Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά, έχω ενα πρόβλημα με το 6260 μου και των εφαρμογών (c*****d) photobase και camerafx.

 

Μετά την εγκατάσταση τους η μεν 1η ανοίγει αλλά όταν επιλέξω camera βγάζει ενα Kernel error και κλείνει. Η μεν δεύτερη δεν ανοίγει καθόλου.

 

Εχει κανέις κάποια λύση ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Receive 20€ to spend on accessories and gear when purchasing a OnePlus smartphone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά, έχω ενα πρόβλημα με το 6260 μου και των εφαρμογών (c*****d) photobase και camerafx.

 

Μετά την εγκατάσταση τους η μεν 1η ανοίγει αλλά όταν επιλέξω camera βγάζει ενα Kernel error και κλείνει. Η μεν δεύτερη δεν ανοίγει καθόλου.

 

Εχει κανέις κάποια λύση ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

δοκιμασες να τις επεγκαταστησεις και μετα να τις ξαναβαλεις?αν οχι δοκιμασε το.αν παλι κανει το ιδιο κανε κανενα φορματ....αν καποιος ξερει καλυτερα ας πει. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχω ενα πρόβλημα με το 6260 μου και των εφαρμογών (c*****d) photobase και camerafx.

 

Μετά την εγκατάσταση τους η μεν 1η ανοίγει αλλά όταν επιλέξω camera βγάζει ενα Kernel error και κλείνει. Η μεν δεύτερη δεν ανοίγει καθόλου.

 

Εχει κανέις κάποια λύση ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

H πρώτη (photobase) τρέχει κανονικά όσον αφορά την επεξεργασία και προβολή των εικόνων αλλά δεν υποστηρίζει τη κάμερα του 6260 και γι' αυτό στη λειτουργία λήψης σου πετάει error και κλείνει. Η δεύτερη αν θυμάμαι δεν έχει βγάλει ακόμα συμβατή με το 6260 έκδοση, τουλάχιστον η τελευταία που έχω 2.02 δεν είναι.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτα απ' όλα ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση.

Οσον αφορά στα προβλήματα με την camera και τα 3d party applications που ανέφερα προφανώς το πρόβλημα είναι αυτό που αναφέρει ο φίλος pan82. H trial έκδοση του photobase που περιέχει το 6260 είναι μάλον νεότερη απο αυτή που προσπάθησα να εγκαταστήσω και γιαυτό έχει την συμπεριφορά που αναφέρεις.

 

Υπάρχει καποιο άλλο φωτο application που να δουλεύει με το κινητό μας ;

 

Επίσης έχω ενα πρόβλημα με το PC suite. Ολα μου δουλεύουν κανονικά εκτός οταν πάω να στέιλω SMS. Εχω εγκαταστήσει την έκδοση 6.2 που υπήρχε στο συνοδευτικό CD, καθώς και την 6.5 που κατέβασα απο την σελίδα της Nokia. Και στις δύο περιπτώσεις δεν μου έχει διαθέσιμη την επιλογή send. Σημειώνω οτι με την trial έκδοση του OPM 2.6 στέλνω κανονικά.

 

Αν ξέρει κανέις που μπορώ να βρώ την full έκδοση του OPM 2.6 c*****d θα του ήμουν υπόχρεος.

Receive 20€ to spend on accessories and gear when purchasing a OnePlus smartphone
Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα εφαρμογές πιστεύω ότι καλύτερη όλων είναι το photorite SP και πρόσφατα είναι διαθέσιμη και ή έκδοση 5.18 που έχει και night mode. Επίσης καλή εφαρμογή είναι και ο photographer που έχει πολύ καλό night mode. Οι υπόλοιπες μάλλον είναι αδιάφορες και δε δίνουν και τίποτα ιδιαίτερο αποτέλεσμα.

