Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν ειναι το ιδιο αλλα στο ι9300 πας ρυθμισεις -λογαριασμοι- αντιγραφα ασφαλειας -επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω αν ειναι το ιδιο αλλα στο ι9300 πας ρυθμισεις -λογαριασμοι- αντιγραφα ασφαλειας -επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

Σε ευχαριστώ το έκανα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε ακόμη ένα hard reset αλλά όχι από το recovery, απευθείας από τις ρυθμίσεις, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να γίνει format και η εσωτερική sd (φυσικά θα πάρεις backup τα δεδομένα σου).

 

Δυστηχώς τίποτα και πάλι... Να το πάω στην samsung?

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασε αυτην που ειχες πριν το προβλημα.ισως επανερθει.

 

Μα το θέμα είναι ότι πια το θέλω σε offical γιατί θέλω να το πουλήσω. Προηγουμένως το είχα σε custom rom και θα πρέπει πάλι ροοτ κτλ κτλ πράγμα που βαριέμαι και δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για το συγκεκριμένο κινητό. Ήμουν στον Κωτσόβολο και έπαθα πλάκα με την οθόνη του. Έχω όμως τελικά αμφιβολία αν κοιτούσα το s3 neo ή το s3 το προηγούμενο. Σε κάτι συγκριτικά στο youtube φαίνεται η οθόνη του neo να είναι κάπως διαφορετική από το s3. Η ερώτησή μου λοιπόν είναι αν τα δύο κινητά έχουν ακριβώς την ίδια οθόνη. Είδα πως αρκετοί είχαν και τα δύο κάποια στιγμή. Αναφέρομαι σε sharpness ποιότητα χρωμάτων κτλ. Γιατί αν είναι σαν αυτή που είδα στο κατάστημα, είναι τρομερή! Σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και κάτι μέρες μου βγάζει ένα μήνυμα για ενημέρωση firmware αλλά συνέχεια επιλέγω αναβολή.Παρατήρησα πως έχω χάσει τις φωτογραφίες και τα βίντεο μου.Υπάρχει περίπτωση να κάνω ανάκτηση δεδομένων;Googlara ανάκτηση δεδομένων και βρήκα αυτό http://www.apowersoft.gr/data-recovery-for-android Edited by hunter66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα ο αδερφός μου πήρε το s3 neo και μετά από μερικά λεπτά σκάλισματος παρατήρησε ένα πρόβλημα. Όταν είναι σε λευκό φόντο,στο κέντρο της οθόνης φαίνεται πολύ λίγο ένα "μήνυμα" όπου λέει

Info

Your device not found media (ή κάπως έτσι).

Δοκιμάσαμε επανεκκίνηση πολλές φορές αλλά όταν ξαναπάει σε λευκό φόντο φαίνεται πάλι το μήνυμα. Καμία βοήθεια ???

Να σημειωθεί ότι αυτό εγινε μετά από μια αναβάθμιση.

Edited by Johnako
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τη μπορη να του πειραξανε?μετα απο συνδεση στο κομπιουτερ για περασμα φωτο μπρικαρισε και εμεινε κολημενο στο λογοτυπο του μοντελου. 3 μηνων στην εγγυηση παω στην εταιρια που το πηρα ,αρχισανε να το δουμε μηπως η υγρασια, μηπως το πειραξατε κτλ, αρνηση ολων αυτων που λεγανε απο εμενα, με λιγο φωνη εντονη θα ελεγα το κιν απειραχτο σε θηκη απο την πρωτη μερα και προσοχη λες και ηταν η νεα γκομενα που επιασα στα 52μου!!! τελος παντων το πηρανε με καθε επιφυλαξη εκ μερους τους και πεισμα και οργη απο εμενα και μου το επιστρεφουν μεσα σε 5 ημερες με αλλαγη ειπαν πλακετας!!!, καμερας!!!!!! και αναβαθμηση λογισμικου. το κιν πεταη πιο γρηγορο!!! πιο καλες φωτο!!! και ενω το gps κλειδωνε σε ανοιχτο χωρο σε 1 εως και 2 λεπτα ,τωρα κλειδωνη μεσα απο το μπαλκονι και με αλλο 1 οροφο απο επανω σε 1-3 δευτερα τα συμπερασματα δικα σας
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και κάτι μέρες μου βγάζει ένα μήνυμα για ενημέρωση firmware αλλά συνέχεια επιλέγω αναβολή.Παρατήρησα πως έχω χάσει τις φωτογραφίες και τα βίντεο μου.Υπάρχει περίπτωση να κάνω ανάκτηση δεδομένων;Googlara ανάκτηση δεδομένων και βρήκα αυτό http://www.apowersoft.gr/data-recovery-for-android

 

ξέρει κανείς κάτι έστω και το παραμικρό επί του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει στο παρελθόν μερική ανάκτηση δεδομένων με την εφαρμογή disk digger. Πρέπει να είσαι root φυσικά.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει στο παρελθόν μερική ανάκτηση δεδομένων με την εφαρμογή disk digger. Πρέπει να είσαι root φυσικά.

