Jump to content

Προβλήματα με μηχανήματα Acer


bezoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!: :!: :wacko:

Καλησπέρα...Θα ήθελα να εκφράσω την μέγιστη δυσαρέσκεια μου για τα καταστήματα της αλυσίδας Microland και για το service της Acer σχετικά με τα laptop….Τον ιούλιο είχα την φαεινή ιδέα να αγοράσω laptop…πήγα λοιπόν μαζί με έναν φίλο να κάνω μία έρευνα αγοράς στην γνωστή Στουρνάρη κάτω στην Αθήνα...βρήκα λοιπόν ένα laptop που μου άρεσε αρκετά για το hardware που περιείχε και έτσι λοιπόν αποφάσισα να το πάρω...(πήγα και σε άλλα καταστήματα τα οποία είχαν το ίδιο μοντέλο στην ίδια τιμή και γενικά είδα οτι τα laptop έχουν σε όλα τα καταστήματα τις ίδιες τιμές...) Ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε πως τα laptop της συγκεκριμένης εταιρίας είχαν βγεί πολύ καλά και δεν παρουσιάζαν προβλήματα πολύ σπάνια.....

Αφού λοιπόν κράτησα το pc για ένα μισό μήνα περίπου...μια μέρα έπεσε τυχαία φώς πάνω στο κάλυμα του και είδα μια μικρή ρωγμή στο σημείο όπου η οθόνη «δένεται» με το υπόλοιπο μέρος του υπολογιστή! Να σημειωθεί πως τον υπολογιστή τον πρόσεχα σάν τα μάτια μου και η ρωγμή δεν οφειλόταν σε μένα... τον πήγα λοιπόν στην microland στο κατάστημα απο όπου τον αγόρασα.... μου είπε πως δεν είχε πρόβλημα να τον στείλει ο ίδιος στην αντιπροσωπεία γιατί δεν θα πιστέψουν ότι η ρωγμή δεν οφειλόταν στον πελάτη...μου πρότεινε λοιπόν να κρατήσει τον υπολογιστή να τον δει ενας τεχνικός(υπεύθυνος service) απο εκέι και να μου πεί αν είναι καλύτερα να τον πάω ο ίδιος...και έτσι έγινε..το Laptop κρατήθηκε 1 μέρα εκεί για να μου πούν τελικά να τον πάω ο ίδιος στο Μενίδι στην αντιπροσωπεία Alman Hellas…έιναι περιττό να σας πώ πως η αντιπροσωπεία είναι κυριολεκτικά κρυμμένη σε έναν δρόμο (τον οποίο δέν έχει ο χάρτης) και στον οποίο υπήρχαν μόνο ‘εργοστάσια’ τα οποία κόβαν μάρμαρα....

Τελικά μετά από μια διαδρομή 1μισι ώρας στο μενίδι κατάφερα να το βρώ....Εξήγησα στήν κοπέλα το πρόβλημα μου και μου είπε πως θα με έπαιρνε τηλέφωνο για να μου πεί αν θα το κάλυπτε η εγγύηση.....μετά απο 2-3 ώρες περίπου με πήρε τηλ και μου είπε πως το καλύπτει(Ας μου έλεγε τίποτα άλλο και θα σας έλεγα....) Εντωμεταξύ είχα και το εξής πρόβλημα με το dvd recorder δεν μου έκανε καλές κοπιες των dvd με το με το nero…και έτσι τους ξαναπήρα τηλ την επόμενη μέρα και τους είπα να το ελένξουν.....

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ>το laptop έμεινε 1 ολόκληρο μήνα και ο λόγος;;;;;

Περίμεναν ανταλλακτικό lcd cover απο το εξωτερικό επείδη δέν είχαν...ολόκληρα αντιπρωσοπεία δεν είχε ανταλλακτικάαααα!!! ΕΛΕΟΣ

 

Το μαρτύριο μου όμως δεν τελιώνει δυστυχώς εδώ....όταν πήρα το laptop μου έκανε κανονικά αντιγραφές των dvd αλλά που να φανταστώ οτι όταν έκανα copy disc (gia audio cd) τα τελευταία κομμάτια δεν θα μου τα έπαιζε.....

Ξαναπάω λοιπόν το καταραμένο μηχάνημα....στην μισητή microland...μου είπε ο υπάλληλος πως είναι προτιμότερο να το πάω ο ίδιος γιατί αμα το στείλουν αυτοί θα καθυστερήσει λιγάκι!!!(το λιγάκι μ’αρεσε...)