Για το πρόβλημα με το sms δε ξέρω γιατί δε το χρησιμοποιώ, όσον αφορά το ΟΡΜ δεν είμαι σίγουρος αν έχει κυκλοφορήσει free η 2.6 πάντως έχει κυκλοφορήσει σίγουρα κάποια που υποστηρίζει το 6260 και είναι η έκδοση 2.3 που έχω κι εγώ.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος.πως μπορω να κανω φορματ μονο στην καρτα μνημης στην εκθεση?χωρις να κανω διαγραφη...με πεταει στο μενου οταν παω στην εκθεση.
Link to comment
Share on other sites

Xthes sinevei kati tragiko sto kinito mou...ekei pou gyrisa tin othoni na traviksw fwto ksafnika esvise edelws i othoni enw to til leitoyrgoyse kanonika alla den evlepa tipota! To piga eksali simera sto Nokia Club (simeiwnw oti to exw mono 2 mines kai den mou exei pesei oute katw oute nero panw tou) kai mou ta psilomasagane oti mporei kai na plirwsw gia tin episkeui tou, alla otan irthe o texnikos mou eipe oti den eixe othoni alliws tha mou tin allaze amesws ki oti telika einai mesa sthn eggyisi! Mipws exete akousei tipota gia kanena paromio ellatwma???

Thanks paidia!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος.πως μπορω να κανω φορματ μονο στην καρτα μνημης στην εκθεση?χωρις να κανω διαγραφη...με πεταει στο μενου οταν παω στην εκθεση.

 

Φορματ μονο στον φακελο της εκθεσης δεν μπορεις να κανεις.Αν μορφοποιησεις την καρτα μνημης θα σβηστουν ολα.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι χειροκινητα μεσω ενος card reader να σβησεις οτι εχουν μεσα αυτοι οι φακελοι.Αν και δεν νομιζω να βοηθησει.

Μπορει αυτο το προβλημα να το εχει δημιουργησει καποια εφαρμογη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι καινούργιος στην παρέα του 6260. Μαλλον ακόμα δεν έχω μπεί στην παρέα. Θέλω να πάρω το κινητό στην γυναίκα μου. Και ο πιο σημαντικός λόγος είναι 3 εφαρμογές που έχω και εγώ. Το slovoed, το route66 και το smartmovie. Θέλω να ρωτήσω εάν αυτές οι εφαρμογές τρέχουν στο 6260. Μπορεί να έχει απαντηθεί πιο πάνω αλλά είναι αδύνατον να διαβάσω 78 σελίδες :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι καινούργιος στην παρέα του 6260. Μαλλον ακόμα δεν έχω μπεί στην παρέα. Θέλω να πάρω το κινητό στην γυναίκα μου. Και ο πιο σημαντικός λόγος είναι 3 εφαρμογές που έχω και εγώ. Το slovoed, το route66 και το smartmovie. Θέλω να ρωτήσω εάν αυτές οι εφαρμογές τρέχουν στο 6260. Μπορεί να έχει απαντηθεί πιο πάνω αλλά είναι αδύνατον να διαβάσω 78 σελίδες :)

Και οι τρεις λειτουργούν άψογα!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπηκε coca-cola στο 6260 μου απο το πισω μερος εκει που μπανει το handsfree και ο φορτιστης. Το φυσηξα,εβγαλα τη μπαταρια του και το πηγα στο Γερμανο οπου το φυσηξαν και αυτοι με σπρευ και το καθαρησαν, αλλα το κινητο κανει τα δικα του. Ανοιγει, μπαινει στο μενου και λεει εγγραφη καρτας SIM απετυχε(την εχω καθαρισει τη SIM και αλλωστε δεν εφτασε εκει η coca-cola) αλλες φορες κανει επανεκκινιση. Αλλες φορες δεν ανοιγει. Τωρα το εχω χωρις μπαταρια. Η μπαταρια δεν εχει προβλημα την μετρησα. Γενικοτερα δεν πηρε πολυ coca-cola, μισο δακτυλο επεσε coca-cola οποτε λιγο πηρε μεσα. Τι να κανω? Και για να το παω στη Nokia τι θα πρεπει να κανω μπας και δεν το καταλαβαινουν οτι μου επεσε coca-cola?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπηκε coca-cola στο 6260 μου απο το πισω μερος εκει που μπανει το handsfree και ο φορτιστης. Το φυσηξα,εβγαλα τη μπαταρια του και το πηγα στο Γερμανο οπου το φυσηξαν και αυτοι με σπρευ και το καθαρησαν, αλλα το κινητο κανει τα δικα του. Ανοιγει, μπαινει στο μενου και λεει εγγραφη καρτας SIM απετυχε(την εχω καθαρισει τη SIM και αλλωστε δεν εφτασε εκει η coca-cola) αλλες φορες κανει επανεκκινιση. Αλλες φορες δεν ανοιγει. Τωρα το εχω χωρις μπαταρια. Η μπαταρια δεν εχει προβλημα την μετρησα. Γενικοτερα δεν πηρε πολυ coca-cola, μισο δακτυλο επεσε coca-cola οποτε λιγο πηρε μεσα. Τι να κανω? Και για να το παω στη Nokia τι θα πρεπει να κανω μπας και δεν το καταλαβαινουν οτι μου επεσε coca-cola?

