Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το type cover για το 3 το βάζω το αναγνωρίζει φωτιζονται τα πλήκτρα όταν τα πατάω αλλά δεν γράφει τίποτε τι μπορώ να κάνω;

 

Eχεις κανει ολα τα updates ? Και κυριως τα firmware ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα updates τα έκανα τα firmware πως;

 

Όλα τα Windows/firmware update γίνονται από τα Windows update

Εφόσον το έχεις κάποιο καιρό λογικά θα έχουν εγκατασταθεί από μόνοι τους.

Για το πληκτρολόγιο δοκίμασε επανεκκίνηση του tablet ή μια άλλη λύση με κλειστό το tablet και συνδεδεμένο το πληκτρολόγιο πάνω του άνοιξε το τότε και δες αν έχει στρώσει.

 

Στην μικρή πιθανότητα που δεν έχουν εγκατασταθεί τα firmware update να το κάνεις με το πληκτρολόγιο συνδεδεμένο με το Tablet και λογικά πρέπει να μην έχεις πρόβλημα.

 

Σε διαφορετική περίπτωση θα πρέπει να σκεφτείς μήπως έχει πρόβλημα το πληκτρολόγιο σου και ζητήσεις αντικατασταση από το κατάστημα αγοράς αν είναι πρόσφατη η αγορά που έκανες η αλλιώς επικοινωνείς με την ms Hellas.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νεο firmware διαθεσιμο για τις συσκευες μας:

 

January 2015 updates

 

The following updates will be listed as “System Firmware Update – 1/15/2015” when you view your update history.

 

Note

When Surface updates are provided via the Windows Update service, they are delivered in stages to Surface customers. As a result, not every Surface will receive the update at the same time, but the update will be delivered to all devices. If you have not received the update then please manually check Windows Update later.

 

-Surface Pro UEFI update (v3.11.450.0) adds support for updated HD Graphics Family driver.

 

-HD Graphics Family driver update (v10.18.14.4029) enhances display stability and performance, improves user experience when using Miracast adapters. Improves compatibility with DisplayPort monitors and daisy chaining.

 

-Wireless Network Controller and Bluetooth driver update (v15.68.3073.151) addresses connectivity issues while Hyper-V is enabled. Adds an advanced feature to control the 2.4Ghz and 5Ghz band preference.

 

-Surface Home Button driver update (v2.0.1179.0) ensures compatibility with the Surface Hub app.

 

-Microsoft Docking Station Audio Device driver update (v1.31.35.7) improves the user experience while using the Surface Pro 3 Docking Station so that sound is available when a speaker is not connected to the docking station.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του surface pro 3 και ενώ ήμουν κοντά στο να το αγοράσω απο το Γερμανικό store, είδα σήμερα στο skroutz αυτή την τιμή για το i5/4gb/128gb

http://www.vnp.gr/ypologistes/tablets/microsoft-surface-pro-3-12-fhd-intel-i5-4gb-ram-128gb-ssd-win-8.1-pro.html

Ουσιαστικά ειναι 70 ευρώ φθηνότερο απο τα 999 ευρω του Γερμανικου store. Αυτο που με προβληματιζει ειναι πως δεν βλεπω σε αυτο το καταστημα να εχει DOA. Οποτε αν ερθει με καποιο προβλημα θα απευθυνθω στην MS Hellas κατευθειαν; Γενικότερα βλεπετε καποιο θολο σημειο στην αγορα απο αυτο το καταστημα; Υπαρχει λογος να το αγορασω απο το Γερμανικο, παρα το οτι εδω εχει χαμηλοτερη τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του surface pro 3 και ενώ ήμουν κοντά στο να το αγοράσω απο το Γερμανικό store, είδα σήμερα στο skroutz αυτή την τιμή για το i5/4gb/128gb

http://www.vnp.gr/ypologistes/tablets/microsoft-surface-pro-3-12-fhd-intel-i5-4gb-ram-128gb-ssd-win-8.1-pro.html

Ουσιαστικά ειναι 70 ευρώ φθηνότερο απο τα 999 ευρω του Γερμανικου store. Αυτο που με προβληματιζει ειναι πως δεν βλεπω σε αυτο το καταστημα να εχει DOA. Οποτε αν ερθει με καποιο προβλημα θα απευθυνθω στην MS Hellas κατευθειαν; Γενικότερα βλεπετε καποιο θολο σημειο στην αγορα απο αυτο το καταστημα; Υπαρχει λογος να το αγορασω απο το Γερμανικο, παρα το οτι εδω εχει χαμηλοτερη τιμη;

Αν ειναι να το παρεις απο καταστημα πρεπει να σιγουρευτεις οτι εχει DOA minimum 7 ημερων.

