Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να συνδεσω το τηλεφωνο ως συσκευη μαζικης αποθηκευσης μεσω usb αλλα συνδεεται μονο σαν αναπαραγωγη πολυμεσων. Εχω ψαξει αλλα δεν βρηκα επιλογη που να εχει καποια τετοια ρυθμιση.

η samsoung για δικους της λογους το εχει καταργησει(usb masstorage) και εχει πλεον mtp συνδεση.παλιο νεο αυτο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο xperia neo v ειχε προεγκαταστημενα ενα widget καιρου στο οποιο τα καιρικα φαινομενα ηταν κινουμενα. ψαχνω στο playstore λοιπον να βρω το ιδιο ή κ κατι παρομοιο αλλα χωρις αποτελεσμα. εχει βρει κατι τετοιο καποιος?

υπαρχει τροπος να βρω το συγκεκριμενο widget απο απο το neo v κ να το μεταφερω στη νεα μου συσκευη?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μπορεί κανένας συμφορουμίτης να καταλάβει την διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο θήκες που προέρχονται από τον ίδιο πωλητή;

 

http://www.ebay.com/itm/141217696834?var=440292833162

 

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-Mini-i8190-Ultra-Flip-Slim-S-VIEW-Window-Cover-Case-/141374554588?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20ea9481dc

 

και οι δύο λένε S view και έχουν και τις ίδιες φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μπορεί κανένας συμφορουμίτης να καταλάβει την διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο θήκες που προέρχονται από τον ίδιο πωλητή;

http://www.ebay.com/itm/141217696834?var=440292833162

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-Mini-i8190-Ultra-Flip-Slim-S-VIEW-Window-Cover-Case-/141374554588?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20ea9481dc

και οι δύο λένε S view και έχουν και τις ίδιες φωτογραφίες[/Q

 

Ειναι ιδιες μονο που η μια ειναι για S3 και η αλλη για S3 mini.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μπορεί κανένας συμφορουμίτης να καταλάβει την διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο θήκες που προέρχονται από τον ίδιο πωλητή;

http://www.ebay.com/itm/141217696834?var=440292833162

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-Mini-i8190-Ultra-Flip-Slim-S-VIEW-Window-Cover-Case-/141374554588?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20ea9481dc

και οι δύο λένε S view και έχουν και τις ίδιες φωτογραφίες[/Q

 

Ειναι ιδιες μονο που η μια ειναι για S3 και η αλλη για S3 mini.

 

στραβομάρα,

Οκ.

 

να προσθέσω στα (μάλλον) αξιόλογα αξεσουάρ αυτό

http://www.ebay.com/itm/Qi-wireless-Charger-Back-Cover-Coli-Transmitter-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-/151083805809?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item232d4bec71

 

όπου αντικαθιστάς την πλάτη του κινητού με αυτό που σου στέλνουν και μετά το κινητό φορτίζεται απλά αφήνοντας το πάνω στην ειδική επιφάνεια.

Η λεγόμενη ασύρματη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω στα (μάλλον) αξιόλογα αξεσουάρ αυτό

http://www.ebay.com/itm/Qi-wireless-Charger-Back-Cover-Coli-Transmitter-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-/151083805809?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item232d4bec71

 

όπου αντικαθιστάς την πλάτη του κινητού με αυτό που σου στέλνουν και μετά το κινητό φορτίζεται απλά αφήνοντας το πάνω στην ειδική επιφάνεια.

Η λεγόμενη ασύρματη φόρτιση.

Το συγκεκριμένο αναφέρεται σε S3 και όχι σε S3 Neo.

Aν θα δεις το καπάκι στο πλάι έχει 2 επαφές οι οποίες υπάρχουν στο S3 αλλά όχι στο S3 Neo.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο και έχω επίσημος κάτοχος του s3 neo σε μπλε χρώμα, τι εντυπώσεις έχετε γενικά ?
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο και έχω επίσημος κάτοχος του s3 neo σε μπλε χρώμα

Με 'γειά (Κι εγώ μπλέ πήρα)

τι εντυπώσεις έχετε γενικά ?

