Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ελληνικό handwriting σε windows 8 χρησιμοποίησα το MYSCRIPT NOTES MOBILE από το windows store και λειτουργούσε σχετικά ικανοποιητικά Πάντως η γραφή θέλει εξάσκηση και από τον χρήστη καθώς αλλιώς είναι η αίσθηση γραφής σε χαρτί και αλλιώς σε γυαλί.
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η χρήση που θέλω να κάνω είναι να κρατάω κάποιες σημειώσεις από ελληνικά βιβλία. Δεν με πειράζει να χάσω χρόνο στο training του προγράμματος και του εαυτού μου.

Αυτό το πρόγραμμα το myscript αξίζει να ασχοληθώ η να βάλω τα 10 άρια ? Ποιο θεωρείτε ανώτερο για handwriting recognition ?

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο προγραμμα κοιτα εδω στην σελιδα τους,που υπαρχουν και καποια demo(29 μερες free),για τις desktop εφαρμογες και μια web για τις mobile και να τεσταρεις ποσο ικανοποητικο ειναι το handwriting!

 

Στα 10αρια,απλα ειναι στο ενσωματομενο keyboard του λογισμικου και δε χρειαζεται να κανεις export αυτα που γραφεις απο το ενα προγραμμα στο αλλο και δεν υπαρχουν συμβατα ή οχι προγραμματα για export.Εκτως αν σκεφτεσαι να αγορασεις το MyScript Stylus Desktop στα 15€,που ουσιαστικα ειναι ενα custome virtual keyboard και θα εχεις τις δυνατοτητες που σου προσφερει την ελευθερια και την συμβατοτητα που σου δινει και το virtual keyboard των windows.

 

Προσωπικα θα σου προτεινα,εφοσον,ολες αυτες οι desktop εφαρμογες (4εις) μαζι με το virtual keyboard,σου δινουν 30 μερες δοκιμαστικες,μπορεις να εκμεταλευτεις αυτες τις δοκιμαστικες περιοδους,μεχρι να πας στα windows 10!

Να βαλεις για παραδειγμα τον πρωτο μηνα το virtual keyboard και τον επομενο το note edition και παει λεγοντας,μεχρι να καλυψεις τον χρονο που θα εισαι ετοιμος να πας στα windows 10!

Και οταν θα πας στα windows 10,μπορεις να τα συγκρινεις και αν δε σε ικανοποιησει η default λυση των windows 10,μπορεις να αγορασεις ενα απο αυτα που θα εχεις δοκιμασει!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω εκανα install το popcorn time και όταν πήγα να δω ταινεια με τσεκάρισμα νους τους υπότιτλους στα ελληνικά μου έβγαζε τα γράμματα κινεζικά πως μπορώ να το ρυθμίσω αυτο;εχω κανει και την αναβάθμιση στα win 10 ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω εκανα install το popcorn time και όταν πήγα να δω ταινεια με τσεκάρισμα νους τους υπότιτλους στα ελληνικά μου έβγαζε τα γράμματα κινεζικά πως μπορώ να το ρυθμίσω αυτο;εχω κανει και την αναβάθμιση στα win 10 ελληνικά

Εχεις ελεγξει αν η γλωσσα για τα non-Unicode programs ειναι στα Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο προγραμμα κοιτα εδω στην σελιδα τους,που υπαρχουν και καποια demo(29 μερες free),για τις desktop εφαρμογες και μια web για τις mobile και να τεσταρεις ποσο ικανοποητικο ειναι το handwriting!

 

 

Στα 10αρια,απλα ειναι στο ενσωματομενο keyboard του λογισμικου και δε χρειαζεται να κανεις export αυτα που γραφεις απο το ενα προγραμμα στο αλλο και δεν υπαρχουν συμβατα ή οχι προγραμματα για export.Εκτως αν σκεφτεσαι να αγορασεις το MyScript Stylus Desktop στα 15€,που ουσιαστικα ειναι ενα custome virtual keyboard και θα εχεις τις δυνατοτητες που σου προσφερει την ελευθερια και την συμβατοτητα που σου δινει και το virtual keyboard των windows.