Το καταστημα οφειλει να επικοινωνησει με την ms hellas και να λυσει το οποιο θεμα υπαρξει απο την αγορα τουλαχιστον για τις πρωτες ημερες.

Εγω προσωπικα θα το επαιρνα απο fnac που εχει 15 ημερες.

http://www.fnac.com/Tablette-Microsoft-Surface-Pro-3-12-128-Go/a7402261/w-4

Η αλλιως ms store που εισαι εξασφαλισμενος.

Την εορταστικη περιοδο ηταν η πιο καταλληλη εποχη για αγορα απο ms store που το δινανε επι ενα 15μερο στα 899 ευρω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να το παρεις απο καταστημα πρεπει να σιγουρευτεις οτι εχει DOA minimum 7 ημερων.

Το καταστημα οφειλει να επικοινωνησει με την ms hellas και να λυσει το οποιο θεμα υπαρξει απο την αγορα τουλαχιστον για τις πρωτες ημερες.

Εγω προσωπικα θα το επαιρνα απο fnac που εχει 15 ημερες.

http://www.fnac.com/Tablette-Microsoft-Surface-Pro-3-12-128-Go/a7402261/w-4

Η αλλιως ms store που εισαι εξασφαλισμενος.

Την εορταστικη περιοδο ηταν η πιο καταλληλη εποχη για αγορα απο ms store που το δινανε επι ενα 15μερο στα 899 ευρω.

 

Eυχαριστω για την απαντηση!

 

Μιλησα με το συγκεκριμενο καταστημα και μου ειπαν οτι δίνουν DOA 7 ημερων. Θα το έχουν και πάνω στην απόδειξη. Σε περίπτωση που εμφανιστει καποιο προβλημα τις πρωτες 7 μερες, μου ειπαν πως θα σταλει στην MS Hellas να γινει επιβεβαιωση και μετα θα αντικατασταθει απο το καταστημα με καινουριο.

 

Απο fnac και γενικα απο καταστημα εκτος Ελλαδος δεν εχω κανει παραγγελια τετοιου κοστους. Αλλά φανταζομαι στο μυαλο μου ειναι.

 

Την ειχα δει την εορταστικη προσφορα, στο τσακ ημουν να κανω την παραγγελια και ολο το ανεβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάνε τα πράγματα με το Surface Pro 3 όπου ολο και περισσότερος κόσμος το αγκαλιάζει.

Microsoft's Surface tablet business is booming

http://www.engadget.com/2015/01/26/microsoft-fiscal-q2-2015-earnings/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις τοποθετησα αυτο το tempered glass στην εργαλειαρα κι εχω μεινει εκστασιασμενος τοσο με την αριστη εφαρμογη οσο και με την ανεπηρεαστη αισθηση του touch και της χρησης του Stylus....

 

http://www.ebay.com/itm/Premium-Real-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Surface-Pro-3-Gift/201174558636?_trksid=p3693.c100102.m2452&_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20140212121249%26meid%3Dc514558e6c2e4b8c93f5098e468dd52e%26pid%3D100102%26

 

http://i.ebayimg.com/00/s/ODAwWDgwMA==/z/XtkAAOSwECZUmoFf/$_57.JPG

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι ειναι αδέξιος με τις μεμβράνες των οθονών για αυτό και μακρυά και αγαπημένοι με τα tempered:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι ειναι αδέξιος με τις μεμβράνες των οθονών για αυτό και μακρυά και αγαπημένοι με τα tempered:p

 

Δε μπορεις να φανταστεις ποσο ευκολα και γρηγορα μπηκε ! Περισσοτερα απο κοντα φιλτατε. :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

πηρα δυο surfaces ενα για εμενα και ενα για τξ γυναικα μου. διαπιστωσα οτι το δικο μου ειναι στραβο...εχει τυχει σε αλλους?
Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια...

Το επιστρέφεις πίσω και ζητάς αντικατάσταση με καινούργιο.

Καραμπινάτο ελαττωματικό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το επιστρέφεις πίσω και ζητάς αντικατάσταση με καινούργιο.

Καραμπινάτο ελαττωματικό.

 

+1000 επιστροφη

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα windows tablet για δουλειά Word excel power point αλλά και για διασκέδαση , Internet, ταινίες και κανένα game.

 

Σκέφτομαι για το surface pro 2 ή pro 3 ανάμεσα σε όλα τα αλλά που έχω δει έχω όμως δυο απορείες που μονο κάποιος που το έχει δουλέψει μπορεί να μου τις απαντήσει.