 

Aν η coca εχει εισχωρησει στην πλακετα θα υπαρξει διαβρωση,λιγο δυσκολο να μην το καταλαβουν στην νοκια . Θελει ανοιγμα το κινητο για να διαπιστωθει εαν εχει δημιουργηθει προβλημα και καθαρισμα εσωτερικα μηπως την γλυτωσει .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το ανοιξω χωρις νατο καταλαβουν στη Nokia οτι το ανοιξα? Γιατι αυτοι στο Γερμανο μου ειπαν οτι κατω απο το πισω καλυμμα αν ξεβιδωσω τις βιδες εχει ταινια ασφαλειας και θα φανει στη Nokia, ισχυει κατι τετοιο και πως μπορω να το καθαρισω? Που να παω να μου το καθαρισουν?
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το ανοιξω χωρις νατο καταλαβουν στη Nokia οτι το ανοιξα? Γιατι αυτοι στο Γερμανο μου ειπαν οτι κατω απο το πισω καλυμμα αν ξεβιδωσω τις βιδες εχει ταινια ασφαλειας και θα φανει στη Nokia, ισχυει κατι τετοιο και πως μπορω να το καθαρισω? Που να παω να μου το καθαρισουν?

 

Απο οτι ξερω τα νοκια δεν εχουν ταινια ασφαλειας .Δεν εχω ανοιξει 6260 για να σου πω στα σιγουρα .

Γνωμη μου ειναι αν θες να το σωσεις ,οσο ειναι νωρις, να το πας καλυτερα στην νοκια και να ξεμπερδευεις,μην μπλεκεις με γερμανους.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia..exo ena problima me to kinito moy 6260. prin liges meres to agorasa k thelo na peraso ton tilefoniko moy katalogo poy einai se morfi pbf apo to handset manager tis mobile action. gia to neo moy kinito 6260 exo mono card reader.yparxei kapoios tropos na to peraso i na to kano convert me kapoio programma gia na to blepei to 6260?eyxaristo poly.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω τα νοκια δεν εχουν ταινια ασφαλειας .Δεν εχω ανοιξει 6260 για να σου πω στα σιγουρα .

Γνωμη μου ειναι αν θες να το σωσεις ,οσο ειναι νωρις, να το πας καλυτερα στην νοκια και να ξεμπερδευεις,μην μπλεκεις με γερμανους.

,

 

 

Ευχαριστώ πολυ! Αφησα το κινητο ανοιχτο χωρις τη μπαταρια του για μια μερα κατω απο μια λαμπα και μετα λειτουργουσε. Αλλα βεβαια οπως ειπατε μαλλον θελει καθαρισμο (τωρα δε το χρησιμοποιω μην παθει τιποτα) και ρωτησα και ενα τυπο που επισκευαζει κινητα(ξερετε απο αυτους που πουλανε και μεταχειρισμενα) και μου λεει να του το παω να το καθαρισει. Οπως ειπε, θα βγαλει και τη πλακετα απο τη θεση της για να το καθαρισει καλα-καλα, οχι απλως με σπρευ ξεβιδωνοντας την προσοψη. Να τον εμπιστευθω? Γιατι γενικοτερα δε ξερω αν η Νοκια κανει καθαρισμο πλακετας. Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

,

 

 

