Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ αν θες να το ανεβάσω κάπου να το εγκαταστήσεις.

 

edit: ορίστε το AppStore.apk

Οκ θα το κατεβασω, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω το κινητό να ανάβει η οθόνη (όταν είναι σβηστή) όταν έρχεται sms ή μήνυμα στο viber? Για το viber νομίζω βρήκα την λύση απεγκαθιστώντας το du battery που προφανώς αυτό το εμπόδιζε αν και δεν είχα πειράξει κάτι. Για το sms, χρησιμοποιώ το go sms και δεν ανάβει η οθόνη όταν έρχεται sms. Ενώ έχω την εντύπωση ότι άναβε όταν το πρωτοπέρασα. Να φταίει η εφαρμογή? Την έχω και σε ένα άλλο κινητό αλλά και δουλεύει άψογα!

 

Έχω το geenify γενικά και δεν το έχω να πρασινοποιείται, έτσι και αλλιώς τα μηνύματα έρχονται, με την οθόνη έχω θέμα. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση σε security ή power manager της lenovo? Τα έχω ξεκοκαλίσει αλλά δεν βρήκα κάποια επιλογή που να το αποτρέπει γενικά το go sms σαν εφαρμογή. Έχω την μαμίσια rom.

η stock εφαρμογή μηνυμάτων έχει τέτοια ρύθμιση στην 1445. Δες αν έχει και στην δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα την Παρασκευή απο το To2c και έχω τα εξής προβλήματα:

1. Δεν ενεργοποιείται η κάμερα (μου πρότειναν απο το To2c) να κάνω εργοστασιακή επαναφορά, δεν επανήλθε.

2. Ενεργοποιώντας το wifi βρίσκει το router μου αλλά δεν συνδέετε.

3. Μου έστειλαν απο To2C να κάνω επανεγκατάσταση της rom είναι στα Κινέζικα (http://pan.baidu.com/s/1gd9Z2Bx)

Κάποια βοήθεια πως να κάνω flash στο τηλέφωνο όπως μου προτείνουν και να εγκαταστήσω την rom (VIEUL_V2.0 9432_ST_A806)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα την Παρασκευή απο το To2c και έχω τα εξής προβλήματα:

1. Δεν ενεργοποιείται η κάμερα (μου πρότειναν απο το To2c) να κάνω εργοστασιακή επαναφορά, δεν επανήλθε.

2. Ενεργοποιώντας το wifi βρίσκει το router μου αλλά δεν συνδέετε.

3. Μου έστειλαν απο To2C να κάνω επανεγκατάσταση της rom είναι στα Κινέζικα (http://pan.baidu.com/s/1gd9Z2Bx)

Κάποια βοήθεια πως να κάνω flash στο τηλέφωνο όπως μου προτείνουν και να εγκαταστήσω την rom (VIEUL_V2.0 9432_ST_A806)

προσπάθησε με αυτόν τον οδηγό http://www.1949deal.com/blog/index.php/tag/lenovo-a806-rom/ .

Έχει ένα κενό επειδή δεν αναφέρει την εγκατάσταση των απαιτουμενων drivers. Επειδή αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ψάξω για να δώσω λεπτομέρειες περίμενε μήπως κάποιο παιδί που έχει κάνει παρόμοια διαδικασία σε βοηθήσει. Αλλιώς αργά το βράδυ τα ξαναλέμε.

 

edit: ο παραπάνω οδηγός έχει ένα λάθος. Για να ξεκινήσει το φλασαρισμα συνδεεις το τηλέφωνο χωρίς μπαταρία.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε με αυτόν τον οδηγό http://www.1949deal.com/blog/index.php/tag/lenovo-a806-rom/ .

Έχει ένα κενό επειδή δεν αναφέρει την εγκατάσταση των απαιτουμενων drivers. Επειδή αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ψάξω για να δώσω λεπτομέρειες περίμενε μήπως κάποιο παιδί που έχει κάνει παρόμοια διαδικασία σε βοηθήσει. Αλλιώς αργά το βράδυ τα ξαναλέμε.

 

edit: ο παραπάνω οδηγός έχει ένα λάθος. Για να ξεκινήσει το φλασαρισμα συνδεεις το τηλέφωνο χωρίς μπαταρία.

 

Θα περιμένω μήπως μπορέσεις να με βοηθήσεις .Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω απογνωση δεν ανοιγει καθολου!

σος

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sos voitheia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος δεν ανοιγει μετα απο αποτυχια για ροοτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειμαι σε απογνωση kandilac den anoigei katholou to thlephono.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος δεν ανοιγει μετα απο αποτυχια για ροοτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειμαι σε απογνωση kandilac den anoigei katholou to thlephono.

τι ακριβώς έκανες? όταν λες δεν ανοίγει εννοείς ότι δεν δείχνει τιποτα? ούτε λογότυπο lenovo?

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να το κανω ροοτ δεν γινοτανε.και πατησα αντι για download πατησα firmware upgrade.kai einai nekro.καταλαβαινεισ τωρα ψυχολογια χτεσ το πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι δεν δειχνει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να το κανω ροοτ δεν γινοτανε.και πατησα αντι για download πατησα firmware upgrade.kai einai nekro.καταλαβαινεισ τωρα ψυχολογια χτεσ το πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι δεν δειχνει τιποτα.

