Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα. Το app Mobileuncle MTK tools το κατεβάζεις από το PlayStore, μέσα από τη συσκευή σου, χωρίς να μπεις δηλαδή σε recovery mode. Φροντίζεις να έχεις στην κάρτα sd (εξωτερική ή εσωτερική) τα: TWRP recovery, official 1441 rom και Update SuperSU-v2.14.zip. Τα έχεις κάνει αυτά έτσι;

 

Παιδιά ο οδηγός είναι παλιός. Θα πρέπει να μπει η πιο πρόσφατη Rom (σήμερα είναι η 1447 multilanguage και έχει gapps κλπ.) και το πιο πρόσφατο SuperSu (2.45). Αν τα αναζητήσετε στα ποστ θα τα βρείτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το app Mobileuncle MTK tools ναι το εχω κατεβασει απο το μαρκετ ομως γιατι το playstore δεν μου το ανοιγει,(δεν ξερω αν παιζει ρολο), παντως εχει εγκατασταθει στο κινητο μου. καρτα sd εχω μεσα στο κινητο(μηπως πριν τα περασω να την εχω αδειανή?).

TWRP recovery, official 1441 rom και Update SuperSU-v2.14.zip. τα εχω αντιγραψει στη sd, δεν ξερω μηπως πρεπει αν ειναι καποιο απο αυτα zipαρισμενο, εγω τα εχω ξεζιπαρει

 

Όλα τα αφήνεις ζιπαρισμένα.

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

το app Mobileuncle MTK tools ναι το εχω κατεβασει απο το μαρκετ ομως γιατι το playstore δεν μου το ανοιγει,(δεν ξερω αν παιζει ρολο), παντως εχει εγκατασταθει στο κινητο μου. καρτα sd εχω μεσα στο κινητο(μηπως πριν τα περασω να την εχω αδειανή?).

TWRP recovery, official 1441 rom και Update SuperSU-v2.14.zip. τα εχω αντιγραψει στη sd, δεν ξερω μηπως πρεπει αν ειναι καποιο απο αυτα zipαρισμενο, εγω τα εχω ξεζιπαρει

 

Αν σου τρέχει το ΜΚΤ όλα καλά. Η κάρτα σου δεν πρέπει απαραίτητα να είναι άδεια και τα zip αρχεία πρέπει να είναι zip!!!

Link to comment
Share on other sites

Vickmall.com

Το δίνει έτοιμο, στα 136.31€.

Απλά μετά αφαιρείς ή παγώνεις εφαρμογές, σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ μέσα.

http://i.imgur.com/Lay7Izt.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σου τρέχει το ΜΚΤ όλα καλά. Η κάρτα σου δεν πρέπει απαραίτητα να είναι άδεια και τα zip αρχεία πρέπει να είναι zip!!!

 

λοιπον τα ξαναεκανα παλι απο την αρχη. Για καποιο λογο οταν μπηκα τωρα στο μενου που πατας τα 3 κουμπια στο πλαι, ανοιξε και μπηκε στο μενου που λετε. κανω το πρωτο βημα και μετα παω στο βημα που λεει να κανω : Στο home του TWRP πατάτε το "Install" και βρίσκετε και επιλέγετε το zip αρχείο της rom. Που στο καλο ειναι αυτο το αρχειο και δεν το βλεπω, τα περασα οπως μου ειπες να ειναι zip

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα,ενώ το ρύθμισα στο level 13 και σε Ring αλλά και σε Media αυτά πήγαν αυτόματα στο 0...Τι κάνω λάθος;

Το προφίλ που το βρίσκω;Πάντως έκανα και μια δοκιμή με το handsfree και οι ήχοι παίζουν κανονικά.:confused:

 

Ή πατάς το power button και πάει κατευθείαν ή μπαίνεις από το μενού στο μενού > προφίλ ήχου να είναι στο Γενικό (όπως σε όλα τα κινητά!).

