Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο συγχρονισμός λογαριασμων στο γλυφιτζουρι, που ειναι; δεν υπαρχει ουτε στο dropdown menu, ουτε στα accounts. Εκει εχει μονο του nubia να βαλεις...

 

Ο συγχρονισμός σαν κουμπί να τον ενεργοποιείς κτλ δεν υπαρχει...τους λογαριασμούς σου όμως μπορείς να τους δεις απο τις επαφες....εκει κάπου στις ρυθμίσεις εχει και τους λογαριασμους...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με την τελευταία CMOD: Επειδή παρατηρώ ότι πέφτει γρήγορα η μπαταρία παρά τις όποιες "περικοπές" που έχω κάνει,ποιος είναι ο καταλληλότερος I/O Scheduler για μειωμένη χρήση της μπαταρίας;; Από τη μάνα του είναι ρυθμισμένο στο ROW.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Στις selfie photo, γιατι παλι βγαινει αναποδα; και πρέπει να την κανω edit για να φαινεται κανονικα. Και πριν κανω update ηταν ετσι, αλλα δεν θυμαμαι να ηταν παντα έτσι... Το χετε κι εσεις;
Link to comment
Share on other sites

Στις selfie photo, γιατι παλι βγαινει αναποδα; και πρέπει να την κανω edit για να φαινεται κανονικα. Και πριν κανω update ηταν ετσι, αλλα δεν θυμαμαι να ηταν παντα έτσι... Το χετε κι εσεις;

 

στην 3.09 όχι μια χαρά βγαίνουν οι φωτό από την μπροστινή κάμερα

Link to comment
Share on other sites

στην 3.09 όχι μια χαρά βγαίνουν οι φωτό από την μπροστινή κάμερα

Τελικα ηθελε ρύθμιση απο την καμερα την μπροστα, το mirror να ειναι κλειστό...

Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογή φωτογραφιών, εσας σας βγαζει οτι φώτο υπάρχει σε οποιαδήποτε πρόγραμμα εχετε εγκαταστησει; για την lollipop παντα... Δλδ οτι πρόγραμμα εχω, π.χ. picsart, που ειναι επεξεργασίας φωτο, μου εχει στην συλλογή αναμεσα στα άλμπουμ μου και αυτα της εφαρμογής, και σε κομματια κιολας... Και λογικα αν τα σβησω, θα μου σβηστουν και από την εφαρμογη... Τι σπαστικό...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60952[/ATTACH]

[ATTACH]60953[/ATTACH]

[ATTACH]60954[/ATTACH]

 

Δειτε σπασιμο...ειναι και αλλα... Και δεν εχει καποια επιλογη τι θα δειχνει η συλλογη... Και μπαινουν αναμεσα στα κανονικα άλμπουμ μου, ετσι καποια μου ειναι τεεερμα κατω... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλα θα πρεπει να δημιουργήσεις ενα αρχειακι π.χ. (.txt) το οποιο δεν θα εχει καποια ονομασια αλλα θα αλλαξεις την κατάληξη απο " .txt" σε " .nomedia " Και θα το ριξεις με copy past σε οσους φακεκους περιεχουν αυτες τις φωτο.... με αυτόν τον τρόπο τα προγράμματα φωτογραφιων δεν θα διαβάζουν αυτους τους φακέλους ...Μιας και αυτο το αρχειακι θα είναι "κρυφο" θα πρεπει να το διαχειριστης με καποιον file Explorer με ενεργοπιημενη την επιλογη εμφανησης κρυφων αρχειων....δες το και στο Google δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια,απο που το εχετε παρει το τερατακι?

τις καλυτερες τιμες τις βρισκω στο etotalk και fastcardtech.ειναι αξιοπιστα?εκανα και ερωτηση στο σχετικο θεμα αλλα δεν πηρα ουσιαστικη απαντηση.

τα γνωστα μαγαζια δεν βλεπω να το εχουν ' η αν το εχουν η τιμη ειναι ηψηλη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το www.to2c.com το είχα πάρει 270 ευρώ αλλά δεν το έχει πλέον σε στοκ.

 

Τώρα βλέπω σε στοκ να το έχουν τα:

 

www.banggood.com στα 340 δολάρια κάπου στα 300 ευρώ.