Του κάνω και γώ δεν νομίζω να πάρει παραπάνω απο 2 βδομάδες έτσι? Και μου κάνει οχι βέβαια.....(εννοείται πως ο Θεος ο ίδιος να κατέβαινε δεν το ξαναπήγαινα στο μενίδι για να περπατάω σαν τον μαλάκα 100 ωρες)

Αφήνω το μηχάνημα λοιπόν και τους παίρνω τηλ μετά απο 1μισι βδομάδα....μου κάνουν πως το μηχάνημα έχει φύγει απο εμάς..δεν ξέρουμε που βρίσκεται και πως δεν ξέρουμε την πρόοδο του φτιαξίματος του...μου λέει πώς μόλις έρθει θας σας πάρουμε τηλ....

Παίρνω λοιπόν αγανακτισμένος την τρίτι βδομάδα....και πάλι τα ίδια!!!!

Δεν αντέχω άλλο και παίρνω την alman hellas και μου λέει η ηλίθια κοπέλα που δεν ήταν καθόλου εξυπηρετική...πως επειδή δεν στείλατε το μηχάνημα ως ιδιώτης δεν μπορούμε να το εντωπίσουμε...(παρεπιμπτώντως οι υπάλληλοι στην άλμαν βαριούνται που ζούν....)

Μάλιστα λέω....περνάνε οι μέρες και κανένα τηλ....ξαναπαίρνω την Microland μπας και καταφέρω να μάθω πως έχει σταλεί το μηχάνημα μου και με τι όνομα μπας και καταφέρω να μάθω τι συμβαίνει....απογοήτευση αφού δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν....

Ξαναπαίρνω την άλμαν και τους λέω το serial number του laptop μπάς και βρούν τπτ....η απάντηση αρνητική,δεν βρήκαν τπτ....ξαναπαίρνω την Microland και τους λεω τι συμβαίνει....μου λένε εμείς δεν ξέρουμε τίποτα....είχα φτάσει 4 βδομάδες χωρίς υπολογιστή και να μην ξέρει ουτε το κατάστημα ούτε η αντιπροσωπεία που βρίσκεται....

Ε δεν πήγαινε άλλο του λέω του πατέρα μου κάνε κάτι,παρτους τηλ και βρίστους (εγω δεν είμαι καλός σε αυτά) και αφου έγιναν πραγματικά αμέτρητα τηλ με τον υπεύθυνο του service που μόνο υπεύθυνος δεν ήταν...καταφέραμε να μάθουμε πως to laptop βρισκόταν σε μια άλλη αντιπροσωπεία.....και μετά από 1 μήνα που δεν είχε φτιαχτεί....!!!!!!!!!!!!!!!! πάλι περιμέναν ανταλλακτικό......δεν μπορείτε να φανταστείτε το τι νεύρα είχα.....

Δεν έφτανε αυτο....αυτή ήταν όλη η βοήθεια τους....αφού περιμέναμε αλλή 1 βδομάδα μπας και μας πάρουν τηλ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Το τηλ αυτό δεν έγινε ποτέ....με αποτέλεσμα να αρχίσουν πάλι τα αμέτρητα τηλ για να πιέσει ο πανηλίθιος υπεύθυνος...την αντιπροσωπεία να το φτιάξει....να μην σας τα πολυλογώ to pc ήρθε στα χέρια μου μετά απο 1μήνα και 2βδομάδες............και αυτό χάρη στα αμέτρητα τηλ και χάρη στην φοβέρα του πατέρα μου...

Τι έχετε να πείτε??? Πραγματική απελπισία.....

Κι ομως δεν ακούσατε το καλύτερο....το πρόβλημα συνεχιζόταν....πριν μου έρθει εγκεφαλικό δοκίμασα ένα άλλο πρόγραμμα....και ευτυχώς η συγκ λειτουργία δούλευε....

Θα μου πείτε εσείς με το δίκιο σας....γιατί δεν το δοκίμαζες και με άλλο πρόγραμμα πρίν το πας για φτιάξιμο??? Γιατι όταν ειχα πρωτοαγορασει το pc μου έκανε μια χαρά copy disc (se audio cd) χωρίς πρόβλημα!!!

