Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έφτιαξα μια πολύ καλύτερη και εμπλουτισμένη έκδοση για να εγκαταστήσετε τα Drivers και την Recovery (TWRP-Stock) πανεύκολα :)

 

Ενεργοποιείτε το USB DEBUGGING απο το κινητό.

Συνδέετε το κινητό στον υπολογιστή (ανοιχτό το κινητό) κάνετε εγκατάσταση τα Drivers πατώντας το 1.

Μετά ανάλογα ποια Recovery θέλετε να εγκαταστήσετε πατάτε και τον αντίστοιχο αριθμό.

 

 

Προσοχή είναι ΜΟΝΟ για το Android 5 Lollipop.

 

 

Download here:http://www.needrom.com/download/zte-nubia-z7-max-official-rom-v3-08/

 

http://s25.postimg.org/n6bje7n3j/558.jpg

 

To ξανά ανεβάζω για να το δούνε όλοι.Υπάρχει και στην πρώτη σελίδα.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την 1.59 της smartdigi. Εχω κανει re partition και μεγαλωσα τον χωρο αποθηκευσης. Τωρα αν θελω να παω στην 3.08 πρεπει να κανω 3 (!) firmware update? Σε 1.64,μετα σε 2.13 και μετα σε 3.08....?
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρώτα θα πας στην v1.64.Μετά στην v2.13 με το nubia tool και μετά στην v3.08.

 

Εγώ στην θέση σου πρώτα θα επανέφερα το re partition στο αρχικό μέγεθος και μετά θα έκανα τα update,γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι πρόβλημα θα μπορούσε να δημιουργήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που φοβάμαι κι εγω, οπως διαβασα... Το θεμα ειναι πως γινεται... Και με την 3.0 που κανει re partition, θα εχω παλι χωρο αποθηκευσης, ή παλι 2GB? Γενικα αξιζει να αλλαξω; ειναι μεγάλη διαδικασία...
Link to comment
Share on other sites

θα εχω παλι χωρο αποθηκευσης, ή παλι 2GB? Γενικα αξιζει να αλλαξω; ειναι μεγάλη διαδικασία...

 

Θα εχει 32g....full....Η lollipop τα εχει τα θεματακια της αλλα θα σου ελεγα να κανεις την αλλαγη για να εισαι ετοιμος όταν θα ερθει η Official που αν κρινουμε από την beta το ποσο καλη είναι τοτε πιστευω η Official θα είναι ακομα καλυτερη:up:και με ενοποιημενω εσωτερικο χωρο στα 32g......:dance:

Απλα κανε ότι σου λειε ο tigreos μη βρεθεις προ εκπλήξεων!!!!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... Πολυ δουλεια... Φανταζομαι παλι απο την αρχη εφαρμογές, ασχετος αν τα εχω backupμε το titanium?

Πρέπει να βρω τροπο να κανω το partition οπως ηταν, να βρω οδηγο για 1.64 και μετα τα αλλα... ουφ... :(

Edited by lacta13
Link to comment
Share on other sites

Αν επαναφέρεις το re partition στο αρχικό μέγεθος μετά για να πας στην v1.64 είναι πανεύκολο,κοίτα στην πρώτη σελίδα του οδηγού για λεπτομέρειες.

Από εδώ κατέβασε την v1.64.

 

Μετά για να πας από την v1.64 στην 2.03 είναι λιγάκι δύσκολο αλλά θα τα καταφέρεις .

Κανε μετάφραση στα Αγγλικά και διάβασε προσεκτικά ξανά και ξανά για να καταλάβεις πως γίνετε.

How to Update From v1.64 to v2.13

Download links

 

Και μετά για να πας από την v2.13 στην v3.08 απλά πετάς την ρομ στο κινητό μπαίνεις Recovery και κάνεις Install.

(Όπως δηλαδή και με την v1.64)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν GoSMS...

Έχει ακούσει κανείς αν θα διορθωθεί το θέμα με την υποστήριξη dual sim από την εφαρμογή με lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Νεα Lollipop 3.0.9....

Για όποιον δεν είχε προσέξει στην 3.0.8 το σημα των δικτύων ηταν και για τις 2 σιμ το ιδιο δηλαδή της σιμ1...

Ισως ειναι και το μόνο που διορθώθηκε...

