Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, ένας κολλητός που έχει αυτό το κινητό, αντιμετωπίζει ένα θέμα τον τελευταίο μήνα: δεν κρατάει τους κωδικούς από τα wifi! Τι μπορεί να φταίει;

Το είχα παλιότερα το θεμα με ένα S3 και ξαναεκανα εγκατάσταση την Rom.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα και το πήγα στο σέρβις μου έκαναν επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και έστρωσε.μπορείς να το κανεις και μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το κινητό σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης. Την έβαλα σε sd adapter και τη σύνδεσα στον υπολογιστή αλλά και πάλι ούτε ο υπολογιστής την αναγνωρίζει. Ξέρεις κανείς αν μπορέσω με κάποιο πρόγραμμα να πάρω backup τα αρχεία;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το κινητό σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης. Την έβαλα σε sd adapter και τη σύνδεσα στον υπολογιστή αλλά και πάλι ούτε ο υπολογιστής την αναγνωρίζει. Ξέρεις κανείς αν μπορέσω με κάποιο πρόγραμμα να πάρω backup τα αρχεία;

Αν δεν στην αναγνωρίσει κάποιο computer ή κινητό ως συσκευή δεν νομίζω ότι μπορείς να επαναφέρεις κάτι.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μου επεσε το κινητο μου samsung galaxy s3 neo και απο τοτε δεν βλεπω καθολου την οθονη .......προσπαθησα να παρω αντιγραφο ασφαλειας με το προγραμμα drfone for adroid αλλα μετα την πρωτη συνδεση του τηλεφωνου σε download mode δεν το βλεπει καμια εφρμογη και δεν το βλεπει ουτε το kies......ακομη ενα κακο ειναι οτι δεν ειναι ενεργοποιημενη και η επιλογη usb debug mode...ο υπολογιστης αναγνωριζει το κινητο σαν MSM8960......υπαρχει τροπος να εχω προσβασηστ5ην εσωτερικημνημη του κινητου για να μπορεσω να παρω αντιγραφω ασφαλειας?που μπωρο να βρω αυθεντικες rom για το συγκεκριμενο κινητο?υπαρχει custom rom την επιλογη usb debug mode ενεργοποιημενη για να του περασω?η οποισδηποτε τροπς για να μπορεσω να παρω αντιγραφω του κινητο χωρις να εχω προσβαση στην οθονη του?

σας ευχαριστω.

Edited by darkome
ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Έχει η κοπέλα μου το συγκεκριμένο κινητό και τον τελευταίο καιρό έβγαλε ένα πρόβλημα. Πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία (15% μέσα σε 1 ώρα) χωρίς να κάνει τίποτα. Μέσα από τα στατιστικά φαίνεται ότι τρώει το μεγαλύτερο ποσοστό η εφαρμογή του Facebook και ένα αρχείο com.facebook.katana.

 

Δοκίμασε να σβήσει το facebook αλλά το δεύτερο αρχείο συνεχίζει να υπάρχει και ρουφάει την μπαταρία. Έκανε μια φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και για ένα διάστημα ήταν μια χαρά. Περίπου 1 μήνα. Σήμερα το έπιασε πάλι και έπεσε η μπαταρία με τον ίδιο τρόπο.

 

1) Γνωρίζουμε κάτι για το πρόβλημα;

2) Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίρνει backup επαφές, αρχεία και εφαρμογές ώστε όταν κάνει επαναφορά να τα κάνει εγκατάσταση αυτόματα;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις συνέχεια επαναφορά δεν είναι λύση. Δεν ξανακάνεις εγκατάσταση το Facebook και μπαίνεις μέσα από κάποιον browser στη σελίδα του facebook.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω το εν λόγω κινητο ακριβώς 1 χρόνο.

Η συσκευή δέν έχει πειραχτεί δηλαδή να γίνει Root.Έχει το λογισμικό ενημερωμένο όπως ήρθε απο την εταιρεία.Συγκεκριμένα έχει την έκδοση Kitkat 4.4

Tη φορτίζω πάντα με το γνήσιο φορτιστή της.

Τελευταία ενω το έχω βάλει να φορτίσει απο μόνο του κάνει Restart και κολλάει στην οθόνη έναρξης της Samsung πρωτού ζητήσει Pin.

Ξέρετε τι μπορεί να συμβάινει?Φταίει ο φορτιστής?

Έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλάχτηκε η μπαταρία με καινούργια της Samsung.

Όταν το κινητό το φορτίζω απο τις θύρες Usb δέν παρουσιάζει κάποιο θέμα φορτίζει αλλά όπως είναι φυσιολογικό κάνει ώρα.