τι να σας πω...έχω τρελαθεί!!!!

Έχω βάσιμες υποψίες πως την δεύτερη φορα που πήγε για φτιάξιμο δεν το αλλάξανε το dvd γιατί όταν έβαλα να δω dvd ήταν ήδη ρυθμισμένο στην περιοχή 2...ενώ την πρώτη φορά που είχε ώντως αλλαχτεί....μου ξαναζήτησε περιοχή όταν έβαλα να δω μια ταινία....

 

Είμαι περίεργος να ακούσω τα σχόλια σας για όλη αυτή την απελπιστική εμπειρία.....(ελπίζω όλοι σας να καταλαβαίνετε τον όρο του συναισθήματος που ονομάζεται ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ)

Συγγνώμη αν σας κούρασα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Se katalavainw apoluta file mou ti ennoeis...simera molis irthe i paraggelia pou ekana prin apo mia vdomada,kai istera apo mia vdomada anipomonisias arxisa tis aparaitites energies oste na paiksw online cs(paragila to half life :p ) kai mou eipe oti einai lathos to key kai trellathika!

Omws i lisi den einai na neuriazeis.i lisi einai opws poli kala ekanes na piezeis giati edw ,se auton ton topo kai kakws ginetai auto..an den pieseis den ginetai tipota.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς και το ΙΝΚΑ. Μία καταγγελιά στο ΙΝΚΑ τους πονάει πολύ φίλε μου...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (29 Σεπ. 2004 , 23:12)

 

Μην ξεχνάς και το ΙΝΚΑ. Μία καταγγελιά στο ΙΝΚΑ τους πονάει πολύ φίλε μου...

 

Vasika mia katagelia sto INKA giati tous ponaei poly ?pos mporeis na kaneis auti ti katagelia?
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Na sou pw....

Oi ACER ontws einai POLY axiopista mhxanhmata.

Exw 2, kai 8a parw kiallon, kiallon, kiallon!

 

To krak pou eixes, ofeiletai sthn la8os metaxeirhsh tou LapTop

kata th metafora, k epibarynei to diamesolabhth pou to fernei sthn Ellada

Dhl. CARMA 8bit, Pouliadis, Quest.

Se kamia omws periptwsh thn MicroSuck (den thn sympa8w epishs)

 

H ALMAN einai mia ponemenh Istoria.....

Krymmenh kala sto Menidi sta katsabraxa, tis alanes k ta Marmaradika

H ACER DEN exei ousiastika sthn ellada antiproswpeia(!)

aplws exousiodothmeno service me ELAXISTO stock(!!)

Etsi an kati sou symbei tote paragelnei h ALMAN ayto pou xreiazesai

synh8ws apo *Italia* h sth xeiroterh feygei to Laptop gia tourismo Italia(!)

 

Twra epeidh to mhxanhma DEN efyge apo idiwth dhladh oxi me to onoma sou

alla me *RMA* apo to en logw katasthma to tracking ths syskeyhs

ginetai -MONO- mesw tou ari8mou RMA pou exei ekdosei gia logariasmo sou

h MicroSuck pros thn ALMAN

(symfwnoi h gkomena ekei einai gaga alla ti na kanei k ayth?)

 

Me liga logia, kouragio na exeis k ypomonh

To Laptop sou SE KAMIA periptwsh den prokeitai na xanotan

Oso gia to DVD an sto alaxan einai logiko na einai se region 2

giati perase apo Servicepoint sthn Eyrwph

An anoixeis to International Passport Warranty

pou exeis me to Laptop (ena mikro tetragwno xartaki styl akornteon)

8a deis pws leei epi lexh oti h ACER 8a sou allaxei to xalasmeno sou kommati

me to analogo pou kykloforei sth xwra opou k briskesai th stigmh ekeinh.

 

P.X. an sou xalasei to plhtrologio k briskesai Amerikh (opws egw thn epa8a etsi)

sto allazoun me Amerikaniko, to opoio omws DEN ferei ellhnikous xarakthres

skalismenous sta plhktra!

(dikopo maxairi exeis service se olo to kosmo

alla me ayta pou prosferei to en logw market ths xwras pou briskesai

alliws perimeneis na gyriseis sth xwra sou.... :p)

 

Mhn stenaxwriesai k mhn apelpizesai einai ligo gkaoukes

omws exoun POLY kalo &ypey8yno service pou sebetai to mhxanhma sou &ta lefta sou

(dystyxws oxi omws toso synergasimo)

 

Phres to baptisma tou pyros!