 

Προσωπικα θα σου προτεινα,εφοσον,ολες αυτες οι desktop εφαρμογες (4εις) μαζι με το virtual keyboard,σου δινουν 30 μερες δοκιμαστικες,μπορεις να εκμεταλευτεις αυτες τις δοκιμαστικες περιοδους,μεχρι να πας στα windows 10!

Να βαλεις για παραδειγμα τον πρωτο μηνα το virtual keyboard και τον επομενο το note edition και παει λεγοντας,μεχρι να καλυψεις τον χρονο που θα εισαι ετοιμος να πας στα windows 10!

Και οταν θα πας στα windows 10,μπορεις να τα συγκρινεις και αν δε σε ικανοποιησει η default λυση των windows 10,μπορεις να αγορασεις ενα απο αυτα που θα εχεις δοκιμασει!

 

Πολύ κατατοπιστικος. Σε ευχαριστώ πάρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχει δουλέψει κανεις με ανταπτορα mini display port to hdmi; Σκέφτομαι να παρω το docking station αλλα η οθόνη μου δεν εχει display port. Λέτε να κανουν δουλεια κι αυτά τα φθηνά που βρίσκεις στο skroutz;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχει δουλέψει κανεις με ανταπτορα mini display port to hdmi; Σκέφτομαι να παρω το docking station αλλα η οθόνη μου δεν εχει display port. Λέτε να κανουν δουλεια κι αυτά τα φθηνά που βρίσκεις στο skroutz;

Εγω απο το Pro 2 εχω μια διετία περίπου αυτόν τον adaptor και δουλέυει αψογα και στο Pro 3/Surface 3

http://www.amazon.de/gp/product/B00CQ56ICQ?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o05_s00

 

Εχω και αυτο εξόδου που δουλεύει εξίσου αψογα.

http://www.amazon.de/gp/product/B00EYDJRG2?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o05_s00

 

Δεν χάνεις να αγοράσεις απο skroutz και αν τυχών δεν κάνει το επιστρέφεις και παίρνεις κατι αλλο.

Εγω τα πήρα τα παραπάνω λογο των πολυ υψηλών θετικών αξιολογήσεων απο χρήστες του Amazon.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχει δουλέψει κανεις με ανταπτορα mini display port to hdmi; Σκέφτομαι να παρω το docking station αλλα η οθόνη μου δεν εχει display port. Λέτε να κανουν δουλεια κι αυτά τα φθηνά που βρίσκεις στο skroutz;

Το εχω δουλεψει και ειναι μια χαρα.Απο το play247 το ειχα παρει αλλα δε θυμαμαι τιμη.Παντως ειχε μεγαλη ποικιλια με διαφορετικες τιμες.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τελικά από το infoworld, όλα μια χαρά λειτουργεί τέλεια. Ήμουν λίγο επιφυλακτικός επειδή είχα διαβάσει για αρκετούς που μετά από κάποια updates της Microsoft, δεν τους λειτουργούσε κανένας αντάπτορας εκτός των original.
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τελικά από το infoworld, όλα μια χαρά λειτουργεί τέλεια. Ήμουν λίγο επιφυλακτικός επειδή είχα διαβάσει για αρκετούς που μετά από κάποια updates της Microsoft, δεν τους λειτουργούσε κανένας αντάπτορας εκτός των original.

Εγω πάντως επί 1+ ετος ουδέποτε είχα θέμα σε σύνδεση με οθονη που πολλές φορές προβαίνω σε εβδομαδιαία βάση.

Ακόμα και ύστερα απο Windows/firmware update.

 

Γενικά ειναι σκυλί κσι δεν χαμπαριάζει τίποτα,ακόμα και η αυτονομια 1+ χρόνο μετά δεν εχει χάσει καθόλου την διάρκεια και σταθερότητα της.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το flickering της οθόνης.

