Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε σχέση με το πρώτο s3 ( i9300) η φωτεινότητα της οθόνης είναι ίδια η την έχουν βελτιώσει;

 

δεν νομιζω καθως στο θεμα οθονης ειναι σε ιδια επιπεδα με το κανονικο s3

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος το S3 και πλέον του S3neo μπορώ να πω ότι σε θέμα ευκολίας χρήσης είναι η μέρα με την νύχτα, μπορεί το S3 να έχει καλύτερο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών από το S3neo αλλά η παραπάνω ram του S3neo του δίνει μεγάλο προβάδισμα. Άμεσα το rootara και του αφαίρεσα τα περιττά (για έμενα πάντα) προγράμματα και έγινε ακόμα ποιο γρήγορο. πιστεύω με αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει άλλο.

Το μόνο μείον που θεωρό ότι υπάρχει είναι η έλλειψη gorillaglass.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι έτοιμος να παραγγειλω το κινητό αυτο! Έρχομαι απο iPhone 4 πιστεύετε οτι θα με δυσκολέψει κατι η θα με δυσαρεστησει κατι; Επίσης πρέπει να προσέξω κατι όσον αφορά την αγορά του;
Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι, και η κοπελια μου την ιδια μεταβαση εκανε κσι εχει ξετρελαθει με το ποσες παραμετροποιησεις εχει αυτό το λογισμικο!
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα.Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το κινητό αυτό να υποστηρίζει otg ώστε να διαβάζει usb flash drivers;

 

μπορει να βοηθήςει κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βοηθήςει κανείς;;;

εαν δεν το υποστηριζει μανησια δυσκολο,δες στο πλαυ στορ εχει μερικες εφαρμογες για otg αλλα οπως προειπα δυσκολο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου θέλει 3,5 ώρες να φορτίσει πλήρως... Είναι νορμάλ αυτός ο χρόνος?

Το καλό είναι, ότι με τη δική μου χρήση, κρατάει περίπου 3-4 μέρες...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου θέλει 3,5 ώρες να φορτίσει πλήρως... Είναι νορμάλ αυτός ο χρόνος?

Το καλό είναι, ότι με τη δική μου χρήση, κρατάει περίπου 3-4 μέρες...

κλειστο το εχεις?:lol:.παντως εαν ενδιαμεσα το συνδεσεις με φορτιστη,η στο pc,αυτο ταυτοχρονα φορτιζει χωρις να αλλαξει ο μετρητης χρησης αν δεν το μηδενισεις μετα την αποσυνδεση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

...παντως εαν ενδιαμεσα το συνδεσεις με φορτιστη,η στο pc,αυτο ταυτοχρονα φορτιζει χωρις να αλλαξει ο μετρητης χρησης αν δεν το μηδενισεις μετα την αποσυνδεση.

 

Ναι πράγματι...:)

Αλλά γι αυτό έβαλα και το γράφημα για να φανεί ότι δε το κάνω αυτό...

Θα φαινόταν ανοδική πορεία, ή έστω στιγμιαία ακιδούλα ;)

 

Παντως 3,5 ώρες που θέλει να γεμίσει είναι νορμάλ? :confused:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Αν το βάζεις σε συσκευή (pc, ράδιο κτλ) ναι. Αν το βάζεις απευθείας σε μπρίζα, όχι. Ίσως έχεις αρκετές ανοιχτές εφαρμογές που τραβάνε ρεύμα και ενώ φορτίζει κανονικά, τραβάνε και λίγο ρεύμα αυτές. Αλλά αν τις είχες, δεν θα κράταγε τόσες μέρες η μπαταρία. Μήπως η μπαταρία σου δεν είναι η κλασσική των 2100 mah αλλά μεγαλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

Αν το βάζεις σε συσκευή (pc, ράδιο κτλ) ναι. Αν το βάζεις απευθείας σε μπρίζα, όχι. Ίσως έχεις αρκετές ανοιχτές εφαρμογές που τραβάνε ρεύμα και ενώ φορτίζει κανονικά, τραβάνε και λίγο ρεύμα αυτές. Αλλά αν τις είχες, δεν θα κράταγε τόσες μέρες η μπαταρία. Μήπως η μπαταρία σου δεν είναι η κλασσική των 2100 mah αλλά μεγαλύτερη?