 

Εκεί που αλλάζεις τις τιμές, πατάς set μετά?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ή πατάς το power button και πάει κατευθείαν ή μπαίνεις από το μενού στο μενού > προφίλ ήχου να είναι στο Γενικό (όπως σε όλα τα κινητά!).

Ωραία αυτό το έχω κάνει,άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα,τώρα...

Εκεί που αλλάζεις τις τιμές, πατάς set μετά?
πατάω set στο Ring μόλις πάω στο media και κάνω set,το Ring επανέρχεται στο 0.Αυτα τα κάνω είτε απο το etotalktools είτε από την εφαρμογή που μου είπατε και κατεβασα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο σχετικά με το handsfree,όπως σας είπα απο εκει ακουγονται οι ηχοι κανονικα.Μου προτεινε φιλος αντι να το στελνω Κινα να παω σε ενα μαγαζι που να επισκευαζει κινητα και να το δει γιατι μαλλον ειναι καποια επαφη λαθος στο ηχειο.Εχει βαση αυτο;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα ξαναεκανα παλι απο την αρχη. Για καποιο λογο οταν μπηκα τωρα στο μενου που πατας τα 3 κουμπια στο πλαι, ανοιξε και μπηκε στο μενου που λετε. κανω το πρωτο βημα και μετα παω στο βημα που λεει να κανω : Στο home του TWRP πατάτε το "Install" και βρίσκετε και επιλέγετε το zip αρχείο της rom. Που στο καλο ειναι αυτο το αρχειο και δεν το βλεπω, τα περασα οπως μου ειπες να ειναι zip

 

Σε ποια κάρτα το έβαλες; Ψάξε και στις δυο.

Link to comment
Share on other sites

αντι να το στελνω Κινα να παω σε ενα μαγαζι που να επισκευαζει κινητα και να το δει γιατι μαλλον ειναι καποια επαφη λαθος στο ηχειο.Εχει βαση αυτο;

Θα μπορούσε.. Όλα γίνονται, απλά δεν ξέρουμε.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε.. Όλα γίνονται, απλά δεν ξέρουμε.

 

Σωστό,σχετικα με το σεταρισμα του ηχου σε αλλα επιπεδα εχεις καποια ιδεα γιατι επανερχεται στο 0;

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ευχαριστώ Kandilak

Την 1447 την είχα βάλει σύμφωνα με τον οδηγό, τώρα εγκατέστησα το τελευταίο Supersu που έδωσες στο Post και το πήρε μια χαρά.

Μέσω των εφαρμογών έχω απενεργοποιήσει αυτά που φαίνονται στην πρώτη εικόνα και μέσω του Security App Manager (είχα βάλει το Link2sd αλλά πέταγε διάφορα Adds στον Browser για apps και μην πω τι άλλο και το πέταξα), έχω παγώσει αυτά στις επόμενες εικόνες.

Το DU Battery Saver μου αρέσει σαν εφαρμογή και είπα να το κρατήσω. Όταν ανοίξει όλα καλά, όταν ανοίξει ο διαχειριστής ενέργειας όλα καλά, εάν και με τα δυο ανοιχτά κλείσει κι ανοίξει ξανά η οθόνη, αρχίζουν τα μηνύματα από το Supersu.

Πριν δεν σταμάταγαν με τίποτα, τώρα με το τελευταίο Supersu μόλις κλείσω Διαχειριστή και DU σταματάνε τα μηνύματα (και η καταγραφή).

Δεν ασχολούμαι με τις εφαρμογές στο παρασκήνιο αλλά, όταν βλέπω αρχεία καταγραφής σε οποιαδήποτε εφαρμογή είτε να πληθαίνουν απότομα οι εγγραφές τους (όπως τώρα) είτε όταν δεν φαίνονται να μεγαλώνει ο όγκος του αρχείου ταχύτατα, κάτι δεν πάει καλά, οπότε και το ψάχνω.

(Δεν έχω εμπειρία στα Android αλλά έχω μια εμπειρία από Η/Υ και κάτι ψιλά από προγραμματισμό)

Επισημαίνω πάλι ότι η κατανάλωση όταν το κάνει αυτό σχεδόν τετραπλασιάζεται.