 

μου ζητάει να κάνω ενημέρωση λογισμικού.εάν κάνω υπάρχει περίπτωση να χειροτερεύσει την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο δικό μου που είχα αναφέρει 1 εβδομάδα περίπου για το πρόβλημα της κάμερας το πήγα σε εξουσιοδιοτημένο service και άλλαξαν την πλακέτα της κάμερας. Αυτό είχε χαλάσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρόβλημα... ένα ξαδερφάκι μου έχει αυτό το κινητό και του έπεσε και έσπασε η οθόνη. Δεν φαίνεται τίποτα. Θέλει να πάρει απ'το κινητό μόνο τις επαφές αλλά πώς; Συνδέσαμε στον Η/Υ το κινητό αλλά μόλις το βρίσκει σαν σκληρό δίσκο ο φάκελος είναι κενός. :(:(:(:(:(:(:(:(:( Καμιά βοήθεια;;;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα... ένα ξαδερφάκι μου έχει αυτό το κινητό και του έπεσε και έσπασε η οθόνη. Δεν φαίνεται τίποτα. Θέλει να πάρει απ'το κινητό μόνο τις επαφές αλλά πώς; Συνδέσαμε στον Η/Υ το κινητό αλλά μόλις το βρίσκει σαν σκληρό δίσκο ο φάκελος είναι κενός. :(:(:(:(:(:(:(:(:( Καμιά βοήθεια;;;

 

Τις επαφές τις έχει συγχρονίσει με το google/gmail?

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα... ένα ξαδερφάκι μου έχει αυτό το κινητό και του έπεσε και έσπασε η οθόνη. Δεν φαίνεται τίποτα. Θέλει να πάρει απ'το κινητό μόνο τις επαφές αλλά πώς; Συνδέσαμε στον Η/Υ το κινητό αλλά μόλις το βρίσκει σαν σκληρό δίσκο ο φάκελος είναι κενός. :(:(:(:(:(:(:(:(:( Καμιά βοήθεια;;;

Δοκίμασες το KIES?

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Πριν το πετάξω... Αν βάλω καμιά άλλη rom θα έχει πάλι πρόβλημα με το viber? Κινητό που να μην είναι συμβατό με viber, έλεος! Κάθε μέρα μένω από μπαταρία. Είμαι συνέχεια με το άγχος να κάνω restart...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει στο παρελθόν μερική ανάκτηση δεδομένων με την εφαρμογή disk digger. Πρέπει να είσαι root φυσικά.

+1

για το Disk Digger

 

τελικά έκανα root την συσκευή μου και σήμερα χρησιμοποίησα το disk digger.βρήκε τις τρεις φωτογραφίες που ήθελα αλλά με χάλια ποιότητα.να δοκιμάσω ξανά με κάποιο άλλο πρόγραμμα ή ξέρετε αν υπάρχει πρόγραμμα για βελτιώσω την ποιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέο στην παρέα. είναι να πάρω ένα s3 neo για την γυναίκα αύριο μεθαύριο. Από τα 1.5g RAM πόσα έχει πραγματικά και πόσα μένουν ελεύθερα στο ξεκίνημα? γιατί στο s3 που είχα παλιά έλεγε ότι είχε 1gb κανονικά ήταν 830mb και στο ξεκίνημα με το ζόρι είχε 400mb ελεύθερα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέο στην παρέα. είναι να πάρω ένα s3 neo για την γυναίκα αύριο μεθαύριο. Από τα 1.5g RAM πόσα έχει πραγματικά και πόσα μένουν ελεύθερα στο ξεκίνημα? γιατί στο s3 που είχα παλιά έλεγε ότι είχε 1gb κανονικά ήταν 830mb και στο ξεκίνημα με το ζόρι είχε 400mb ελεύθερα.

Kαι η μνήμη και η μπαταρία είναι σχετικά με το τι χρήση κάνεις και πόσο το έχεις φορτώσει...

Η μπαταρία εμένα μου κρατάει 5 μέρες συνεχώς ανοιχτό (έχω δώσει screenshots παλαιότερα)

 

Και η κατειλημμένη μνήμη πάει το πολύ 600Μ από τα 1.5G

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5954386#post5954386

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για ενα οικονομικο κινητο ,και το συγκεκριμενο μου εχει τραβηξει την προσοχη.

Εχω ακουσει διαφορες γνωμες,αλλες θετικες και αλλες αρνητικες...εσεις τι θεωρειται αξιζει τα χρηματα του?

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Edit: Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Samsung Galaxy S4 mini i9195I Plus εχουν διαφορα μολις 5 ευρω

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για ενα οικονομικο κινητο ,και το συγκεκριμενο μου εχει τραβηξει την προσοχη.

Εχω ακουσει διαφορες γνωμες,αλλες θετικες και αλλες αρνητικες...εσεις τι θεωρειται αξιζει τα χρηματα του?

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Edit: Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Samsung Galaxy S4 mini i9195I Plus εχουν διαφορα μολις 5 ευρω

 

Το S3 neo έχει καλύτερη (hd) και μεγαλύτερη οθόνη και notification led. Καθώς και 16 gb εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...