Οχι, η μπαταρία μου είναι η μαμίσια.

Επίσης το κινητό ΔΕΝ το συνδέω με μπρίζα αν δεν αδειάσει τελείως. (Στο PC μπαίνω με wifi.)

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι δεν το σβήνω καθόλου. Απ ότι ξέρω κατά το boot τραβάνε αρκετό ρεύμα.

Πάντως κάτω από 3 μέρες δεν μου έχει κρατήσει ποτέ μέχρι τώρα (1 μήνα που το έχω).

 

Στο στατιστικό φαίνεται και η χρήση που του έχω κάνει...

Αν θα δείτε έχω μπει και dolphin (Με 3G)

 

---Προσθήκη---

Επειδή μου έβαλες ιδέα μόλις άνοιξα το καπάκι να επιβεβαιώσω... Ναι η 2100mah είναι.

Πείτε μου όμως βρε παιδιά και το άλλο που ρωτάω: "3,5 ώρες για φόρτιση είναι νορμάλ? Τόσο κάνει συνήθως?"

 

---Προσθήκη---

Με την ευκαιρία να προσθέσω και κάτι άλλο που παρατήρησα και δε μου αρέσει:

Μετά από κάποια ώρα χρήσης το κάτω μέρος του κινητού καίει!

Αρχικά σκέφτηκα μήπως ζεσταίνεται από το χέρι μου.

Και στο γραφείο όμως που το έχω ακουμπισμένο πάλι μετά από κάποια ώρα καίει...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Οχι, η μπαταρία μου είναι η μαμίσια.

Επίσης το κινητό ΔΕΝ το συνδέω με μπρίζα αν δεν αδειάσει τελείως. (Στο PC μπαίνω με wifi.)

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι δεν το σβήνω καθόλου. Απ ότι ξέρω κατά το boot τραβάνε αρκετό ρεύμα.

Πάντως κάτω από 3 μέρες δεν μου έχει κρατήσει ποτέ μέχρι τώρα (1 μήνα που το έχω).

 

Στο στατιστικό φαίνεται και η χρήση που του έχω κάνει...

Αν θα δείτε έχω μπει και dolphin (Με 3G)

Ποτε μα ποτε μην το αφηνεις να αδειασει τελειως!! Ο,τι χειροτερο για τη ζωη της μπαταριας μετα την υψηλη θερμοκρασια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για τη μπαταρία... 4ευρώ η μία, και...

δώρο ένας φορτιστής αυτοκινήτου... και ένα καλώδιο USB

(Από Αμερική όχι Κίνα)

 

http://www.ebay.com/itm/2100mAH-Li-ion-Battery-Data-Cable-In-Car-Charger-For-Samsung-Galaxy-S3-III-i9300-/191179184113?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item2c832ad7f1

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για τη μπαταρία... 4ευρώ η μία, και...

δώρο ένας φορτιστής αυτοκινήτου... και ένα καλώδιο USB

(Από Αμερική όχι Κίνα)

 

http://www.ebay.com/itm/2100mAH-Li-ion-Battery-Data-Cable-In-Car-Charger-For-Samsung-Galaxy-S3-III-i9300-/191179184113?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item2c832ad7f1

Lol........

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Lol........

 

Χαχαχα.... Ναι....

(Και τζάμπα μεταφορικά για την Ελλάδα)

Μιλάμε το έχουν ξεφτιλίσει τελείως ε?

 

---Προσθήκη---

Δείτε και αυτό:

http://www.ebay.com/itm/Gold-3250mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/371012295721?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56620e5c29

3250mAh (...λένε) στα 7€

Από Αγγλία μάλιστα!

Αυτή σκέφτομαι σοβαρά να τη δοκιμάσω...

