήρχαν ακόμα.Και ο φορτιστής που μ'έδωσαν πολύ ήταν....!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα.

Εχω παραγγειλει το συγκεκριμενο κινητο απο minideal και το περιμενω. Δεν ξερω επομενως ακομα ποια ROM θα εχει φρασαρισμενη. Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Εφοσον δεν ειχα ψαχτει προτου το παραγγειλω, ζητησα απο το μαγαζι να μου αφαιρεσουν τις κινεζικες εφαρμογες. Εαν φλασαρω καινουρια ROM οπως προτεινετε εδω (που και σκοπευω να κανω), θα επιστρεψουν οι εφαρμογες και θα αντιστραφουν τα προβληματα που λετε πως προκαλει η απουσια τους;

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν υπάρχεις λέμε !!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Μεταξύ δολλαρίου και ευρώ υπάρχει μια διαφορά.Για δες την.....;)

2)Τώρα που υπάρχει ανταγωνισμός,αυξάνονται τα δώρα......και πέφτει και η τιμή!Εγώ το πήρα από τους 1ους και τα ακουστικά δεν υπήρχαν ακόμα.Και ο φορτιστής που μ'έδωσαν πολύ ήταν....!

https://www.evi.com/q/convert_$159.99_to_euros

€141.41 δεν ειναι? 'Η πιαστηκα κοροιδο?:ninja:

 

2 φεβρουαριου ειχα κανει παραγγελια και για εναν αλλον φιλο μου και μου δωσανε τα ιδια χωρις τον φορτιστη, τωρα (και χωρις καμια τρελλη πιεση) μου δωσανε και φορτιστη.

Εγω το ειχα παρει το κινητο τον Νοεμβριο απο το minideal χωρις δωρα.:( Τωρα κανονιζω δωρα για τους φιλους μου.:p

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλη σας ημέρα!μετα απο ερευνα αγοράς,κατέληξα στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού.έπειτα κατέληξα και στην εταιρεία αποστολής,και το βρήκα στο to2c με όλα τα extra που θέλω,κ με κανά δωράκι που δίνουν,στα 168$.απορίες: όταν τους σημειώσω "as gift" για τα φθηνά μεταφορικά,γράφουν αυτοί στα απαντητικά ότι το έκαναν,και λένε κάτι για 20-30$.πληρώνεις δλδ κερατιάτικα ακόμα κ έτσι? Κ αν ναι,πως γίνεται να μην πληρώσω καθόλου μεταφορικά? Το ίδιο αν δεν κάνω λάθος παρατήρησα και στο minideal, κ στο vickmall. Επισης κατι σημαντικό.handsfree ρε παιδιά υπάρχουν μεσα στην συσκευασία? Και τέλος,οσον αφορα την rom,να τους πω να μου φλασάρουν κάποια συγκεκριμένη?η μαμίσια του,lagάρει σε κάποιες εφαρμογές?κ αν ναι,ποιά rom να τους πω να μου φλασάρουν? Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά για τις όποιες απαντήσεις!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλη σας ημέρα!μετα απο ερευνα αγοράς,κατέληξα στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού.έπειτα κατέληξα και στην εταιρεία αποστολής,και το βρήκα στο to2c με όλα τα extra που θέλω,κ με κανά δωράκι που δίνουν,στα 168$.απορίες: όταν τους σημειώσω "as gift" για τα φθηνά μεταφορικά,γράφουν αυτοί στα απαντητικά ότι το έκαναν,και λένε κάτι για 20-30$.πληρώνεις δλδ κερατιάτικα ακόμα κ έτσι? Κ αν ναι,πως γίνεται να μην πληρώσω καθόλου μεταφορικά? Το ίδιο αν δεν κάνω λάθος παρατήρησα και στο minideal, κ στο vickmall. Επισης κατι σημαντικό.handsfree ρε παιδιά υπάρχουν μεσα στην συσκευασία? Και τέλος,οσον αφορα την rom,να τους πω να μου φλασάρουν κάποια συγκεκριμένη?η μαμίσια του,lagάρει σε κάποιες εφαρμογές?κ αν ναι,ποιά rom να τους πω να μου φλασάρουν? Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά για τις όποιες απαντήσεις!