έχει γίνει πιά σπαστικό, αφού είναι πιο συχνό και διαρκεί παραπάνω.

 

Σημειωτέον, έχει γίνει αλλαγή drivers και παίχτηκαν διάφορα σενάρια για να δούμε τι φταίει.

Πέρασε και το καλοκαίρι, δεν υπάρχει η δικαιολογία αυτή πια.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το flickering της οθόνης.

έχει γίνει πιά σπαστικό, αφού είναι πιο συχνό και διαρκεί παραπάνω.

 

Σημειωτέον, έχει γίνει αλλαγή drivers και παίχτηκαν διάφορα σενάρια για να δούμε τι φταίει.

Πέρασε και το καλοκαίρι, δεν υπάρχει η δικαιολογία αυτή πια.

Επικοινωνείς με την MS για αντιμετώπιση.

Εγω ανεπαίσθητο εχω και μονο τέρμα χαμηλά φωτεινότητα.

Αν ειναι τόσο έντονο σε εσένα,έχεις θέμα με το δικό σου.

 

2111206500 τηλ επικοινωνίας MS Helllas τμήμα store και αναφέρεις το θέμα σου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Θα το κάνω!

Το πήρα βέβαια από eBay.usa μεταχειρισμένο.

Θα υπάρξει πρόβλημα λέτε?

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Θα το κάνω!

Το πήρα βέβαια από eBay.usa μεταχειρισμένο.

Θα υπάρξει πρόβλημα λέτε?

Τους παίρνεις και οτι σου πουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το type cover πριν 2/3 ημερες και απογοητευτηκα απο το χαμηλο sensitivity του touchpad. Μετα απο πολυ διαβασμα και αφου καταλαβα οτι δεν παιζει κανενα setting που να αυξανει το sensitivity, προσωπικα βρηκα τη χρυση τομη βαζοντας turn of taps στα settings.

Ειδικα κανοντας μικρες αργες κινησεις ενοιωθα τον κερσορα να πηδαει και γυροφερνει αντι να ακολουθει την πορεια που σχεδιαζε το δαχτυλο μου στο touchpad. Αυτο εχει εξαληφθει σε μεγαλο βαθμο με το turn of taps αλλα τα taps μου λειπουν ειναι σπαστικο να πρεπει να κλικαρω συνεχεια το αριστερο κουμπι.

Εχει κανεις κατι αλλο να μοιραστει ? Ακομη κι ετσι θεωρω ψιλοαπαραδεκτο να μη μπορεις να κανεις calibrate στο touchpad ενος τοσο ακριβου αξεσουαρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

στο δικό μου σήμερα παρατήρησα ένα μαύρο σημαδάκι στην οθόνη και απ'οτι φαίνεται πρέπει να είναι dead pixel(s)

Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες που τράβηξα την οθόνη και να μου πείτε την γνώμη σας.

 

Μιλούσα τώρα καμιά ώρα με έναν agent από το Answer Desk της Microsoft, και για να μην πολυλογώ η κατάληξη ήταν πως θα μου το αλλάξουν αλλά όχι με καινούριο αλλά με refurbished. Οπότε και εγώ τους είπα πως θα το σκεφτώ και θα δω τι θα κάνω γιατί αλλιώς είναι να σου επισκευάσουν μια συσκευή λιγότερο απο 2 μηνών και άλλο είναι να σου δώσουν μια επισκευασμένη συσκευή που μπορεί και να έχει δουλέψει και πάνω από χρόνο.....

 

Τέλος πάντων εγώ μάλλον κλίνω να την κρατήσω την δικιά μου μιας και το σημαδάκι είναι στην πάνω αριστερά θέση και δεν με ενοχλεί και αν χειροτερέψει το θέμα και εμφανιστούν και άλλα τότε να το δω....