Kalws Orises sto CLUB! LoL :) :D :p

 

P.S.

xaxaxaxxaxaax H lexh krak sta agglika egine ban!

look! ->>----->*****

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (30 Σεπ. 2004 , 03:04)

 

Vasika mia katagelia sto INKA giati tous ponaei poly ?pos mporeis na kaneis auti ti katagelia?

 

 

To inka den einai mono gia oikonomikes apates kai etsi?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sugardad (30 Σεπ. 2004 , 04:23)

 

Na sou pw....

Oi ACER ontws einai POLY axiopista mhxanhmata.

Exw 2, kai 8a parw kiallon, kiallon, kiallon!

 

To krak pou eixes, ofeiletai sthn la8os metaxeirhsh tou LapTop

kata th metafora, k epibarynei to diamesolabhth pou to fernei sthn Ellada

Dhl. CARMA 8bit, Pouliadis, Quest.

Se kamia omws periptwsh thn MicroSuck (den thn sympa8w epishs)

 

H ALMAN einai mia ponemenh Istoria.....

Krymmenh kala sto Menidi sta katsabraxa, tis alanes k ta Marmaradika

H ACER DEN exei ousiastika sthn ellada antiproswpeia(!)

aplws exousiodothmeno service me ELAXISTO stock(!!)

Etsi an kati sou symbei tote paragelnei h ALMAN ayto pou xreiazesai

synh8ws apo *Italia* h sth xeiroterh feygei to Laptop gia tourismo Italia(!)

 

Twra epeidh to mhxanhma DEN efyge apo idiwth dhladh oxi me to onoma sou

alla me *RMA* apo to en logw katasthma to tracking ths syskeyhs

ginetai -MONO- mesw tou ari8mou RMA pou exei ekdosei gia logariasmo sou

h MicroSuck pros thn ALMAN

(symfwnoi h gkomena ekei einai gaga alla ti na kanei k ayth?)

 

Me liga logia, kouragio na exeis k ypomonh

To Laptop sou SE KAMIA periptwsh den prokeitai na xanotan

Oso gia to DVD an sto alaxan einai logiko na einai se region 2

giati perase apo Servicepoint sthn Eyrwph

An anoixeis to International Passport Warranty

pou exeis me to Laptop (ena mikro tetragwno xartaki styl akornteon)

8a deis pws leei epi lexh oti h ACER 8a sou allaxei to xalasmeno sou kommati

me to analogo pou kykloforei sth xwra opou k briskesai th stigmh ekeinh.

 

P.X. an sou xalasei to plhtrologio k briskesai Amerikh (opws egw thn epa8a etsi)

sto allazoun me Amerikaniko, to opoio omws DEN ferei ellhnikous xarakthres

skalismenous sta plhktra!

(dikopo maxairi exeis service se olo to kosmo

alla me ayta pou prosferei to en logw market ths xwras pou briskesai

alliws perimeneis na gyriseis sth xwra sou.... :p)

 

Mhn stenaxwriesai k mhn apelpizesai einai ligo gkaoukes

omws exoun POLY kalo &ypey8yno service pou sebetai to mhxanhma sou &ta lefta sou

(dystyxws oxi omws toso synergasimo)

 

Phres to baptisma tou pyros!

Kalws Orises sto CLUB! LoL :) :D :p

 

 

Katarxas poli xairomai pou mou apantises sta greeklish!!! (Gia na grapsw egw olo afto to katevato sta ellinika mou vgike i pisti! ase pou to keyboard tou laptop den exei panw ellinikous xaraktires?!!?!? :rolleyes: psilopaketo alla ok mia sinithia einai)

Ksereis giati to eipa afto me tin perioxi? giati tin prwti fora pou mou to allaksan,otan evala mesa dvd egw ekana tin epilogi na paizei perioxi 2 wpws otan prwtoagorasa to pc :) anyway afou to les logika tha to allaksan....giati otan tin prwti fora eixa valei dvd otan to pira,etrize :wacko: kai twra pia den trizei :whistle:

 

Episis den mporw na vgalw apo pouthena to simperasma oti sevetai ta lefta mou kai to mixanima mou :rolleyes: fainetai to agapane poli kai to kratane sto service!!

alithia einai aksiopista ta acer? stin arxi den ithela na akousw me tpt acer kai ithela toshiba,hp,compaq kai genika tis gnwstes markes...alla telika pira acer...kai aftos sto magazi mou eipe oti mia seira tis hp eixe emfanisei polla problems...