Τις καλύτερες... ;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μάνο σχετικα με την ερωτηση σου:Από αύριο και έχω επίσημος κάτοχος του s3 neo σε μπλε χρώμα, τι εντυπώσεις έχετε γενικά ?

 

 

Εχω απογοητευτει γιατι πριν το αγορασω νομιζα (1)οτι εχει λειτουργεια screen mirroring (ασυρματη συνδεση απευθειας με τηλεοραση) (2)οτι μπορεις να το συνδεσεις σε usb θυρα σαν μαζικη αποθηκευση και (3) οτι υποστηριζει usb otg δηλαδη μπορει να διαβαζει usb στικ αλλα δυστυχως δεν συμβαινει τιποτα απο τα παραπανω αντιθετως με το sony ericsson neo v που εχω τωρα.

Edited by lakisman46
Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοητευτει γιατι πριν το αγορασω νομιζα (1)οτι εχει λειτουργεια screen mirroring (ασυρματη συνδεση απευθειας με τηλεοραση) (2)οτι μπορεις να το συνδεσεις σε usb θυρα σαν μαζικη αποθηκευση και (3) οτι υποστηριζει usb otg δηλαδη μπορει να διαβαζει usb στικ αλλα δυστυχως δεν συμβαινει τιποτα απο τα παραπανω αντιθετως με το sony ericsson neo v που εχω τωρα.

Επέτρεψέ μου να σου πω ότι κάνεις 2 στα 3 λάθος...

 

2) Μπορείς να το συνδέσεις σε USB θύρα σαν μαζική αποθήκευση

Αμα ρουτάρεις και δώσεις πρόσβαση στην SD λειτουργεί κανονικά

(Δες και φωτό παρακάτω)

 

3) Ποιος είπε ότι δεν υποστηρίζει OTG?

To OTG λειτουργεί κανονικά... (και χωρίς root).

Απλά θέλει power OTG καλώδιο και όχι απλό. Μάλλον χρησιμοποιείς λάθος καλώδιο.

Διαβάστε μερικά posts πιό πίσω... Δίνω αναλυτικές οδηγίες...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819053#post5819053

 

Οπως είπα και πριν, το τηλέφωνο αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις...

Ελπίζω να σας έκανα πιο χαρούμενους και τους δύο... ;)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα. Σύνδεσα τα ακουστικά για να ακούσω λίγο ραδιόφωνο. Μόλις όμως τα συνδέω, το τηλέφωνο νεκρώνει. Μένει στην οθόνη κ ότι κ να πατήσω δεν κάνει τίποτα. Είτε πάνω σε εφαρμογή είτε να προσπαθήσω να αλλάξω οθόνη. Φταίει κάποια ρύθμιση? Το έχω 10 μέρες σχεδόν κ πρωτη φορά σύνδεσα τα ακουστικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο. Δεν έβαζα το βύσμα σωστά

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψέ μου να σου πω ότι κάνεις 2 στα 3 λάθος...

 

2) Μπορείς να το συνδέσεις σε USB θύρα σαν μαζική αποθήκευση

Αμα ρουτάρεις και δώσεις πρόσβαση στην SD λειτουργεί κανονικά

(Δες και φωτό παρακάτω)

 

3) Ποιος είπε ότι δεν υποστηρίζει OTG?

To OTG λειτουργεί κανονικά... (και χωρίς root).

Απλά θέλει power OTG καλώδιο και όχι απλό. Μάλλον χρησιμοποιείς λάθος καλώδιο.

Διαβάστε μερικά posts πιό πίσω... Δίνω αναλυτικές οδηγίες...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819053#post5819053

 

Οπως είπα και πριν, το τηλέφωνο αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις...