 

1. Από θερμοκρασίες τι γίνεται έχω διαβάσει οτι στο gaming ανεβάζει αρκετά υψηλές και οτι πρέπει να ειναι συνδεδεμένο συνεχώς με τον φορτιστή για να εχεις full απόδοση

2. Το surface pro 3 ιδιαίτερα με τις 12.2 ίντσες ειναι άνετο για χρήση ως tablet ή κουράζει λόγω μεγέθους βάρους κτλ ;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα windows tablet για δουλειά Word excel power point αλλά και για διασκέδαση , Internet, ταινίες και κανένα game.

 

Σκέφτομαι για το surface pro 2 ή pro 3 ανάμεσα σε όλα τα αλλά που έχω δει έχω όμως δυο απορείες που μονο κάποιος που το έχει δουλέψει μπορεί να μου τις απαντήσει.

 

1. Από θερμοκρασίες τι γίνεται έχω διαβάσει οτι στο gaming ανεβάζει αρκετά υψηλές και οτι πρέπει να ειναι συνδεδεμένο συνεχώς με τον φορτιστή για να εχεις full απόδοση

2. Το surface pro 3 ιδιαίτερα με τις 12.2 ίντσες ειναι άνετο για χρήση ως tablet ή κουράζει λόγω μεγέθους βάρους κτλ ;

 

Ευχαριστώ πολύ

Δεν συνιστώ τη σειρά Surface Pro για gaming διότι όπως είπες ανεβάζει θερμοκρασία και ρουφάει την μπαταρία και στο Pro 3 θα ενεργοποιηθεί το fan.

Προσωπικά gaming μόνο σε ipad βολεύει περισσότερο διότι δεν έχει αυτά τα 3 βασικά μειων.

 

Σαν Tablet χρήση βολεύει κυρίως πάνω σε επίπεδη επιφάνεια πχ τραπέζι,γραφείο ή και στα γόνατα καθιστος σε πολυθρόνα,καναπέ η καρέκλα και πολύ λιγότερο ξάπλα εννοείται.

 

Αν και προσωπικά έστω και κανα μισάωρο κάποιες φορές την έχω βγάλει άνετα σε portrait Mode πχ για διαβάσω κυρίως στο καναπέ :p

 

Το Pro 3 θα το πρότεινα μόνο σε περίπτωση που δεν έχεις σταθερό η λαπτοπ διότι κυρίως αυτός είναι ο ρόλος του και όχι σαν Full Tablet replacement,άρα μήπως σε βόλευε καλύτερα ένα 10 ιντσο Tablet για τη χρήση που αναφέρεις;

 

Εγώ πχ δεν έχω σταθερό η λαπτοπ και το Pro 3 αποτελεί την κυρία συσκευή μου παράλληλα με ipad για πιο χαλαρά πράγματα πχ gaming η σερφαρισμα και έτσι συμπληρώνω ιδανικά όλες τις πιθανές χρήσης που θέλω με 2 συσκευες.

 

Πχ κοίτα αυτό εδώ

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/LENOVO-MIIX3-10-30-10.1%27%27-Quad-Core-1.33-GHz-64GB---%2880HV0041GM%29,99452,480513,1742077.html?langId=-18

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406734

Η αυτό που μέσα στο Φλεβάρη θα κυκλοφορήσει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408105

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την αμεση απάντηση μάλλον θα αφήσω κατα μέρους το surface και θα πάω σε άλλη λύση μάλλον για ASUS t200 (αρκεί να βρω κάτι σχετικά οικονομικό σε καμία αγγελία) γιατί είχα παλιότερα το T100 και ήταν σκυλί σαν κατασκευή πολύ αξιόπιστο. Να ρωτήσω κάτι τελευταίο για όποιον γνωρίζει σε ενα tablet τα 2 με τα 4GB RAM δίνουν πολύ μεγάλη διαφορά;;; Το λέω γιατί είδα οτι το Τ200 βγαίνει σε δυο εκδόσεις μια με 2 GB και μια με 4GB
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να δώσεις τα παραπάνω χρήματα πάρε το μοντέλο με τα 4GB ram αξίζει κατά την γνώμη μου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; πριν λίγο που χρησιμοποιουσα το surface pro 3 i3 και το είχα εκτός φόρτισης. Η μπαταρία ήταν κοντά στο 40% και μου έκλεισε. Μετά το συνδεσα και το άνοιξα και μου έβγαλε 0%μπαταρια. Σας το έχει κάνει ποτέ αυτό? Το ταμπλετ το έχω κοντά 3 μήνες. Μου το έχει κάνει άλλη μια φορά κοντά στο 20%.γενικα δεν αφήνω να πέσει πολύ η μπαταρία του. Δε το χρησιμοποιώ καθημερινά. Σχεδόν σπάνια θα έλεγα. Σας έχει τύχει εσάς; τι να κάνω;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; πριν λίγο που χρησιμοποιουσα το surface pro 3 i3 και το είχα εκτός φόρτισης. Η μπαταρία ήταν κοντά στο 40% και μου έκλεισε. Μετά το συνδεσα και το άνοιξα και μου έβγαλε 0%μπαταρια. Σας το έχει κάνει ποτέ αυτό? Το ταμπλετ το έχω κοντά 3 μήνες. Μου το έχει κάνει άλλη μια φορά κοντά στο 20%.γενικα δεν αφήνω να πέσει πολύ η μπαταρία του. Δε το χρησιμοποιώ καθημερινά. Σχεδόν σπάνια θα έλεγα. Σας έχει τύχει εσάς; τι να κάνω;

