Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι έχεις την 9432 rom σωστά;

Δοκίμασε αυτό --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5807935#post5807935

 

Πατριδα μου εκανες την καρδια περβολι.Ειμαι μπιτι ασχετος με αυτα και νομιζα οτι θα την βγαλω καθαρη με καμια εφαρμογη.Μαλλον θα τις φτιαξω μια μια χειροκινητα.Εκτος και αν δεχεσαι να σου κανω καμια επισκεψη να μου βαλεις ρομ,ραμ,κοκοψινια και κοκοκοψαρα στο κινητο να γινει πενα.:lol:Ε φανταστικε Kandilak???:lol:Α και πλερωμη σε μπυρες και σουβλακια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία ήταν περιττή!!

Δεν είχε IMEI η συσκευή, τα πέρασα και λειτουργεί μια χαρά!! και με 30275 στο Antutu δεν το λες και κακό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαιμου Lenovo πηρες αν δεν το χεις καταλαβει...

 

Το προηγούμενο μήνυμα μου αφορούσε το δικό σου σχόλιο!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να μετακινήσει μία εγκατεστημένη εφαρμογή από την εσωτερική μνήμη του κινητού στην εξωτερική microsd κάρτα; Και εάν ναι με ποιόν τρόπο; Ρωτάω διότι στο δικό μου που αν και είναι root (όπως το ζήτησα και μου το έστειλαν από minideal), παρόλα αυτά με κανένα τρόπο δεν μου δίνει την δυνατότητα το κινητό να μετακινήσω εγκατεστημένες εφαρμογές (όσο και εάν έχω προσπαθήσει).

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μέσα από τον αποθηκευτικό χώρο αλλάζεις από build in σε sd. Μετά την επανεκκίνηση τις μεταφέρεις.

Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πατριδα μου εκανες την καρδια περβολι.Ειμαι μπιτι ασχετος με αυτα και νομιζα οτι θα την βγαλω καθαρη με καμια εφαρμογη.Μαλλον θα τις φτιαξω μια μια χειροκινητα.Εκτος και αν δεχεσαι να σου κανω καμια επισκεψη να μου βαλεις ρομ,ραμ,κοκοψινια και κοκοκοψαρα στο κινητο να γινει πενα.:lol:Ε φανταστικε Kandilak???:lol:Α και πλερωμη σε μπυρες και σουβλακια:lol:
Προσπαθησέ το. Είναι πολύ πιο απλό απ' αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα για φίλο το Lenovo αφού είδα ότι είστε όλοι ευχαριστημένοι, σήμερα λοιπόν το vickmall ανακοίνωσε ότι την έκδοση 1447, που έχετε όλοι περασμένη, την περνάει κατευθείαν στο τηλέφωνο. Είναι root κ multi απ ότι θυμάμαι! Την έχω, γιατί ζήτησα να μου την στείλουν να την περάσω εγώ στο κινητό, αφού είναι στο δρόμο το δικό μου!

 

Αν κάποιος την θέλει, να την στείλω. Αν έχω κάνει λάθος ή είναι η ίδια με αυτή που έχετε όλοι, με συγχωρείτε για το post!!

 

Η περιγραφή του είναι η εξής:

 

VIBEUI_V2.0_1447 Version(From 12.12th)

Rooted,installed Google Play,Multi-langua,without chinese apps,can save more power

Την βρήκα την κατέβασα και την πέρασα στο τηλέφωνο. Είναι βασισμένη στην 1447_Dev και είναι Multilanguage. Θα προσπαθήσω μέχρι το βράδυ να την ανεβάσω στο MEGA (όχι το κανάλι:p ) σε μορφή που να μπορεί να εγκατασταθεί από το TWRP με τον γνωστό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

H θηκη σιλικονης που ερχεται συνηθως μαζι ειναι της προκοπης; Ή να παραγγειλω αλλη; Σκληρη πισω θηκη θα το φουσκωσει πολυ το κινητο; ειναι χοντρο;

 

Ψαξε για τις frosted θηκες. Οι jelly ειναι λιγο χοντροκομμενες...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την κατέβασα και την πέρασα στο τηλέφωνο. Είναι βασισμένη στην 1447_Dev και είναι Multilanguage. Θα προσπαθήσω μέχρι το βράδυ να την ανεβάσω στο MEGA (όχι το κανάλι:p ) σε μορφή που να μπορεί να εγκατασταθεί από το TWRP με τον γνωστό τρόπο.