Ελπίζω να σας έκανα πιο χαρούμενους και τους δύο... ;)

αν και εχω το ς3 αυτο που βρηκα ειναι ενα προγραμμα για μαζικη αποθηκευση μονο με ρουτ και μονο για την εξωτερικη καρτα,πραγμα που δεν βολευει γιατι αν θελλω να δει ο υπολογιστης την καρτα σαν σκληρο δισκο απλα την περναω στον καρντ ριντερ,οφιλος εννοει πιθανως το οτι δεν βλεπει την εσωτερικη μνημη σαν εξωτερικο σκληρο(που αυτο ειναι θεμα της σαμσουνγκ γενικα απο το ς3 και μετα)και ετσι αν θελει καποιος να ψαξει για διεγραμμενα αρχεια στην εσωτερικη μνημη αυτο δεν γινεται.τωρα μετα απο ολα αυτα για να βοηθησω υπαρχει ενα προγραμμα για να ανακτησουμε αρχεια και απο την εσωτερικη μνημη στο playstore και λεγεται diskjiker η καπως ετσι με καλα αποτελεσματα.σορρυ για την πολυ..γραφια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν και εχω το ς3 αυτο που βρηκα ειναι ενα προγραμμα για μαζικη αποθηκευση μονο με ρουτ και μονο για την εξωτερικη καρτα,πραγμα που δεν βολευει γιατι αν θελλω να δει ο υπολογιστης την καρτα σαν σκληρο δισκο απλα την περναω στον καρντ ριντερ,οφιλος εννοει πιθανως το οτι δεν βλεπει την εσωτερικη μνημη σαν εξωτερικο σκληρο(που αυτο ειναι θεμα της σαμσουνγκ γενικα απο το ς3 και μετα)και ετσι αν θελει καποιος να ψαξει για διεγραμμενα αρχεια στην εσωτερικη μνημη αυτο δεν γινεται.τωρα μετα απο ολα αυτα για να βοηθησω υπαρχει ενα προγραμμα για να ανακτησουμε αρχεια και απο την εσωτερικη μνημη στο playstore και λεγεται diskjiker η καπως ετσι με καλα αποτελεσματα.σορρυ για την πολυ..γραφια.

Nαι... Αυτό λέω...

Ο υπολογιστής μου βλέπει την εσωτερική μνήμη σαν σκληρό δίσκο και γραφοσβήνω κανονικά...

Δες και τη 2η συνημμένη εικόνα παραπάνω... φαίνεται...

Mόλις συνδέω το τηλέφωνο στη USB το βλέπει σαν 2 διαφορετικά drives με όνομα "Card" (32GB) και "Phone" (12GB)

ΧΩΡΙΣ Να εγκαταστήσω κανένα πρόγραμμα...

(Εχω βάλει το ΚΙΕΣ μόνο και μόνο για να βάλει τους drivers και δε το χρησιμοποιώ)

 

Μέχρι να ρουτάρω και να "ξεκλειδώσω" την SD δεν έβλεπε κανένα. Δεν μπορούσε καν να συνδεθεί.

Μετά τα είδε και τα 2 μαζί... Υποψιάζομαι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι δεν μπορούσε να δει την SD

και δεν προχωρούσε καν για να ανοίξει την επιλογή phone.

Μετά είδε SD και Phone μαζί...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Nαι... Αυτό λέω...

Ο υπολογιστής μου βλέπει την εσωτερική μνήμη σαν σκληρό δίσκο και γραφοσβήνω κανονικά...

Δες και τη 2η συνημμένη εικόνα παραπάνω... φαίνεται...

Mόλις συνδέω το τηλέφωνο στη USB το βλέπει σαν 2 διαφορετικά drives με όνομα "Card" (32GB) και "Phone" (12GB)

ΧΩΡΙΣ Να εγκαταστήσω κανένα πρόγραμμα...

(Εχω βάλει το ΚΙΕΣ μόνο και μόνο για να βάλει τους drivers και δε το χρησιμοποιώ)

 

Μέχρι να ρουτάρω και να "ξεκλειδώσω" την SD δεν έβλεπε κανένα. Δεν μπορούσε καν να συνδεθεί.

Μετά τα είδε και τα 2 μαζί... Υποψιάζομαι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι δεν μπορούσε να δει την SD

και δεν προχωρούσε καν για να ανοίξει την επιλογή phone.

Μετά είδε SD και Phone μαζί...