Κοίτα μπορείς να απεγκαταστήσεις - απενεργοποιήσεις ότι καταλαβαίνεις και θεωρείς ότι δεν προκαλεί πρόβλημα. Εγώ όμως δεν μπορώ να ασχολούμαι με όλα τα ανήσυχα μυαλά αυτού του forum. Σου έδωσα απάντηση τι να κάνεις πριν.

Το power manager δεν το πειράζεις ούτε βάζεις κάποια άλλη εφαρμογή να το τερματίζει. Ένα έχεις βάλει κάποια άλλη εφαρμογή να τερματίζει εφαρμογές όταν η οθόνη σβήνει και μέσα σε αυτές είναι και το power manager που και αυτό έχει μία ανάλογη λειτουργία και επίσης έχεις μλποκάρει μέσω άλλης εφαρμογής το autostart του power manager και προσπαθεί το ένα να ανοίξει και παίρνει δικαιώματα root και κάποιο άλλο πάλι ανοίγει και τερματίζει το power manager και το power manager καλέιτε να ξαναξεκινήσει από το σύστημα και το superuser του δίνει δικαιώματα αλλά και πάλι ξανατερματίζει, τότε οι πολλαπλές καταχωρήσεις έχουν νόημα. Εγώ τουλάχιστον αυτή την εξήγηση μπορώ να δώσω. Η δική μου οθόνη με τις απενεργοποιημένες εφαρμογές έχει 3 καταχωρήσεις και έχω την 1501_dev που είναι πολύ πιο βαριά σε κινέζικες εφαρμογές από την 1447 multilanguage.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα ξαναεκανα παλι απο την αρχη. Για καποιο λογο οταν μπηκα τωρα στο μενου που πατας τα 3 κουμπια στο πλαι, ανοιξε και μπηκε στο μενου που λετε. κανω το πρωτο βημα και μετα παω στο βημα που λεει να κανω : Στο home του TWRP πατάτε το "Install" και βρίσκετε και επιλέγετε το zip αρχείο της rom. Που στο καλο ειναι αυτο το αρχειο και δεν το βλεπω, τα περασα οπως μου ειπες να ειναι zip

 

Τσέκαρε και τις δυο κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό,σχετικα με το σεταρισμα του ηχου σε αλλα επιπεδα εχεις καποια ιδεα γιατι επανερχεται στο 0;

 

Έχετε μπερδέψει το τι είναι τι στην οθόνη σεταρίσματος του ήχου σε engineer mode.

Σ' αυτήν την οθόνη σετάρεις το επίπεδο έντασης του ηχείου για κάθε level της κλίμακας αυξομοίωσης ήχου.

Δηλαδή αυτό που δείχνει level 0 σημαίνει ότι όταν έχεις ρυθμίσει την ένταση στο χαμηλότερο σημείο το επίπεδο έντασης του ήχου θα είναι π.χ 116. Αν πας και αλλάξεις το level 0 σε level 1 τότε εκεί ρυθμίζεις το επίπεδο έντασης ήχου σε αυτό. Με άλλα λόγια το κάθε level είναι το βήμα αυξομοίωσης του ήχου όταν πατας μία φορά το πλήκτρο vol up ή vol down και όχι η απόλυτη τιμή έντασης ήχου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον τα ξαναεκανα παλι απο την αρχη. Για καποιο λογο οταν μπηκα τωρα στο μενου που πατας τα 3 κουμπια στο πλαι, ανοιξε και μπηκε στο μενου που λετε. κανω το πρωτο βημα και μετα παω στο βημα που λεει να κανω : Στο home του TWRP πατάτε το "Install" και βρίσκετε και επιλέγετε το zip αρχείο της rom. Που στο καλο ειναι αυτο το αρχειο και δεν το βλεπω, τα περασα οπως μου ειπες να ειναι zip

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5946168#post5946168

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια κάρτα το έβαλες; Ψάξε και στις δυο.