Είναι καλύτερη από την 1447 St που έχουμε βάλει? Να βάλουμε αυτή κατά τη γνώμη σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια το κινητο με μια μετρια μικτη χρηση χωρις παιχνιδια βγαζει 3 μερες;

Όχι δε θα έλεγα ότι βγάζει τόσο. Με μέτρια χρήση άνοιξε κλείσε WiFi max max διήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.. Απλως ελεγα με χρηση σαν τηλεφωνο, wifi μονο για updates play store και χωρις ή ελάχιστα παιχνιδια..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία ήταν περιττή!!

Δεν είχε IMEI η συσκευή, τα πέρασα και λειτουργεί μια χαρά!! και με 30275 στο Antutu δεν το λες και κακό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το προηγούμενο μήνυμα μου αφορούσε το δικό σου σχόλιο!!

 

Πάντως για αυτά τα χαρακτηριστικά μάλλον λίγα βγάζει στο Antutu. 33046 έχω με την 1447 ST. Είναι όμως όντως LENOVO γιατί δε βλέπω να το γράφει πουθενά εκτός από το καπάκι.

Edited by teo100
Link to comment
Share on other sites

http://vifocal.com/2500mah-bl229-replacement-battery-for-lenovo-a8-a808t-batteria-batterie-batterij.html

 

Πηρα απο εκει με paypal δευτερη μπαταρια και ειναι μια χαρα. Ιδια με αυθεντικη!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια κανει 3g βιντεοκληση γιατι δεν μπορω να τη βρω με τιποτα!!! Μονο με viber και skype μπορω

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.. Απλως ελεγα με χρηση σαν τηλεφωνο, wifi μονο για updates play store και χωρις ή ελάχιστα παιχνιδια..

Με αυτή τη χρήση που λες νομίζω ναι βγάζει 3 μέρες. Ίσως το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμποδίζει κανένας να βάλεις εδώ το link?. Που κόλλησες?

 

 

 

Edit: Άσε....... το βρήκα μόνος μου.

 

Δεν το είχαν ανεβάσει πουθενά, εμένα μου την έστειλαν στο email οπότε σκέφτηκα να την πάρεις και να την ελέγξεις κιόλας...:p:p

Εμένα μου έστειλαν οδηγίες για να το περάσω με toolkit

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρατήρησα ότι στην εφαρμογή cpu-z στο battery μου βγάζει 1000mAh.κανονικά δεν πρεπε να βγάζει 2500?

όχι ότι έχω θέμα με την μπαταρία,για τη χρήση που του κάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος ,με βγάζει 3 μέρες (wifi,3g,κλήσεις και καμιά ώρα την ημέρα παιχνίδι).και γενικά το κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτή τη τιμή είναι τρομερό!

Link to comment
Share on other sites

http://vifocal.com/2500mah-bl229-replacement-battery-for-lenovo-a8-a808t-batteria-batterie-batterij.html

 

Πηρα απο εκει με paypal δευτερη μπαταρια και ειναι μια χαρα. Ιδια με αυθεντικη!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια κανει 3g βιντεοκληση γιατι δεν μπορω να τη βρω με τιποτα!!! Μονο με viber και skype μπορω

 

ΜΟΝΟ έτσι κάνεις βιντεοκλήση.

Εκείνη την καλή εποχή της βιντεοκλήσης την κάνανε μόνο τα τηλ της εποχής.

Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχαν ανεβάσει πουθενά, εμένα μου την έστειλαν στο email οπότε σκέφτηκα να την πάρεις και να την ελέγξεις κιόλας...:p:p

Εμένα μου έστειλαν οδηγίες για να το περάσω με toolkit

Γιατί δεν βάζεται το link και για μας?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για αυτά τα χαρακτηριστικά μάλλον λίγα βγάζει στο Antutu. 33046 έχω με την 1447 ST. Είναι όμως όντως LENOVO γιατί δε βλέπω να το γράφει πουθενά εκτός από το καπάκι.

 

Δεν μπορώ να βάλω και το χέρι μου στη φωτιά!! Έλεγξα τα χαρακτηριστικά του και είναι όντως έτσι όπως τα περιγράφει!! Και για τα 75 ευρώ που το πλήρωσα (Το τσίμπησα σε μία προσφορά) είναι πολύ καλό!!

Link to comment
Share on other sites

http://vifocal.com/2500mah-bl229-replacement-battery-for-lenovo-a8-a808t-batteria-batterie-batterij.html

 

Πηρα απο εκει με paypal δευτερη μπαταρια και ειναι μια χαρα. Ιδια με αυθεντικη!!!

 

Εισαι σιγουρος; γιατι οσες imitation μπαταρίες εχω παρει ειναι ή χαλασμενες ή πολυ χειρότερες από τις κανονικες..

 

παιδιά παρατήρησα ότι στην εφαρμογή cpu-z στο battery μου βγάζει 1000mAh.κανονικά δεν πρεπε να βγάζει 2500?

όχι ότι έχω θέμα με την μπαταρία,για τη χρήση που του κάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος ,με βγάζει 3 μέρες (wifi,3g,κλήσεις και καμιά ώρα την ημέρα παιχνίδι).και γενικά το κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτή τη τιμή είναι τρομερό!

 

Ειναι γνωστό προβλημα του cpuz, μη δίνεις σημασία

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

αν μου λέγατε και μένα ποια ρομ να βάλω....
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να δοκιμάσει ο Kandilak την 1447 Dev.

Μην έχεις αλλαγές ROM χωρίς λόγο...

 

σωστα!!:) θα αντέξω λίγο ακόμα αυτές τις default αποπνικτικές εφαρμογές....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος; γιατι οσες imitation μπαταρίες εχω παρει ειναι ή χαλασμενες ή πολυ χειρότερες από τις κανονικες..

 

 

 

Ειναι γνωστό προβλημα του cpuz, μη δίνεις σημασία

Η μπαταρια ειναι τελειως ιδια και στο androcensor φορτισμενη βγαζει την ιδια ταση. Στηρ αρχη κραταγε λιγοτερο αλλα τωρα κραταει το ιδιο. Εξαλλου ειναι παμφθηνη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι φτηνη, εφυγε κιαυτη η παραγγελιά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να χει παραγγειλει απο το vickmall , θελω μερικες πληροφοριες ας μου στειλει pm

εχεις πμ :)

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα με το gps.

 

Samsung handsfree δοκίμασα και δεν λειτουργούν σωστά. Δεν δούλευαν σωστά τα vol+/vol- .

Τα πατούσα και λειτουργούσαν σαν play/pause.

 

Εγώ έκανα παραγγελία αυτά JMF01

 

Σε προηγούμενο post κάποιος που τα έχει πάρει είπε ότι λειτουργούν σωστά τα κουμπιά και έχουν πολύ καλό ήχο με καλά μπάσα.

Όντως είναι καλά τα ακουστικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προχωρα αφοβα στην αγορα του ,το gps δουλευει αψογα

καθε μερα το δουλευω και ειναι τελειο και αμεσο

για hands free δεν ξερω ,αλλα ακουστικα της σονυ που εχω ειναι οκ ,αλλα και τα hands free που δινουν δωρεαν η κινεζοι (vickmall )ειναι αψογα

http://www.to2c.com/jmf01-headphone-with-mic-and-wire-control-fashion-design-full-metal-heavy-bass-3-5mm-in-ear-earphone-noise-canselling-earbud-for-mobile-phone.html

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...