Είναι θέμα Hardware? Εχω δοκιμάσει με 2 γνήσιους φορτιστές

Στήν εγγύηση δέν μπορεί να περαστεί απο οτι μου είπαν στο κατάστημα.Έχει λήξει ακριβώς για 1 εβδομάδα και για την μπαταρία δίνουν 6 μήνες καλής λειτουργίας.

Edited by meletis_m
Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το Samsung Galaxy S3 Neo, πήρα νέα μπαταρία, ο φορτιστής δουλεύει.

Θα το παρακολουθήσω και εαν συνεχίσει θα το στείλω στην Smartec.Μένω Θήβα γίνεται να το στείλω με Courier εάν χρειαστεί , αφου θα έχω επικοινωνήσει πρίν.Νόμιζα οτι είχε 1 έτος εγγύηση η συσκευή αλλά τελικά έχει 2.

Πάντως απο αυτά που διαβάζω πολλά προβλήματα βγάζει η σειρά Galaxy της Samsung.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το Samsung Galaxy S3 Neo, ;πήρα νέα μπαταρία, ο φορτιστής δουλεύει.

Θα το παρακολουθήσω και εαν συνεχίσει θα το στείλω στην Smartec.Μένω Θήβα γίνεται να το στείλω με Courier εάν χρειαστεί , αφου θα έχω επικοινωνήσει πρίν.Νόμιζα οτι είχε 1 έτος εγγύηση η συσκευή αλλά τελικά έχει 2.

Πάντως απο αυτά που διαβάζω πολλά προβλήματα βγάζει η σειρά Galaxy της Samsung.

 

 

 

Το Καλωδιο φορτισης ειναι ενταξει; Εκει την πατησε η μανα μου,με το συγκεκριμενο κινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έτσι μου είπε στο κατάστημα, τον έλενξε τον φορτιστή, βασικά είχε το ίδιο κινητό και αυτός.

Πλέον έγινε η 1η φόρτιση χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έτσι μου είπε στο κατάστημα, τον έλενξε τον φορτιστή, βασικά είχε το ίδιο κινητό και αυτός.

Πλέον έγινε η 1η φόρτιση χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Μπαταρία από πού πήρες και πόσο?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία από πού πήρες και πόσο?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπαταρία αγοράστηκε απο τοπικο κατάστημα.Είναι 2100mAh οπως ερχόταν και απο το εργοστάσιο.

Στα 15 ευρώ την πήρα.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Το S3 ξανα εμφάνισε πρόβλημα στην διαδικασία φόρτισης.Περιμένω κοστολόγιο και εάν το καλύπτει η εγγύηση,απο τη Smartec έχει ακόμη 1 χρόνο.Στάλθηκε σήμερα με Courier.
Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Το Καλωδιο φορτισης ειναι ενταξει; Εκει την πατησε η μανα μου,με το συγκεκριμενο κινητο.

Δοκιμασα και με άλλο φορτιστή αλλά έλενξε και το φορτιστή το δικο του.Το πρόβλημα παραμένει

Σταματάει στο 45% να φορτίζει ενω το φως φόρτισης αναβει κανονικά.Περιμένω κοστολόγιο επισκευής απο την Smartec

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εδωσα στην μητερα μου το κινητο με αναμενο τον φακο γιατι ειχαμε σκοταδια για λιγο και κατι πατησε κατα λαθος, εκανε επανεκκινηση και μου εβγαλε ενα μενου που πρωτη φορα το ειδα. Με το πληκτρο της εντασης της φωνης μπορουσα να επιλεξω απο το μενου. Κατι reboot θυμαμαι πως εγραφε και κατι τετοια. Τι ηταν αυτο και πως μπορω να το ξανα δω; Δεν θυμαμαι περισσοτερα γιατι χρειαζομασταν τον φακο και βιαζομουν. Τωρα δεν μπορω να το εμφανισω παλι αλλα νομιζω πως κατι πατησε παρατεταμενα.

Ξερεις καποιος;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα θελω να ρουταρω ενα S3 Neo ενος φιλου και να του περασω μια ρομ σταθερη.Ποια προτεινετε;;;Ευχαριστω

Αν δεν έχει τρελές απαιτήσεις ασε τη στοκ και αφού την ρουταρεις καθάρισε μετά τις περιτες εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελουμε να το αναβαθμισουμε γενικα.να περασουμε αλλη στοκ

Άλλη στοκ ή άλλη custom θες να περάσεις?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε αλλά δεν ασχολήθηκα καθόλου με custom σε αυτό το κινητό. Απλώς το ρουταρησα πέταξα ότι σαβούρα υπήρχε της samsung. Εξάλλου η γυναίκα μου δεν έχει και πολλές απαιτήσεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...