Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις είδα ότι έβγαλε τελικά νέο firmware update με μπόλικες βελτιώσεις.:!:

http://www.microsoft.com/surface/en-us/support/install-update-activate/pro-3-update-history

 

October 28 release

 

The following updates will be listed as “System Firmware Update – 10/28/2014” when you view your update history.

 

Note

When Surface updates are provided via the Windows Update service, they are delivered in stages to Surface customers. As a result, not every Surface will receive the update at the same time, but the update will be delivered to all devices. If you have not received the update then please manually check Windows Update later.

 

Surface Pro UEFI update (v3.11.250.0) enhances the system stability, increases the reliability of the graphics display performance, and adds a status bar to the experience when applying future System Firmware Updates.

Surface Pro Embedded Controller Firmware update (v38.7.50.0) increases the reliability of sleep state transitions with a Surface Pro 3 Docking Station connected.

Surface Integration update (v2.0.1168.0) addresses setting the Hibernate value in Windows 10.

Intel® 8 Series PCI Express Root Port #3 - 9C14 update (v2.0.1151.0) addresses cases when the Wi-Fi adapter is not available upon resuming the system from sleep.

Wireless Network Controller and Bluetooth driver update (v15.68.3059.117) improves Wi-Fi throughput, especially after rebooting with Bluetooth devices that are paired, enhances power consumption situations, and addresses instances of system instability.

 

Δεν το περνάω ακόμα και βλέπουμε στην πορεία,αφού κομπλέ είμαι.

Δώστε feedback όσοι το περάσουν αφού συμπληρωθει μια εβδομάδα 10 ημέρες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτή την θήκη την σκεφτόμουν καιρό να την πάρω μιας και ιδιαίτερα λεπτή ειναι,αλλα ειναι μόνο για το tablet όχι μαζί με το πληκτρολόγιο(ίσως την τιμήσω τελικά,θα δούμε)

USB Hub χρησιμοποιώ αυτό εδώ και ας ειναι USB 2.0

http://www.skroutz.gr/s/3137043/D-Link-DUB-H4-New.html

Έτσι κι αλλιώς θα βγουν έως τέλη του 15 με 3.1 lighting άρα δεν αξίζει η επένδυση σε 3.0.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πέρασε σε μένα. Το System Firmware Update - 28/10/2014

Μολις πριν λίγο την πρόσεξα ότι βγήκε.

Θα διαβάσω και εξωτερικό εντυπώσεις και βλέπουμε.

Έως τότε στα αυγά μου:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις σε κατοχους:

 

1. Οταν φορτίσει πληρως, (με κλειστή τη συσκευή) δε σβήνει το φωτάκι πανω στο μαγνητικό βύσμα ???

2. Το Type cover δεν έχει μαγνητικό κλείσιμο απ'οτι βλέπω,σωστά ?

3. Το Pen loop αφήνει κατάλοιπα κολλας ? Φεύγει εύκολα ?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις σε κατοχους:

 

1. Οταν φορτίσει πληρως, (με κλειστή τη συσκευή) δε σβήνει το φωτάκι πανω στο μαγνητικό βύσμα ???

2. Το Type cover δεν έχει μαγνητικό κλείσιμο απ'οτι βλέπω,σωστά ?

3. Το Pen loop αφήνει κατάλοιπα κολλας ? Φεύγει εύκολα ?

1.Οχι δεν σβήνει ποτέ είτε ανοιχτό είτε κλειστό το φορτίζεις.

Το καταλαβαίνεις μόνο αν αγγίξεις το φορτιστή στην υποδοχή της πριζας και το νιώσεις κρύο, όταν φορτίζεις κλειστό μιλάμε.

2.Οχι δεν έχει σε στυλ cover σε iPad.

Εγώ όσες φορές το είχα πακέτο με το πληκτρολόγιο πάντα το έκλεινα με τον κλασικό τροπο οπως στα pc/laptop και έτσι δεν ξέρω αν ειναι όταν το έχεις σε αναμονή και το ανοίξεις σε στυλ cover θα "ξυπνήσει" το tablet.

3.Δεν το ξέρω διότι δεν το έχω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1.Οχι δεν σβήνει ποτέ είτε ανοιχτό είτε κλειστό το φορτίζεις.

Το καταλαβαίνεις μόνο αν αγγίξεις το φορτιστή στην υποδοχή της πριζας και το νιώσεις κρύο, όταν φορτίζεις κλειστό μιλάμε.

2.Οχι δεν έχει σε στυλ cover σε iPad.