Το πρόβλημα είναι οτι περνιεται με καινούριο Nubia tool και οχι μεσω recovery με ολικα wipe και τα λοιπα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Νεα Lollipop 3.0.9....

Για όποιον δεν είχε προσέξει στην 3.0.8 το σημα των δικτύων ηταν και για τις 2 σιμ το ιδιο δηλαδή της σιμ1...

Ισως ειναι και το μόνο που διορθώθηκε...

Το πρόβλημα είναι οτι περνιεται με καινούριο Nubia tool και οχι μεσω recovery με ολικα wipe και τα λοιπα....

 

τι εννοείς με αυτό; ¨ σημα των δικτύων ηταν και για τις 2 σιμ το ιδιο δηλαδή της σιμ1...¨με μπέρδεψες

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς με αυτό; ¨ σημα των δικτύων ηταν και για τις 2 σιμ το ιδιο δηλαδή της σιμ1...¨με μπέρδεψες

 

Ναι ειναι κάτι που λιγοι προσεξαν.....

Στην 3.0.8 οταν εχουμε 2 σιμ μεσα τοτε το σημα ένδειξης δικτιου(διπλα στην μπαταρία) δεν εδειχνε την καθε σιμ ξεχωριστα αλλα και τα 2 σιματα ειχαν την ενδιξει της σιμ1 η της σιμ2..καπως ετσι....παντως και σε εμενα το παρατηρησα και ισχύει το ιδιο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται να το αγορασει φιλος. Διαβαζοντας το τοπικ ειδα δυνατα και αδυνατα σημεια του κινητου και πιστευω οτι αξιζει η αγορα του. Βεβαια προβληματιστηκα λιγο με την διαδικασια αναβαθμισης σε περιπτωση που το κινητο που παραλαβει ειναι με παλαιοτερη (πριν 1.64) εκδοση για να φτασει στην τελευταια. Στην παραγγελια θεωρω σκοπιμο να ζητησω απο τους Κινεζους να το αναβαθμισουν στην τελευταια εκδοση πριν το στειλουν. Σε περιπτωση που ειτε αρνηθουν, ειτε απλα δεν το κανουν πιστευω να του το κανω εγω με λιγο προσοχη. Μια ερωτηση, μεταξυ της lolipop εκδοσης και της τελευταιας kitkat, εσεις πια προτεινετε? Ποια τα μειονεκτηματα/πλεονεκτηματα σε θεματα σταθεροτητας/κολληματων, ποιοτητας φωτογραφιας και μπαταριας μεταξυ των 2 εκδοσεων? Ευχαριστω, εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται να το αγορασει φιλος. Διαβαζοντας το τοπικ ειδα δυνατα και αδυνατα σημεια του κινητου και πιστευω οτι αξιζει η αγορα του. Βεβαια προβληματιστηκα λιγο με την διαδικασια αναβαθμισης σε περιπτωση που το κινητο που παραλαβει ειναι με παλαιοτερη (πριν 1.64) εκδοση για να φτασει στην τελευταια. Στην παραγγελια θεωρω σκοπιμο να ζητησω απο τους Κινεζους να το αναβαθμισουν στην τελευταια εκδοση πριν το στειλουν. Σε περιπτωση που ειτε αρνηθουν, ειτε απλα δεν το κανουν πιστευω να του το κανω εγω με λιγο προσοχη. Μια ερωτηση, μεταξυ της lolipop εκδοσης και της τελευταιας kitkat, εσεις πια προτεινετε? Ποια τα μειονεκτηματα/πλεονεκτηματα σε θεματα σταθεροτητας/κολληματων, ποιοτητας φωτογραφιας και μπαταριας μεταξυ των 2 εκδοσεων? Ευχαριστω, εκ των προτερων.

 

Πολυ απλα θα σου πω ότι στην 1.64 kitkat δεν υπήρχαν μειονέκτημα.... Ηταν απλά τέλεια σε ολα της... Αλλα δεν ήταν LOLLIPOP....

Για εμάς που έχουμε το μικρόβιο και θέλουμε να σκαλιζουμε είναι οι αναβαθμίσεις.... Ίσα ίσα που η 5 έχει ακομα θέματα να λύσει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα παιδιά :)

Η αναβάθμιση αφορά μόνο την ένδειξη σήματος των δυο συνδέσεων η έχει και άλλες βελτιώσεις;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Για εμας που εχουμε περασμενη την επισημη 3.08,μπορουμε να την περασουμε απλως μεσω της twrp η πρεπει να κανουμε ολοκληρη την διαδικασια?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Για εμας που εχουμε περασμενη την επισημη 3.08,μπορουμε να την περασουμε απλως μεσω της twrp η πρεπει να κανουμε ολοκληρη την διαδικασια?Ευχαριστω!