 

p.s>efxaristw gia tin megali sou apantisi

 

kai genika sas efxaristw olous gia tis apantiseis :)

Link to comment
Share on other sites

Toulaxiston rotises an ontws i Acer protinei stous xristes laptop na bgazoune tin mpataria otan to exoune sto reuma?Giati to exw akousei apo pollous kai genikws akougetai sto forum..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (30 Σεπ. 2004 , 15:13)

 

Toulaxiston rotises an ontws i Acer protinei stous xristes laptop na bgazoune tin mpataria otan to exoune sto reuma?Giati to exw akousei apo pollous kai genikws akougetai sto forum..

 

 

:wacko: Ola ta'xa afto me etrwge!!!Nai simera, diavasa gia tis mpataries...vasika o kathenas leei to makri kai to konto tou....exw tin entipwsi pws to enxeiridio tis acer..leei pws otan to xrisimopoieis sinexeia sto revma na vgazeis tin mpataria....alla ok gia mena einai san ups i mpataria kai den tin vgazw kai as xalasei i mpataria...

Etsi kai alliws gamise ta einai...to poli na kratisei 1misi wra me to zori!!!!

exw ton acer aspire 1511lmi kai kaiei poli mallon... :p

alla einai kalos :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άπιστος είσαι ALR.

 

Η Acer όντως λέει στο manual να βγάζουμε την μπαταρία όταν ο φορητός είναι συνεχώς στο ρεύμα. Τώρα τι θες, να ψάξω να σου βρω τη σελίδα;

 

Έχω Acer και το ξέρω.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω κι εγω Acer σας λεω πως τον εχω 10 μηνες, 24 ωρες το 24ωρο στο ρευμα και η μπαταρια δεν εχει πάθει ακομη τίποτα. Αν το βγάλω από το ρευμα για χρηση θα κρατησει 3 με 3,5 ωρες. Αλλο αν βάλω να παιξει ταινια ντι-βι-ντι όπου αυτα τραβανε ρευμα. (πέφτει το μισό).

 

Σχετικα με τις μπαταριες παίζετε το εξης. Ολες οι καινοθριες ειναι λιθιου για αυτον ακριβως το λόγο. Να δέχονται την χειρότερη χρήση. Μου είχε πει κάποιος φίλος ότι όταν η μπαταρία φορτισθεί πληρως δεν τραβάει ρευμα. Κοιτάχτε το και με το μετασχηματιστή. Οταν είναι ανοιχτό το πισί ζεστένετε πολύ. Καθως επίσης κι όταν φορτίζετε η μπαταρία και ο υπολογιστής είναι κλειστός.

 

Οταν το είναι φορτισμένη η μπαταρία και κλειστός ο Η/Υ ο μετασχηματιστης είναι ελαφρά ζεστος. Το έχω κοιτάξει.

 

Οσο για το χρόνο ζωης. Εχουν ενα μεσο όρο ζωης τα 3-5 χρόνια. Για πληρη λειτουργία θελει 2-3 πλη΄ρης φορτίσεις - εκφορτίσεις.

Αν μετα από 1-2 φορτίσεις δεν κρατάει παραπάνω από λιγότερο από το επιτρεπτο αλλάζετε μπαταρία. Νομιζω πως εχουνε εγγυηση αλλα δεν είμαι σίγουρος. Οποιος ξερει να μας το πει.

 

Αυτα τα ολίγα με τις μπαταριες. Αλλωστε όλοι εχουμε κινητα και ξερουμε τον τροπο χρήσης των μπαταριών τους.

Το ιδιο πραγμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yandr (30 Σεπ. 2004 , 16:53)

 

Πολύ άπιστος είσαι ALR.

 

Η Acer όντως λέει στο manual να βγάζουμε την μπαταρία όταν ο φορητός είναι συνεχώς στο ρεύμα. Τώρα τι θες, να ψάξω να σου βρω τη σελίδα;

 

Έχω Acer και το ξέρω.