απλα για οσους ετυχε να εχουν παλια το ς2 θα θυμουνται οτι εκει δουλευε το masstorage.και μετα παπαλα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Yoda αυτο λεω ειναι οτι μονο απο τον υπολογιστη το βλεπει σαν μαζικη> και οτι δεν μπορει να συνδεθει ως στικακι π.χ σε ενα στερεο αυτοκινητου για να ακουσεις μουσικη.Οσο για το usb otg δουλευει μονο με τροφοδοσια αρα αν δεν συνδεσεις φορτιστη δεν δουλευει. Edited by lakisman46
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μάνο σχετικα με την ερωτηση σου:Από αύριο και έχω επίσημος κάτοχος του s3 neo σε μπλε χρώμα, τι εντυπώσεις έχετε γενικά ?

 

 

Εχω απογοητευτει γιατι πριν το αγορασω νομιζα (1)οτι εχει λειτουργεια screen mirroring (ασυρματη συνδεση απευθειας με τηλεοραση) (2)οτι μπορεις να το συνδεσεις σε usb θυρα σαν μαζικη αποθηκευση και (3) οτι υποστηριζει usb otg δηλαδη μπορει να διαβαζει usb στικ αλλα δυστυχως δεν συμβαινει τιποτα απο τα παραπανω αντιθετως με το sony ericsson neo v που εχω τωρα.

 

 

Τελικα το screen mirroring δεν παιζει να λειτουργησει σε καμια περιπτωση?ουτε κ μετα απο καμια ανβαθμιση?Δοκιμασα να το κανω μεσω του chromecast αλλα δυστηχως ο κατοπτρισμος απετυχε (μου κολλησε το κινητο) , σε φωτο απλη μεταφορα επαιζε οκ.Την ιδια δοκιμη με chromecast εκανα κ με το tablet(lenovo A3500 των 100 ευρω...) κ επαιζε κανονικοτατα το ''mirroring'' ,μεχρι κ παιχνιδι παιζω χωρις το παραμικρο προβλημα.Βεβαια η google λεει πως η συγκεκριμενη λειτουργια cast του chromecast ειναι ακομη beta τις περισσοτερες συσκευες.:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το screen mirroring δεν παιζει να λειτουργησει σε καμια περιπτωση?ουτε κ μετα απο καμια ανβαθμιση?Δοκιμασα να το κανω μεσω του chromecast αλλα δυστηχως ο κατοπτρισμος απετυχε (μου κολλησε το κινητο) , σε φωτο απλη μεταφορα επαιζε οκ.Την ιδια δοκιμη με chromecast εκανα κ με το tablet(lenovo A3500 των 100 ευρω...) κ επαιζε κανονικοτατα το ''mirroring'' ,μεχρι κ παιχνιδι παιζω χωρις το παραμικρο προβλημα.Βεβαια η google λεει πως η συγκεκριμενη λειτουργια cast του chromecast ειναι ακομη beta τις περισσοτερες συσκευες.:wacko::wacko:

Δυστυχως δεν εχει screen mirroring αλλα μπορεις να βλεπεις και να ακους ασυρματα στην τηλεοραση τα αρχεια πολυμεσων (βιντεο εικονες μουσικη). Οσο για το chromecast δεν γνωριζω για να σου απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει screen mirroring αλλα μπορεις να βλεπεις και να ακους ασυρματα στην τηλεοραση τα αρχεια πολυμεσων (βιντεο εικονες μουσικη). Οσο για το chromecast δεν γνωριζω για να σου απαντησω.

 

Εννοεις σε Smart TV φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές ήρθε το κινητό και έχω να πω τα καλύτερα για την συσκεύη,

 

Μπαταρία:

Προχθες μόλις το παρέλαβα άνοιξα την συσκευασία και το φόρτισα μέχρι το 100%, μόλις φόρτισε το άνοιξα και άρχισα να το σκαλίζω, σήμερα με σχετικά κανονική χρήση έχει φτάσει στο 49% πραγματικά πολύ καλύ αυτονομία (φυσικά το κλείνω το βράδυ το κινητό).