ψαχνω και στις 2 τιποτα. Βεβαια απο τα πολλα πατα απο δω πατα απο κει, κατι mount και δεν ξερω και εγω τι αλλο πατησα, το βρηκα και το εγκατεστησα, εβγαλε failed, μετα το ξανακανα τιποτα, μετα εκανα instal το update που εχουμε περασμενο στο φακελο, και αφου το εκανε εκανα reboot. εχει ακνει επανακινηση εδω και 30 λεπτα και δεν ξεκιναει, φανταζομαι οταν λετε οτι κανει παραπανω ωρα το πρωτο boot δεν εννοειτε μιση ωρα. Μαλλον απο τα νευρα μου μπορει και να το πεταξω απο το μπαλκονι, οποτε οποιος το θελει να σας πω την οδο να στεκετε απο κατω να το πιασει. Αστειευομαι μιας και τα νευρα μου ειναι τσαταλια. αυτα

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και στις 2 τιποτα. Βεβαια απο τα πολλα πατα απο δω πατα απο κει, κατι mount και δεν ξερω και εγω τι αλλο πατησα, το βρηκα και το εγκατεστησα, εβγαλε failed, μετα το ξανακανα τιποτα, μετα εκανα instal το update που εχουμε περασμενο στο φακελο, και αφου το εκανε εκανα reboot. εχει ακνει επανακινηση εδω και 30 λεπτα και δεν ξεκιναει, φανταζομαι οταν λετε οτι κανει παραπανω ωρα το πρωτο boot δεν εννοειτε μιση ωρα. Μαλλον απο τα νευρα μου μπορει και να το πεταξω απο το μπαλκονι, οποτε οποιος το θελει να σας πω την οδο να στεκετε απο κατω να το πιασει. Αστειευομαι μιας και τα νευρα μου ειναι τσαταλια. αυτα

 

και επειδη τωρα το κατεστρεψα πιστευω εντελως και δεν ανοιγει καθολου, παρα μονο στο μενουν με τα 3 κουμπια. Εχει κανεις καμια λυση τουλαχιστον να το επαναφερω οπως ηταν?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και στις 2 τιποτα. Βεβαια απο τα πολλα πατα απο δω πατα απο κει, κατι mount και δεν ξερω και εγω τι αλλο πατησα, το βρηκα και το εγκατεστησα, εβγαλε failed, μετα το ξανακανα τιποτα, μετα εκανα instal το update που εχουμε περασμενο στο φακελο, και αφου το εκανε εκανα reboot. εχει ακνει επανακινηση εδω και 30 λεπτα και δεν ξεκιναει, φανταζομαι οταν λετε οτι κανει παραπανω ωρα το πρωτο boot δεν εννοειτε μιση ωρα. Μαλλον απο τα νευρα μου μπορει και να το πεταξω απο το μπαλκονι, οποτε οποιος το θελει να σας πω την οδο να στεκετε απο κατω να το πιασει. Αστειευομαι μιας και τα νευρα μου ειναι τσαταλια. αυτα

βγάλε την κάρτα από το τηλεφωνο, βάλε την σε ένα usb card reader και βάλε την στο PC. Πάρε backup ότι αρχεία νομίζεις ότι χρειάζεσαι και μετά κάνε την format σε fat 32 με το sd card formatter tool. Μετά ξα ναπροσπάθησε να αντιγράψεις τα αρχεία που χρειάζεσαι και να προχωρήσεις την διαδικασία στο TWRP.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και επειδη τωρα το κατεστρεψα πιστευω εντελως και δεν ανοιγει καθολου, παρα μονο στο μενουν με τα 3 κουμπια. Εχει κανεις καμια λυση τουλαχιστον να το επαναφερω οπως ηταν?

 

Μην αγχώνεσαι. Το τηλέφωνο σου δεν έχει πάθει τίποτα που να μην μπορείς να το φτιάξεις μόνο σου. Κάνε αυτό που σου είπα.