 

Να συμπληρώσω ότι το manual του Aspire 1356 περιλαμβάνει την πληροφορία αυτή.

 

Το διευκρυνίζω γιατί μπορεί σε άλλα μοντέλα να μην γράφει κάτι τέτοιο το manual (μάλλον δύσκολο πάντως).

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Στου δικού μου Toshiba πάντως το γράφει...αν και δεν είναι τόσο κατηγορηματικό ότι μαμάς την μπαταρία!

Απλά με τον καιρό πέφτει λίιιγο η απόδοσή της...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

M'aresei pou to thema ksekinise gia to aisxos service twn laptop kai tis acer kai tis microland kai katelikse stis mpataries :rolleyes:

 

:p Exei kaneis allos ton aspire 1511lmi na rwtisw poso tou krataei i mpataria? oxi e?

(monos mou rwtaw monos mou apantaw :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αχ, πονεμένη ιστορία η ALMAN. Δεν έχει ανταλλακτικά και περιμένει να έρθουν από Ιταλία. Κάτι μήνες σε service για φορητό Acer έχω φάει εκεί. Να είχα ρε π__τη κεφάλαιο να άνοιγα καμία αντιπροσωπεία της Acer στην Ελλάδα. Να πω ότι δεν έχουν κίνηση τα Acer...

 

Ερώτηση άσχετη-σχετική: Δεν θα έπρεπε η εγγύηση να κάνει «reset» μετά από επισκευή. Δηλαδή να υπάρχει εγγύηση για την επισκευή; Δεν είναι δυνατόν να το πηγαινοφέρνεις στο service και μετά από ένα χρόνο από την αγορά να λήγει η εγγύηση και όχι ένα χρόνο μετά το τελευταίο service. Υπάρχει κανείς νομικός (γιατί οι υπόλοιποι δεν ξέρω αν το κατέχουμε) να μας πει τι ισχύει.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios (13 Οκτ. 2004 , 09:17)

 

Ερώτηση άσχετη-σχετική: Δεν θα έπρεπε η εγγύηση να κάνει «reset» μετά από επισκευή. Δηλαδή να υπάρχει εγγύηση για την επισκευή; Δεν είναι δυνατόν να το πηγαινοφέρνεις στο service και μετά από ένα χρόνο από την αγορά να λήγει η εγγύηση και όχι ένα χρόνο μετά το τελευταίο service. Υπάρχει κανείς νομικός (γιατί οι υπόλοιποι δεν ξέρω αν το κατέχουμε) να μας πει τι ισχύει.

 

Απ'όσο ξέρω, αυτό ισχύει για πάρα πολλές συσκευές. Οτι δεν ανανεώνεται η εγγύηση δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Geia sas...gia na mhn nomizete oti auta sumvainoun mono me ta acer...edw kai merika xronia sxedon 5, eixa ena laptop ths Mitac...

 

Otan parousiase provlimata....to phga sto magazi ap opou to eixa parei kai epestrafh meta apo 2 mhnes me allagmenh motherboard...

 

 

Ousiastika den ftiaxthke pote afou sunexise na trwei kolhmeta kai petaei poluxrwmes o8ones... ospou mia mera, esvise en xrhsh kai den ksananoi3e poteee!!!!

 

Eixe perasei h periodos ths egguhshs...kai zhtousan 580euro gia allagh motherboard + 80euro gia na to steiloun Aglia...

 

Tote mou eixan pei oti ta eisagei o Pouliadis...

 

Ti na peis? Apla oti to after sale kai to service sthn Ellada einai ousiastika anuparkto...

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι από που αγοράζεις...πχ το Πλαίσιο με έχει υποστηρίξει σχεδόν 100% σε προβλήματα hardware, ακόμα και αρκετό καιρό μετά την αγορά του...πάντα έκαναν οι ίδιοι την αλλαγή και ποτέ δεν με έμπλεξαν με αντιπροσωπίες κλπ...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Τα ανταλλακτικά που μπαίνουν σε οποιοδήποτε μηχάνημα, έχουν κάποια εγγύηση. Δεν ξέρω ακριβώς πόσο αλλά όλα έχουν.
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Alman Ellas. Παιρνω τηλεφωνο στις 4 το μεσημερι σημερα και βγαινει ενα αυτοματο μυνημα που μου λεει να επικηνωνησω Δευτερα με Παρασκευη 9-5. Δοκιαμσα 3 φορες και τις τρεις το ιδιο μυνημα και μετα κλεινει. Καλα ποσο μαλ/κες ειναι? Πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Δηλαδη το τηλεφωνο γιατι το εχουνε? Για να σου λενε ποτε να παρεις τηλεφωνο? Τρομπες.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EWS (13 Οκτ. 2004 , 17:19)