 

 

επειδή ετοιμαζω και εγω την παραγγελία, προσθετω ένα ακομα ερωτημα στου Vasileios26. Σε ποιο από τα δυο site απ'οσο γνωρίζετε flashαρουν την 1447 (που από αυτά που διαβασα είναι η καλυτερη) στο vickmall ή στο to2c;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενεργοποιώντας το bluetooth στην συσκευή, μου δείχνει ότι είναι ορατή μόνο για 1 λεπτό

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί ενεργοποιώντας το bluetooth στην συσκευή, μου δείχνει ότι είναι ορατή μόνο για 1 λεπτό

 

Ναι, αυτο συμβαινει παντα, για να συνδεθει και μετά να μην ειναι ορατο απο αλλες συσκευες. Και να μην καταναλωνει και μπαταρια.. Εκτός και αν το ορισεις να ειναι συνεχως ορατή

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Eγω το μεσημερι το παρηγγειλα στα $159.99, πως βρηκες εσυ αυτη την τιμη?

 

Σου ξέφυγε. Η τιμή που έβαλα είναι σε " € ". Εσύ γράφεις " $ ".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια στους συντάκτες του εξαιρετικού αυτού οδηγού για το A806! Δυο ερωτήσεις...

 

1. Χωρίς να μπορώ να θυμηθώ να έχω εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή (είμαι σίγουρος ότι δεν το έχω κάνει εσκεμμένα), ξαφνικά και μόνο όποτε καλώ ένα νούμερο με +ΧΧ πρόθεμα, βγαίνει στην οθόνη ένα μπλε floating bubble με τα στοιχεία της κλήσης (όπως φαίνεται στο screenshot που επισυνάπτω - Η αλλοίωση των στοιχείων έχει γίνει για ευνόητους λόγους). Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό, πώς προέκυψε και πώς απενεργοποιείται;

 

2. Γνωρίζετε με ποιον τρόπο μπορώ να περιορίσω τη χρήση του δικτύου για δεδομένα μόνο σε 2G ταχύτητα; Δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό στις επιλογές των δικτύων.

 

Σας ευχαριστώ!

 

Για όποιον τυχόν συναντήσει το πρόβλημα #1: Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται callerID και αυτή δημιουργεί το μπλε μπαλονάκι. Είναι εφαρμογή συστήματος και μπορεί να γίνει freeze ή uninstall με το Link2SD ή το Titanium, για να φύγει αυτή η ένδειξη.

 

Για το #2 κανείς;

Edited by VasPit
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το #2 κανείς;

 

Για ποιο λόγο να το κάνεις; Με 2G αποκλείεται να είσαι σε θέση να κάνεις πλοήγηση στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να το κάνεις; Με 2G αποκλείεται να είσαι σε θέση να κάνεις πλοήγηση στο internet.

 

Επειδή έχω διαρκώς ενεργοποιημένα τα δεδομένα (για λήψη e-mail, μηνυμάτων κτλ), δεν θέλω το σύστημα να προσπαθεί να βρει δίκτυο 3G, καθότι αυτό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαρκώς ενεργοποιημένα τα δεδομένα (για λήψη e-mail, μηνυμάτων κτλ), δεν θέλω το σύστημα να προσπαθεί να βρει δίκτυο 3G, καθότι αυτό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.

 

Αυτό που θες το εξηγεί πως γίνεται ο kandilak εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5934480#post5934480

Edited by kikos7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το forum.Παιδια ποια η γνωμη σας για το security της Lenovo που υπαρχει προεγκατεστημενο ,κρατημα η παγωμα?(απεγκατασταση νομιζω δεν γινεται διορθωστε με αν κανω λαθος)ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να το βγαλεις, εχει ενα σωρο λειτουργιες που θα χρειαζοσουν 500 εφαρμογες ξεχωριστα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...