Αν μεσολαβησαν πολλές ώρες η και ημέρες μεταξύ του 40% και του 0% και το είχες κλείσει το Tablet σε αναμονή και όχι το κλασικό shutdown,δεν είναι και τόσο σπάνιο φαινόμενο να σου κάνει Battery drain μιας και το connected standby στα Windows δεν δουλεύει τόσο υποδειγματικα όσο σε ios/Android.

Αν το είχες κλείσει κανονικά με shutdown τότε δεν είναι φυσιολογικό το φαινόμενο.

Γενικά να αποφεύγεις να το αφήνεις σε αναμονή αν δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσεις για πάνω από 1-2 ώρες.

Να το κλείνεις κλασικά με shutdown,ετσι κι αλλιώς μπουταρει σε 4-5 δευτερόλεπτα.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Battery bar που σου δείχνει μεγαλύτερη ακρίβεια τα της μπαταριας γενικότερα.

https://batterybarpro.com/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κι εγώ καλοβλέπω το Surface Pro 3, με έχουν εντυπωσιάσει η κατασκευή του και οι δυνατότητες του. Βλέπω και σιγά σιγά το Macbook Pro mid 2010 να παραδίδει πνεύμα, έτσι θα ήθελα να το αντικαταστήσω.

 

Από την άλλη το Macbook μπορεί να με κρατήσει άλλους 7-8 μήνες. Και σκέφτομαι τώρα αν θα ήταν πιο φρόνιμο να περιμένω το.. επόμενο Surface, το οποίο λογικά θα βγει με τα Windows 10. Όσες σελίδες όμως ασχολούνται με το θέμα, λένε ότι το επόμενο Surface θα φοράει Intel Core M Processors, οι οποίοι δε θα είναι τόσο δυνατοί όσο αυτοί της σειράς i.

 

Εσείς τί προτείνετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ericsson T20s -> Ericsson T66 -> Sony Ericsson t68i -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K750 -> HTC Diamond -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> Moto G -> LG G4 -> Galaxy s7 Edge -> iPhone X

 

iPad air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κι εγώ καλοβλέπω το Surface Pro 3, με έχουν εντυπωσιάσει η κατασκευή του και οι δυνατότητες του. Βλέπω και σιγά σιγά το Macbook Pro mid 2010 να παραδίδει πνεύμα, έτσι θα ήθελα να το αντικαταστήσω.

 

Από την άλλη το Macbook μπορεί να με κρατήσει άλλους 7-8 μήνες. Και σκέφτομαι τώρα αν θα ήταν πιο φρόνιμο να περιμένω το.. επόμενο Surface, το οποίο λογικά θα βγει με τα Windows 10. Όσες σελίδες όμως ασχολούνται με το θέμα, λένε ότι το επόμενο Surface θα φοράει Intel Core M Processors, οι οποίοι δε θα είναι τόσο δυνατοί όσο αυτοί της σειράς i.

 

Εσείς τί προτείνετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Νωρίς είναι ακόμα για τον διάδοχο.

Έχω την εντύπωση ότι Core-M θα βάλει μόνο στο entry level μοντέλο όπως το σημερινό i3 μοντέλο.

Από την άλλη η Intel κυκλοφόρησε ανανεωμένη σειρά των Core-M με υψηλότερο χρονισμο σε CPU-GPU άρα πιστεύω σε επιδόσεις θα είναι σε ικανοποιητικα επίπεδα όπως πχ ο 5Y71 http://ark.intel.com/products/84672/Intel-Core-M-5Y71-Processor-4M-Cache-up-to-2_90-GHz?ui=BIG.

Από την άλλη παίζει δυνατά να βάλει στα high end μοντέλα Broadwell U σειρά.

 

Εφόσον δεν καίγεσαι μπορείς να περιμένεις ένα εξάμηνο έως κυκλοφορήσει ο διάδοχος του μιας και σε καλύπτει το Macbook που έχεις τώρα.

Εγώ αυτό θα εκανα στη θέση σου.

 

Εκτός αν κάτσει καμία προσφορά με το SP3 πχ το i5 μοντέλο σε εξαιρετική τιμή η παραδώσει πνεύμα το Macbook σου:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...