 

Alman Ellas. Παιρνω τηλεφωνο στις 4 το μεσημερι σημερα και βγαινει ενα αυτοματο μυνημα που μου λεει να επικηνωνησω Δευτερα με Παρασκευη 9-5. Δοκιαμσα 3 φορες και τις τρεις το ιδιο μυνημα και μετα κλεινει. Καλα ποσο μαλ/κες ειναι? Πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Δηλαδη το τηλεφωνο γιατι το εχουνε? Για να σου λενε ποτε να παρεις τηλεφωνο? Τρομπες.

 

 

 

αχαχαχαχα :worry:

Α αυτή την φάση δεν την έχω πετύχει.....πήγα το laptop για δεύτερη φορά με ρωγμή στο lcd cover...είχαν την απαίτηση να το κρατήσουν πάλι....και τους είπα να φέρουν το ανταλλακτικό και μετά θα τους το πάω...μην το κρατάνε πάλι για μήνες....τελικά ου μπλέξεις...έλεος πια με τις κολοαντιπροσωπείες :mad: βαρέθηκα...τελικά μου φαίνεται 1000 φορές καλύτερα desktop pcia... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios (13 Οκτ. 2004 , 09:17)

 

Αχ, πονεμένη ιστορία η ALMAN. Δεν έχει ανταλλακτικά και περιμένει να έρθουν από Ιταλία. Κάτι μήνες σε service για φορητό Acer έχω φάει εκεί. Να είχα ρε π__τη κεφάλαιο να άνοιγα καμία αντιπροσωπεία της Acer στην Ελλάδα. Να πω ότι δεν έχουν κίνηση τα Acer...

 

Ερώτηση άσχετη-σχετική: Δεν θα έπρεπε η εγγύηση να κάνει «reset» μετά από επισκευή. Δηλαδή να υπάρχει εγγύηση για την επισκευή; Δεν είναι δυνατόν να το πηγαινοφέρνεις στο service και μετά από ένα χρόνο από την αγορά να λήγει η εγγύηση και όχι ένα χρόνο μετά το τελευταίο service. Υπάρχει κανείς νομικός (γιατί οι υπόλοιποι δεν ξέρω αν το κατέχουμε) να μας πει τι ισχύει.

 

 

Vasika kanonika etsi tha eprepe na sinevaine...alla fainetai exei poli kinisi to service kai den tous simferei.....afto pou les isxuei se poli liges antiprwsopeies...(mia pou kserw einai twn rologiwn tis swatch gia to opoio thema anaferetai mesa i kiria egkiisi...)se periptwsi pou tha isxie kai stin acer tha to anefere kai sto booklet(mipws to grafei? den to exw diavasei...giati einai polla xartia gia tin egkiisi...alli oreksi den eixa!!!)

 

 

Episis afti i istoria me to ragisma me exei kourasei poli...ma kala kai defteri fora???? kai na peis oti den to prosexw....san ta matia mou to prosexw...kai alloi filoi pou exoun laptop eite einai gemata gratzounies kai xtipimata kai einai mia xara .eite to kleinoun mono apo pianontas to apo tin mia meria kai den exei kamia rwgmi...ma tous ilithious...

 

Perneis pc kai tous 6 mines tous exei i alman kai tous allous 6 to exeis esi.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Epeidi skopeuw na parw laptop Acer rotisa sti thessaloniki stin adiprosopia tis Acer kai mou eipane oti pragmatika upirxe problima olo auto to diastima me to service epeidi i i zitisi itan polu megalh kai to prosopiko kai oi egatastaseis stin Italia(ekei stelnontai an exei xodrh zimia ta laptop)itan liges gia na kalipsoun tis anages..Alla tora kanan kainourgia ktiria,egatastaseis kai proslavan poli kosmo san prosopiko..etsi mou eipane.Tora den kserw kata poso isxuei.Meta rotisa pio einai to megalitero diastima pou mporei na kratithei ena laptop gia service kai mou apantisan : 2 vdomades.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...