Εγώ όσες φορές το είχα πακέτο με το πληκτρολόγιο πάντα το έκλεινα με τον κλασικό τροπο οπως στα pc/laptop και έτσι δεν ξέρω αν ειναι όταν το έχεις σε αναμονή και το ανοίξεις σε στυλ cover θα "ξυπνήσει" το tablet.

 

 

1. Θα ηταν καλο να εσβηνε ομως να ξερουμε -οπτικα- ποτε εχει φορτισει !

 

2. Εννοουσα αν εχει καποιο μαγνητη να το κραταει καπως....οχι πως φευγει αλλα λεμε....

Μολις το δοκιμασα,μολις αναπτυχθει το type cover ανοιγει ο φωτισμος και μολις πατηθει ενα πληκτρο ξυπναει και η συσκευη.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1. Θα ηταν καλο να εσβηνε ομως να ξερουμε -οπτικα- ποτε εχει φορτισει !

 

2. Εννοουσα αν εχει καποιο μαγνητη να το κραταει καπως....οχι πως φευγει αλλα λεμε....

Μολις το δοκιμασα,μολις αναπτυχθει το type cover ανοιγει ο φωτισμος και μολις πατηθει ενα πληκτρο ξυπναει και η συσκευη.

Δεν με ενοιασε να βλεπω αν φορτισε η οχι ειναι η αληθεια.

ουτε στο 2 με ενοιαζε αυτη η παραμετρος:p

Ναι μαγνητη εχει οτον το εχεις κουμπωμενο στο tablet.

εγω νομιζα οτι εννοουσες αν κανει οπως το cover σε ipad που με το που κλεισεις τα "καπακι" ακους αυτο το χαρακτηριστικο ηχο και ετσι καταλαβαινεις οτι πηγε για υπνο(αναμονη)

 

το backlit βεβαια ολα τα λεφτα ετσι:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαγνητη εχει οτον το εχεις κουμπωμενο στο tablet.

 

σιγουρα ? δηλαδη το cover εσενα κρατιετε στην ακρη του και δεν ανοιγει ?? περιεργο γιατι εμενα ανοιγει ευκολα απόσο διακρινω....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ? δηλαδη το cover εσενα κρατιετε στην ακρη του και δεν ανοιγει ?? περιεργο γιατι εμενα ανοιγει ευκολα απόσο διακρινω....

Ναι βέβαια κρατιέται και δεν ανοίγει εννοείται εύκολα

Είναι αρκετά σφιχτό και θέλει μια δύναμη για το βγάλεις.

Φαντάζομαι το έχεις κουμπωσει καλά στο tablet;

 

Μόνο όταν το κουμπώσεις(ανασηκώνεις) στο δεύτερο επίπεδο σε λαπτοπ στυλ εκεί μόνο είναι λιγότερο σφιχτό και βγαίνει πιο εύκολα.

 

Αν όπως λες ανοίγει ευκολα δεν είναι φυσιολογικό καθόλου.

Ίσως πρέπει να σκεφτείς αντικατάσταση το type cover.

Μπες στο ms acount και μιλάς με live chat στην ελληνική σελίδα και τους αναφέρεις το πρόβλημα,λογικα θα σου πουν οι ίδιοι ότι θα σου στείλουν καινούργιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex νομίζω ότι άλλο λέει ο kek... Να έχει μαγνήτη στο πάνω μέρος έτσι ώστε όταν το κλείνεις να κουμπώνει και να μην ανοίγει όταν περπατάς σαν βιβλίο πχ....

 

Δηλαδή εδώ:

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/sp3_zpsdc92be5a.jpg

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Alex νομίζω ότι άλλο λέει ο kek... Να έχει μαγνήτη στο πάνω μέρος έτσι ώστε όταν το κλείνεις να κουμπώνει και να μην ανοίγει όταν περπατάς σαν βιβλίο πχ....

 

Δηλαδή εδώ:

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/sp3_zpsdc92be5a.jpg

 

Αν εννοούσε αυτό,τότε ναι δεν έχει μαγνήτη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παίδες,αυτο που λεει ο alex_gate_7 εννοούσα !! :lol::lol::lol::lol:

 

Όλα καλώς λοιπον.:cool:

 

πάντως όντως εχει πανίσχυρους μαγνήτες !!!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Περασα απο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤH σημερα στην Εθνικη οδο στο υψος της Ν.Φιλαδελφειας....και βρηκα μια Sleeve θηκη Μαυρη με 3.80 ευρω

Ειναι για tablet εως 13'' και με το Surface 3 πληρες με το Type cover εχει κενο μισο εκατοστο περιπου ανα πλευρα ,χωρις να "κολυμπαει" δηλαδη εχει κι ενα πολυ μικρο κενο ασφαλειας.

