Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Γεια σας

Θα ήθελα να μου πείτε όποιος ξέρει για την μεταμόσχευση μαλλιών και μάλιστα μιλάμε για 2η επέμβαση. Είμαι 43 χρονών και είχα κάνει πέρσι περίπου τέτοιο χρόνο και σε τώρα πήγα σε άλλες εταιρείες και φυσικά όλοι μίλαγαν για τα λάθη της πρώτης. Αυτή που είχα κάνει πήγα και φυσικά μου είπε ότι η 2η πάντα καλύπτει και άλλη επιφάνεια και φυσικά τις ατέλειες τις 1ης. Η πρώτη είναι αρκετά πιο φτηνή, κατά 1800 Ε. φτηνότερα!!! Η 2η μίλαγε για τέλειο αποτέλεσμα....και πάει λέγοντας. Σας ρωτώ φίλοι μου, αν έχετε κάνει 2η επέμβαση και πόσο ευχαριστημένοι είσαστε. Την κάνατε στην ίδια, ή σε διαφορετική εταιρεία;;; Εμένα τώρα μου μίλησαν για 1200 τριχοθυλάκια.... Εσείς πόσα περίπου έχετε κάνει;;;;;;;;

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα.Δες εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=4747

 

Υ.Γ:Καλώς ήρθες στο myphone!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hi! exo sgouro mali kirios otan megalonei......otan einai kontokoyremeno boro na to sikono me gel...otan megalonei kai valo gel, ginetai boykla...ti boro na xrisimopiiso gia na fenetai kai na menei isio???

ti akrivos kanei o pilos kai ti o afros?

proteinete kati me marka....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκέφτομαι να αφήσω λιγάκι μαλλί σαν του Μπέζου στο "Άκρως οικογενειακών"... Αν θυμάστε για μια περίοδο τα είχε λίγο μακριά... Όχι πολύ ίσα ίσα... Υπάρχει κανα site που να έχει photos και styles...?:worry: γιατί δν ξέρω αν θα μου πηγαίνει... Είπα να αφήσω λίγο το μαλλί μου και δν ξέρω πως θα είναι...

 

Προκαταβολικά thanx...:happy:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως(με το σγουρο μαλλι που εχω) τα προιοντα αφρος+λακ ειναι πρωτης αναγκης....:p

Συνηθως προτιμω Wella.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και απο το μακρύυυυυυυυυυυ και "μπουκλέ" μαλλάκι που είχα άλλαξα και το γύρισα σε κοντό μόνο με ΚΡΕΜΑ κερί της loreal έχω ηρεμήσει... :rolleyes: αν και τώρα τελευταία ξεχνάω να βάζω και είναι αλαλούμ τα μαλλιά μου :p αλλά όλοι τα προσέχουν...:lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και απο το μακρύυυυυυυυυυυ και "μπουκλέ" μαλλάκι που είχα άλλαξα και το γύρισα σε κοντό μόνο με ΚΡΕΜΑ κερί της loreal έχω ηρεμήσει... :rolleyes: αν και τώρα τελευταία ξεχνάω να βάζω και είναι αλαλούμ τα μαλλιά μου :p αλλά όλοι τα προσέχουν...:lol:

 

μεταξυ μας εγω προτιμω τα μαλλια ατιμελητα...οπως οταν ξυπναμε το πρωι π.χ...:lol: :p :O :cool:

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ μας εγω προτιμω τα μαλλια ατιμελητα...οπως οταν ξυπναμε το πρωι π.χ...:lol: :p :O :cool:

 

:confused: :worry: με είδες το πρωί βρε πουθενά...?:X έτσι τα έχω εδώ και κάποιες ημέρες...:lol: :p :lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ μας εγω προτιμω τα μαλλια ατιμελητα...οπως οταν ξυπναμε το πρωι π.χ...:lol: :p :O :cool:

 

Κι εμενα....γιατι με συμφερει...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιω αυτο εδω:

http://www.wella.gr/consumer/consumer_products/shockwaves/matrix/massive_plastic_elastic/index.jsp ,ενω τωρα πηρα το 3ο και το 4ο απο αριστερα απο εδω: http://www.got2b.gr/got2b_final_greece_part_3_web/got2b/flash/select.html

εχω (οχι κ πολυ) κοντο ισιο μαλλακι κ κανουν μια χαρα τη δουλεια τους..

Ειδικα το spray δεν το περιμενα τοσο καλο!

Παντως το massive plastic elastic της wella δεν το αλλαζω με τιποτα..

Και δεν εχω καταλαβει γιατι ενω τα υπολοιπα πρποιοντα της σειρας βγαινουν και σε μεγαλυτερο μεγεθος, αυτο βγαινει μονο σε μικρο..

Καλημερουδια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

@slide13 οντος το plastic elastic ειναι τρομερο..αλλα μετα στην αφη τα μαλλια δεν ειναι κ οτι καλυτερο..το got2b καλο?δεν εχω δοκιμασει κανενα..
Link to comment
Share on other sites

@slide13 οντος το plastic elastic ειναι τρομερο..αλλα μετα στην αφη τα μαλλια δεν ειναι κ οτι καλυτερο..το got2b καλο?δεν εχω δοκιμασει κανενα..