 

vifocal.com στα 349 δολάρια κάπου στα 306 ευρώ.

 

hotmid.com στα 359 δολάρια κάπου στα 315 ευρώ.

 

www.oppomart.com στα 369 δολάρια κάπου στα 323 ευρώ.

 

www.gearbest.com στα 385 δολάρια κάπου στα 337 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

@tigreos

αυτα τα ειδα κι εγω,αλλα οπως βλεπεις η τιμη ειναι λιγο υψηλη.

για τα 2 μαγαζια που ρωτησα ξερει κανεις κατι?

το εχουν επισης το merimobiles στα 329

και το ibuygou στα 359

Link to comment
Share on other sites

παιδια,απο που το εχετε παρει το τερατακι?

τις καλυτερες τιμες τις βρισκω στο etotalk και fastcardtech.ειναι αξιοπιστα?εκανα και ερωτηση στο σχετικο θεμα αλλα δεν πηρα ουσιαστικη απαντηση.

τα γνωστα μαγαζια δεν βλεπω να το εχουν ' η αν το εχουν η τιμη ειναι ηψηλη.

 

Εγω το πήρα από Vickmall 302 ευρω.... Πριν 4 μηνες....και για εμένα είναι το καλύτερο μαγαζι μιας και έχω πάρει απο εκει 14 τηλέφωνα μέχρι τωρα μρ απόλυτη επιτυχία και service....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πήρα από Vickmall 302 ευρω.... Πριν 4 μηνες....και για εμένα είναι το καλύτερο μαγαζι μιας και έχω πάρει απο εκει 14 τηλέφωνα μέχρι τωρα μρ απόλυτη επιτυχία και service....

 

Δυστυχως δεν το εχει ομως.

Ομως,μετα απο price match που ζητησα,το merimobiles εριξε την τιμη στα $286.99 ισοφαριζοντας αυτην του fastcardtech.

Νομιζω η τιμη ειναι εξαιρετικη για οποιον ενδιαφερεται.

Link to comment
Share on other sites

Ηχο μηνυματος πως αλλαζουμε; δεν αφηνει να βαλεις δικο σου απο οτι βλεπω... Εχει μονο κινεζιες...

 

Κανονικα βαζεις οποιον θες αρκει να εχεις βάλει τον ηχο που θες στον φακελο notification να κανεις ενα restart και να περιμενεις και κανα 10 λεπτο να διαβασει την καρτα ωστε να ενημερώσει τις λιστες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

απο αξεσουαρ,θηκες(flip) και tempered glass δλδ, τι παιζει?

εχετε παρει κατι που μπορειτε να το συστησετε?

ειδα αυτην εδω και μου αρεσε πολυ για να ειμαι ειλικρινης.http://www.oppomart.com/nubia/mofi-latest-flip-stand-leather-case-for-zte-nubia-z7-max.html

την εχει κανεις?επισης και αυτην http://www.oppomart.com/accessories/wopei-hot-selling-protective-flip-leather-case-for-zte-nubia-z7-max.html

σε tempered glass κατι πηρε το ματι μου για ultimate shield 'η καπως ετσι:) και bepak.αξιζουν?

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

απο αξεσουαρ,θηκες(flip) και tempered glass δλδ, τι παιζει?

εχετε παρει κατι που μπορειτε να το συστησετε?

ειδα αυτην εδω και μου αρεσε πολυ για να ειμαι ειλικρινης.http://www.oppomart.com/nubia/mofi-latest-flip-stand-leather-case-for-zte-nubia-z7-max.html

την εχει κανεις?επισης και αυτην http://www.oppomart.com/accessories/wopei-hot-selling-protective-flip-leather-case-for-zte-nubia-z7-max.html

σε tempered glass κατι πηρε το ματι μου για ultimate shield 'η καπως ετσι:) και bepak.αξιζουν?

 

Flip case πουνα δουλεύει τέλεια ολες οι λειτουργιες του flip και σε σωστο μεγεθος παραθυρου εχω αναφερει πιο πισω σε πολυ καλη τιμη και ποιοτητα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν το βρισκω @tsiglas,δεν πειραζει.