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το type cover πριν 2/3 ημερες και απογοητευτηκα απο το χαμηλο sensitivity του touchpad. Μετα απο πολυ διαβασμα και αφου καταλαβα οτι δεν παιζει κανενα setting που να αυξανει το sensitivity, προσωπικα βρηκα τη χρυση τομη βαζοντας turn of taps στα settings.

Ειδικα κανοντας μικρες αργες κινησεις ενοιωθα τον κερσορα να πηδαει και γυροφερνει αντι να ακολουθει την πορεια που σχεδιαζε το δαχτυλο μου στο touchpad. Αυτο εχει εξαληφθει σε μεγαλο βαθμο με το turn of taps αλλα τα taps μου λειπουν ειναι σπαστικο να πρεπει να κλικαρω συνεχεια το αριστερο κουμπι.

Εχει κανεις κατι αλλο να μοιραστει ? Ακομη κι ετσι θεωρω ψιλοαπαραδεκτο να μη μπορεις να κανεις calibrate στο touchpad ενος τοσο ακριβου αξεσουαρ.

Δεν ειναι στην ακρίβεια η την αξιοπιστία των Mac touchpad,θελει βελτίωση σε αυτο το τομεα περαιτερω.

Αλλα γενικά στα Windows με εξαίρεση την Thinkpad σειρά οι υπόλοιποι πανω κατω κολυμπούν στα ίδια επιπεδα.

Εκτός αν δοκιμαζες αντικατάσταση μήπως το δικό σου εχει ψιλό θέμα.

Προσωπικά δεν τα πολυχρησιμοποιω τα touchpad γενικότερα και όχι μονο στα Surface.

Κάνε και μια αναζήτησή στο Ίντερνετ μήπως βρεις αντίστοιχες περιπτώσεις και πιθανές λύσεις.

Καλησπέρα παιδιά,

στο δικό μου σήμερα παρατήρησα ένα μαύρο σημαδάκι στην οθόνη και απ'οτι φαίνεται πρέπει να είναι dead pixel(s)

Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες που τράβηξα την οθόνη και να μου πείτε την γνώμη σας.

 

Μιλούσα τώρα καμιά ώρα με έναν agent από το Answer Desk της Microsoft, και για να μην πολυλογώ η κατάληξη ήταν πως θα μου το αλλάξουν αλλά όχι με καινούριο αλλά με refurbished. Οπότε και εγώ τους είπα πως θα το σκεφτώ και θα δω τι θα κάνω γιατί αλλιώς είναι να σου επισκευάσουν μια συσκευή λιγότερο απο 2 μηνών και άλλο είναι να σου δώσουν μια επισκευασμένη συσκευή που μπορεί και να έχει δουλέψει και πάνω από χρόνο.....

 

Τέλος πάντων εγώ μάλλον κλίνω να την κρατήσω την δικιά μου μιας και το σημαδάκι είναι στην πάνω αριστερά θέση και δεν με ενοχλεί και αν χειροτερέψει το θέμα και εμφανιστούν και άλλα τότε να το δω....

Μάλλον σταθηκες άτυχος διοτι συνήθως τα dead pixel εμφανίζονται οταν το πρωτοπαρεις η λίγες ημέρες η εβδομάδες μετα.

Πολυ σπάνια μετα.

 

Έχοντας αλλάξει πολλές οθόνες,tablet,κινητά αυτο εχω παρατηρήσει

 

Καλυτερα μείνει ως εχει και μονο αν δεις να αυξάνονται προχωρά σε αντικατάσταση.

 

Αν και refurbished στα Surface δεν ειναι όπως σε λαπτοπ/ultrabook διοτι πολυ απλά δεν επισκευάζονται.

Το σχεδόν βέβαια οτι θα σου δώσουν συσκευή που κάποιος εχει επιστρέψει σε DOA επειδή άλλαξε γνώμη και δεν ήθελε να το κρατήσει και όχι επειδή είχε απαραίτητα πρόβλημα.