 

Ανοιχτά GPS/ Wi-Fi/ Data 3G, All the time, 1 ώρα κλήσεων, 2 ώρες πλοήγηση στο internet, 15 sms, 40 λεπτά μουσική & κανα-δυο φωτογραφίες!

 

Κάμερα:

Κλασικά, αρχίζεις και αναρωτιέσαι τι φωτογραφίες μπορεί να βγάλει αυτή η συσκευή, τελικά δεν με απογοήτευσε, άριστες φωτογραφίες και αρκετές επιλογές για την "λήψη", επεξεργασία φωτογραφίας με σχετικά λίγες επιλογές. Το δε βίντεο, αρκετά καλό, και σχετικά ευκρινές!

Η μπροστινή, έτσι για δοκιμή σε Skype Video Call ήταν εντυπωσιακή μπορώ να πω!

 

Οθόνη:

Φυσικά μόλις ανοίξεις το κινητό αναρωτιέσαι τι οθόνη μπορεί να έχει! Μιας και πρώτη φορά χρησιμοποιώ sAMOLED οθόνη :p

Η ανάλυση μπορώ να πω οτι είναι αρκετά καλή, χωρίς pixelιασμα, οι δε γωνίες θέασης είναι φοβερές. Τα χρώματα ωραία και έντονα, όπως μου αρέσει. Η φωτεινότητα θα ήθελα να "ανεβαίνει" λίγο ποιο ομαλά και όχι τόσο απότομα, αλλά είναι μια χαρά γιατί μπορείς να είσαι και κάτω από τον ήλιο χωρίς να παιδεύεσαι να δεις! Η αντίδραση του τηλεφώνου, όχι μόνο ακριβής αλλά και άμεση!

 

Αποθηκευτικός χώρος:

Με αρκετό αποθηκευτικό χώρο χρήστη 11,69GB , μπορείς να αποθηκεύσεις σχεδόν τα πάντα, αλλά μπορείς να προσθέσεις και μια κάρτα μνήμης των 32GB HC Class 10 και να 'σαι βασιλιάς!!!

 

CPU/RAM/GPU:

Ένα κεφάλαιο αρχίζει ξανά, ο Snapdragon 400 στα 1,4GHz πραγματικά είναι δυνατός για έναν μέσο χρήστη, χωρίς να ζορίζεται αρκετά, φυσικά με ένα underclock στα 1,2GHz η αυτονομία εκτοξεύεται στα ύψη, τα 1,377ΜΒ μνήμης RAM, πραγματικά αρκούν! Δεν θα δει και κάποιος πολλά κολλήματα, εκτός αν είναι κανένας power-user που θέλει ντε και καλά να γονατίσει το τηλέφωνο! Η κάρτα γραφικών Adreno 305 θα στηρίξει τα παιχνίδια, είτε είναι σύνθετα (με αρκετές απαιτήσεις απεικόνισης) είτε θα είναι απλά (χωρίς πολλές απαιτήσεις απεικόνισης), με διαφορετικό ρυθμό βέβαια και διαφορετικά FPS (frames per second), αλλά γενικά δεν θα δυσαρεστήσει κανέναν! :geek:

 

Μικρόφονο, ακουστικό, ηχείο & ακουστικά:

Το μικρόφονο αρκετά Crystalινο μπορώ να πω, μιας και έχει τεχνολογία 2 σε 1, ένα για την εισαγωγή φωνής και δύο για απομόνωση θορύβου. Το ακουστικό είναι αρκετά καλό και δυνατό, κρυστάλινος ήχος, το ηχείο δυνατό και καθαρό, δεν θα στερήσεις σε κάποιον φίλο να δει/ακούσει ένα videάκι στο YouTube σε κάποια καφετέρια με λίγη φασαρία, ενώ θα το ακούσεις όταν θα χτυπήσει, σε κάποιο barάκι που μπορεί να απολαμβάνεις με καλή παρέα ένα ποτάκι σε ένα δυνατό περιβάλλον γεμάτο ήχο!!! :mobile: Ενώ τα ακουστικά θα απογειώσουν την εμπειρία ακρόασης με την βοηθητική εφαρμογή Adapt Sound της Samsung για αρκετές ώρες μουσικής και κλήσεων!