 

Τι να σου πω ρε φιλαρακι..

Σιγα μην εχουμε και το ιδιο μαλλι, ωστε να σου πω με σιγουρια αν θα σ'αρεσει..

Εμενα παντως μου αρεσει πολυ, ειδικα το spray..

Φσστ!, και τερμα!

:cool:

Αν και στεγνωνει καπως γρηγορα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη σαν λακ?

 

Ναι, αλλα εχει πολυ πιο καλο κρατημα..

Δηλαδη απ'τη στιγμη που θα το βαλεις στο μαλλι εχεις πολυ λιγο χρονο μεχρι να μην μπορεις πια να τα φτιαξεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω πυκνα σπαστα μαλλια!:cry: :cry:

Πως μπορω να τα αραίωσω και να τα κανω πιο λιγο πιο ισια????:confused: :confused:

Με σαμπουαν μπορω?Υπαρχουν αλλοι τροποι???

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μακριά μαλλιά σπαστά και βολεύομαι το καλοκαίρι με αφρό που μου τα κάνει με μπούκλες είναι φοβερο.....:lol:

it's nice to be important!!!!

but it's more important to be

NICE

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό βάζω της wella το massive styling steel, γιατί έχει το απίστευτο κράτημα και επιπλέον βάζεις λίγο και κάνεις.... πολλά!!! Το άσχημό του είναι ότι αν πρώτα δεν έχεις βρέξει λίγο τα μαλλιά σου κολλάει άσχημα στα χέρια σου και δεν μπορείς να φτιάξεις και τα μαλλιά σου εύκολα...

 

Α και αν βάλεις πολύ την έκανες... Μόνο με λούσιμο και ζεστό νερό φεύγει... :p:p:p

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω ημίσγουρα μαλλιά (προς το αρκετά σγουρό) "μετρίου" μεγέθους. Θέλω να τα κάνω ίσια, αλλά μόλις τα μακραίνω λίγο πρέπει να βάλω τόνους ζελέ για να τα τιθασέψω (φριζάρουν κ γίνονται πολύ σπασπά). Heeelp!!! Οι κοπέλες χρειάζονται την ομορφιά μου:p

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω ημίσγουρα μαλλιά (προς το αρκετά σγουρό) "μετρίου" μεγέθους. Θέλω να τα κάνω ίσια, αλλά μόλις τα μακραίνω λίγο πρέπει να βάλω τόνους ζελέ για να τα τιθασέψω (φριζάρουν κ γίνονται πολύ σπασπά). Heeelp!!! Οι κοπέλες χρειάζονται την ομορφιά μου:p

Μονο με μαλακτικο για να μην φριζαρουν και υπομονη να μακρυνουν λιγο ακομα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει για ένα ψαλίδι με κεραμικές πλάκες που τα ισιώνει:confused: ...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει αυτό :lol: Αν πάρεις κάποιο καλής μάρκας θα είσαι μια χαρά. Αυτά κάνουν γύρω στα 50 ευρώ (ακριβούτσικα). Ρώτα σε κάποιο Hondos Center ή σε κατάστημα με ηλεκτρικά είδη... Αλλά γενικά μην τα ισιώνεις συνέχεια, θα σου αδυνατίσουν/κάνουν ψαλίδα. Άρα όχι κάθε μέρα ίσιωμα. Κάνε και αυτό που σου λέει η sofi-k και θα δεις διαφορά :)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα της Babyliss αλλα το χω χρονια και δεν θυμαμαι ποσο κανει. Ρωτα στα Hondos. Παντως το συχνο ισιωμα οπως ειπε και η Dexter θα σου κανει ψαλιδα και θα αναγκαστεις να τα κοψεις παλι λιγο.:(

 

Και απεφυγε το ζελε και τον αφρο. Προτιμησε γαλακτωματα κατα του ογκου, οπως ενα της Organics(δεν θυμαμαι πως λεγεται:O ).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα της Babyliss αλλα το χω χρονια και δεν θυμαμαι ποσο κανει. Ρωτα στα Hondos. Παντως το συχνο ισιωμα οπως ειπε και η Dexter θα σου κανει ψαλιδα και θα αναγκαστεις να τα κοψεις παλι λιγο.:(

 

Και απεφυγε το ζελε και τον αφρο. Προτιμησε γαλακτωματα κατα του ογκου, οπως ενα της Organics(δεν θυμαμαι πως λεγεται:O ).

 

Είναι μέχρι να περάσω ένα σημείο που τα μαλλιά μου θα είναι κάπου έως τα μάτια.... μετά όλ θα μπορέσουν να γίνουν...

 

btw είχα ακούσει ότι με αυτό το ψαλίδι κρατά πάνω από 2 μέρες ίσιο.

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...