Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορω να καταλαβω κατι. Εχω βαλει το πληκτρολογιο για χρηση με ενα χερι, οπου μικραινουν τα δεξια πληκτρα - 3, 6, 9- και μεγαλωνουν τα αριστερα -1, 4, 7- ωστε να πατιουνται πιο ευκολα με το ενα χερι, αλλα αυτο δε συμβαινει παντα! Αλλοτε ειναι κανονικο μεγεθος και αλλοτε για ενα χερι, στην τυχη( ; )..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Υπάρχει διαφορά μεταξύ --> Lenovo A8 A806 και Lenovo Golden Warrior A8 A806 <-- ;;;; ή είναι το ίδιο πράγμα;

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το 1ο! Τι λέτε; Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Υπάρχει διαφορά μεταξύ --> Lenovo A8 A806 και Lenovo Golden Warrior A8 A806 <-- ;;;; ή είναι το ίδιο πράγμα;

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το 1ο! Τι λέτε; Αξίζει;

Το ίδιο είναι.

Παρήγγειλε το πρώτο.

Και φυσικά αξίζει!

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Καλύτερο site παραγγελίας το Vickmall? Ελληνικα εχει τελικα το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ωστόσο δεν ισχύει για τη συγκεκριμένη συσκευή, στο πρώτο post υπάρχουν λύσεις για όλα.

Εχω διαβασειι για το vibe x2 οτι ειναι δυσκολο αλλα το δικο μας παντα μπορουσε να γινει rout, βαριουνται οι κινεζοι να το κανουν?

Στα δύο τελευταία που παρήγγειλα σε διαφορά ημερομηνίας 10 ημερών, και τα δύο ήταν unroot.

Τουλαχιστον ειχαν την 1447 ?

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω το backup που χω κάνει μέσω TWRP από την μνήμη του κινητού κ το αποθηκεύσω στο pc, δεν θα έχω κάποιο θέμα έτσι;

 

Όχι.. Το ξαναπερνας άμα θες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω κατι. Εχω βαλει το πληκτρολογιο για χρηση με ενα χερι, οπου μικραινουν τα δεξια πληκτρα - 3, 6, 9- και μεγαλωνουν τα αριστερα -1, 4, 7- ωστε να πατιουνται πιο ευκολα με το ενα χερι, αλλα αυτο δε συμβαινει παντα! Αλλοτε ειναι κανονικο μεγεθος και αλλοτε για ενα χερι, στην τυχη( ; )..

είναι ανάλογα με την κλήση που δίνεις στο τηλέφωνο η οποία είναι διαφορετική για ένα αριστερόχειρα απο ένα δεξιόχειρα.

Link to comment
Share on other sites

είναι ανάλογα με την κλήση που δίνεις στο τηλέφωνο η οποία είναι διαφορετική για ένα αριστερόχειρα απο ένα δεξιόχειρα.

Χαχα αλλαζει σα να κυλαει νερο.. Δε θα φανταζόμουν να εχουν φτασει μεχρι εκει...!

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Miui 6 Rom για το Α 806. Δε θυμάμαι αν έχει αναφερθεί. Την έχει δοκιμάσει κάποιος?

https://www.youtube.com/watch?v=onobnx7bmfk

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/miui-v6-para-a806-a808t-spanish-v5-1-30-estable.92190/

μπήκε και στο needrom αλλά η γλώσσα είναι μόνο ισπανικά-ιταλικά --> http://www.needrom.com/download/miui-v6-150130/

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Το ξαναπερνας άμα θες

 

αν έχεις τη δυνατότητα πέρνα το από διανομή linux και από το κιν στο πισι κ αντίστροφα (τα windows δεν μεταφέρουν τόσο "πιστά" τα αρχεία, για να το πω απλοϊκά.

 

μπήκε και στο needrom αλλά η γλώσσα είναι μόνο ισπανικά-ιταλικά --> http://www.needrom.com/download/miui-v6-150130/

 

Άντε και Αγγλικά..έτσι οπως πάτε θα με βάλετε πάλι στον καλό τον δρόμο (θα αρχίσω πάλι να περνάω ρομ συχνά και να τις κουτσουρεύω κιόλας..:) κ έλεγα αυτό το κινητό να μη το "πειράξω":wacko:

 

και μια ερώτηση για να καλύψουμε την απουσία του led τι εφαρμογή χρησιμοποιούμε ?? κλασσικά το no-led κάτι άλλο??

Edited by ntopas

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Άντε και Αγγλικά..έτσι οπως πάτε θα με βάλετε πάλι στον καλό τον δρόμο (θα αρχίσω πάλι να περνάω ρομ συχνά και να τις κουτσουρεύω κιόλας..:) κ έλεγα αυτό το κινητό να μη το "πειράξω":wacko:

Λογικά στο http://bbs.lenovo.com/a8/t543175/ είναι αγγλοκινέζικη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα που μου έχει σπάσει τα νεύρα. Ενώ δείχνει κανονικά ότι έχω σήμα το τηλέφωνο οποίος με παίρνει δείχνει σαν να είναι κλειστό και μου έρχεται μήνυμα για την κλίση. Δεν το κάνει συνέχεια για να σκεφτώ ότι είναι κάποια βλακεια της wind αλλά γίνετε αρκετά συχνά.

Το τηλέφωνο το έχω 10 μέρες και φοράει την 1447 DEV

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί έχουν ψωνίσει από εκεί αλλά όπως διαβάζεις λίγα Post πίσω δεν ρουταρουν πια τις συσκευές που στέλνουν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παρέλαβα το κινητάκι, από vickmall για ένα φίλο.

 

Θα πρέπει να του κάνουμε κάτι ή είμαστε οκ? Ειναί απλός -> μέτριος χρήστης

 

Ευχαριστώ

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά αξιόπιστα site που αν διαβάσεις εδώ μέσα θα δεις ότι 3-4 τα έχουμε τιμήσει δεόντως. Μην κάνω διαφήμιση σε κάποιο
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο και το vickmall έκανε root τώρα τι να σου πω. Το ζητάς από όπου το πάρεις και στην τελική και χωρίς να έρθει δόξα τον Θεό ο οδηγός στην πρώτη σελίδα λέει πως να κάνεις τα πάντα
Link to comment
Share on other sites

Έγινε ευχαριστώ. Πάντως επειδή εγώ δεν ξέρω πολλά για rout και τέτοια. Και να μην είναι ρουταρισμένο υπάρχει κάποιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εδώ κ 2 μέρες δεν μου λειτουργει το rotation κ το double click που ανοίγει την οθόνη.τα εχω κ τα 2 ενεργοποιημένα κανονικά κ χωρίς να εχω πειραξει τιποτα απλα δεν λειτουργουν.εχει κανεις ιδέα τι μπορεί να γίνεται.εχω την 1447multi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εδώ κ 2 μέρες δεν μου λειτουργει το rotation κ το double click που ανοίγει την οθόνη.τα εχω κ τα 2 ενεργοποιημένα κανονικά κ χωρίς να εχω πειραξει τιποτα απλα δεν λειτουργουν.εχει κανεις ιδέα τι μπορεί να γίνεται.εχω την 1447multi

έκανες κανένα restart?

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε καποιος οτι ακουγομαι απ`το πηγαδι, αλλα δεν το ξανακουσα και λεω οκ..
Αυτό μου λένε και εμένα. Εφόσον δεν φταίει το μικρόφωνο γιατί το ίδιο κάνει με bluetooth, τι άλλο μπορεί να φταίει;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...