Επισκευασμένο δεν θα σου έδιναν διοτι όπως είπα ειναι μη επισκευασιμα κατα 98%.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σταθηκες άτυχος διοτι συνήθως τα dead pixel εμφανίζονται οταν το πρωτοπαρεις η λίγες ημέρες η εβδομάδες μετα.

Πολυ σπάνια μετα.

 

Έχοντας αλλάξει πολλές οθόνες,tablet,κινητά αυτο εχω παρατηρήσει

 

Καλυτερα μείνει ως εχει και μονο αν δεις να αυξάνονται προχωρά σε αντικατάσταση.

 

Αν και refurbished στα Surface δεν ειναι όπως σε λαπτοπ/ultrabook διοτι πολυ απλά δεν επισκευάζονται.

Το σχεδόν βέβαια οτι θα σου δώσουν συσκευή που κάποιος εχει επιστρέψει σε DOA επειδή άλλαξε γνώμη και δεν ήθελε να το κρατήσει και όχι επειδή είχε απαραίτητα πρόβλημα.

Επισκευασμένο δεν θα σου έδιναν διοτι όπως είπα ειναι μη επισκευασιμα κατα 98%.

 

Τελικά θα το αφήσω ως έχει και αν χρειαστεί να το πουλήσω στο μέλλον ή μεγαλώσει το πρόβλημα θα προβώ σε αντικατάσταση.

Κυρίως δεν θέλω να το αλλάξω επειδή δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα λειτουργικό πρόβλημα μέχρι τώρα π.χ. με το ασύρματο που έχουν πολλοί. Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

στο δικό μου σήμερα παρατήρησα ένα μαύρο σημαδάκι στην οθόνη και απ'οτι φαίνεται πρέπει να είναι dead pixel(s)

Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες που τράβηξα την οθόνη και να μου πείτε την γνώμη σας.

 

Μιλούσα τώρα καμιά ώρα με έναν agent από το Answer Desk της Microsoft, και για να μην πολυλογώ η κατάληξη ήταν πως θα μου το αλλάξουν αλλά όχι με καινούριο αλλά με refurbished. Οπότε και εγώ τους είπα πως θα το σκεφτώ και θα δω τι θα κάνω γιατί αλλιώς είναι να σου επισκευάσουν μια συσκευή λιγότερο απο 2 μηνών και άλλο είναι να σου δώσουν μια επισκευασμένη συσκευή που μπορεί και να έχει δουλέψει και πάνω από χρόνο.....

 

Τέλος πάντων εγώ μάλλον κλίνω να την κρατήσω την δικιά μου μιας και το σημαδάκι είναι στην πάνω αριστερά θέση και δεν με ενοχλεί και αν χειροτερέψει το θέμα και εμφανιστούν και άλλα τότε να το δω....

 

Αυτο που βλεπεις ειναι σκουπιδι κατω απο την οθονη και οχι καμμενο πιξελ. Κλασικο defect απο την παραγωγικη διαδικασια, μου εχει τυχει σε αρκετες συσκευες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπεις ειναι σκουπιδι κατω απο την οθονη και οχι καμμενο πιξελ. Κλασικο defect απο την παραγωγικη διαδικασια, μου εχει τυχει σε αρκετες συσκευες...

Και εμένα μου εκανε εντύπωση όταν είδα την φωτογραφία αλλά επειδή δεν μου έχει τύχει ουδέποτε το πέρασα για καμένα pixel που έχω συναντήσει.

Μήπως είναι 2-3 μαζεμένα κολλημένα διπλά διπλά, αλλά μπορεί να έχεις δίκιο μίας πιο εμπειρο μάτι έχεις ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην αρχή αυτό σκέφτηκα αλλά μετά που είδα τις φωτογραφίες πιστεύω πως είναι καμένα πίξελ.

Αν ξαναδείτε την άσπρη φωτογραφία και ζουμάρετε στο κανονικό μέγεθος φαίνονται τα πίξελ συμετρικά μαυρισμένα, αυτό δεν νομίζω να έχει γίνει από σκουπιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...