το παραπάνω είναι η απάντηση στο ερώτημα μου "τι ακριβώς έκανες "? αν είναι αυτή συγνώμη αλλά δεν μπορώ να προτείνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το παραπάνω είναι η απάντηση στο ερώτημα μου "τι ακριβώς έκανες "? αν είναι αυτή συγνώμη αλλά δεν μπορώ να προτείνω τίποτα.

το παιδί ψάχνει σχοινί. Έχει βρει την πέτρα και τη γέφυρα και του λείπει μόνο το σχοινί.

 

Ανέμενε για νεότερη απάντηση :rolleyes:

 

edit: Με AppMaster έχω σβήσει το security και διάφορες εφαρμογές και μέχρι στιγμής, 2 μέρες μετά, δεν έχω κανένα λειτουργικό πρόβλημα.

Edited by yaroglanzo
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! Έκανα χοντρή μλκ!!!! Στο sp flash πήγα να φλασάρω την 1443 αλλά διάλεξα να γίνει και φορμάτ. Τώρα δεν ανοίγει καν το τηλ ούτε το αναγνωρίζει ο υπολογιστής. Καμιά βοήθεια για να το επαναφέρουμε;! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Μόλις χθες το πήρα γμτ ;(

Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! Έκανα χοντρή μλκ!!!! Στο sp flash πήγα να φλασάρω την 1443 αλλά διάλεξα να γίνει και φορμάτ. Τώρα δεν ανοίγει καν το τηλ ούτε το αναγνωρίζει ο υπολογιστής. Καμιά βοήθεια για να το επαναφέρουμε;! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Μόλις χθες το πήρα γμτ ;(

 

μια απο τα ιδια.ωραια μας παει.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν ξέρω κάποιο link που να δίνει την 1443 για φλασαρισμα από sp flash tool. Επίσης δεν ξέρω καμία οδηγία που να κάνει root στο τηλέφωνο από sp flash tool. Με άλλα λόγια κάνετε του κεφαλιού σας. Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ψάξω για να προτείνω λύση. Νομίζω ο katagias έχει μια παραπάνω εμπειρία με το flash tool και παλιότερα είχε δώσει σε κάποιον λύση. Περιμένετε μήπως απάντηση και μην απογοητεύεστε.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν ξέρω κάποιο link που να δίνει την 1443 για φλασαρισμα από sp flash tool. Επίσης δεν ξέρω καμία οδηγία που να κάνει root στο τηλέφωνο από sp flash tool. Με άλλα λόγια κάνετε του κεφαλιού σας. Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ψάξω για να προτείνω λύση. Νομίζω ο katagias έχει μια παραπάνω εμπειρία με το flash tool και παλιότερα είχε δώσει σε κάποιον λύση. Περιμένετε μήπως απάντηση και μην απογοητεύεστε.

ευχαριστω πολυ.δεν εχω αλλη επιλογη εδω θα περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Σωθήκαμε ΠΑΙΔΕΣ!!!!! ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ!!! Θα ετοιμάσω το βράδυ αν προλάβω (αλλιώς αύριο) όλα τα απαραίτητα αρχεία με οδηγίες και στείλτε μου μνμ! Είναι πανεύκολο!
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σωθήκαμε ΠΑΙΔΕΣ!!!!! ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ!!! Θα ετοιμάσω το βράδυ αν προλάβω (αλλιώς αύριο) όλα τα απαραίτητα αρχεία με οδηγίες και στείλτε μου μνμ! Είναι πανεύκολο!

Μπράβο σου. Δώσε οδηγίες και στο άλλο παλικάρι τι να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σωθήκαμε ΠΑΙΔΕΣ!!!!! ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ!!! Θα ετοιμάσω το βράδυ αν προλάβω (αλλιώς αύριο) όλα τα απαραίτητα αρχεία με οδηγίες και στείλτε μου μνμ! Είναι πανεύκολο!
Άμα έχεις Kawasaki......:cool::cool::cool:

Στείλε μνμ τουλάχιστον στον άμοιρο τον treliarhs7 μη σαλτάρει !!!!

Link to comment
Share on other sites

@treliarhs7 παρακαλώ μην κάνεις άσκοπες συζητήσεις. Δεν είναι chat room εδώ.

Επίσης απαγορεύονται τα greeklish.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το παρελαβα κι εγω χτες. Σε πρωτη φαση δνε το πειραξα καθολου λειτουργει μια χαρα μπαινει στο ιντερνετ μιλαει σαν τηλεφωνο βγαζει φωτο πολυ καλες. Το θεμα ειναι οτι το μενου δεν εχει τοσο καλη μεταφραση στα Ελληνικα και πολλες φορες πεταει κανενα μυνημα ειδοπιησης για εφαρμογες στα κινεζικα αλαλ μικρο το κακο. Υπαρχει καποια ρομ που αν ειναι 100% Ελληνικη και αν διορθωνει αυτα τα θεματακια? Που ειναι κυριως θεματα εμφανησης οχι λειτουργικοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...