 

Κατασκευή:

Αρκετά στιβαρή, με καλή ποιότητα πλαστικού και ωραίο φινίρισμα! Το χρώμα είναι φοβερό (αναφέρομαι στο μπλέ)!

 

Συνδεσιμότητα:

Δίκτυο 3G+ με μεταφορά δεδομένων HSPA+ αρκετά καλές ταχύτητες που αγγίζουν τα HSDPA: 21Mbps / HSUPA: 5.76Mbps, το Wi-Fi 802.11n πραγματικά είναι γρήγορο χωρίς καθυστερήσεις (με VDSL απογειώνεται)!, το Bluetooth V4.0 με τεχνολογία a2dp είναι γρήγορο και σταθερό, ενώ με κάποιο BΤ ακουστικό "δεν κάνει ούτε για πλάκα διακοπή", το GPS τεχνολογίας GLONASS κλειδώνει σε λιγότερο από 20 δεύτερα!

 

OS:

Λειτουργικό Android με TouchWiz που με εντυπωσιάζει, χωρίς πολύ Bloatware της Samsung, σταθερό και γρήγορο στην έκδοση 4.4.2 KitKat!

Με root (δεν έχω κάνει ακόμα :p ) λογικά θα πηγαίνει καλύτερα, αρχίζουν και βγαίνουν roms / custom recoveries, έτοιμα να σε βάλουν στην πρίζα και να σε ενθουσιάσουν!

 

Συσκευασία & Παρελκόμενα:

Η συσκευασία του είναι πλήρης και αρκετά συμπαγής! Περιέχονται, ακουστικά τύπου in-ear και τα ανταλλακτικά τους για την προσαρμογή στο αυτί μας, φορτιστής, USB καλώδιο (θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο), manual, μπαταρία με ενσωματωμένο το NFC και η συσκευή υπέρ-προστατευμένη, γεμάτη ζελατίνες.

 

Όσον αφορά το screen mirroring & το DLNA, δεν τα χρησιμοποιώ οπότε δεν μου λείπουν κιόλας! :whistle:

 

Αυτά από εμένα, του δίνω 8,2/10 καθώς θα ήθελα κάποια πραγματάκια από S3 όπως ο φακός BSI στην κάμερα, Gorilla Glass 2 στην οθόνη κ.τ.λ., γενικά σαν τελικό σύνολο είναι αρκετά γεμάτο με τιμή που ξεκινά στα 176€, θα το πρότεινα σίγουρα σε κάποιον φίλο!

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.θελω να ρωτησω κατι.εχω ενα samsung galaxy s3 neo και η μπαταρια του πεφτει πολύ γρήγορα.(το χρησιμοποιω ολη μερα :P ).εντελως τυχαια ειδα,μια εξωτερική μπαταρια της zerolemon στο youtube και μου αρεσει αφανταστα.3-4 μερες μπαταριας χωρις να το φορτισω και η τιμή ττου ειναι λογική.Σκεφτομουν λοιπον,να την αγορασω,αλλά αναρωτιεμαι μηπως το s3 ειναι διαφορετικο απο το s3 neo.και ετσι αν παραγγείλω την μπαταρια να μην μπαινει στο κινητό.μήπως ξέρετε εαν υπαρχουν διαφορες αναμεσα τους?αν κανει η μπαταρια αυτη του σ3 στο σ3 νεο?εγώ νομιζω πως θα κανει,αλλά δεν θελω να το ρισκαρω κιολας,και ετσι ειπα να παρω μια γνωμη και απο σας :) :D
Link to comment
Share on other sites