 

Εγω από ότι καταλαβα θα πρεπει να ξαναπεραστεί με καινουριο Nubia Tools από την αρχη με wipes.....

Δεν ξερω αν βρηκε κατι διαφορετικο ο Tigreos......

Από ότι συζητάνε δεν υπαρχει καποια εμφανή διαφορα εκτος από αυτό των σηματων.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περαστή με το nubia tool,γράφω λεπτομέρειες εδω v3.09

Kαι εγώ δεν πρόσεξα άλλη διαφορά εκτός από την ένδειξη σήματος και ότι φοράει ποιο καινούριο kernel.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περαστή με το nubia tool,γράφω λεπτομέρειες εδω v3.09

Kαι εγώ δεν πρόσεξα άλλη διαφορά εκτός από την ένδειξη σήματος και ότι φοράει ποιο καινούριο kernel.

 

Μπας και :ninja:ξεστραβωθηκαν:ninja: και εβαλαν και Ελληνικα????Που τετοια τυχη!!!!:mad:

Καλα εννοείτε ότι δεν την περναω.....οι Κινέζοι εχουν τρελαθεί.....θα περιμενω την Official (που πολύ πιθανω να γινει και αυτή) μια και καλη και βλέπουμε....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά όχι δεν έχει ακόμα,αν και έχουν υποσχεθεί ότι θα την κάνουν πλήρως πολύγλωσση....

Να χαίρεσαι που υπάρχει υποστήριξη από την εταιρία και βγάζουν συχνά update αυτό σημαίνει ότι προσπαθούν για το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά όχι δεν έχει ακόμα,αν και έχουν υποσχεθεί ότι θα την κάνουν πλήρως πολύγλωσση....

Να χαίρεσαι που υπάρχει υποστήριξη από την εταιρία και βγάζουν συχνά update αυτό σημαίνει ότι προσπαθούν για το καλύτερο.

 

Ναι και από ότι διαβάζω θα το υποστηρίζουν για πολύ καιρό ακόμα μιας και το Z9max τους βγήκε κομμάτι ακριβό οπως και το Z9mini δεν το προτιμούν λόγω 615 επεξεργαστη... Και ολα αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα να παραμείνει το δικό μας nubia-z7 max ακόμα πρώτο σε πωλήσεις οτι αφορά την zte φυσικά.... Αυτός ηταν και ο λόγος που ξεκίνησαν τα update απο την συσκευή μας...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας!Την περασα με την συγκεκριμενη διαδικασια και ειμαι πολυ ικανοποιημενος,μου φαινεται και πιο γρηγορη.

Μια ερωτηση μοναχα ακομα: Ενω με την 3.08 οταν εκανα wipe με την twrp και τα τικαρα ολα (πλην της sd) και ολα τα τικαρισμενα σβηνονταν,τωρα,εχοντας περασμενη την 3.09,και οντας μεσα στην twrp,oταν πανω να κανω wipe και τα τικαρω παλι ολα πλην της sd,μου βγαζει error την ωρα που παει να κανει wipe το internal storage.Που μπορει να οφειλεται αυτο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και από ότι διαβάζω θα το υποστηρίζουν για πολύ καιρό ακόμα μιας και το Z9max τους βγήκε κομμάτι ακριβό οπως και το Z9mini δεν το προτιμούν λόγω 615 επεξεργαστη... Και ολα αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα να παραμείνει το δικό μας nubia-z7 max ακόμα πρώτο σε πωλήσεις οτι αφορά την zte φυσικά.... Αυτός ηταν και ο λόγος που ξεκίνησαν τα update απο την συσκευή μας...

 

Η χρήση ενός καλού επεξεργαστή ποια είναι; Προτιμώ ένα κινητό να έχει καλύτερη κάμερα , microSD, αυτονομία κτλπ με 615 παρά κάποιο με π.χ 801 και χειρότερα χαρακτηριστικά από αυτά που προανέφερα. Το χάνω κάπου; Δεν έχω παρακολουθήσει και πολύ τις εξελίξεις με τους mobile επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...