Link to comment
Share on other sites

βγάλε την κάρτα από το τηλεφωνο, βάλε την σε ένα usb card reader και βάλε την στο PC. Πάρε backup ότι αρχεία νομίζεις ότι χρειάζεσαι και μετά κάνε την format σε fat 32 με το sd card formatter tool. Μετά ξα ναπροσπάθησε να αντιγράψεις τα αρχεία που χρειάζεσαι και να προχωρήσεις την διαδικασία στο TWRP.

 

οκ εκανα φορματ με το προγραμμα που μου ειπες, τωρα περναω τα αρχεια μεχρι να απαντησεις θα εχουν περαστει. και για να ειμαστε σιγουροι πως τα εχω σωστα, τα VIBE_UI_Flash, UPDATE-SuperSU-v2.14, κ gapps-kk-20140606-signed ειναι rar και το recovery_twrp δεν ειναι. Τωρα?

Link to comment
Share on other sites

 

οκ εκανα φορματ με το προγραμμα που μου ειπες, τωρα περναω τα αρχεια μεχρι να απαντησεις θα εχουν περαστει. και για να ειμαστε σιγουροι πως τα εχω σωστα, τα VIBE_UI_Flash, UPDATE-SuperSU-v2.14, κ gapps-kk-20140606-signed ειναι rar και το recovery_twrp δεν ειναι. Τωρα?

Χαλάρωσε λίγο γιατί τα χεις κάνει μπάχαλο.

Το Vibe_UI_flash είναι άσχετο.

Κατέβασε τα

https://mega.co.nz/#!WM4yWaQL!IuWVkjZtbu7mxQ0tr-w1IdNoXprCgqDhPFPXaJfZEyY

http://download.chainfire.eu/695/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.45.zip?retrieve_file=1

https://goo.im/gapps/gapps-kk-20140606-signed.zip

 

ακολουθείς τις οδηγίες από το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033 (αυτό που γράφω για το sp flash tool κάτω κάτω ξέχνα το)

Επίσης εσύ έχεις περασμένο το TWRP και θα ξεκινήσεις από το βήμα 7 και θα παραλήψεις τα βήματα που γράφω (11, 12, 13)

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε λίγο γιατί τα χεις κάνει μπάχαλο.

Το Vibe_UI_flash είναι άσχετο.

Κατέβασε τα

https://mega.co.nz/#!WM4yWaQL!IuWVkjZtbu7mxQ0tr-w1IdNoXprCgqDhPFPXaJfZEyY

http://download.chainfire.eu/695/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.45.zip?retrieve_file=1

https://goo.im/gapps/gapps-kk-20140606-signed.zip

 

ακολουθείς τις οδηγίες από το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033 (αυτό που γράφω για το sp flash tool κάτω κάτω ξέχνα το)

Επίσης εσύ έχεις περασμένο το TWRP και θα ξεκινήσεις από το βήμα 7 και θα παραλήψεις τα βήματα που γράφω (11, 12, 13)

 

Το recovery_twrp να μην το βαλω δηλαδη στην sd? απο τα 3 που μου εδωσες κατεβασα τα 2. το 3ο το ειχα κατεβασει ηδη γιατι το ειχα δει και αυτο το ποσταρισμα που μου αναφερεις νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

 

Το recovery_twrp να μην το βαλω δηλαδη στην sd? απο τα 3 που μου εδωσες κατεβασα τα 2. το 3ο το ειχα κατεβασει ηδη γιατι το ειχα δει και αυτο το ποσταρισμα που μου αναφερεις νωριτερα.

όχι δεν το χρειάζεσαι το recovery_twrp.img

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το χρειάζεσαι το recovery_twrp.img

 

λοιπον εβαλα αυτα τα τρια αρχεια που μου ειπες, βρησκω το zip και Swipe to Confirm Flash και γραφει με κοκκινα γραμματα failed. να συνεχισω? απο πανω παντως δεν ξερω αν σε βοηθαει που εχει διαφορα γραμματα και κινεζικα και αγγλικα στην τελευταια γραμμη γραφει E: unable to mount ' /system

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα αυτα τα τρια αρχεια που μου ειπες, βρησκω το zip και Swipe to Confirm Flash και γραφει με κοκκινα γραμματα failed. να συνεχισω? απο πανω παντως δεν ξερω αν σε βοηθαει που εχει διαφορα γραμματα και κινεζικα και αγγλικα στην τελευταια γραμμη γραφει E: unable to mount ' /system

Πριν το failed πρέπει να αναγράφει και κάτι άλλο. Τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πριν το failed πρέπει να αναγράφει και κάτι άλλο. Τι είναι αυτό?