περιμένοντας το θρυλικό s2 από το σέρβις 2 χρόνια μου ήταν πιστό σαν σκύλος και μάλλον θα συνεχίσουμε μαζί, τέλος πάντων λόγο άμεσης ανάγκης τηλεφώνου μέχρι την επισκευή του ς2 πήρα και γω το τηλέφωνο στο οποίο είναι αφιερωμένο το παρών θρεντ,λοιπόν οι εντυπώσεις μου για το τηλέφωνο i9301i είναι ότι από άποψη σπιρτάδας σε σχέση με το gt i9100 και το απλό s3 η μεγαλύτερη ραμ είναι όντως μεγάλο ατού και το καταλαβαίνεις άμεσα ένα κλικ ποιο γρήγορο από το απλό ς3 και λίγο έως πάρα πολύ από το ς2 ανάλογα με τις απαιτήσεις του χρήστη πχ. το ς2 με μια καλή καστομια και οβερκλοκ στα 1,4 πάει της μπάλας.

 

εκεί που έχω ξενερώσει τελείως όμως με το i9301i και βέβαια και το μοναδικό ελλατωμα που βλέπω είναι η κάμερα του κυρίως και δεύτερον σχετικά με το μοντάρισμα του κινητού μας τα χάλασε η μαμα Samsung (κνοχ) και στο XDA-Developers ελλιπείς custom rom και kernels

λοιπόν η κάμερα του i9301i στις φώτο και στα βίντεο είναι μαύρα χάλια σε σχέση με το παλιό s3,s2 στις φώτο όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές η απόδοση των χρωμάτων και η ευκρίνεια της εικόνας είναι για κλάματα το ίδιο πρόβλημα βλέπω και στα βίντεο δεν ξέρω αν είναι κουσούρι του ΚΚ η είναι θέμα κομμενης κάμερας τώρα με τα μονταρίσματα προς το παρών το έχω μαμά αν μελλοντικά βγει καμιά καλή ρομ,κερνελς και με την προϋπόθεση ότι θα το κρατησω τότε θα το πειράξω. ένα είναι σίγουρο παντος ότι μόλις παραλάβω το ς2 από το σέρβις το i9301i θα μπει στην κούτα του μέχρι νεοτέρας αυτά τα ολίγα κι από μενα

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από την πρόσφατη προσφορά των 169€ του i9301i. Εχω αρχίσει να το επεξεργάζομαι αλλά δεν βρίσκω πουθενά εικονίδιο για την εφαρμογή τα αρχεία μου, αλλά ούτε και για τις λήψεις. Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν είχε αποτέλεσμα. Μόνο στο δικό μου συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από την πρόσφατη προσφορά των 169€ του i9301i. Εχω αρχίσει να το επεξεργάζομαι αλλά δεν βρίσκω πουθενά εικονίδιο για την εφαρμογή τα αρχεία μου, αλλά ούτε και για τις λήψεις. Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν είχε αποτέλεσμα. Μόνο στο δικό μου συμβαίνει;

Εκεί που είναι όλα τα εικονίδια των εφαρμογών, υπάρχει καi ένα που λέγεται "Samsung"

Αυτό λοιπόν δεν είναι εικονίδιο αλλά folder!! Απλά άνοιξέ το.

Μέσα εκεί θα βρεις άλλα εικονίδια, μεταξύ των οποίων και "τα αρχεία μου" και οι "Λήψεις" και πολλά άλλα... ("Ραδιόφωνο", "Αριθμομηχανή"... κλπ)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είναι όλα τα εικονίδια των εφαρμογών, υπάρχει καi ένα που λέγεται "Samsung"

Αυτό λοιπόν δεν είναι εικονίδιο αλλά folder!! Απλά άνοιξέ το.

Μέσα εκεί θα βρεις άλλα εικονίδια, μεταξύ των οποίων και "τα αρχεία μου" και οι "Λήψεις" και πολλά άλλα... ("Ραδιόφωνο", "Αριθμομηχανή"... κλπ)

Ευεργέτη! άμα δεν είχες samsung πριν, χώρια η κρίση που μας μάδησε και τη φαντασία ...

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση απο μενα.

Διαπιστωσα κι εγω γρηγορα το γνωστο οπως διαβασα προβλημα με την καμερα που βγαζει σφαλμα και δεν λειτουργει παρα μονο με ρεσταρτ.

Λυση υπαρχει γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...