 

---Προσθήκη---

Ο Γκοτζίλα...

http://www.ebay.co.uk/itm/5500mAh-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-With-Pebble-Blue-Back-Cover-/230968968228?ssPageName=STRK:MESE:IT

5500mAh με μεγαλύτερο Back Cover

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Συγνώμη αλλά έχω μπευρδευτεί με τα kaizer από το skroutz.

Υπάρχουν τα εξής:

kaizershop.gr (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια 210-5241852)

kaizer.gr (3ης Σεπτεμβρίου 35, 210 5223477) και το

kaizerstore.gr (Πανεπιστημίου (Ελ. Βενιζέλου) 67, 2103235123).

 

Ποιό από αυτά είναι το καλύτερο και σου κάνουνε δώρο μια θήκη σιλικόνης ?????

 

http://kaizerstore.gr/smartphones/samsung-galaxy-s3-neo-i9300i-16gb-leyko-eu

εδώ φιλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή σκοπεύω να το αγοράσω έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη χώρα προέλευσης (για αγορά από skroutz) την οποία να διαλέξω σύμφωνα με το ΙΜΕΙ, ώστε να μην έχω προβλήματα ????

 

το δικο μου είναι από Iταλια.αγορασμενο από Kaizerstore.τιποτε ιταλικο μεσα .....όλα αψογα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2-3 παραπονάκια έχω μέχρι στιγμής.

Α) παρότι έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις για 2 παιχνίδια που παίζω (της gameloft συγκεκριμένα) ξανατικάρετε μόνο του και επανεμφανίζονται

Β) Δεν έχω βρει γρήγορο τρόπο να αλλάζω το δίκτυο από 2g-->3g

Γ και σοβαρότερο) παρατηρώ γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας

 

Βέβαια είχα από το 2012 το xperia neo V οπότε και είμαι ευχαριστημένος παρά το προβληματάκια που προανέφερα.

 

Υ.Γ.

Δ) Έχει μόνο κεφαλαία ελληνικά στα μηνύματα και τα τονίζει αυτόματα. Μου έρχετε να ξεράσω όταν βλέπω τονούμενα κεφαλαία:mad:

για το Α,Β δεν εχω ασχοληθεί για να σου πω

Γ , τρεις -τέσσερις μερες μου παει με λιγο ιντερνετ αλλα αρκετες κλησεις και μηνυματα

Δ . για τα γραμματα δες λιγο τις ρυθμισεις πληκτρολογιου...ψαξτο λιγο...θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

για το Α,Β δεν εχω ασχοληθεί για να σου πω

Γ , τρεις -τέσσερις μερες μου παει με λιγο ιντερνετ αλλα αρκετες κλησεις και μηνυματα

Δ . για τα γραμματα δες λιγο τις ρυθμισεις πληκτρολογιου...ψαξτο λιγο...θα το βρεις

 

Το κινητό εγώ το πήρα για να μπορώ να παίζω κανα παιχνιδάκι, να μπαίνω internet κτλ, που δεν μπορούσα με το προηγούμενο. Δεν λέω όταν παίζω παιχνίδια, αλλά θέλει κάθε μέρα φόρτηση.

 

Επίτηδες έχω να τονίζονται οι λέξεις γιατί δεν μπορώ στο κιν να τις τονίζω μόνος μου. Αν μιλάω σε chatting είναι βολικό. Σε κανονικά μυνήματα όμως, όπου δεν δέχεται τα πεζά ελληνικά, προσθέτει αυτόματα τόνους στα κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.... Ναι....

(Και τζάμπα μεταφορικά για την Ελλάδα)

Μιλάμε το έχουν ξεφτιλίσει τελείως ε?

 

---Προσθήκη---

Δείτε και αυτό:

http://www.ebay.com/itm/Gold-3250mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/371012295721?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56620e5c29

3250mAh (...λένε) στα 7€

Από Αγγλία μάλιστα!

Αυτή σκέφτομαι σοβαρά να τη δοκιμάσω...