 

installing ' /sdcard/vibeui_v2.0_1447_multiroot(μπορει να συνεχιζει κατι αλλα δεν φαινεται)

checking for md5 file

skipping md5 check:no md5 file found

verifying zip signature...

E:zip signature verification failed : 1

error flashing zip ' /sdcard/vibeui_v2.0_1447_(και παλι πρεπει να συνεχιζε εδω αλλα δεν φαινεται)

www. weibo.com/w

tfriends

και μετα αυτο που εγραψα

Link to comment
Share on other sites

installing ' /sdcard/vibeui_v2.0_1447_multiroot(μπορει να συνεχιζει κατι αλλα δεν φαινεται)

checking for md5 file

skipping md5 check:no md5 file found

verifying zip signature...

E:zip signature verification failed : 1

error flashing zip ' /sdcard/vibeui_v2.0_1447_(και παλι πρεπει να συνεχιζε εδω αλλα δεν φαινεται)

www. weibo.com/w

tfriends

και μετα αυτο που εγραψα

Αν αυτό το zip το έχεις ακόμα στον υπολογιστή σου προσπάθησε να το ανοίξεις με το winrar. Αν ανοίγει και βλέπεις τα περιεχόμενα βρες μια άλλη κάρτα SD και δοκίμασε με αυτήν να κάνεις την διαδικασία, Αν δεν ανοίγει έχει κατέβει corrupted και πρέπει να το ξανακατεβάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό το zip το έχεις ακόμα στον υπολογιστή σου προσπάθησε να το ανοίξεις με το winrar. Αν ανοίγει και βλέπεις τα περιεχόμενα βρες μια άλλη κάρτα SD και δοκίμασε με αυτήν να κάνεις την διαδικασία, Αν δεν ανοίγει έχει κατέβει corrupted και πρέπει να το ξανακατεβάσεις.

 

Το αρχειο ανοιγει κανονικα στον υπολογιστη. Αλλαξα καρτα sd την φορμαρα με εκεινο το προγραμματακι που εκανα και την αλλη πριν, περασα τα αρχεια παλι μεσα και ξαναβγαζει τα ιδια failed

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον το βρηκα. Το γραφω για να το ξερει και καποιος αλλος αν το παθει. Μολις παταμε instal βγαζει απο πανω κατι που λεει για zip αρχεια δεν θυμαμαι τωρα, ειναι παντως τσεκαρισμενο, το ξε-τσεκαρα και επιτελους προχωρησε κανονικα η διαδικασια. Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια και την υπομονη σου. Ηταν ανεκτίμητη

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο ανοιγει κανονικα στον υπολογιστη. Αλλαξα καρτα sd την φορμαρα με εκεινο το προγραμματακι που εκανα και την αλλη πριν, περασα τα αρχεια παλι μεσα και ξαναβγαζει τα ιδια failed

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον το βρηκα. Το γραφω για να το ξερει και καποιος αλλος αν το παθει. Μολις παταμε instal βγαζει απο πανω κατι που λεει για zip αρχεια δεν θυμαμαι τωρα, ειναι παντως τσεκαρισμενο, το ξε-τσεκαρα και επιτελους προχωρησε κανονικα η διαδικασια. Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια και την υπομονη σου. Ηταν ανεκτίμητη

Νομίζω ότι βρήκα τη έχεις κάνει. Πήγαινε στο TWRP και πάτα το κουμπάκι Settings και μετά το "Restore Defaults". Μετά γύρνα στην αρχική οθόνη και ξανακάνε την διαδικασία.

 

Edit: χαχα ...δεν είδα ότι με πρόλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...