Για τη τιμη της ειναι σουπερ !

 

Ειναι σαν αυτη:

(υπαρχει σε διαφορα χρωματα αλλα χωρις την ασπρη γραμμη,ειναι μονοχρωμη ολη η θηκη)

 

http://kaenaa.com/image/cache/data/Neoprene%203-500x500.jpg

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό ολα καλά λοιπόν :lol:

Και η θήκη να δέσει το γλυκο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παναθεμα σε ,με τρομαξες. :p:p:p :lol::lol::lol::lol:

 

προσωρινη ειναι η θηκουλα....

περιμενω αυτη:

 

http://i.ebayimg.com/00/s/ODAwWDgwMA==/z/dOEAAOSwGvhUKg4M/$_57.JPG

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβεις δώσε feedback μήπως παραγγείλω την ίδια.

Μου αρέσει η άλλη η λεπτή από Amazon αλλα φοβάμαι μην ειναι σκληρό πλαστικό στις 4 γωνιές και με το βάλε-βγάλε μου αφήσει σημάδια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβεις δώσε feedback μήπως παραγγείλω την ίδια.

 

Καλως,καλως.:cool:

Μου αρέσει η άλλη η λεπτή από Amazon αλλα φοβάμαι μην ειναι σκληρό πλαστικό στις 4 γωνιές και με το βάλε-βγάλε μου αφήσει σημάδια.

 

Αυτη λες ?

http://www.amazon.com/Microsoft-Surface-Tablet-Protect-L-With-Keyboard-Black/dp/B00KSYX8TS/ref=cm_cr_pr_product_top

 

την εχω σταμπαρει κι εγω...."δερματινη" ειναι.Δε νομιζω να υπαρχει θεμα φθορας και σημαδιων στη συσκευη.

 

Εκτος αν εννοεις αλλη.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ποια λες.... Αυτή λες: http://www.amazon.com/gp/product/B00KGLBZO8/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B00KGLBZO8&linkCode=as2&tag=digitren08-20&linkId=OH2FYKU26ZHTSKQ5 ..... αυτή όμως σου αχρηστευει το kickstant! Άσε που - μάλλον- δε θα αποβάλλει εύκολα τη θερμοκρασία!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ποια λες.... Αυτή λες: http://www.amazon.com/gp/product/B00KGLBZO8/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B00KGLBZO8&linkCode=as2&tag=digitren08-20&linkId=OH2FYKU26ZHTSKQ5 ..... αυτή όμως σου αχρηστευει το kickstant! Άσε που - μάλλον- δε θα αποβάλλει εύκολα τη θερμοκρασία!

 

Ναι αυτή εννοούσα.

Βασικά δεν τη θέλω μόνιμα να την έχω,μόνο όταν μεταφέρω το tablet,απλα με ενδιαφέρει μην αρχίσει να τρώει τις γωνίες αν είναι από σκληρό υλικό με το βαλε-βγαλε.

Παρέλαβε την δικιά σου και ανάλογα βλέπω μιας και amazon που την είδα δεν έχει ούτε μια κριτική.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλή περίπτωση μιας και μπόλικα κομμάτια έχει διαθέσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Making Music with My Surface Pro 3 (Lioem Ab)

 

:cool::blink:

 

 

Αλεξ χθες εκανα την παραγγελια από γερμανια το Surface Pro 3 i5 8gb και το ethernet adapter.Το περιμενω στις 14 του μηνος με βαση το tracking της UPS.Type cover 3 απο bestdeals.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ χθες εκανα την παραγγελια από γερμανια το Surface Pro 3 i5 8gb και το ethernet adapter.Το περιμενω στις 14 του μηνος με βαση το tracking της UPS.Type cover 3 απο bestdeals.

 

Με το καλό να παραλάβεις.

Παίζει και 1-2 ημέρες νωρίτερα να παραλάβεις αν ειςαι Αθήνα.

Btw εγω είμαι ο Alex.:p

 

Unlock All Power Options On Surface Pro 3 High performance mode, cpu ang gpu options ulocked

 

 

Δεν πιστεύω να το ρίξεις σε hard core gaming διότι θα το γονατίσεις το μηχάνημα και θα σου κλατάρει στο πι και φί :lol:

Άντε πες κανα football manager η asphalt 8 μια στο τόσο να παίξεις κανα μισάωρο βεβαια όχι με τις ώρες.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...