Ευχαριστώ πολυ! Αφησα το κινητο ανοιχτο χωρις τη μπαταρια του για μια μερα κατω απο μια λαμπα και μετα λειτουργουσε. Αλλα βεβαια οπως ειπατε μαλλον θελει καθαρισμο (τωρα δε το χρησιμοποιω μην παθει τιποτα) και ρωτησα και ενα τυπο που επισκευαζει κινητα(ξερετε απο αυτους που πουλανε και μεταχειρισμενα) και μου λεει να του το παω να το καθαρισει. Οπως ειπε, θα βγαλει και τη πλακετα απο τη θεση της για να το καθαρισει καλα-καλα, οχι απλως με σπρευ ξεβιδωνοντας την προσοψη. Να τον εμπιστευθω? Γιατι γενικοτερα δε ξερω αν η Νοκια κανει καθαρισμο πλακετας. Τι λετε?

 

 

μην το παε σε καποιον εξω.καλυτερα στην νοκια.σιγουρα θα μπορουν να στο φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Με μολις μια μερα στην κατοχη μου και πρωην κατοχος 7610,το μονο που με απογοητευσε ηταν η καμερα.Θα ηθελα μια 1.0mp η εστω η υπαρχουσα να καλυπτει μεγαλυτερο μερος της οθονης απο το τυπικο μεγεθος αναδιπλουμενων κινητων,που καλυπτει τωρα.Μια φωτο που ανεβασα στο pc ηταν καλουτσικη.Παντως εχει μεγαλο δεικτη κεφαλογυρισματος,αφου πλεον το Ν7610 κυκλοφορει ευρεως. :cool:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το PC suite. Ολα δουλεύουν άψογα εκτός απο την αποστολή SMS. Υπάρχει κανέις που να έχει αντιμετοπίσει αντίστοιχο πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα υπάρχει και με την έκδοση που συνόδευε τη συσκευή αλλά και με την τελευταία έκδοση που κατέβασα απο το Internet. Σημειώνω οτι συνδέομαι με Infrared.

 

Ευχαριστώ

Receive 20€ to spend on accessories and gear when purchasing a OnePlus smartphone
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το PC suite. Ολα δουλεύουν άψογα εκτός απο την αποστολή SMS. Υπάρχει κανέις που να έχει αντιμετοπίσει αντίστοιχο πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα υπάρχει και με την έκδοση που συνόδευε τη συσκευή αλλά και με την τελευταία έκδοση που κατέβασα απο το Internet. Σημειώνω οτι συνδέομαι με Infrared.

 

Ευχαριστώ

 

Απο οσο γνωριζω ,η αποστολη sms δεν υποστηριζεται ακομα :(

 

 

υπάρχει τρόπος να γίνει σύνδεση serial port με bluetooth στο 6260?

 

Οχι δυστυχως :(

Δες αυτο ,αφορα και το 6260

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=705919#post705919

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος 6260. Μου φαίνεται αρκετά καλό. Προσπάθησα να διαβάσω όλα τα posts για να βρώ κάποιες απαντήσεις αλλά δεν τα κατάφερα (78σελίδες είναι αυτές). Ελπίζω να έχει κάποιος το χρόνο να μου απαντήσει.

 

1. Όταν βάζω το handsfree και δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις ή μηνύματα, ο ήχος ακούγεται και απο τα ακουστικά αλλα και απο το μεγάφωνο με αποτέλεσμα να ακούγεται και στους γύρω. Υπάρχει τρόπος να το απομονώνω και να ακούγεται μόνο απο τα ακουστικά;

 

2. Όταν παώ να κάνω εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών sis απο το pc suite, η μόνη επιλογή είναι να αποθηκευτούν στη μνήμη του τηλεφώνου. Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Kανονικα θα επρεπε να σε ρωταει που θελεις να αποθηκευσεις την εφαρμογη.Τουλαχιστον σε μενα αυτο κανει. :cool:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Στο ζητάει απο το pc suite ή αφού περάσεις την εφαρμογή στο κινητό; απο το pc suite πώς μεταφέρεις το αρχείο; πάς στην επιλογή εγκατάσταση εφαρμογών ή μεταφορά αρχείων και έπειτα κάνεις εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...