παντως προσανατολιζομαι περισσοτερο σε θηκη χωρις παραθυρο για την ωρα.

οσες ειδα με παραθυρο δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα.πολλα ανοιγματα...

για tempered glass κατι?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν το βρισκω @tsiglas,δεν πειραζει.

παντως προσανατολιζομαι περισσοτερο σε θηκη χωρις παραθυρο για την ωρα.

οσες ειδα με παραθυρο δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα.πολλα ανοιγματα...

για tempered glass κατι?

 

Εδω είσαι. ...

http://www.aliexpress.com/snapshot/6389917597.html?orderId=64960538962338

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

απο τις πιο ωραιες,μαλλον η πιο ωραια και elegant,θηκη με παραθυρο που εχω δει μεχρι τωρα.

απο ποιοτητα φανταζομαι θα ειναι της προκοπης αν λαβω υποψη την τιμη της...

thanks tsiglas

Link to comment
Share on other sites

απο τις πιο ωραιες,μαλλον η πιο ωραια και elegant,θηκη με παραθυρο που εχω δει μεχρι τωρα.

απο ποιοτητα φανταζομαι θα ειναι της προκοπης αν λαβω υποψη την τιμη της...

thanks tsiglas

 

Ποιότητα φανταστική κατι μεταξύ δερμα και σατεν....πολυ καλη και με μαγνητακι να μην ανοίγει...οτι αφορα τον flip case launcher (νομιζω δεν εχει ξανα αναφερθεί) κατα την διαρκεια της κλησης στο μισο παραθυρο βλέπεις την φωτο αυτου που σε καλεί(πολύ ωραια επιλογή) και στο άλλο μισω εχει καθετα την αποδοχή - απόρριψη....στην αναμονη εχει στο κεντρο την ωρα και βλεπεις και ολα τα εικονίδια της πανω μπαρας Και κατω απο την ωρα τα ρυθμιστηκα του music player...αναπαντητες,ενημερωσεις.sms κτλ τα δειχνει με τα αντίστοιχα εικονίδια. Το αυτόματο κλειδωμα-ξεκλειδωμα λειτουργει παραδειγματικα χωρις κολληματα μπερδεματα και καθηστερησεις...

 

Υπόψη ΔΕΝ χρειάζεται ξεχωριστή εφαρμογη για να δουλεψουν τα παραπανω...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτός ο flip case launcher;

Γιατί η θήκη που έχω έχει το παράθυρο πάνω και άλλο ένα κάθετο, αλλά όταν ενεργοποιω τη δυνατότητα από τις ρυθμίσεις βγάζει μόνο το κλασικό πάνω παράθυρο...

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτός ο flip case launcher;

Γιατί η θήκη που έχω έχει το παράθυρο πάνω και άλλο ένα κάθετο, αλλά όταν ενεργοποιω τη δυνατότητα από τις ρυθμίσεις βγάζει μόνο το κλασικό πάνω παράθυρο...

 

Όχι δεν καταλαβες καλα ο flip case launcher δεν τον βρίσκεις καπου είναι το πρόγραμμα που λειτουργει όταν εχεις τοποθετηση μαγνιτηκη θηκη....

Πολύ απλα η θηκη που εχεις είναι για να δουλευης το τηλεφωνο χωρις την επιλογή Smart flip (η καπως ετσι) κτλ....το καθετο παραθυρο το εχει για να κανεις αποδοχη-αποριψει της κλησης όπως θα εκανες και χωρις την θηκη....τουλαχιστων ότι αφορουσε την 4.4.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια,εχει κανεις αυτην την θηκη http://flosmall.com/accessories/nubia-z7-max-mofi-case-brown-detail να μου πει πως κλεινει?απο οτι λεει ,δεν εχει μαγνητακι.βεντουζακι δεν βλεπω οπως αυτη για παραδειγμα http://flosmall.com/accessories/nubia-z7-max-chyi-case-black-detail

Yπαρχει περιπτωση να μην εχει τπτ?:)

 

επισης,εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτο το tempered glass?http://shop.smartylife.net/accessori/nubia-z7-max-sinpan-tempered-glass-screen-protector-it.html

φαινεται καλο και λεπτο...

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...