Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα το Neo και το έκανα root με τον οδηγό που αναφέρθηκε παλιότερα. Για να κάνουμε unroot απλώς το κάνουμε unroot μέσα από το SuperSu ή θέλει και κάτι άλλο όπως να περάσω την original rom από την αρχή?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα το Neo και το έκανα root με τον οδηγό που αναφέρθηκε παλιότερα. Για να κάνουμε unroot απλώς το κάνουμε unroot μέσα από το SuperSu ή θέλει και κάτι άλλο όπως να περάσω την original rom από την αρχή?

Mέσα από το SuperSu :)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Έχω ρίξει πολύ διάβασμα και ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν το ρουτ θα γράψει το knox και θα ακυρώσει την εγγύηση. Το μόνο που θέλω είναι να ξεκλειδώσω την εξωτερική μνήμη. Μη χάσουμε την εγγύηση, κρίμα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Έχω ρίξει πολύ διάβασμα και ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν το ρουτ θα γράψει το knox και θα ακυρώσει την εγγύηση. Το μόνο που θέλω είναι να ξεκλειδώσω την εξωτερική μνήμη. Μη χάσουμε την εγγύηση, κρίμα...

 

Με το root που αναφέρεται εδώ μέσα δεν γράφει ο Knox.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Έχω ρίξει πολύ διάβασμα και ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν το ρουτ θα γράψει το knox και θα ακυρώσει την εγγύηση. Το μόνο που θέλω είναι να ξεκλειδώσω την εξωτερική μνήμη. Μη χάσουμε την εγγύηση, κρίμα...

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5899688#post5899688

και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5926972#post5926972

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ. Τα είχα διαβάσει όλα αυτά, απλά ήθελα να είμαι σίγουρος ότι δεν συνέβη σε κανέναν κάποιο... ατύχημα. Οπότε μπορούμε να προχωρήσουμε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Είμαι root, ο knox δεν έγραψε. Ευχαριστώ!!! Να βάλω και cmw recovery; Θα το χρειαστώ κάπου ή μόνο για να φλασάρω custom rom; Καμιά καλή εφαρμογή για block διαφημίσεων;
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Είμαι root, ο knox δεν έγραψε. Ευχαριστώ!!! Να βάλω και cmw recovery; Θα το χρειαστώ κάπου ή μόνο για να φλασάρω custom rom; Καμιά καλή εφαρμογή για block διαφημίσεων;

Βάλε twrp recovery για να πάρεις και ένα nandroid backup ολο το κινητό και είσαι μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

κάτοχος πρόσφατα ενός GT-I9301I από Public και μόλις το έκανα root.Όλα καλά μέχρι εδώ (Knox 0x0 κλπ.) Έχω κάνει όμως μια τεράστια βλακεία : Αφαιρώντας άχρηστες εφαρμογές με το Titanium, μάλλον (τι μάλλον,σίγουρα) αφαίρεσα και κάποια εφαρμογή αναγκαία για την λειτουργία του Google Play με αποτέλεσμα να μη δουλεύει πλέον, όπως επίσης δεν δουλεύει και ο λογαριασμός μου google account.Τι μπορώ να κάνω να επανορθώσω τη μ@λ@κί@ που έκανα .Σημείωση ότι το τηλ δουλεύει κανονικά . Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας .

Edited by kehmemo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

κάτοχος πρόσφατα ενός GT-I9301I από Public και μόλις το έκανα root.Όλα καλά μέχρι εδώ (Knox 0x0 κλπ.) Έχω κάνει όμως μια τεράστια βλακεία : Αφαιρώντας άχρηστες εφαρμογές με το Titanium, μάλλον (τι μάλλον,σίγουρα) αφαίρεσα και κάποια εφαρμογή αναγκαία για την λειτουργία του Google Play με αποτέλεσμα να μη δουλεύει πλέον, όπως επίσης δεν δουλεύει και ο λογαριασμός μου google account.Τι μπορώ να κάνω να επανορθώσω τη μ@λ@κί@ που έκανα .Σημείωση ότι το τηλ δουλεύει κανονικά . Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας .

 

Λογικά διέγραψες τις Υπηρεσίες Google Play. Το είχα πάθει και εγώ. Απλά μπες στο apkmirror και κατέβασε το apk.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα σε όλους!δεν μου δουλεύει καλά η υποδοχή για τα ακουστικά δλδ δεν μπαίνει μέσα όλο το βύσμα!Το καλύπτει η εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα,τον τελευταιο καιρo κανει 1-2 επανεκινησεις την ημερα η συσκευη μια φιλης,τι μπορει να φταιει(ξερω πολλα μπορει)αλλα πριν παμε για φορματ(που αυτο νομιζω θα γινει) μπορει να φταιει πχ η μπαταρια;ειναι 9 μηνων η συσκευη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,τον τελευταιο καιρo κανει 1-2 επανεκινησεις την ημερα η συσκευη μια φιλης,τι μπορει να φταιει(ξερω πολλα μπορει)αλλα πριν παμε για φορματ(που αυτο νομιζω θα γινει) μπορει να φταιει πχ η μπαταρια;ειναι 9 μηνων η συσκευη
Kαι η μπαταρία μέσα στο πρόγραμμα είναι, όπως και πολλά άλλα. Θα πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσεις αν το πρόβλημα οφείλεται σε software ή hardware τμήμα. Αρχικά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και χωρίς να βάλεις κάποια τρίτη εφαρμογή το παρακολουθείς γιά 1-2 ημέρες ώστε να δείς αν στο συνεχίζει. Αν όχι, τότε ψάχνεις γιά την εφαρμογή που σου κάνει τη ζημιά. Αν τώρα στο ξανακάνει, τότε, ξεκινάς πλέον να ψάχνεις hardware κομμάτια (μπουτόν, μπαταρία κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι έχω πάθει με αυτό το τηλέφωνο. Έρχεται ένα email π.χ. χτυπάει η ειδοποίηση. Το αγνοώ. Κάθε 5 λεπτά αν δε σηκωθω να το δω το email το τηλέφωνο συνεχίζει να με ειδοποιεί με το ίδιο notification. Συμβαίνει σε όλους; τέτοια βλακεια πρώτη φορά βλέπω και δεν ξέρω πως να την απενεργοποιησω

 

Edit: το βρήκα το καταραμένο. Στην προσβασιμότητα ήταν επιλογή

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Με μπαταρία που δεν είναι γνήσια Samsung δεν λειτουργεί το NFC... :mad: To Δοκίμασα με δύο διαφορετικές μπαταρίες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Samsung Galaxy S3 Neo i9301I τι android φοραει; 4,4;

Ναι 4.4 κανονικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι παρόμοιο με το απλό σ3?πλεον κυκλοφορεί στα 160 ευρώ. Πιστεύετε είναι καλό vfm?

Παρόμοιο Ναι. Με λίγη περισσότερη ram, λίγο χειρότερη κάμερα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!δεν μου δουλεύει καλά η υποδοχή για τα ακουστικά δλδ δεν μπαίνει μέσα όλο το βύσμα!Το καλύπτει η εγγύηση?

 

ξέρει κανείς?Για να ρωτήσω πρέπει να πάω στο κατάστημα που αγόρασα το κινητό?υπάρχει κάπου επίσημο service στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Arvato για παράδειγμα. Μπαίνεις στη Samsung και το ψάχνεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...