 

---Προσθήκη---

Ο Γκοτζίλα...

http://www.ebay.co.uk/itm/5500mAh-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-With-Pebble-Blue-Back-Cover-/230968968228?ssPageName=STRK:MESE:IT

5500mAh με μεγαλύτερο Back Cover

Lol εννοω οτι αποκλειεται με τετοια τιμη να ειναι η αυθεντικη μπαταρια και εννοειται οτι δεν ειναι αμερικανικη.

Ειναι μια μουφα που θα χαλασει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...

Στο Samsung Galaxy Ace2 που πήρα μία παρόμοια είδα μεγάλη διαφορά στη διάρκεια,

Από 1-2 μέρες της μαμίσιας αυτή κρατάει 2-3 μέρες και την έχω 2 χρόνια τώρα χωρίς πρόβλημα..

 

Σκέφτομαι σοβαρά να ξαναδοκιμάσω...

Αμα έχει κι αυτή μεγαλύτερη διάρκεια και κρατήσει το μισό από την προηγούμενη, όσο μούφα και να είναι θα τα έχει βγάλει τα λεφτά της...

Θα σας πω πάντως άμα τη δοκιμάσω και αυτή...

Edited by Yoda
Προσθήκη Φωτογραφίας
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κάνω μερικες ερωτησουλες επειδη σκεφτομαι να τσιμπησω το κινητο για τη δικια μου και να μην εχω γκρινιες μετα

1) Απο θεμα φωτογραφιας πως τα παει?

2) Η χρηση του θα ειναι κυριως για social networks (fb skype viber) δεν νομιζω να κολλαει οπως βλεπω τα specs.

3) Ισως χαζη ερωτηση :X αλλα σε τι θηκες μπενει? Σε S3?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κάνω μερικες ερωτησουλες επειδη σκεφτομαι να τσιμπησω το κινητο για τη δικια μου και να μην εχω γκρινιες μετα

1) Απο θεμα φωτογραφιας πως τα παει?

2) Η χρηση του θα ειναι κυριως για social networks (fb skype viber) δεν νομιζω να κολλαει οπως βλεπω τα specs.

3) Ισως χαζη ερωτηση :X αλλα σε τι θηκες μπενει? Σε S3?

1) Δεν ξερω, δεν το εχω.

2) Δεν ξερω, δεν το εχω.

3) Εχει ακριβως τις ιδιες διαστασεις με S3 οποτε μοιραζοντε τις ιδιες θηκες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κάνω μερικες ερωτησουλες επειδη σκεφτομαι να τσιμπησω το κινητο για τη δικια μου και να μην εχω γκρινιες μετα

1) Απο θεμα φωτογραφιας πως τα παει?

2) Η χρηση του θα ειναι κυριως για social networks (fb skype viber) δεν νομιζω να κολλαει οπως βλεπω τα specs.

3) Ισως χαζη ερωτηση :X αλλα σε τι θηκες μπενει? Σε S3?

 

1) Έχει πολύ καλή φωτογραφική. Όπως είχε πει και ένας φίλος, έβγαλε φωτό με την μπροστά και δεν καταλάβαινες ότι είναι με την μπροστά και όχι με την πίσω (πρέπει να το ρυθμίσεις εσύ βέβαια, γιατί by default έχει μικρότερες αναλύσεις)

2) Δεν κολλάει τίποτα απολύτως στην συσκευή, πόσο μάλλον τα social networks.

Link to comment
Share on other sites

To 1+2 είναι Ακριβώς όπως τα είπε ο φίλος spiros91...

Nα τονίσω μάλιστα το: "δεν κολλάει τίποτα απολύτως..."

 

Για το 3 να προσθέσω (συμφωνώντας με το φίλο tupac_rip) ότι ήδη έχω αγοράσει 2 θήκες που λένε S3 και κουμπώνει τέλεια...

 

Τελευταία πήρα μία από αυτές (3η θηκη)

http://www.ebay.com/itm/141382451103?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=440524904843&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT στα 4.5€ που λέει και "Neo"

Edited by Yoda
Προσθήκη Link
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...